Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    manaburn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF-R25
    Alıntı brk194 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağ olarak yamalube 4-R 15w 50 koyabilirmiyiz kitapçıkta 15w50 yazmıyor ama servis önerdi
    Aynı şekilde bana da önerildi 4r 15*50 performans yağı koyduk, bilmiyorum evet kitapçıkta yazmıyor ,fakat kitapçıkta 15*40 var. Yüksek derece sıcaklığa dayanması yaz ayları açısından iyi fakat 15 kalınlıkta yağ yeni motora konur mu bilgim yok açıkcası. Tam sentetik bu arada.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    53_ekrem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    Arkadaşlar Adanadaki Çukurovo motosiklet ve bisiklet fuarı incelemem (Fuarda 2016 model r25 eski fiatıyla)

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Arkadaşlar neden motorlarınıza bu kadar kalın yağları koyuyorsunuz,afrika çöllerinde falan mı yaşıyoruz ? Motorun en büyük aşınması ilk çalışmada olur ve kalın yağ koyduğunuz için ilk yağlamayı dahada zorluyorsunuz,yağ pompasınıda zorluyorsunuz. 10 w 30 ile geziyorum hem yaz hem kış çok rahat çalışıyor,yazın sıcaklarda da zerre sıkıntı yaşamıyorum. Şahsen 2.el motosiklet piyasasına sırf bu yüzden bile sıcak bakamıyorum. Bu usta böyle diyor diye diye güzelim motosikletlerinize işkence etmeyin.

İzmotoyu aradim gri renk 15 gun icinde gelebilir dediler. Onumde 4 kisi var. Bi sevkiyatta 2 motor anca gelir ve o sira bana gelmez.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Motul 5100 10-40 candır, hem kış hem yaz için Türkiye şartlarında ideal

brk194 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni bs 125-Yamaha R25
    Alıntı Blindfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motul 5100 10-40 candır, hem kış hem yaz için Türkiye şartlarında ideal
    Yamalube mecbur kullancaz garantiden dolayı

Motosikleti
    Yamaha r25
    Arkadaslar üniverstal egzoz takıcaktım performansı düsürebilir diye simdilik bekletmeye aldım sonra düsündüm hava filtresi mi taktırsam dedim k&n hava filtresini nerden bulabilirim alan yada bilen varsa yazabilir mi yada sizce hangisini yapayım egzoz mu hava filtresimi

byOzturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok :)
    Merhabalar Arkadaşlar,

R25'im 500 KM'ye geldi, rodajı yarıladık Allahın izniyle kazasız belasız. Sormak istediğim ve gerçekten merak ettiğim bir soru var. Motosikleti bu rodaj süresince 5 - 10 Km arasında artçı ile kullanıyorum (Artçı kız arkadaşım ve 50 kilo civarında) istemsiz motosikletin sanki birazda olsa zorlandığını hissediyor gibiyim. Aksine 7000 d/d ye gelmeden vitesi değiştirsemde içimde bir şüphe kalıyor.

Ne dersiniz? Artçı ile arada bir kullanmaya devam edeyim mi yoksa rodaj süresi bitene kadar kız arkadaşımı yürüteyim mi

Teşekkürler.

Fotoğraf atmadan çıkmayalım

Dipnot: "Pantolonsuz ve botsuz motosiklete binilirmi ulen " diyen arkadaşlarıma sesleniyorum şimdiden. Pantolon ve bot'u sipariş verdim, bekliyorum

Tekeriniz düz bassın gardaşlarım
    likewhat ve !Lk£® bunu beğendiler.

Motosikleti
    r25
    alalı 700 km oldu.zincir yağı içime sinmediği için, bugün motulc4 le yağladım.motosikletimin deposunu elle biraz zorlayınca hafif oynuyor servis normal dedi ama bir türlü içime sinmedi.sonra göstergeyi kurcalarken sağ ve sol tarafındaki plastikler de çok oynuyor çok kalitesiz geldi pek anlamam aslında ama size sormak istedim ve aynı şekilde arka sele de sağa sola oynuyor bunlar normal mi sizde de aynı mı merak ettim

