Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı Ersin. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yumuşak hamurlu olmasından dolayı malesef city grip ve muadilleri gibi daha uzun ömürlü olmaz çünkü yüksek performans amaçlı kullanılıyor.
    2016 taze lastik almanızda fayda var ama 2015tede düzgün muhafaza edilen bi bayiyse sıkıntı olmaz. Tazeliğinden ziyade rosso2'ler iki ayrı yerde üretiliyor. Brezilya ve Almanya. Brezilya üretimleri daha ucuz ve daha düz profile sahip. Kesinlikle almanya üretimi olanından alın iki arasında çok büyük farklar var.
    şuanda üzerindeki rosso 2 ile idare edicem biraz daha ömrü varmış açıkcası

ben zaten yüksek hızlarda yüksek devirlerde kullanmadığımdan belki daha da uzun ömürlü olabilir...

son olarak 7000 devirden sonra titreşim başlıyor normal bi durum mu

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:03 ----------

bu arada söylemeyi unuttum akrapoviç taktım r25 e

fakat biraz hüsran oldu benim için çünkü istediğim gibi ses çıkmıyor çok az sesi var

bendeki xmax 250 dede akrapoviç takılı valla gümbür gümbür inletiyor

niye böyle oldu anlamadım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustafacagan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yzf r25 race blue
    Orjinal akrapovic mi ? R25 de scorpion ve m4 bana gore en guzel sesi veriyor. Dinlemeni tavsiye ederim m4 katalik iptali ile takiliyor ses baya bi tok 1700 tl fiyati.

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı mustafacagan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinal akrapovic mi ? R25 de scorpion ve m4 bana gore en guzel sesi veriyor. Dinlemeni tavsiye ederim m4 katalik iptali ile takiliyor ses baya bi tok 1700 tl fiyati.
    evet orjinal slip on tip akrapoviç zaten küçük bişey

aldık artık napalım idare edicez

bide bmc performans hava fitresi alalım belki fark eder

53_ekrem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şuanda üzerindeki rosso 2 ile idare edicem biraz daha ömrü varmış açıkcası

ben zaten yüksek hızlarda yüksek devirlerde kullanmadığımdan belki daha da uzun ömürlü olabilir...

son olarak 7000 devirden sonra titreşim başlıyor normal bi durum mu

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:03 ----------

bu arada söylemeyi unuttum akrapoviç taktım r25 e

fakat biraz hüsran oldu benim için çünkü istediğim gibi ses çıkmıyor çok az sesi var

bendeki xmax 250 dede akrapoviç takılı valla gümbür gümbür inletiyor

niye böyle oldu anlamadım
    Normalde öle hissedilir bi titreşim yok ama akrapoviç taktığınız için belki o etkilemiş olabilir.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    M4 carbon slip on dinleyin youtube da

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı 53_ekrem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normalde öle hissedilir bi titreşim yok ama akrapoviç taktığınız için belki o etkilemiş olabilir.
    yok egzoz takmadan öncede vardı genelde 7000 devirde başlıyor
    ben hala alışamadım belkide bana öyle geliyodur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:08 ----------

Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    M4 carbon slip on dinleyin youtube da
    sorun katalizör de onu çıkarmadan ses olmuyor malesef
    dediğiniz m4 egzoz çok iyi bu arada

Arkadaşlar hepinize merhabalar,

Uzun zamandır forumu takip ediyordum. Artık ben de üye olup aktif bir şekilde paylaşımlar yapmaya karar verdim. Önümüzdeki aylarda R25 satın alarak aranıza katılacağım İnşallah. Geçtiğimiz hafta Yamaha Küçükbakkalköy şubesine uğradım. Görevli R25'lerin ay sonunda geleceğini ancak sadece Milky White renginin bulunacağını söyledi. Diğer renklerin fabrikanın elinde bulunmadığını söyledi. Moralim bozuldu açıkçası.

Çünkü ben öncelikle Matt Gray, olmazsa mavi düşünüyorum. Konuyla ilgili sizin bilginiz var mı? İstanbul'da bu renklerde modelin bulunduğu bir şube var mı bildiğiniz?

Hepinize kazasız belasız sürüşler dilerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:10 ----------

Alıntı TRooper.06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birkac gun once gittim. Ellerinde suan sadece milky white kalmis. Ana depodada r25 kalmadigini ancak bir bir bucuk ay sonra gelecegini söyledi. Üretimden gelecek anladigim kadariyla. Birkac hafta sonra genel merkeze soracagim. Stok durumuyla ilgili birsey ögrenirsem merak eden arkadaslarida bilgilendirecegim.
    Arkadaşımızın bu yorumunu yeni gördüm. Renklerin stok durumu ile ilgili gelişmeler olur ise paylaşırsanız çok makbule geçer dostum.

