Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    brk194 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni bs 125-Yamaha R25
    Merhaba arkadaslar 1 hafta içinde Honda cbr 250r veya Yamaha R25 alıcam. R25'te en yuksek görülebilecek yakit tüketimi ne kadar yüksek devir kullaniyorum surekli

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    !Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı brk194 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar 1 hafta içinde Honda cbr 250r veya Yamaha R25 alıcam. R25'te en yuksek görülebilecek yakit tüketimi ne kadar yüksek devir kullaniyorum surekli
    7,5 i gördüm en son anlık tüketimde, 6. vites son gaz.fazla durmadım düştüm.Rodajdan çıktı makine deneme amaçlı bir deneyim oldu.
    Daha düşük vites ve yüksek devirlerde x2 x3 ünü de görebilirsin, fakat 6. vites de olan durum bu.
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

Bu motor için hoşuma gitmeyen iki şey yazıcam,

1. Debriyajı salarken gelen tık sesi (vurma sesi).
    2. Bazen yağ lambası marş a bastıktan sonra 3-4 saniye sonra sönüyor.

Vurma sesini önceden sormuştum 1 2 arkadaş var dedi ama içime sinmedi herkesin motorunda bu şekilde mi, yağ lambasının hiç geç söndüğü oldu mu sizdede.

Mt07 de kullandım 6000 TL fazla ama motor herşeyiyle kaliteli abi debriyaj çok güzel kavrıyor.

CieM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250 R - 2015
    Arkadaşlar aynı şeyi yazıyorum ama cevap alamadım.
    istanbulda oturan 20 li yaşlarda olan ve yakın tarihte r25'e sigorta yaptıranlar yaptırdıgı şirketi ve fiyatı yazabilir mi acaba ?

manqa82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT09 SP
    Alıntı brk194 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıtı sürekli gözüme batar arkadas benim diyosan güzel kardesim, cbr250 al,
    Ama o motora bindikten sonra yakıt solda sıfır kalır diyosan r25 derimm

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:51 ----------

Alıntı kant_1986 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motor için hoşuma gitmeyen iki şey yazıcam,

1. Debriyajı salarken gelen tık sesi (vurma sesi).
    2. Bazen yağ lambası marş a bastıktan sonra 3-4 saniye sonra sönüyor.

Vurma sesini önceden sormuştum 1 2 arkadaş var dedi ama içime sinmedi herkesin motorunda bu şekilde mi, yağ lambasının hiç geç söndüğü oldu mu sizdede.

Mt07 de kullandım 6000 TL fazla ama motor herşeyiyle kaliteli abi debriyaj çok güzel kavrıyor.
    Gelen tık sesi motor ss tarzı olduğu için o sese normal bakiyorum ki kast ettigin ses sadece yerinde oynatmadan çıkan bi ses normal gecislerde sorun yok yani en azından ben yasamamistim,
    Yağ lambası benimde 2 3 defa geç söndü korkmustum ama bi sorun olacağını sanmıyorum, 5saniyeyi geçerse hemen stop et tekrar çalıştır yine 5sn geçerse sonmesi doğru servise.
    Mt07 hakkında ki yorumların neler hocam nasip olursa aklımda olan bi motor ama çıplak olduğu için tereddutluyum biraz

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:54 ----------

Alıntı CieM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aynı şeyi yazıyorum ama cevap alamadım.
    istanbulda oturan 20 li yaşlarda olan ve yakın tarihte r25'e sigorta yaptıranlar yaptırdıgı şirketi ve fiyatı yazabilir mi acaba ?
    Artık sigorta konusunda şehirin bi önemi yok, arkadaşa gecen hafta spacy aldık 600 lira tuttu sigortası

Çinliler 350cc replikasını yapmış

r25 şehir içi kullanım için uygun değil, şehir içi viraj kabiliyeti yok ayrıca uzun süre şehir içi kullanımda grenajları ses yapar, düşündüğünüz kadar da az yakmaz dedi bir arkadaş soğuttu beni motordan. Sizin görüşünüz nedir?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:40 ----------

mt25 r25 e göre şehir içi kullanımda viraj kabiliyeti olarak daha mı iyi?

