Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Hayırlı uğurlu olsun.Siyah gercektende çok güzelmiş..
    StayAway bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    overspeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Maşallahı var, bence de çok iyiymiş siyahı
    StayAway bunu beğendi.

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Renk çok güzel.
    Hayırlı olsun
    StayAway bunu beğendi.

Allah kaza bela vermesin inşallah

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı overspeed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen ankara bayi beni aradı da yeni motor geldi diye, önce sevindim ne kadar çabuk geldi 2015ler diye, tam hesap numaralarını alıyodum ki 2015 değil mi diye sordum. kem küm yok bu 2014 dedi, bi de 14500den veriyor. Ben de kabul etmedim tabi, anlıycağın adam lansman motorlarını stok yapmış zammı beklemiş ama siyah renkler 2015tir diye tahmin ediyorum, sen yine de teyit et bence.
    İşte böyle insanlarda var.. Kendilerini akıllı sanan uyanık geçinen insanlar.. Akıl edip model yılı sormanız iyi olmuş hocam.. Para hesaba geçmiş olsa sorun yaşayabilirdiniz..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:02 ----------

Alıntı StayAway adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayi tahmini Mart'ın son haftası dedi. Motor 2015'tir herhalde 2014 gibi bir saçmalık yapmazlar. Lansman modelleri içinde 2014 olayı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:24 ----------

İşte bunlar da fotoğraflar. Allah almak isteyen herkese nasip etsin . Kazasız belasız inşallah.

http://i57.tinypic.com/2rcy8fc.jpg

http://i60.tinypic.com/29pewep.jpg

http://i58.tinypic.com/r1ep1e.jpg
    Hayırlı uğurlu olsun hocam.. Maşallah.. Allah kaza bela vermesin.. Tekeriniz yere düz bassın İnşallah..

Siyah motorun temizliği çok zor, kirlenmesi çok kolay hocam.. Elinizden bez düşmez..
    overspeed ve StayAway bunu beğendiler.
    Hayallerime Sürüyorum.

Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte böyle insanlarda var.. Kendilerini akıllı sanan uyanık geçinen insanlar.. Akıl edip model yılı sormanız iyi olmuş hocam.. Para hesaba geçmiş olsa sorun yaşayabilirdiniz..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:02 ----------

Hayırlı uğurlu olsun hocam.. Maşallah.. Allah kaza bela vermesin.. Tekeriniz yere düz bassın İnşallah..

Siyah motorun temizliği çok zor, kirlenmesi çok kolay hocam.. Elinizden bez düşmez..
    Parayı gönderseydim kesin sıkıntı olurdu, çünkü esnaflık anlayışları çok kötü. Yamaha Türkiye ye de şikayet maili attım ama kaç gün oldu cevap gelmedi.
    Mitoqondri bunu beğendi.

rabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125 -yamaha r25
    hayırlı olsun bebek gibi maşallah ) iyikide siyahı beklemişim ohh benim motordaki tek sıkıntım arka tekerde çamurluk olmaması olcak bizim yollar aşırı kötü temiz tutmak zor olcak
    StayAway bunu beğendi.

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    Arkadaşlar merhaba, r25 ile cbr 250 ve ninja 250 yi deneyip kıyaslayan oldu mu acaba? özellikle Son hız olarak?

Motosikleti
    Henüz Yok :)
    Hayırlı olsun gercekten attığın fotoğraflar beni siyaha bağladı yeni para biriktirmeye başladım nasip olur inşallah bizede tekerin düz bassın. ��

Mustafa_Uz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    4 tane siyah yola çıkmıştı ben birtanesini aldım. Yani 1 günde gelmiyor.