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    evet orjinal slip on tip akrapoviç zaten küçük bişey

aldık artık napalım idare edicez

bide bmc performans hava fitresi alalım belki fark eder
    ses kötü mü akrep'in slip on'da hocam?

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı Gorkem.IX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ses kötü mü akrep'in slip on'da hocam?
    yok hocam kötü değil tok ses var ama bende xmax 250 dede akrapoviç var onla kıyaslama yapınca sesi az geliyor

ama kükreme filan var yani

küçük bi araştırma yaptım sesin z gelmesi katalizör den kaynaklıymış yanikatalizörü iptal edersek çok daha yüksek ses çıkar

fakat belki motora zararı olur diye ellemedim böyle kalsın bütün varımı yoğumu r25 e yatırdım sorun çıkarsa ağlarım

garanti kitapçığını kaybetttim.1000 5000 bakımını yaptırdım,garantinin geçerli olması içi kaşe vurmaları lazım sanırım tekrar çıkartan varmı ?

Garanti kitapçığı çok önemli değil bildiğim kadarıyla çünkü yaptıkları tüm işlemleri sistem kaydı olarak giriyorlar. İnteraktif sistemde bakımı, değişen parçası, kaç km.de bakım yapıldığı vs bütün bilgiler mevcut oluyor. Ben 1000 bakımını yaptırdığımda bana bu şekilde söylendi ama siz yine de servise sorun bir de oradan öğrenmenizde fayda var.

Motosikleti
    Café Racer
    Bugün 15-20 KM kadar R25 kullanma fırsatım oldu, daha önce de kullandım ama test edecek kadar vaktim yoktu.

Kişisel yorumumdur, taşlamayın ve lütfen saygı gösterin.

Motor 8-9 bin devire kadar ölü, bu devire kadar tork namına hiç bir şey yok.

Sürekli yüksek devir kullanılmasını istiyor, bu sebeple de yakıt artıyor. Siz kullanıcıların yakıt tüketimi nedir bilmiyorum ama 4.5 litreden aşağıya düşebilen varsa tebrik etmek gerekir.

Motosiklet'de stok lastikler vardı, 1700 km'de.

Açıkcası frenleri beni tatmin etmedi, fiyatına göre resmen fren yok.

Biraz sıkıştırdığımda fan açtı olması gerektiği gibi ancak hararet göstergesi neredeyse dolmuştu.

Malzeme kalitesi bir Japon değil.

8-9 bin devirden sonra canavar uyanıyor ve kükremeye başlıyor, bu yönü güzel ancak bu devirlerde kullanmakta yakıt tüketimini artırıyor.

Oturuş pozisyonu rahat, beni yormadı, rahatlıkla uzun yol yapılabilir.

Göstergeye bayıldım, her şey elinizin altında. Vites göstergesi olması beginner kullanıcılar için bir artı.

Artçı ile kullanma fırsatım olmadı, bu konuda yorum yapamayacağım.

Titreşim konusuna gelirsek, titreşim hiç bir devirde yok.

Demem o ki bu fiyata bu motosiklet alınmamalı, bu R25 bir Yamaha değil.

53_ekrem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    Senin anlattığın motorda r25 değil.

Arkadaş tartışma yaratmak için gelmiş konunun başında taşlamayın saygı gösterin demesinden belli.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Adam.belki daha kaliteli bir motor kullanmış. Fikir söylemek de suç oldu heralde.
    *Heka bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Hem KTM RC 250 hemde R25 i test edip kullanan arkadaşlar var mı çok merak ettim hangisi daha hoşunuza gitti artıları eksileriyle yazabilicek detaylı varsa çok sevinirim

Motosikleti
    Café Racer
    Alıntı 53_ekrem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin anlattığın motorda r25 değil.

Arkadaş tartışma yaratmak için gelmiş konunun başında taşlamayın saygı gösterin demesinden belli.
    Kesinlikle niyetim bu değil, başta belirtmemin iki sebebi var;

- Forumda görüş ve yorum belirtmenin saygı ile karşılanmaması.
    - Kimsenin bu motora toz konduramaması.

Anlattığım motosiklet kesinlikle R25!

