Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu konuşmanızla sizin motoru alabilmek için bayiiye neler dediğiniz az çok belli oluyor..
    Konuyu alıp nereden nereye getirdiniz..

Not: Motor için sıraya girmedim, kapora vermedim, bayii'ye gidip motoru incelemedim..

Dip not: Geçmiş yorumlarda mevcuttur.. Bu motoru almayı düşündüğümü yazdım..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Bayiye r25 gelecek mi dedim, telefonumu bıraktım. Beni aradı, eleman vazgeçti dedi. Gittim kartla çektim. O kadar. Konuşma geçmedi hiç.
    Mitoqondri bunu beğendi.

Benim başıma da öyle bir olay gelmedi. Kıbrıs lansmanının ertesi günü bayiiye gidip ön sipariş alıyor musunuz diye sordum, yetkili kişi de evet lansmana özel 2 adet gelecek, daha soran bile olmadı istersen kaporayı ver önümüzdeki hafta gelecek motor dedi, ben de birkaç gün içinde parayı halledene kadar motorlardan biri satılmıştı bile, sonuncuya da anca yetiştim ve kaporayı değil 13.500'ün tamamını verdim, 3 gün sonra geldi motorum gittim aldım. Tamamen sorunsuz bir alışverişti yani Allah'a şükür.
    Ama Ankara'daki bayii çakallık yapmış belli. böyle kötü niyetli insanlar da var işte hep nasıl devirsek milleti diye düşünüyorlar...

Mustafa_Uz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Yamaha genel merkezi lansman fiyati ile satılan 2014 model motorların tamamının satış faturalarını bayilerden istedi bu tip cakalligi önlemek için. Tabi siz 14500 ödeyip 13500 fatura alırsanız merkezinde yapabileceği birsey yok. Ama elinizde 2014 model motor için 14500 fatura var ise kandirildim diyerek yamaha genel merkeze başvurun hem 1000 tl geri alırsınız hemde bayi hakkında cezai işlem uygulanmasını sağlarsınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:43 ----------

Bu arada 180 km oldu ortalama yakıt 3.9 oldu. Bursa şehir içi trafik berbat. Son 80 km tamamen şehir içi 4. Vitese kadar kullanıldı. 3.6 dan 3.9 a yükseldi.

Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Bu kadar ince işlerin döndüğünü düşünmüyorum. Şahsen 13.500 lük motora daha önceki sayfada belirttiğim gibi taliptim ve sıradaki arkadaş parayı denkleştirememişti, yamaha benim için 2 kişi nakitle geldiği halde 1 hafta motoru tuttu ama bENde hesaplarımı nisana göre yaptığımdan aynı şekilde denkleştiremedim ve nisana kaldı. Yani bu konu bayiden bayiye farklılık gösterebilir belki ama yardımcı olmadıklarını söyleyemeyiz.

rabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125 -yamaha r25
    valla bizim hatay merkez(antakya) daki şahinoğlu yamaha bayii de hiç öyle şeyler duymadım görmedim aksine bizimkiler ellerinde geldiğince yardımcı oldular bana

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı Yossi45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @rabi:
    Estağfurullah hocam ne demek. tecrübelerimizi paylaşalım ki almayı düşünenler, kafasında soru işareti olanlar ona göre karar versin.

@alisilin
    Bahsettiğim kullanımı 600 - 800 KM. arasında yaptım ve onu da kademe kademe yaptım. Göstegede 500 kilometreyi görür görmez gazı köklemedim yani. açıkçası bahsettiğim kilometrelerden sonra motora yolda çok da nazik davranmanın gereksiz olduğunu düşünüyorum ben. Yeter ki bilinçli kullanılsın... Daha marşa basar basmaz kesiciye falan sokmayalım motoru yani.
    Kitapçıkta rodaj için ne yazıyor ?

Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Ilk 1000 km max. 7000 devir. Daha sonra 600 km yani toplam 1600 km oluncaya kadar max. 8400 devir diyor.

Bence de bunlara uyulmalıdır fakat anlık olarak 3 yada 4. Viteste 500 km de bir kez motor 14000 devir limitorune sokulmali diye düşünüyorum.

batubudak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha r25
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşa katılıyorum. Forumda bir kaç yorum olmuştu bu konuda, fuarda gidip kendim gördüm. Tabi ki elde kalacak bir malzeme değil ama, genel olarak kumandaları, stickerları beklediğim kadar değildi. Sonrasında KTM standına gittim, RC serisini kıyas alınca arada ciddi fark var. Aynı hayal kırıklığını Ninja 250 SL'i görünce de yaşadım.

