Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 Çin Çopper ile aynı malzeme kalitesi...
    Hemen hemen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:47 ----------

Alıntı ozzzzz80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ben bu yorumu pek ciddiye almadım. Yorum yapma gereği bile duymadım. Çin malı çapır diyo yahu adam. Bu r25 e karşı bi acaip bilenmiş kişiler var fiyattı malzemeydi boyna giydiriyolar. Bari güzel kaliteli ve fiyatı uygun motor modeli hangisiymiş engin bilgileriyle bi cevap versinler de öğrensin cümle alem...
    Güle güle kullan motorunu.

Motorunu çok sevdiğin ona en ufak olumsuz yorum yapanlara bilendiğini anlıyorum.

Hiç bi motora alınmaz demem diyemem.Her motor alınır derim.

Bu arada test ettikten sonra almayı düşünürüm bu motoru.Sevdim ben.Malzeme kalitesi çokta önemli değil.Çünkü ben üstündeyken mutluyum.

Malzeme kalitesine iyi diyecek kadar hipermetrobum ilerlemedi.
    "Maksimum zevki minimum riskle yaşama sanatıdır motosiklet"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı merr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hemen hemen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:47 ----------

Güle güle kullan motorunu.

Motorunu çok sevdiğin ona en ufak olumsuz yorum yapanlara bilendiğini anlıyorum.

Hiç bi motora alınmaz demem diyemem.Her motor alınır derim.

Bu arada test ettikten sonra almayı düşünürüm bu motoru.Sevdim ben.Malzeme kalitesi çokta önemli değil.Çünkü ben üstündeyken mutluyum.

Malzeme kalitesine iyi diyecek kadar hipermetrobum ilerlemedi.
    Kardeşim madem senin için kalite önemli değil ozaman neden çin malı kalitesinde diye yorum yapıp can sıkıyosun? Ben sana bir soru sordum sen ona cevap ver de uzmalığını anlayalım. Soru basit
    Ucuz ve kaliteli olan ve rakiplerinden her yönüyle daha iyi olan motosiklet markası ve modeli hangisidir?

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Kardeşim madem senin için kalite önemli değil ozaman neden çin malı kalitesinde diye yorum yapıp can sıkıyosun? Ben sana bir soru sordum sen ona cevap ver de uzmalığını anlayalım. Soru basit
    Ucuz ve kaliteli olan ve rakiplerinden her yönüyle daha iyi olan motosiklet markası ve modeli hangisidir?
    Malzemesi kalitesiz.Malzeme kalitesinin önemsiz olması yorum yapmamamı gerektirmez.
    Uzman değilim naçizane bi motosiklet kullanıcısıyım.
    Sıkma canını gazlamana bak.
    Sokollu ve Mitoqondri bunu beğendiler.
    "Maksimum zevki minimum riskle yaşama sanatıdır motosiklet"

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    aslında 250 likten devam edeyim birden büyütmeyim demiştim bu r25 hoşuma gitmişti ama malzeme kalitesizse gerçekten hevesim kaçtı. gören ve deneyen arkadaşların yorumlarına ihtiyacımız var maalesef hiçbir mal sahibi malını kötülemez. objektif olmak açısından . saygılar.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı merr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malzemesi kalitesiz.Malzeme kalitesinin önemsiz olması yorum yapmamamı gerektirmez.
    Uzman değilim naçizane bi motosiklet kullanıcısıyım.
    Sıkma canını gazlamana bak.
    Arkadaşa katılıyorum. Forumda bir kaç yorum olmuştu bu konuda, fuarda gidip kendim gördüm. Tabi ki elde kalacak bir malzeme değil ama, genel olarak kumandaları, stickerları beklediğim kadar değildi. Sonrasında KTM standına gittim, RC serisini kıyas alınca arada ciddi fark var. Aynı hayal kırıklığını Ninja 250 SL'i görünce de yaşadım.

Bunlar motosikleti almamak için bir neden değil, makinenin performansı kağıt üzerinde de, yolda da belli.
    Mitoqondri bunu beğendi.

