Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Frenler gerçekten bu motora göre zayıf kalıyor.Kıyaslayacak olursam bir önceki motorum cbr 125 in frenleri daha iyiydi.Uzun yol olarak 180 km gittim artçılı olarak , bir defa mola verdim , çok yorduğunu söyleyemem,uzun yol yapılabilir bu motorla.Çift silindir olduğundan düşük cc motorlara göre nispeten fazla yakıyor ama 110/120 km hızla gidecek olursanız ortalama 3.8 / 4 lt civarı yakıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Dayanamadım akrep slip on taktım bugün bende, sesi gayet tatmin etti beni 1 senedir orjinal egsozla kullandığım için tavsiye ederim durmadan patlıyor egzoz giderken dururken hafif 4 silindir motor sürüyor gibi hissettim biraz )

IRau bunu beğendi.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı Gorkem.IX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dayanamadım akrep slip on taktım bugün bende, sesi gayet tatmin etti beni 1 senedir orjinal egsozla kullandığım için tavsiye ederim durmadan patlıyor egzoz giderken dururken hafif 4 silindir motor sürüyor gibi hissettim biraz )

http://i.hizliresim.com/0DEpmZ.jpg
    hayırlı olsun resmi görünce anaa benim motor dedim tam meğer plakalık yokmuş :D
    Gorkem.IX bunu beğendi.

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun resmi görünce anaa benim motor dedim tam meğer plakalık yokmuş :D

ahah eyvallah cc yükseltmeyi düşünüyodum egsoz takınca şimdi biraz daha devam edecem r25'e

Öncelikle herkese iyi forumlar. Zaman zaman bana gelen motor sevdası bu aralar epey arttı. 1 haftadır internette bulabildiğim bütün r25 konularını ve incelemelerini izledim. Nasip olursa 4-5 ay para biriktirip almayı planlıyorum. İlk motor tecrübem olucak. Gerekli eğitimi ve ekipmanları almadan üstüne çıkmayacağım. Gerçeğini hiç görmedim büyük ihtimalle de göremem çünkü bulunduğum ilde(trabzon)motor kullanan neredeyse yok. Kafamı kurcalayan bir soru var bugün bir tane mt7 gördüm. Neredeyse kükrüyo gibi sesi vardı ya da bizim burda pek motor olmadığından 600lük 1000lik ss'leri görmediğimden bana öyle gelmiştir. Biraz araştırdığımda onunda çift silindir olduğunu öğrendim. Acaba R25'ler de onun kadar ses çıkarabiliyor mu? İnternetteki bütün exhaustları defalarca dinledim de gerçekte duymayınca anlayamıyorum. :D

Motosikleti
    tracer700
    Alıntı xzicdr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese iyi forumlar. Zaman zaman bana gelen motor sevdası bu aralar epey arttı. 1 haftadır internette bulabildiğim bütün r25 konularını ve incelemelerini izledim. Nasip olursa 4-5 ay para biriktirip almayı planlıyorum. İlk motor tecrübem olucak. Gerekli eğitimi ve ekipmanları almadan üstüne çıkmayacağım. Gerçeğini hiç görmedim büyük ihtimalle de göremem çünkü bulunduğum ilde(trabzon)motor kullanan neredeyse yok. Kafamı kurcalayan bir soru var bugün bir tane mt7 gördüm. Neredeyse kükrüyo gibi sesi vardı ya da bizim burda pek motor olmadığından 600lük 1000lik ss'leri görmediğimden bana öyle gelmiştir. Biraz araştırdığımda onunda çift silindir olduğunu öğrendim. Acaba R25'ler de onun kadar ses çıkarabiliyor mu? İnternetteki bütün exhaustları defalarca dinledim de gerçekte duymayınca anlayamıyorum. :D
    Elbette mt07 ile r25 arasındaki cc farkından dolayı-ikiside çift silindirli olsa bile- öyle bir kükreme olmayacaktır. Hatta R25 stock egzozda kükremeden ziyade bir vızıltı hakim lakin benim hoşuma gidiyor uzun yolda kafa ağrıtmadığını düşünüyorum R25te daha güçlü bi ses elde etmek istersen katalitik konverör iptali ile takılan egzozlardan birini seçebilirsin.
    Bkz: M4 Street Slayer Carbon Slip On Exhaust https://www.youtube.com/watch?v=bmudgW5smas

