Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı tyrx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar mat gri yada füme renkten haber varmı. Kırmızı beyaz benimde hoşuma gitmedi, R125 deki gibi mat griye hasret kaldım yahu.
    Kırmızı beyaz gelmicekse senin dediğin hiç gelmez.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bayiler fuarda kirmizi bu sene gelecek dedi hatta ismini yazdiranlar oldu

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    valla kırmızısı gelirse düşünmeden alırım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Beyaz kırmızı güzel gelirse etrafta bol bol görürüz.

Motosikleti
    Yamaha YZF R 25
    Alıntı onursonat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk 1000 bakımında 2 lt yağ yetmez denilen başka biri oldu mu?
    Ben geçen gün 1000 bakımına girdim yağımı kendim götürdüm 2lt.

2lt 100gr olması gerekiyor dedi,100gr sonra eklersin dedi?
    Hocam içindekinden farklı bir yağ markası yada modeli koyduğun taktirde servisler yağ filtresini de değiştirmek istiyorlar. Çünkü yağ filtresinin de içinde belli bir miktar yağ bulunuyor. Normalde 2litre yağ alan motor yağ filtresi değişirse daha fazla yağ alıyor. Yağ filtresinin de içine yağ doluyor. Ancak 100ML yada şu kadar ML diyecek kadar bilgim yok.

Bu arada bir çok arkadaş motorlara zam gelmesini istiyor gibi konuşuyor(Genelleme yapmıyorum, yanlış anlaşılmasın) ancak motorları alırken çektikleri zorlukları yada yedek parçaya da gelen zamları unutuyorlar gibi. Herkes malının kıymetlenmesini ister ancak bu bizi bu konuda bencil olmaya itmese daha güzel olur.

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı orhngolf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam içindekinden farklı bir yağ markası yada modeli koyduğun taktirde servisler yağ filtresini de değiştirmek istiyorlar. Çünkü yağ filtresinin de içinde belli bir miktar yağ bulunuyor. Normalde 2litre yağ alan motor yağ filtresi değişirse daha fazla yağ alıyor. Yağ filtresinin de içine yağ doluyor. Ancak 100ML yada şu kadar ML diyecek kadar bilgim yok.

Bu arada bir çok arkadaş motorlara zam gelmesini istiyor gibi konuşuyor(Genelleme yapmıyorum, yanlış anlaşılmasın) ancak motorları alırken çektikleri zorlukları yada yedek parçaya da gelen zamları unutuyorlar gibi. Herkes malının kıymetlenmesini ister ancak bu bizi bu konuda bencil olmaya itmese daha güzel olur.
    Hocam daha zam gelmeden millet 2. el fiyatlarını yükseltti "Zam gelicek fuardan önce son şans" diye malum sitedeki ilanlara bakarsan bolca örnek var 17.250'ye motor satan var, daha birde zam gelince görsen fiyatları.Ybr 6200 oldu 4500'e aldığım ybrmi 5500'e geri satıcam

Arkadaslar merhaba,
    Ben biraz farklı birşey sorucam. Katlanır plakayla yakalanmanın cezası nedir bilen varmı?

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Vd40 ın nerelerde kullanmalıyız bilgi verebilecek olan varmı?

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı peacemaker_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vd40 ın nerelerde kullanmalıyız bilgi verebilecek olan varmı?

Buyur arkadaşım, hazır uygulamalı anlatılan videosu var AEA dan. izlemende fayda var

Video açılmazsa link: https://www.youtube.com/watch?v=O6Iss-FsMSE

Dipnot: Aman diyeyim kesinlikle sıkılmayacak yer fren tertibatıdır (disklerden ve balatalardan uzak tut).