Mustafa_Uz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    İyi geceler arkadaşlar. Bugün motorumu teslim aldım. Tescilini yaptırdım, 80 km kadar da yol yaptım. İzlenimlerimi elimden geldiğince paylaşmaya çalışacağım.
    1: Malzeme kalitesi; çin malı diyen arkadaşlar bana hangi motorun malzeme kalitesinden %100 olumlu yanıt verebilecekler. r25 gerçekten emsallerine göre yine de iyi.
    2: Performans; Yaklaşık 2 yıl 30 bin km 2009 model 33 hp ninja kullanan ve honda 250 yi test etmiş biri olarak yazıyorum. Bence bu motor tam olarak honda ve ninjanın iyi yönlerinin birleşimi olmuş. üst devir aralığını r25 te test edemedim fakat 7000 devre kadar bile kesinlikle hondadan daha yüksek bir tork eğrisi oldugunu söyleyebilirim. Ninja bu konuda(düşük devir tork eğrisi) çok başarısız idi.
    3: Vibrasyon ; kesinlikle honda ve ninjadan daha başarılı.
    4: Yakıt; şu anki yol bilgisayarı ortalamam 3,6 lt. Bence 8-9 bin devir aralığında max. 4 lt ortalama yakıt harcar. Bu devir aralığı da sanırım 110 125 aralığına denk geliyor. Ben ninjada 4 lt. altına düşemiyordum. Ama 5 litreyide aşmıyordum.
    5: Fiyat; Ülkemiz şartlarında 14500 e sıfır olarak alınabilecek bir motor. Bu parayı edermi sorusu ayrı fakat suzuki, honda, sym, kawa arasında fiyat/performans derseniz ben yine r25 tercih ederim.
    Almayı düşünen arkadaşlara tavsiye ederim fakat unutulmaması gereken bir husus var bu motor kesinlikle başlangıç motoru değil. Lütfen arkadaşlar R tecrübeniz yok ise motorun limitlerini asla denemeyin.
    Bugün ben ufak bir olay yaşadım kısaca paylaşayım. Sabit 96 ile giderken hız kesmemek için makasa girdim. Solumdaki araç sürücüsü makasa gireceğimi fark etti ve pislik yaptı. Bende motora devir vermemek için vites küçültmeden 6. vites 7000 devirde motora yüklenip yatarak araya girdim. Aradan çıktığımda motor 130 km. hıza ulaşmış idi. Yani anlık bir harekette 96-130 arası akseleresini görmüş oldum. Bence motor 36 beygirin hakkını veriyor, yola bunu aktarabiliyor fakat tekrar ediyorum bu motor başlangıç motoru değil.
    Tüm arkadaşlara iyi geceler dilerim.
    Sokollu, Mitoqondri, ozzzzz80 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ninja 250 r kullanıcılarının izlenimlerini hep keyifle okumuşumdur. Titreşim 250 cc super sport arasında en az olan motor o zaman. Ninja'nın aksine düşük devirlerde Honda'dan da daha iyi olmasını çok ilginç buldum.

250cc segmentinde bu kadar km. yapmanıza rağmen, cc yükseltme derdine düşmediğiniz için tebrik ediyorum, darısı başıma inşallah İlerleyen km.lerde izlenimlerinizi paylaşmaya devam ederseniz çok sevinirim.

Arkadaş kumandalardan, elciklerden falan nasıl bir kalite bekliyorsunuz da buna yetersiz diyorsunuz ben anlamıyorum? Bence R25'in işçiliği diğer rakiplerine göre gayet normal. Hatta böyle süper bir göstergeyle fazlası bile var... Deponun plastik olması dışında diğer rakipleriyle arasında olumlu veya olumsuz yönden hiçbir fark yok bence işçilik ve malzeme konusunda. Gayet yeterli.

JayJay_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR125R > CBR250R > YZFR25 > ER6F > MT-07 > MT-09
    Herkese selamlar, 20 sayfadan sonra fiyat muhabbetinin azaldığı ni görmek sevindirici. R25 kullanicisiyim ve R25 ile alakali kisa bir bilgi vermek istiyorum.
    Kitapçık rodaj kurallarina uygun kullaniyorum. Suan motorum 300 km civarında ve yol bilgisayarinda ortalama 4 lt yakit tuketimi yaziyor. Shift light i 7.000 devir e ayarladim ve ışık 97 km/s hiza ulasinca yanıyor. 90-95 km sabit hizla duz yolda giderken birkac kez denedim su anki anlik yakıt tuketimi 3,0-3,2 lt/100 km.
    kitapçığını okumayı usenen veya merak eden arkadaslara bilgi olsun: ilk 1000 km 7.000 devir geçmeyin ,1000 km de (yol bilgisayarı yağ değişim zamanı uyariyormus) yağ ve filtre değişimi yapılacak. Sonrasinda da 1600 km ye kadar yani 600 km daha 8.400 devir i gecmeyin yazıyor. Bir sonra ki bakim 5.000 km de, sonrakiler her 5.000 km de bir olacak. Ve hesabima gore 8.400 devir civarında 115-120 km arası hiza ulasilacaktir (6. Vitesten bahsediyorum tabiki)
    Öncesinde 2012 cbr250r kullanıyordum.
    Kullandigim kadariyla R25 in cbr a bana gore en büyük artıları, tasarım(ozellikle kuyruk), yol bilgisayarı(shift light ina kadar var, cbr in bilgisayarı bunun yanında hesap makinesi gibi), ve motorun sesi(tek kelimeyle harika, biraz kullandıktan sonra eksozu degistirirmiyim diyordum ancak kontağı cevirdigim an vazgectim)
    Bunlar dışında trafikte motosiklet veya otomobil tüm suruculerin dikkatini çekiyor. Motosiklet suruculeri zaten ağızları açık motoru inceliyorlar yakın durdugumuzda. Bir de cbr da görüntüsüne nazaran kötü olan eksoz sesinden dolayi insan durdugu yerde ara gazi vermeye cekiniyor ama bunda kirmizi isikta fln durdugumda nadirende olsa hafif elcige dokunup motorun sesini dinlemek cok hosuma gidiyor.
    ek bilgi: stop lambası mt-07 ile aynı.
    Uykulu gözlerle yorumum uzun bile oldu. Tekrar yazacağım. Mantıklı sorularınız olursa onlara da cevap vermeye çalışırım.
    saqopasha ve mephamd bunu beğendiler.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Malzema kalitesi, Honda 10 ise bu 8 puan bence ama, yol bilgisayarı, shift light ve vites göstergesi ile button ve pilastik kalitesinde rakibinden zayıf olmasını rahatlıkla bertaraf ediyor, bunlar güzel şeyler.