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Caddebostanda motorcu arkadaşlara bakıyorum dizlik yok mont yok tshirtle kullanıyorlar. Hepsi yürek yemiş helal.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Caddebostanda motorcu arkadaşlara bakıyorum dizlik yok mont yok tshirtle kullanıyorlar. Hepsi yürek yemiş helal.
    çünkü çok sıcak bu sıcakta bende r25 e binemiyorum ... binenlerde korumasız biniyolar

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Çok sıcak diye korumasız biniliyor mu motora ? Allah herkeze akıl versin diyorum.

Endonezya geri çağırmalar başlamış ben de bu haberin yalancısıyım

http://www.motoron.com.tr/HaberDetay...i-cagirma-3060

Yok mu arkadaş 0 gri r25'i olan 3 aydır bekliyoruz Manisa ve İzmir'de yaa!!!

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    http://www.yamahatr.com/yamaha-r25-ve-mt25-modelleri-geri-cagiriliyor/

Geri çağrılma demek ne demek ? Bize sıfır motor mu verecekler yoksa yaz sezonunu bizi motorsuz bırakıp zehir mi edecekler ?

Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar...
    ve bugün nihayet R25 lilerdenim diyebilirim.
    beyaz kırmızı 2016 model bi makinem oldu
    ben ankaradayım iç anadoluyu komple yamaha bayilerinei aramama rağmen
    her bir bayii peşin sattıklarını ve vadede %3.5 ile %5 arasında komisyon aldıklarını söylediler
    buda 16.000 tl lik makinayı 20.000 gibi rakamlara çıkarıyor.
    ve nihayetinde fazla sözü uzatmayım...araştırdım ve izmir ödemişte peşin fiyatına 9 taksit yapan bir yamaha bayii buldum ve ankara dan taaa 860 km gittim ve aldım valla makinayı.he işin bi iyi tarafıda yolda gelirken rodaj işi tamamlandı.
    sonra sigorta yaptırdım 820 tl axa sigorta
    sonra ruhsat çıkarıyorum daha çıkmadı masref ne bilemediğim için yazmıyorum...
    merak ettiğiniz bişey olursa yardımcı olmaya çalışırım... sağlıcakla kalın....

mustafacagan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yzf r25 race blue
    Kardesim hayirli olsun kazasiz belasiz. Bende ankaradayim ufak bi grup var numarani at ekleyim seni bulusuyoruz falan .

Alıntı mustafa_r25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her bir bayii peşin sattıklarını ve vadede %3.5 ile %5 arasında komisyon aldıklarını söylediler
    ve nihayetinde fazla sözü uzatmayım...araştırdım ve izmir ödemişte peşin fiyatına 9 taksit yapan bir yamaha bayii buldum ve ankara dan taaa 860 km gittim ve aldım valla makinayı.he işin bi iyi tarafıda yolda gelirken rodaj işi tamamlandı.
    hocam peşin fiyata taksit nasıl yaptırdınız kredi kartına mı acaba?

Hayırlı olsun güle güle binin allah kaza bela vermesin inşallah bende yarın öğlen teslim alıcam kırmızı beyaz

ewet kredi kartına 9 taksit xzicdr
    Alıntı xzicdr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam peşin fiyata taksit nasıl yaptırdınız kredi kartına mı acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:21 ----------

190 tl de emniyetten ruhsat için istediler.

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Alıntı mustafa_r25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende inşallah seneye almayı düşünüyorum hocam hayırlı olsun bu arada tekeriniz düz bassın.
    Resimlerle taçlandırırsanız konuyu çok güzel olur bence

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    bundan sonra lastik harıç yapılabilecek pek bişey kalmadı akrapovic egzoz , ngk iridium bujiler ile yeni zincirimizde geldi
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    bol aksesuarlu ve ful gırtlak diyenlere gelsin
    IRau bunu beğendi.

Adres veriniz itinayla duyuralım
    Ahmetcan45 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)