Bu arada mavi bekleyenler için bir bilgilendirme yapayım. Yamaha genel merkez müşteri hizmetlerinin verdiği bilgiye göre mart ayı içerisinde şu an siparişi kesinleşen motorların tamamı teslim edilecekmiş fakat tam tarih vermiyorlar. Bende beklemek isyemediğim için siyah aldım. Zevkler kesinlikle tartışılmaz fakat siyah sanki maviden bile daha asil duruyor.
    overspeed bunu beğendi.

mgokhan57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250 2022
    Alıntı ozzzzz80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş geziyoz da sadece geziyoz sanırım dediğin gibi
    bu pazar güzel bi gezi planladık. eğer bi aksilik olmazsa orda çektiklerimden eklerim.
    bu arada cbr ve yzf arasında seçimmi yapacaksın?
    Evet maddiyatı hallettiğim zaman CBR ve R25 arasında bir seçim yapacağım, inşallah o günler de gelecek

StayAway hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan. Siyah da pek yakışmış
    StayAway bunu beğendi.
    Bir gün olacak dedim, oldu

Motosikleti
    cbr125 -yamaha r25
    Alıntı teknoali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, r25 ile cbr 250 ve ninja 250 yi deneyip kıyaslayan oldu mu acaba? özellikle Son hız olarak?
    rödaj süresinde motorun son hızını deniycek arkadaşlar olduğunu sanmıyorum

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    son hız birinde 170 dir diğerinde 180 dir, çok bi fark olacağını sanmıyorum.

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı mgokhan57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet maddiyatı hallettiğim zaman CBR ve R25 arasında bir seçim yapacağım, inşallah o günler de gelecek

StayAway hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan. Siyah da pek yakışmış

ben cbr 250 kullandım kısa bir süre. şehir içinde kullandım ve 4. vitese kadar deneyebildim. nacizane düşüncelerim şöyle:
    1- oturuş pozisyonu güzel. depoyu dizlerle çok rahatlıkla tam olarak kavrayabiliyorsun. bu hakimiyet hissi veriyor.
    2- alt devirlerde tork güzel ama üst devirlerde özellikle 8 binden sonra çok belirgin titreşim var.
    3- benim motor rodajda biliyosunuz ama altdevirlerde cbr 250 il arasında öyle aham şaham bi tork farkı göremedim ben.
    4- malzeme kalitesi gayet güzel cbr de
    5- çift silindirin tek silindire göre üst devirleri şahane. uzuyor yani. bence race bir makine devirli olur. ben titreşimden açamıyacaksam gazı bana göre değil.
    6- mutalaka cbr 250 daha az yakar.
    7- lastikler aynı zaten
    8- tasarım olarak her zaman r25 derim.
    son hıza gelince: r 25 in pist videoları var 186 civarını rahat görüyor. ama teknik olarak 190 ı geçmesi lazım uygun yol koşullarda. çünkü 7000 devirde 96 km hıza ulaşıyor. ama bence motosikletinizi aman ha !! limitlerinde hiç bir zaman kullanmayınnnn!!!!! hayatta kalın hep sürün. anladınız siz onu))
    Mitoqondri bunu beğendi.

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    Alıntı rabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rödaj süresinde motorun son hızını deniycek arkadaşlar olduğunu sanmıyorum
    dün gece denedik . r25 180 - ninja 250 175 - cbr 250 178 oldu sıralama.
    mustafaaytar bunu beğendi.
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

Motosikleti
    cbr125 -yamaha r25
    tebrik mi etmem gerek şimdi sizi rödajda olduğu için ben kıyamam şahsen

dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    alan arkadaşların hepsine hayırlı olsun, benim gibi almak isteyenlerede Allah nasip eder inşallah. almayı düşünen ama stok sorunu yaşayan arkadaşlar. alanya etkin ticarete 3 adet siyah geldi haberiniz olsun stoktan alabilirsiniz. ben ismimi yazdırmıştım ama şuan alacak durumum yok. almayı düşünen arkadaşlar için fikir olsun...
    motorun kaç beygir olduğu önemli değildir direksiyondaki eşşek olduktan sonra