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı desender adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abs bile koymuşlar. Ulan yamaha..
    velizrsln bunu beğendi.

Giderken böyle bir ses yok tabi sadece kalkış anında biraz hızlı bırakırsan gerçi motor kullanıyon tabi hızlı bırakıcan tır mı kaldırıyon cins bir ses canımı sıkmıyor değil yani, yağ lambası dediğim gibi bazen hemen sönüyor bazen geç sönüyor kafasına göre takılıyor. Bu duruma dikkat eden farklı arkadaşlar yazarsa içim rahatlıcak biri çıkıp dese yok öyle bir ses servise götüreyim yani makinayı yönlendirme yapın arkadaşlar sessiz kalmayın.

Mt07 e gelince motor kaliteli yapılmış her şeyiyle hissettiriyor sana, debriyaj olsun vites geçişleri olsun kontrolü falan da güzel açık konuşayım r25 ten sonra mobilet gibi geldi bana, boyu kısa yada önü açık ondanmıdır bilmem ama rahat motor.
    Gidişine zaten söylenecek bir şey yok 1 2 3 vites sanki biri ittiriyor arkadan harbi master of torque yani. Güç insana güven veriyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:51 ----------

Alıntı manqa82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıtı sürekli gözüme batar arkadas benim diyosan güzel kardesim, cbr250 al,
    Ama o motora bindikten sonra yakıt solda sıfır kalır diyosan r25 derimm

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:51 ----------

Gelen tık sesi motor ss tarzı olduğu için o sese normal bakiyorum ki kast ettigin ses sadece yerinde oynatmadan çıkan bi ses normal gecislerde sorun yok yani en azından ben yasamamistim,
    Yağ lambası benimde 2 3 defa geç söndü korkmustum ama bi sorun olacağını sanmıyorum, 5saniyeyi geçerse hemen stop et tekrar çalıştır yine 5sn geçerse sonmesi doğru servise.
    Mt07 hakkında ki yorumların neler hocam nasip olursa aklımda olan bi motor ama çıplak olduğu için tereddutluyum biraz

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:54 ----------

Artık sigorta konusunda şehirin bi önemi yok, arkadaşa gecen hafta spacy aldık 600 lira tuttu sigortası
    Giderken böyle bir ses yok tabi sadece kalkış anında biraz hızlı bırakırsan gerçi motor kullanıyon tabi hızlı bırakıcan tır mı kaldırıyon cins bir ses canımı sıkmıyor değil yani, yağ lambası dediğim gibi bazen hemen sönüyor bazen geç sönüyor kafasına göre takılıyor. Bu duruma dikkat eden farklı arkadaşlar yazarsa içim rahatlıcak biri çıkıp dese yok öyle bir ses servise götüreyim yani makinayı yönlendirme yapın arkadaşlar sessiz kalmayın.

Mt07 e gelince motor kaliteli yapılmış her şeyiyle hissettiriyor sana, debriyaj olsun vites geçişleri olsun kontrolü falan da güzel açık konuşayım r25 ten sonra mobilet gibi geldi bana, boyu kısa yada önü açık ondanmıdır bilmem ama rahat motor.
    Gidişine zaten söylenecek bir şey yok 1 2 3 vites sanki biri ittiriyor arkadan harbi master of torque yani. Güç insana güven veriyor.

Motosikleti
    Honda Nc700x
    herkese merhaba motor 4000 km de 1000 bakımı yapılmış ne zaman yaptırmam gerekiyor ve seviste ne kadar tutar acaba yağ değişimi falan vs

Dr. Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25
    Alıntı 3rd3m35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba motor 4000 km de 1000 bakımı yapılmış ne zaman yaptırmam gerekiyor ve seviste ne kadar tutar acaba yağ değişimi falan vs
    5000 bakımına sokabilirsin. Ben 2 kutu motul koydurdum yağ filtresi değişti artı işçilik 140 lira ödedim.