Bunlar motosikleti almamak için bir neden değil, makinenin performansı kağıt üzerinde de, yolda da belli.
    malzeme kalitesi kötü görünmedi benim gözüme. ktm rc200 daha bi dehşet duruyor o dark vader a benzeyen kafa tasarımıyla ancak seleye oturunca hamam mermerine oturmuş gibi oldum. o ne sert sele arkadaş. yol mu alınır o sele ile.

Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Arkadaşlar bugün benim kafamı karistirdilar. Yzf r25 te Abs seçeneği yok diye biliyorum. Ben mi yanlış biliyorum yoksa Abs seçeneği var mı ?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı Mustafa_Uz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ilk 1000 km max. 7000 devir. Daha sonra 600 km yani toplam 1600 km oluncaya kadar max. 8400 devir diyor.

Bence de bunlara uyulmalıdır fakat anlık olarak 3 yada 4. Viteste 500 km de bir kez motor 14000 devir limitorune sokulmali diye düşünüyorum.
    Bu işi sorgulamanın anlamı yok, kitapçık ne diyorsa ona uyulmalı. Adam o kadar detaylı yazmış, demek ne kadar önemli ki, 600 km boyunca sadece 1400 devir arttırın diyor. Neden anlık 14 bin devir yapılsın, silindiri çizmek için mi ?
    dyavol-77 bunu beğendi.

berkerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj ns 200/bmw r nine T
    "düşünüyorum" bu konularda biraz mmm nasıl denir bilimsel bir yorum değil. neticede olay mühendislik ve verilere göre sonuçlar elde ediliyor. "kafaya" göre değil. o nedenle sekonun dediği gibi anlık yüksek devirlere çıkmak muhtemeldir ki silindire zarar verir, motosiklet rölantideyken motordan rahatsız edici bir ses gelmeye başlar.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Evet arkadaşlar bugün pazar ve hemen hemen tüm yurtta havalar açıktı, R25 ile iyi turlamalar yapılmıştır. Kullanım ve yakıt ile ilgili yorumlarinizi bekliyoruz.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25 2015
    http://i.hizliresim.com/07Wbz9.jpg
    http://i.hizliresim.com/4LWYz4.jpg
    http://i.hizliresim.com/Jp8dDo.jpg
    http://i.hizliresim.com/OR8JDQ.jpg
    http://i.hizliresim.com/zmOQM6.jpg
    http://i.hizliresim.com/GvWbD6.jpg
    http://i.hizliresim.com/yPJ2qy.jpg
    http://i.hizliresim.com/6ZpYa7.jpg
    http://i.hizliresim.com/WV8Wq2.jpg

Bayii ye siyah ı gelmiş .Eğer istersen 1 tanesi boşta hemen alabilirsin diyor.Ben mavi istedim ilk başta ama canlı görünce siyah olanada ısındım. hiç fena görünmüyor. Dün den beri alsam mı diye düşünüyorum. Sizce nasıl görünüyor? Mavi de ısrar edeyim mi ?

berkerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj ns 200/bmw r nine T
    race blue daha güzel. siyah renk de göz alıcı duruyor bu motorda, yalnız siyah motosiklet bakımı zor; çabuk kirleniyor vb. o nedenle ben de race blue tercih ettim.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Siyah daha asil, daha dolgun görünüyor mavi beyaz daha janjanli herkese hitap etmez bence, özelikle jantlarin mavi olmasi tam bir fiyasko bence. Tabi zevkler tartışılmaz

Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu işi sorgulamanın anlamı yok, kitapçık ne diyorsa ona uyulmalı. Adam o kadar detaylı yazmış, demek ne kadar önemli ki, 600 km boyunca sadece 1400 devir arttırın diyor. Neden anlık 14 bin devir yapılsın, silindiri çizmek için mi ?
    Sen de haklısın. Ama özel kaplamalı pistonu 2 sn içinde cizecek ise bu makine at çöpe gitsin.
    Hem zaten ben bunu yazarken daha önceki 0 otomobillerimde uyguladigim sistemi yazdım. Ve sonrasında benim araçları kullananların ortak söyledikleri söz at sahibine göre kişniyor olmuştur. Bu benim seçimin. Bu riski alıp almamak ise sizlerin seçimi.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Bugün bol bol kullanıp ta olumlu yada olumsuz yorum yapacak kimse yok mu?

rabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125 -yamaha r25
    Alıntı Blindfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün bol bol kullanıp ta olumlu yada olumsuz yorum yapacak kimse yok mu?
    güner abi yarın gelio motorlar büyük ihtimal

Motosikleti
    Yamaha R25
    evet robin haberim var yarın gidip bakıcam, Duruma göre karar vericem artık. Bazı forumlar da ÖTV %1 e inecek diye bir haber var, pek ciddiye almadım ama belki bekleyenlere vurabilir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)