Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motor yamaha şişman çıkışlı ama ben kocaeliye gidemem ki aradılar iyi hoş gelin dediler yapalım bende ümraniye yıldıza gittim 10 gün oldu hala yok araya
    Kimse seni aramıyor git bi servise yapsın. Ben öyle yaptım yani kimse aramadı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı Gorkem.IX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimse seni aramıyor git bi servise yapsın. Ben öyle yaptım yani kimse aramadı.
    yoo aradılar motoru aldığın bayii arıyo

ben uzak olduğum için ümraniye yıldıza gittim

yanlış bilgi vermeyelim

53_ekrem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    Arkadaşlar yağ pompasını ve 10 bin bakımının yapılması için 2 gun once bende götürdüm iskenderun yamaha taşyürek servisine bakımı yapılmış yağ pompası değişmiş şekilde sonradan aldım motoru. Bana artık rahatlıkla sorunsuz motoruma binebileceğim söylendi bakım ücretini ödeyip eve dönmek için motoruma bindiğimde motoru 1. vitese atınca motor kendını hafif one attıgını vites geçişlerinin de aşırı sertleştiğini farkettim 100 150 mt gitmeden gittim srvise durumu soledım sonra tekrar bakıma aldılar motoru 1 1,5 saat bekledikten sonra motorun debriyaj balatalarının bittiği söylendi. Daha önce servise teslim etmeden önce böle bir sorunum yoktu nezaman servise verdim taş gibi motoru bozup geri verdiler. Şimdi debriyaj balatası sipariş edildi onu beklıorum onun parasınıda be ödücem. Sizlerde servise teslim ederken dikkatlı olun varsa güvenebileceğiniz uzaktada olsa güvendiğiniz servis götürün motorunuzu. Böle benım başıma geldiği gibi sizinde başınıza gelebilir dikkatlı olmakda yarar var.
    Gerekli şıkayetleri birkaçyere yaptım bakalım birşey çıkıcakmı ama pek sanmıorumda. Yamaha Türkiye bu konuda biraz ilgisiz diye duymuştum umarım duyumlarımı haksız çıkartırlar.

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    ateş eden cinsten
    [IMG][/IMG]

Motosikleti
    YAMAHA R25
    Beyler ızmoto kadar ısını sallayan bı servıs olamaz motoru Persembe gunu sabah 9 da goturdum randevu vermıslerdı bırde o saatte yag pompası degısımı ıcın dedıler kı cuma yada cumartesı cıkar alırsınız ararız bız sızı bugun aradım daha motoru servıse almamıslar bile ne zaman alabılırım dıyorum pazartesı yada salı olabılır dıyo onu bıle kesın soyleyemıyo baska yerdekı arkadsslar 2 saatlık ıs yazıyo benım motorum 3 gundur orda ve daha halen cıkmamıs boyle rezıl bı servıs olamaz 5 gunde bı parca degıstırılemezmı 2 saatlık ıs ızmotoyu kullanmayın kullandırtmayın.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    R25 ile Cbr 250 arasinda cok gidip geldim. Onceki servisimden cok memnun oldugum ve parca fiyatlari nedeniyle cbr 250 tercih ettim. Bursa da start motordan cok sikayet var. Yamaha benim icin gorunus haric her yonden cbr dan ustun ama servisleri honda kadar iyi degil. Tamamen sahsi dusuncemdir.

Motosikleti
    YAMAHA R25
    Daha once hıc honda servısıne gıtmedım ama ortalama bı servıs izmoto dan daha ıyıdır buna emınım

arkadaşlar şimdi mazur görün tecrübesizliğime verin.
    vites küçülttükten sonra fren yaparsam trrrrrrrr diye acayip bi sesler geliyo acaba bu neyden kaynaklı siz de yaşıyo musunuz bunu?

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Valla Yamaha Baydar 1 gün sonra alabilirsin dedi.servisten çıktım 2 saat sonra aradılar. Bu randevuda motorsiklet gelmemiş. Benimkini halletmisler ssgolsunlar da. Motoru çok mu dinliyorum yoksa cidden birseyler yanlış mı yapıldı bilmiyorum. Servisten çıktıktan sonra devir ve vites farketmeksizin , sabitledigimde gazı , yani devri sabitledigimde motor stabil gitmiyo.hafif hafif öne yığılıp geri geliyo.devir göstergesi sabit görünüyo ama motorda dalgalanma var. Benzer durumla karşılaşan oldu mu ?