CamelBiker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı ziya6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim boyumda 185 kisa geliyor ama kullanilir usta bence sen rc250 bak rosso 2 lastik kaydirmali debriyaj falan var hem seleside daha yuksek
    ben 1,97 boyundayım ve r25 düşünüyorum eyvahlar olsun o zaman :D

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı CamelBiker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 1,97 boyundayım ve r25 düşünüyorum eyvahlar olsun o zaman :D
    Profil fotograminnin simdi bir anlami var

Saka bir yana Klx 250, Wr gibi makinelerle baslayip Tenere`ye gecin bence. 1.84 boyum var sigamiyorum hic bir 250cc motora, bacaklar uzun sanirim, bi enduro alsam diye bileniyorum .
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    R25 için mart ayında gelecek parti için isim yazdırdım.

Şimdi ben köy okulunda öğretmenim.Buraya yeni tayin oldum.Okul 40 km uzaklıkta.Yolun 30 km'lik kısmı şehirler arası yoldan gidiliyor.6 km soğuk asfalt geri kalan 4 km bildiğimiz köy yolu,bol kırıklı eski asfalt.Ve bir tane çok dik ve virajlı rampa var.R25 bu yola gider mi? Sıkıntı yaşayacağım yerler nereler olur?İlk motorum değil.Rampada çok tekere kaldırdım motoru.Tırsmam ondan.

Teşekkürler

Motosikleti
    Yamaha YZF R 25
    Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 için mart ayında gelecek parti için isim yazdırdım.

Şimdi ben köy okulunda öğretmenim.Buraya yeni tayin oldum.Okul 40 km uzaklıkta.Yolun 30 km'lik kısmı şehirler arası yoldan gidiliyor.6 km soğuk asfalt geri kalan 4 km bildiğimiz köy yolu,bol kırıklı eski asfalt.Ve bir tane çok dik ve virajlı rampa var.R25 bu yola gider mi? Sıkıntı yaşayacağım yerler nereler olur?İlk motorum değil.Rampada çok tekere kaldırdım motoru.Tırsmam ondan.

Teşekkürler
    Öğretmenim biliyorsunuz ki R25 üstünde IRC lastiklerle geliyor, bunları hem yol hemde arazi kullanımına uygun bir lastikle değiştirseniz R25 için rampa ve viraj sıkıntı olmayacaktır. Lastik konusunda ne yazık ki net bir bilgi veremiyorum.

Rosso arayan arkadaşlar içinde dip not bırakayım. Fuarda ZENN motordan 210 Euro=690 TL ye Rosso2 lastiklerimi satın aldım. Fuar sebebiyle biraz daha uygun fiyata ürünü bıraktılar, üstüne ücretsiz değişimini gerçekleştirecekler(Bugün). Lastik arayışında olan arkadaşların buradan da bir fiyat alıp kıyaslama yapmalarını tavsiye ederim(Lastik üretim tarihi 2015).

Ayrıca MotoLastik (izmir) için de birden fazla kişiden ürünleri kendileri direk yurt dışından getirdikleri için Türkiye Pirelli tarafından herhangi bir Garantisi olmadığı bilgisini aldım. Lastikler aynı lastik, fiyatlar daha uygun ama bu aldığım duyumdan da haberiniz olsun. Tekeriniz düz bassın.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Çok teşekkürler.Peki bu rosso 2 ler uygun olur mu?Git gel günde 80 km yol yapacağım.

CamelBiker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Profil fotograminnin simdi bir anlami var

Saka bir yana Klx 250, Wr gibi makinelerle baslayip Tenere`ye gecin bence. 1.84 boyum var sigamiyorum hic bir 250cc motora, bacaklar uzun sanirim, bi enduro alsam diye bileniyorum .
    Zaten nick ve profil fotoğrafını o manada koymuştum, espirin için teşekkürler

Hep bir racing sevdam vardır gittim küba superlight aldım tepesinde beni görmen lazımdı, hatta owlcruiserin ağva gezi videosunda varım çok komik