ayrıca rölantide egzoz sesi cbr dan bariz şekilde daha bass bir tonda ve tınısı periyodu tada güzel ve daha gürültülü sesli... Honda da standart egzozundan daha tok ve yükses ses alırmış ama motorda az yakıt ve konfor düşük devir torku ve kullanımı hesaba katılarak tercih edilmemiş.

yamahayı alanların bol bol gazlayacağı hesap edildiğinden rölantide biraz daha gürültülü egzozdan kimse şikayet etmez demişler.

Motosikleti
    Dominar D400
    Arkadaşlar eleştiri konusuna bi açıklık getireyim. Ben kendimi bile eleştirmekten eksi yönlerimi söylemekten çekinmem ki motosikletimi de her yönüyle eleştiririm. Eleştirdimde. Önceki sayfalara bakarsanız zaten ilk yorumalarımdan görebilirsiniz. Burda bazı kişilerin yeni gördüklerini ben daha önceden yazmıştım. Yani + ve - yönlerini kendime göre yazmıştım. Birçok r25 sahibide benim gibi burada fikirlerini paylaştı. Bizim amacımız öncelikli bilgi ve tecrübe paylaşımıdır ve bu özellikle yeni alacakların beklediği esas şeydir. Ama hiç kimse kusura bakmasında her türlü karşılaştırmamızı yapıp, paramızı denkleştirip beğenerek aldığımız bir araca ( ki şu anda hepsinden pahalı oldu) çin malı yakıştırmasına karşı bişeyler yazınca " toz kondurmuyosunuz makinaya" demeyin bi zahmet. Biraz saygılı olalım. Biz motosikletimizden memnunuz. Allah kimseye kaza bela vermesin. Keyifle sürmek nasip olsun.
    miginfly bunu beğendi.

Mustafa_Uz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    250 cc üzeri tek 390 var. Ha o ha 250 fark yok. 600 derseniz yaşım 38 ama hala uslanmadim. Hangi taşıtı kullanır isem limitlerinde kullanmayı seviyorum. 15 ve 12 yaşında 2 kızım var ve onları daha çok seviyorum. Anlayacağınız 600 lük bir motor 270 km ile sakat bırakmaz kıyafetler de kar etmez. Bilmem anlatabildimmi. ) Sevgili Sokullu arkadaşım senin için yazmıştım.
    Sokollu ve oktaykut bunu beğendiler.

rabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125 -yamaha r25
    bu ruhsata işlenirmi yada ben Endonezya ya işlenirmiyim
    Alisilin ve m1t0 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Dominar D400

Bu da benim yavru. Bu arada küçük çamurluk amortisörü ve o bölgeyi çamurdan koruyabiliyor. Bundan hiçbahseden olmamıştı...
    Mitoqondri, m1t0 ve mgokhan57 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25 2015
    Motorunu teslim alan arkadaşlar aynalar ve vites geçişleri hakkında yorumlarınız nelerdir. Bir de hugger düşünen oldu mu ?

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Aynalardan ben memnun kalmadım.
    Vites pürüzsüz
    saqopasha bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar D400
    Aynaları dik oturuşa göre ayarlamak biraz zor ama fena değil. Boyum 1.78 aynalarda biraz kollarımıda görüyorum. Yatınca aynalarda sorun yok. Yzf olunca bence aynalardan naked motosiklet ayna görüşü beklememek lazım.
    Bu arada aksesuar katoloğu çıkmak üzere. Ordan bakicaz artın hugger dı arka tutamaktı...

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://i.hizliresim.com/YvEbWA.jpghttp://i.hizliresim.com/aoNEM7.jpg
    http://i.hizliresim.com/8lL12A.jpg
    Bu da benim yavru. Bu arada küçük çamurluk amortisörü ve o bölgeyi çamurdan koruyabiliyor. Bundan hiçbahseden olmamıştı...
    Maşallah hocam Allah kaza bela vermesin.. Tekeriniz düz bassın İnşallah..
    Bu arada arka tekere çamurluk şart aslında.. Yakında bir çözüm bulunur..
    Hayallerime Sürüyorum.

Motosikleti
    Dominar D400
    Tşkkler kardeş. Darısı gönlünüzce sizin olsun. Çamurluk falan isterizde alabilirmiyiz şimdilik bilmem. Malumunuz $=2.64 fiyatlar bence pahalı olacak. Biraz böyle binelim de bakarız yaza doğru...
    Mitoqondri bunu beğendi.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam gösterge ve gidon bölümünü fotoğraflayabilme şansın var mı acaba ? Kontak açıkken ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)