Alıntı byOzturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Dipnot: "Pantolonsuz ve botsuz motosiklete binilirmi ulen " diyen arkadaşlarıma sesleniyorum şimdiden. Pantolon ve bot'u sipariş verdim, bekliyorum
    Motorun bu rengine etraftan tepkiler nasıl? Valla karar veremiyorum mat gri mi alsam milky white mı

brk194 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni bs 125-Yamaha R25
    Alıntı EmreKc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alalı 700 km oldu.zincir yağı içime sinmediği için, bugün motulc4 le yağladım.motosikletimin deposunu elle biraz zorlayınca hafif oynuyor servis normal dedi ama bir türlü içime sinmedi.sonra göstergeyi kurcalarken sağ ve sol tarafındaki plastikler de çok oynuyor çok kalitesiz geldi pek anlamam aslında ama size sormak istedim ve aynı şekilde arka sele de sağa sola oynuyor bunlar normal mi sizde de aynı mı merak ettim
    Normal hepsi r25 parça ve işçilik olarak kötü motor res select tusalrina basarken panelde oynuyo alışırsın zamanla benide uyuz ettiydi ilk başta

Bugün r25 li bi arkadaş geçti yanimdan kalkışta kıç attı baya bi, hani tork yoktu bunda debriyajlamı yaptı ne dersiniz ☺

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Bendeki çöpçü cbr 125 bile irc lastiklerle kıç afıyor hocam bırakında r25 atsın...

R25 in siyahı sanki mat griden daha güzel değil mi beyler sadece bana mı öyle geliyor? Yeni gelenlerde siyah yok mu yani siyah isteyen adam illa 2.el mi alacak...

Motosikleti
    Yamaha r25
    Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün r25 li bi arkadaş geçti yanimdan kalkışta kıç attı baya bi, hani tork yoktu bunda debriyajlamı yaptı ne dersiniz ☺
    1 viteste kesin göt atıyor ben 4. viteste bile attırabiliyorum (debriyajla)

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:09 ----------

Ve torksuz diyolarda ben 0-100 ölctüm 5.5 saniyede cıktı youtubeda videom var izlemek istiyen olursa

Dr. Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25
    Rodajı bu kadar kafaya takmayın, en azından bu kadar küçük şeylere takılmayın. Herkes motoru satarken kitapçığa harfi harfine uydum der ama çoğu yalan dolan. Kitapçıkta ne yazıyor : 1000 km'ye kadar 7000 d/dk, 1000-1600 km 8400 d/dk üzerinde uzun süre kullanma 1600 sonrası Allah ne verdiyse... Bugüne kadar 10 kişiden kaçı buna uyup rodaj tamamlamış, kim 1600 km sabretmiş ? Ben de rodajımı motorumu çok çok zorlamadan bu devirlerin üzerinde sürerek abartmadan tamamladım.. Zaten problemlerin görüleceği yüksek kilometrelere gelmeden motorlar satılıyor bizim memlekette. 15-20 bin km çok görülüyor, bu da ayrı bir konu.

Alıntı byOzturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar Arkadaşlar,

R25'im 500 KM'ye geldi, rodajı yarıladık Allahın izniyle kazasız belasız. Sormak istediğim ve gerçekten merak ettiğim bir soru var. Motosikleti bu rodaj süresince 5 - 10 Km arasında artçı ile kullanıyorum (Artçı kız arkadaşım ve 50 kilo civarında) istemsiz motosikletin sanki birazda olsa zorlandığını hissediyor gibiyim. Aksine 7000 d/d ye gelmeden vitesi değiştirsemde içimde bir şüphe kalıyor.

Ne dersiniz? Artçı ile arada bir kullanmaya devam edeyim mi yoksa rodaj süresi bitene kadar kız arkadaşımı yürüteyim mi

Tekeriniz düz bassın gardaşlarım
    mrt20 bunu beğendi.

Arkadaşlar 1000 bakımından sonra kaç binde bakım var acil cevaplar mısınız

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Selam ,2000 km oldu istanbudayim ne zmn suruse ciksam birileri gelip nazar degmesin cok guzel motor gibi seyler souluyor. Rengi bence cok guzel ama zevk renk tartisilmaz tabi

Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlama olayı oluyor r25 te yalnız yüksek devirlerde oluyor, hafiften direksiyonu kırınca, daha doğrusu viraja girerken güzel yanlar arkayı. Ama mt07 gibi dümdüz giderken yanlamıyor. Kalkışta yanlayan ya debriyaj yapmıştır yada zemin veya teker kaygandır.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tork yok denilince ybr gibi bişey bekleniyo herhalde.
    Lastikler irc ise ilk 3 viteste pati çekmezse satarım motoru derdimde zaten sattım
    160a kadar iyi gidiyo alet kim ne derse desin. 170ten sonra canı isterse

Gri renk stok konusunda bilgisi olan var mi? izmotoyu aradim belli degil diyolar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)