Racing tarzına alışmak, hem de gezme sevdasıyla r25 düşünüyorum ama ne olur ne biter bilemiyorum

manqa82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT09 SP
    Alırken zorlandım kabul, 13500den alanların motorlarina 17bin fiyat çektiği zamanları unutmayın, 16 17bine geldi motor bana.
    motorum tertemiz daha 2binde bitane civata sokmemisim ustunden alan adama kaskını sigortasini vericem demişim, 13bin 12bin teklif edenler var, bencillik değil bu, ben de cok motor araştırdım cebimde o kadar para yokken ama kimsenin de asabını bozmadım ederini bildikleri halde ki ben kredi flnda kullandım düşünün artık olay hangi boyutlara geldi, zamdan sonra bi fiyat zamdan önce bi fiyat demedim, kasa herzaman kazanır unutmayın toplum bilinclendigi sürece kimse fazla ödemek zorunda kalmaz. Firmada satilmayan motoruna isterse 20bin çeksin satılmadiktan sonra fiyat hicbir ise yaramaz.
    Bende ister olsun ister olmasın ama ama toplum bilinçlenmedigi sürece zam herzaman iyidir

Motosikleti
    YAMAHA YZFR25
    [IMG][/IMG]
    Agzımı bozmak istemiyorum coluk cocugun teki böyle bişey yapmıs anahtarla falan sanırım nasıl kapatabilîrim

manqa82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT09 SP
    Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkürler.Peki bu rosso 2 ler uygun olur mu?Git gel günde 80 km yol yapacağım.
    Hocam ben hala ircler ile kullanıyorum, ilk motorum cbf de duro diye bi marka vardi ise yaramaz sok at dediler hic degistirmeden 27bin km yol yaptım kazasiz belasız, seninde motoru arka ayak basamagina kadar yatiracagini veya pistlere girip yarisacagini düşünmüyorum, IRC isindiktan sonra güzel bir lastik e malum önümüzde yaz. Yinede karar senin
    Benim kullandığım guzergahlarda geneldr takütuk tukutuk yollar bi sıkıntı yasamadim ama ben öyle yollarda 20 30 40 bandında seyrediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:54 ----------

Alıntı flamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://<a href="http://hizliresim.co...Pv.jpg</a></a>
    Agzımı bozmak istemiyorum coluk cocugun teki böyle bişey yapmıs anahtarla falan sanırım nasıl kapatabilîrim
    Canını sıktıgına degmez hocam git bi kaportaciya 20 lira ya alır ya almaz, nerdeydi bu diye ararsın.
    Ama işinin ehli bir usta şart

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=O6Iss-FsMSE

Buyur arkadaşım, hazır uygulamalı anlatılan videosu var AEA dan. izlemende fayda var

Video açılmazsa link: https://www.youtube.com/watch?v=O6Iss-FsMSE

Dipnot: Aman diyeyim kesinlikle sıkılmayacak yer fren tertibatıdır (disklerden ve balatalardan uzak tut).
    Sağol dostum.çok faydali oldu.

Motosikleti
    YAMAHA YZFR25
    Alıntı manqa82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ben hala ircler ile kullanıyorum, ilk motorum cbf de duro diye bi marka vardi ise yaramaz sok at dediler hic degistirmeden 27bin km yol yaptım kazasiz belasız, seninde motoru arka ayak basamagina kadar yatiracagini veya pistlere girip yarisacagini düşünmüyorum, IRC isindiktan sonra güzel bir lastik e malum önümüzde yaz. Yinede karar senin
    Benim kullandığım guzergahlarda geneldr takütuk tukutuk yollar bi sıkıntı yasamadim ama ben öyle yollarda 20 30 40 bandında seyrediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:54 ----------

Canını sıktıgına degmez hocam git bi kaportaciya 20 lira ya alır ya almaz, nerdeydi bu diye ararsın.
    Ama işinin ehli bir usta şart
    Kuşadasındayım aydın civarında ya da izmir de olur önerebiliceginiz bi kaportacı var mı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)