Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı numan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o enayilerden biri de benim herkesin kendince bir sebebi vardır. Geçen sene motoru aldık ettik derken doğru düzgün binemeden ani bir kararla askere gittim ve motoru satmak durumunda kaldım. askerden geldim, işe başladım yeniden derken eve çıktım eşya aldım falan derken elimde çok da para kalmadı. sordum soruşturdum ( birkaç tanıdık bayii var) sıfırını bir türlü bulamadım. bir ara gözü karartıp kredi falan çekerek mt09 alayım diyordum ama ondan da vazgeçtim. evlilik planı olunca böyle bir borca girmeyeyim dedim. İkinci ellere bakmaya başladım, fiyatların istanbula yaklaştıkca ortalamanın +500tl üzerine çıktığını gözlemledim. bir arkadaşlar yeni rodajdan çıkmış mavi bir r25 için anlaşmıştık ki daha iyi bir alıcı buldu. işi bırakıp başka şehirlere gidememe durumunu da gözönüne alarak istanbulda 2014 üretimi 500 kmde bir r25 buldum. motor genel olarak temiz göründü gözüme, motor sesi de hoştu. depoda kullanımdan kaynaklanan bir iki ufak çizik dışında herhangi bir şeyi yok motorun. 15bine aldım yani sıfırından pahalıya geldi. 390 tl sigorta yaptırdım bir de üzerine kasko yaptık. haftasonu baya kilometre yaptım, çarşamba günü de servise sokacağım motoru 1000 km bakımı için. uzun uzadıya yazdım ama şimdi ben sıfırı beklesem 2016 gelecek yazın son anlarını boş boş geçirecektim. seneye planladığım şeyler motosiklet almama engel olacaktı. sıfırından fazla para verdim mi, verdim; kendimi enayi hissediyor muyum, hayır. yani insanların durumlarını bilmeden bu tarz yorumlar garibime gidiyor benim
    Kardeş sen bir an olsun diye bile bile pahalıya almışsın haa bulsaydın sıfırı alacaktım ikinci eli almazdımdım diyorsun buda enayi olmadıgını gösteriyor neyse hayırlı olsun diyelim ama onu o paraya satan iyi kısmetliymiş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    numan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    st rs
    Alıntı hakaninanç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş sen bir an olsun diye bile bile pahalıya almışsın haa bulsaydın sıfırı alacaktım ikinci eli almazdımdım diyorsun buda enayi olmadıgını gösteriyor neyse hayırlı olsun diyelim ama onu o paraya satan iyi kısmetliymiş
    ben mt07yi satarken aldığım fiyatın üzerine sattım. bu arkadaş da öyle yaptı. her satılan şeyin bir alıcısı vardır. kur farkını, yeni gelecek modelin zammını falan düşündüğümde hani çok uçuk bir fiyat gelmedi. bu alım satım işlerinde genel sıkıntı şu fırsatını bulan piyasa yükseltiyor, bu emlakçılarda da böyle altı ay sıra beklemeyin gelin bunu alın diyen örneğin volkswagen satıcılarında da aynı. yani bizde artışlar tefe tüfe ortalamasıyla değil de 10a satacağıma 11e satarım alıcısı çıkar diyen algıyla alakalı. hani siz satsanız bu motorun sıfırı 14.750 %10 ikinci el diye düşelim 13.500 ee kullandık 500 de ordan düşelim diyerek 13000e mi satarsınız aldığım arkadaşı savunmuyorum, keşke daha ucuza alabilseydim ama serbest piyasa bu şekilde kendi dinamiklerini belirleyebiliyor.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    ben 9.100 deki 0 gibi temiz motorumu lastik ve koruma takozu ile 14.400 e sattım, herhalde km yüksek diye millet 15 e lastiksiz motoru aldı

Motoruna sehpa alan yok mu?kaç seferdirdir nerden alabilirim die soruyorum cevap yok!!
    Yarın 1000 bakımına veriyorum yağını kendim aldım 25 hava filtresi için 40da işçilik için yani toplam 65 vericem iyimidir ne dersiniz.bakımda motorun yanında durmak gerekir mi?
    Birde motul c1 zincir temizleyici sipariş vermiştim ellerinde olmadığından WÜRTH genel temizleme spreyi göndermişler.sizce bu marka nasıldır hangisi daha iyidir bilenler paylaşırsa sevinirim.herkeze iyi geceler motorunuz bacaklarınızın arasından hiç kaymasınbuda şimdi geldi aklıma

Arkadaslar ben hayirlisiyla daha 300km deki 2015 model motoru 14.500 e yarin anlastigim birinden almaya gidiyorum.. Her ihtimale karşıda Servisine götürüp göstericem. Harhangi bir sıkıntısı yok ise alicam. Lastik koruma takozu vs..vs.. Hic birseyi yok haliyle.. Ben iyi fiyat diye düşünüyorum sizin fikriniz nedir?