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    arkadaşlar yaklaşık 300 km r25 tecrübem oldu kısaca özetleyeyim.
    öncelikle motorda titreşim filan kesinlikle yok 3500le 6000 devir arası bazen hissedebiliyorsunuz ama gazı açtığınızda en yüksek devirde bile titreşim gibi bi sorununuz olmuyor.

oturuş pozisyonu rahat ancak kimsenin bahsetmediği bir konuya değinmek istiyorum. arka artçı koltuğu inanılmaz derecede rahat bu segment bi motorda ilk kez artçının bu kadar rahat oldugunu görebildim. ve frenlemesi çok başarılı lastikler irc olmasına rağmen güzel fren yapıyor , ancak ani frenlerde ırc önden kendini bi kaç kere bıraktı.

motor sesi 8000 binde sonra inceliyor inanılmaz tatlı bir sesi var sırf bu ses yüzünden perfromanslı kullanım ve yakıt tüketimi artıyor.

genel olarak kalitesi iyi ekranı çok güzel farın aydınlatması çok çok iyi.

arada sırada fan açıyor yazın sıcaklarda şehir içi sıkıştırmalarda fan sürekli açacaktır diye tahmin ediyorum

kendinizi birden 120 gibi süratlerde buluyorsunuz motora yeni başlayan arkadaşlara kesinlikle tavsiye etmiyorum. cbr250 ve 250sl den kesinlikle bir tık üst segmentte bir motor. 250sl de kaliteli duruyor orasıda ayrı ama ufak.
    şimdi gelelim yakıt tüketimi mevzusuna,
    bugüne kadar bindiğim motorlar içinde en değişken yakıt tüketimine sahip bir motor r25
    bastığınız zaman yakıyor basmadıgınız zaman gayet ekonomik.

şehir içinde 4 litre gibi rakamları yakalıyorum yalnız sakin alt devir kullanım ile buda cbr 250yle aynı tüketim değerine geliyor ( daha az yakana inanmıyorum)

şehir dışı 100-120 gidilirse 3.5 litre gibi bir tüketimi var tabi 80-90 gidebilirseniz çok daha az değerleri yakalıyorsunuz.

ama seri kullanılırsa sürekli üst devirlerden inilmezse 5-6 litre garanti yakıyor. hatta uzun yolda süürekli 170-180 gidilirse ortalama 6 dan asagı ınecegını sanmıyorum.

Not: motorumu sattım gayet memnundum ancak özel sebeplerden dolayı motor u belli bir süre bırakacagım ıcın sattım
    overspeed, Mitoqondri ve Thesinner83 bunu beğendiler.

Alıntı dolphin_star adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alan arkadaşların hepsine hayırlı olsun, benim gibi almak isteyenlerede Allah nasip eder inşallah. almayı düşünen ama stok sorunu yaşayan arkadaşlar. alanya etkin ticarete 3 adet siyah geldi haberiniz olsun stoktan alabilirsiniz. ben ismimi yazdırmıştım ama şuan alacak durumum yok. almayı düşünen arkadaşlar için fikir olsun...
    ya ben de bunu anlamıyorum. fuar zamanı bize Mart ortasında gelecek diyerek sattılar. şimdi birçok bayide motor olduğu bilgisi geliyor. ama bizim motorlardan hala ses yok. anlamak çok güç. keşke kaparo vermeseydim de şimdi gelenlerden alsaydım. neyse beklemeye devam

Alıntı snapontools adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya ben de bunu anlamıyorum. fuar zamanı bize Mart ortasında gelecek diyerek sattılar. şimdi birçok bayide motor olduğu bilgisi geliyor. ama bizim motorlardan hala ses yok. anlamak çok güç. keşke kaparo vermeseydim de şimdi gelenlerden alsaydım. neyse beklemeye devam
    Aynı hataya ben de düştüm ki ben ta 31 ocak ta kapora verdim hala motor bekliyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)