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:06 ----------

Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam.belki daha kaliteli bir motor kullanmış. Fikir söylemek de suç oldu heralde.
    Bu tarz bir yorum ile karşılaşacağımı düşündüğüm için en başta niyetimi belirtmiştim.
    Görüyorum ki pek bir şey fark etmemiş.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Arkadaşlar selam herkese bende forumu uzun zamandır takip ediyordum sizin de tecrübeler ile r25 aldım yaklaşık 1 ay önce kuşadasında mavi hazırda vardı. Zaten mavi istiyordum. Şuanda motorum 2750 km ye geldi bile. Bakımı aydın utkuda 220 tl ye yaptırdım. Şimdi motolastik ten rosso 2 aldım onları takıcam ellerinde yok haftaya perşembe cuma gelicek takıcaz bakalım. İrc ler ile devam etme taraftarıydım başta fakat virajlarda tedirgin oluyorum bu lastiklerle. Gerçi ilk vitesli motorum. Bunda öğreniyorum vitesliyi. 3 yıldır daelim s3 advance 250 cc maxiscooter kullanıyordum. Sırf r25 sevdasına çok sevdiğim daelimden vazgeçmek zorunda kaldım
    Sigorta izmir ikametgahım ile 2200 tl allianzdan çıktı. Yaptırmadım. Muğlaya aldım ikametgahı. 1000 tl ye düştü aynı sigorta. Sonra çeşitli tekliflerle ışık sigortadan 273 tl ye yaptırdım. Yaş 29. R25 zaten harika söylencek çok şey. Kuşadasına almaya giderken viteslerin yerini bile bilmiyordum okadar yani yolda videoları izledim giderken. Teslim aldım ve sürdüm. Bir iki kere stop ettirdim tabiki. Eğer kendinizi biliyorsanız r25 bana göre başlangıç motorudur. Zaten rodaj dönemi 7000 km altında motor adeta 125 lik scooter edasında oluyor. O dönemde yabancılığı atıyorsunuz. Tehlike 7000 devirden snra ;) bunu bilerek r25 kullanırsanız sorun olacağını ben şahsen düşünmüyorum.

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    yok hocam kötü değil tok ses var ama bende xmax 250 dede akrapoviç var onla kıyaslama yapınca sesi az geliyor

ama kükreme filan var yani

küçük bi araştırma yaptım sesin z gelmesi katalizör den kaynaklıymış yanikatalizörü iptal edersek çok daha yüksek ses çıkar

fakat belki motora zararı olur diye ellemedim böyle kalsın bütün varımı yoğumu r25 e yatırdım sorun çıkarsa ağlarım
    kaça geldi akrep hocam sana?

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı Gorkem.IX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaça geldi akrep hocam sana?
    1000 liraya aldım

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:17 ----------

Alıntı *Heka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün 15-20 KM kadar R25 kullanma fırsatım oldu, daha önce de kullandım ama test edecek kadar vaktim yoktu.

Kişisel yorumumdur, taşlamayın ve lütfen saygı gösterin.

Motor 8-9 bin devire kadar ölü, bu devire kadar tork namına hiç bir şey yok.

Sürekli yüksek devir kullanılmasını istiyor, bu sebeple de yakıt artıyor. Siz kullanıcıların yakıt tüketimi nedir bilmiyorum ama 4.5 litreden aşağıya düşebilen varsa tebrik etmek gerekir.

Motosiklet'de stok lastikler vardı, 1700 km'de.

Açıkcası frenleri beni tatmin etmedi, fiyatına göre resmen fren yok.

Biraz sıkıştırdığımda fan açtı olması gerektiği gibi ancak hararet göstergesi neredeyse dolmuştu.

Malzeme kalitesi bir Japon değil.

8-9 bin devirden sonra canavar uyanıyor ve kükremeye başlıyor, bu yönü güzel ancak bu devirlerde kullanmakta yakıt tüketimini artırıyor.

Oturuş pozisyonu rahat, beni yormadı, rahatlıkla uzun yol yapılabilir.

Göstergeye bayıldım, her şey elinizin altında. Vites göstergesi olması beginner kullanıcılar için bir artı.

Artçı ile kullanma fırsatım olmadı, bu konuda yorum yapamayacağım.

Titreşim konusuna gelirsek, titreşim hiç bir devirde yok.

Demem o ki bu fiyata bu motosiklet alınmamalı, bu R25 bir Yamaha değil.
    kardeş bu anlattığın motor r25 se eğer bendeki r25 demekki 600rr filanmış

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Selamlar 4000 km deyim 3.4 litre avarage var. 3000 km si şehirici istanbuldur. Cok defalar panik fren yapmak zorunda kaldım hepsinde durdu.( pilot street var ustunde ).8k devirden sonra gerçekten farklı gidiyor fakat ben her devirde yeterli tork olduğunu düşünüyorum. Honda yida inceledim aralarında malzeme kalitesi olarak fark olduğunu düşünmüyorum. Motordaa karbon dovme pistonlar seramik kaplı gömlekler, bu gibi guzel ayrıntılar var. Ben çok menunum tavsiye ederim. Dün sapanca yaptım 250 km yol 100 un altina düşmedik toplam 8.5 - 9 litre yaktım. Özetle r25 i bu zamana kadar olan kullanım tecrubemle tavsiye ederim. Titreşim konusunda 10 devir üzerinde başlıyor ama rahatsiz etmedi beni. Bu aradaa bilgi icin yazıyorum max 185 e kdr çıktım belki birqz daha gidicek yeri vardı
    likewhat bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)