Motosikleti
    Yamaha X-city 250 - Yzf R25 - X-max 400 Abs
    BRN motorda(www.brnmotor.com.tr)arka sehpa vardı en son. 120 tl civarıydı sanıyorum fiyatı. 70 tl civarı da takozların fiyatı. sahibinden.com dan alan arkadaşlar da var gördüğüm kadarıyla. satıcıyla iletişime geçilip bilgi alınabilir.

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    2.5 ayda 6 bin km yaptım cogunluk uzun yolda yaz bitmeden 10 binleri görücez galiba
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

MOTOR KIRALAYAN VAR MIIII

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Bu sene 15.000 e ikinci el alanlarla dalga geçenler önümüzdeki sene bu motorun üzerindeki teşvik yamaha tarafından kaldırılınca bakalım nasıl isyan edecekler 15 bine motor alamıyoruz diye

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sene 15.000 e ikinci el alanlarla dalga geçenler önümüzdeki sene bu motorun üzerindeki teşvik yamaha tarafından kaldırılınca bakalım nasıl isyan edecekler 15 bine motor alamıyoruz diye
    kimseyle dalga geçmek kimsenin haddine değil ancak sıfırı 14700 olan motoru binlerce km kullanıp 15500 yazmak neyin kafası onu anlamaya çalışıyoruz .
    üstelikte bu motorların çoğu ilk gelen partiden 13500 lira civarına alınan motorlar
    ninja h2 ve hakaninanç bunu beğendiler.

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    Arkadaslar uzun zamandır düşündügüm bi konu var ama babam yüzünden yapamıyorum belki aramızdan biri yapar die paylaşmak istiyorum Bizim motorlara cbr 600rr gibi kuyruk altı egzoz olabilir bugn bi abimin mt3 ünün egzozunu görüntü amaçlı kuyruk altına koydum ( silyalimi cizdi nalet ) biraz uzun ama kısa olsa daha güzel gözükürdu hani yapacak arkadaslar varsa tek egzoz 600rr lar gibi kuyruk altına olur bizim motora plakalık iptali ile gayet te güzel durcanı düşünüyorum varmı ben yaparım diyen gönüllü :D

yani bizim motora şu sekilde egzoz yapabiliriz die düşünüyorum plakalık iptali bile yapamadım babam karısmasa egzozu kuyruk altına alıcamda
    [IMG][/IMG]

buda nası durcak die mrk ederek kuyruk altına soktugum mt3 egzozu
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

Alıntı LASTROMANTIC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimseyle dalga geçmek kimsenin haddine değil ancak sıfırı 14700 olan motoru binlerce km kullanıp 15500 yazmak neyin kafası onu anlamaya çalışıyoruz .
    üstelikte bu motorların çoğu ilk gelen partiden 13500 lira civarına alınan motorlar
    ALLAH izin verirse seneye görürüz fiyatları honda nın ve yamaha nın Naked versiyonları gelecek yamaha bayii Naked fiyatın r25 den daha düşük olacagını söyledi illaki r25 satışını baltalıyacak çünkü motor çok çok güzel

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Ben motorumu 14.500' den aldım rosso 2 taktım hayatımın işkencesi rodajda tam 1600 km boyunca maksimum 100 km/s ile sürdüm bugün almak isteyen olursa fiyatım 15.500 olur seneye zaten zam gelecek bunu bilmeyen yok güle oynaya 16 bine gider bu motor. Başkası ne yapar ben anlamam ama şu an bayiler motor yok diyor, kimisi yılbaşında gelecek diyor, tamam elbet kışın fiyatlar biraz düşecektir ama seneye haziran ayında bu motorun çok km yapmamış modellerinin ikinci eli 14-15 den aşağı olmaz sıfır da 16 bini bulur.

Alıntı hakaninanç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ALLAH izin verirse seneye görürüz fiyatları honda nın ve yamaha nın Naked versiyonları gelecek yamaha bayii Naked fiyatın r25 den daha düşük olacagını söyledi illaki r25 satışını baltalıyacak çünkü motor çok çok güzel

Hayaller güzel de insan bi bakar mt-125 12.250 iken yzf r 125 12.900 TL, seneye mt-25 15bin olursa R25 de ya 15.750 yada 16bin olur sanmayın ki bedava dağıtacaklar o naked motorları.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    BUNE