Motosikleti
    Honda Nc700x
    Alıntı Dr. Fatih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5000 bakımına sokabilirsin. Ben 2 kutu motul koydurdum yağ filtresi değişti artı işçilik 140 lira ödedim.
    tşk ederim

Motosikleti
    yzf r25
    merhaba arkadaşlar motoru ilk çalıştırdığımda gaz vermeden bekliyorum motorun ibresi yükselip alçalıyor kendi kendine sesi de garip çıkıyor tekleme yapıyor sesi. bunu yaşayan varmı.? servise girmeden önce bir ustaya danıştım motor senkron ayarı bozulmuş olabilir dedi. hiç yaşayan varmı bunu. birde arkadaşlar bu haftasonu 40 km yaptım çok fazla bir yol değil. ama titreşim yüzünden elimi hissedemedim motordan inince sizde de bu oluyor mu?

Motosikleti
    Honda CB650F
    Benim motorda devir ibresi hiç oynamıyor ilk çalışmadan itibaren sabit kalıyor ama önceki Pulsar motorum da vardı bu, bütün pulsarlar da vardı ustalar normal diyordu sonradan yazılım güncellemesi yapıp düzeltmişler. Elcikler de özellikle alt devirlerde titreşim hissediliyor üst devirler de sanki yok gibi eğer eldiven takmadıysanız eldivenle deneyin uyuşma sorunu yaşamazsınız diye düşünüyorum.

Ulaş Öztaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    Arkadaşlar yağ olarak ne öneririsiniz?
    Motorumu yetkili servisinde bakıma soktum Yamalube yağ kullandılar Yamahanın kendi yağıymış ve bunun en uygun yağ olduğunu söylediler. Kendi yağları olabilir ama ne kadar iyi bir yağ fikrim yok açıkcası aklıma takıldı...

Motosikleti
    yzf r25
    Alıntı omer58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorda devir ibresi hiç oynamıyor ilk çalışmadan itibaren sabit kalıyor ama önceki Pulsar motorum da vardı bu, bütün pulsarlar da vardı ustalar normal diyordu sonradan yazılım güncellemesi yapıp düzeltmişler. Elcikler de özellikle alt devirlerde titreşim hissediliyor üst devirler de sanki yok gibi eğer eldiven takmadıysanız eldivenle deneyin uyuşma sorunu yaşamazsınız diye düşünüyorum.
    hocam yazlık eldiven vardı bende ama sana şöyle söyleyeyim otobanda çoğunlukla gittim 8000-9000 devir civarı. abi sağ ayağım bile etkilendi titreşimden düşün. titreşimi engelleyen bir şeyin bozulması mümkün mü motorda diye düşünmeye başladım.

Merhaba Arkadaşlar;
    5000 km bakımı için Yamaha İstanbul a götürdüm. Yağ değişti, hava filtresi değişti, 210 tl normal midir ?
    75 tl işçilik normal midir )

Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7,5 i gördüm en son anlık tüketimde, 6. vites son gaz.fazla durmadım düştüm.Rodajdan çıktı makine deneme amaçlı bir deneyim oldu.
    Daha düşük vites ve yüksek devirlerde x2 x3 ünü de görebilirsin, fakat 6. vites de olan durum bu.
    en fazla 7.5 mu oha onun minimumu kaç olucak o zaman yuh 7.5 250cc için çok fazla 1000 lik makineler o kadar yakıyor, tam anlamadım rodajdaysa normal ama

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:36 ----------

1 saat önce falan akdeniz yeni sanayiye doğru bir grup r25 li geçti burda mısınız? hoş güzel bir ortamınız varsa katılmak isterim

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    makinem hala rodajda, doğrudur.
    Biraz zaman geçsin tekrar daha temiz bir rakam paylaşırım

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Genelde 8-9 bin devri pek geçmiyorum, çok temiz bir rodaj dönemi geçirdim şu an 4 bin km deyim. Yakıt tüketimim, şehir dışı 100/3,5 şehir içi 100/4,5 civarı. Fazla devirlenmez iseniz, fazla yakmıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)