Bu olay 1000 bakımını yaptırdıktan sonra bende de oldu. Motor bir süre tekledi gaz verdim geç açtı. Sanırım bu olayda aldığım benzin de bunu tetikledi. Depoyu kirli benzinle doldurmuşuz dolayısıyla motor benzini düzgün yakamadı. Bakımdan 300 km sonra herşey yerli yerinde motor aynı seyrinde devam ediyor. 2000 km ye geldim şuan motorda herhangi bir problem yok.
    Kullanıcılara tavsiyem bilmediğiniz bir istasyondan kesinlikle benzin almayın.
    peacemaker_ bunu beğendi.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    ARKADAŞLARIN DİKKATİNE!

Yamaha YZF-R25 modelleri ve Yamaha MT-25 modellerindeki yatak sarma problemi resmi olarak servise geri çağrılma ile neticelendi… Yamaha’nın giriş seviyesi supersport motosiklet modeli Yamaha YZF-R25 ve naked modeli Yamaha MT-25 (Avrupa’da satılan ismiyle Yamaha YZF-R3) modelleri servise geri çağrıldı. R-25 modellerinde ki yatak sarma probleminin sebebi yağ pompasının tam randımanlı çalışmaması resmi merciler tarafından duyuruldu.

http://www.motoetkinlik.com/yamaha-r...iriliyorsunuz/

Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    19/07/16 trafiğe çıkışlı motorumu dün muğladan ankaraya getirdim, acılı bi süreç de olsa artık aranızdayım. elim ayağım tutmuyo gerçi ama sabah işe motorla geldim, keyifliyim mutluyum.
    Forumun çikolata renkli bi maddeye donmesi sonucu pek fazla takılmayı düşünmüyorum artık. İsteyen iletisimdeki facebook veya skype adreslerinden iletisebilir. Sağlıcakla..

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLARIN DİKKATİNE!

Yamaha YZF-R25 modelleri ve Yamaha MT-25 modellerindeki yatak sarma problemi resmi olarak servise geri çağrılma ile neticelendi… Yamaha’nın giriş seviyesi supersport motosiklet modeli Yamaha YZF-R25 ve naked modeli Yamaha MT-25 (Avrupa’da satılan ismiyle Yamaha YZF-R3) modelleri servise geri çağrıldı. R-25 modellerinde ki yatak sarma probleminin sebebi yağ pompasının tam randımanlı çalışmaması resmi merciler tarafından duyuruldu.

http://www.motoetkinlik.com/yamaha-r...iriliyorsunuz/
    Evet yamaha satılan R25 ve MT25 leri ücretsiz parça değişimi için çağırmaya başladı. Bende motosikletimi aldığım bayi tarafından çağrıldım. Götürüp motorumun parça değişimini yaptırdım. Garanti kapsamından olduğu için hiçbir ücret talep edilmedi.

Asıl sorun pompanın randımansız çalışması değil, pompa dişlisinin yüksek devir çevirirken aşınması (sıyırması) sonucu pompanın hiç çalışmaması. Dişlisi sıyırınca pompa yağlama yapamıyor, bunun sonucunda motor yağsız kalarak yatak sarıp kitleniyor.
    Bunu engellemek için dişlisiyle birlikte komple yağ pompası değiştiriliyor.
    Ayrıca debriyaj tası rulmanı da bazı modellerde sorun çıkarmış. Garanti kapsamında debriyaj tası da değişiyor.

Servisle de bu konuyu enine boyuna konuştuk. "Benim motorumda herhangi bir sorun yok, yinede parça değişimi yaptırmalı mıyım?" diye sordum. Normalde bir sorun yaşamasanız bile ileride imalat hatası yüzünden yağ pompası dişlisinin sıyırma ihtimali var, çok büyük masraflar açar, garanti kapsamında değiştirmekte fayda var dediler.

Arkadaşlar mutlaka garanti kapsamında parça değişimlerinizi yaptırtın. Yetkili servis sizi aramadıysa bile siz motoru aldığınız firmayı arayın şase numarasından bir kez daha kontrol etsinler.

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet yamaha satılan R25 ve MT25 leri ücretsiz parça değişimi için çağırmaya başladı. Bende motosikletimi aldığım bayi tarafından çağrıldım. Götürüp motorumun parça değişimini yaptırdım. Garanti kapsamından olduğu için hiçbir ücret talep edilmedi.

Asıl sorun pompanın randımansız çalışması değil, pompa dişlisinin yüksek devir çevirirken aşınması (sıyırması) sonucu pompanın hiç çalışmaması. Dişlisi sıyırınca pompa yağlama yapamıyor, bunun sonucunda motor yağsız kalarak yatak sarıp kitleniyor.
    Bunu engellemek için dişlisiyle birlikte komple yağ pompası değiştiriliyor.
    Ayrıca debriyaj tası rulmanı da bazı modellerde sorun çıkarmış. Garanti kapsamında debriyaj tası da değişiyor.

Servisle de bu konuyu enine boyuna konuştuk. "Benim motorumda herhangi bir sorun yok, yinede parça değişimi yaptırmalı mıyım?" diye sordum. Normalde bir sorun yaşamasanız bile ileride imalat hatası yüzünden yağ pompası dişlisinin sıyırma ihtimali var, çok büyük masraflar açar, garanti kapsamında değiştirmekte fayda var dediler.

Arkadaşlar mutlaka garanti kapsamında parça değişimlerinizi yaptırtın. Yetkili servis sizi aramadıysa bile siz motoru aldığınız firmayı arayın şase numarasından bir kez daha kontrol etsinler.
    hemen yapıyoar mı yoksa parçamı bekliyolar

11 günüdr bekliyorumda ben

Motosikleti
    Yamaha YZF R 25

Parçanız geldiyse, sağ grenaj söküldüğünden işlem 1 saati buluyor.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v

Hocam parçalar gelmeden değişim için servise çağırmıyorlar zaten. Her motor için parçalar set halinde geliyor. Servisin parçaları değiştirme süresi de çalışma hızlarına bağlı olarak 1-3 saat arası birşey...

Motosikleti
    Honda CB650F
    Arkadaşlar benim parçalar da gelmiş cuma gününe randevu aldım. Anadolu yamaha'dan bu işlemi yaptıran var mı? Varsa memnun mu değil mi rica etsem yazabilir mi. Bayi kapanmak üzere bu arada.

yeni çıkan cbr 250 rr ve bunun arasında kaldım yardım,

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam parçalar gelmeden değişim için servise çağırmıyorlar zaten. Her motor için parçalar set halinde geliyor. Servisin parçaları değiştirme süresi de çalışma hızlarına bağlı olarak 1-3 saat arası birşey...
    ben aradım bu hafta çözüceklermiş çağarıcaklar yani inşallah sorunsuz hallederler

Arkadaşlar Yamaha Almanya nın aşağıdaki sitesinden şase no ile kontrol ettiğimde yağ pompası ve debriyaj rulmanı değişecek yazıyor. Ayrıca bir pdf oluşturup çıktısını mutlaka servisinize veriniz yazıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:28 ----------

https://www.yamaha-motor.eu/de/servi...ker/index.aspx

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:30 ----------

Sizde kontrol edin bence. İzmoto ya sordum sadece yağ pompası dedi. Ama debriyaj rulmanı da değişecek yazıyor şase no ya göre. Ayrıca Yamaha Almanya sitesinde geri çağrılma diye bölüm var. Türkiye sitesinde böyle bir sorgulama ekranı yok. Bu da Yamaha nın Türkiye deki kullanıcılara verdiği değeri gösteriyor. Ben mail attım Yamaha TR ye. İlgili sayfaları da ekledim. Bakalım ne cevap gelecek.
    Bence hepimiz sorgulayıp Mail'e eklersek, debriyaj rulmanını da değiştirirler. Ayrıca Almanya da da 5000 € motor. Aynı parayı veriyoruz motora ama değerimiz yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:43 ----------

Bir de bu debriyaj rulmanı daha sonra bozulursa bizden para isteyecekler.. Hem değiştirme hem para iste. İşte Yamaha TR nin bize verdiği değer..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)