Bu kadar rodajı kafaya takma 1600km boyunca 100 km hız bu motorun hacmine göre sıkar yani sıklırsınızki öyle olmuş 140 yapsaydınız ne olacak yani az biraz daha yüksek devir yapabilirdiniz bence yüksek süraat hiçbir sıkıntı çıkarmaz makine daha diri daha canlı olurdu yüksek devir çevirseydi rodajda 100 kmye sabitleyip gitmek bence yanlış motorun her deviri her vitesi görmesi lazım güzelce açılabilmesi için sizin için daha faydalı olurdu diye düşünmekteyim ki öyle çünkü kullanma kitapçığında yazması lazım sürekli aynı vites ve devir gitmeyin diye ben öyle biliyorum benim daha önceki motorumda bu şekil yazıyordu herneyse rodaj bitmiş gazlayıp keyfini çıkarın allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600

lansman fiyatından gelen motorlar hep evrak üzerinde 2014 olarak geçiyor... ruhsata baktığınızda 2015 görürseniz bilin ki o motor lansman için gelen 13500 lük değildir. trafiğe çıkış tarihinden bahsetmiyorum....

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-sahibinden-kazasiz-belasiz-r25-226169773/detay/

Kaza bela yok. Pazarlıksız 14bin. Pazarlığın lafı bile geçmesin.

Arkadaşlar selam.2.vitese geçerken bazen geçiş çok sert Oluyor. Rodaj dönemi dişlilerin tam yerine oturmamasıyla vs... İlgili olabilr mi ?

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı ninja h2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BUNE

Bu kadar rodajı kafaya takma 1600km boyunca 100 km hız bu motorun hacmine göre sıkar yani sıklırsınızki öyle olmuş 140 yapsaydınız ne olacak yani az biraz daha yüksek devir yapabilirdiniz bence yüksek süraat hiçbir sıkıntı çıkarmaz makine daha diri daha canlı olurdu yüksek devir çevirseydi rodajda 100 kmye sabitleyip gitmek bence yanlış motorun her deviri her vitesi görmesi lazım güzelce açılabilmesi için sizin için daha faydalı olurdu diye düşünmekteyim ki öyle çünkü kullanma kitapçığında yazması lazım sürekli aynı vites ve devir gitmeyin diye ben öyle biliyorum benim daha önceki motorumda bu şekil yazıyordu herneyse rodaj bitmiş gazlayıp keyfini çıkarın allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.
    Sizde forumun büyük çoğunluğyla aynı dertten müzdaripsiniz, okuduğunu anlamama ya da gören gözlerle okuyamama sendromu. Ben 100km sabitledim gittim yazdım mı herhangi bir yerde? Maksimum 100km yaptım dedim arada dağlar kadar fark var sizin dediğinizle, ayıptır söylemesi çok güzel rodaj yaparım, bi önceki motorumu alan arkadaş ben bunca apache sürdüm ama rodajı böyle güzel yapılmış alet görmedim ellerine sağlık demişti.

Rodaj boyunca tekirdağ seyahati olmak üzere uzun yol ve şehir içi işe git gel kullandım motoru 2 ayı buldu 1600 km yapmam çoğu zaman sırf rodaj yüzünden bile çıkasım gelmiyordu.Benim gözümde yaptığım rodajımın, takdırdığım koruma takozu ve lastiğin toplar ederleri 1000 liranın üzerindedir. Motoru 14.500' e aldım. Piyasada şu an motor yok almak isteyen sıraya girer demek ki elimde başkalarında olmayan bi mal var bu da ikinci el fiyatını taş çatlasın 500 lira düşürür ve sonuç olarak motorun ederini 15 bin lira yapar.

Hee ben motorumu satmıyorum orası ayrı konu sene yılbaşına doğru vfr 800 yada xj6 diversion f alacağım eğer abs' li versiyonu gelirse ama kimse çıkıp bu motor bu para etmez demesin bulabiliyorsa gitsin ucuzunu bulsun. Hee ama ben daha motor ülkeye gelmeden 3 ay sırada bekleyip fuarda peşin para götürüp alamadıysam bu motoru siz boşa heveslenmeyin bu saatten sonra hiç bi yerden alamazsınız. Şansınıza bi sonraki sezonu beklemek düşer anca.

Alıntı ozmonot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam.2.vitese geçerken bazen geçiş çok sert Oluyor. Rodaj dönemi dişlilerin tam yerine oturmamasıyla vs... İlgili olabilr mi ?
    Eğer bahsettiğiniz vites geçişlerinde çat diye çıkan sert sesse nedeni yamalube. Motul kullanan bir çok arkadaş yağı deiştikten sonra sesin gittiğini söylüyor.

Evet aynen öyle bir ses.teşekkür ederim umarm yağ değişiminden sonra geçer.şanzımanı dağıtmışım gibi hissettiriyo

Motorum bir süredir gaz kesiyordu ve mekanik sesindende hiç memnum değildim. Gaz kesmenin sorunu erimiş bujilerdi. Bujiler değişti gaz kesme ortadan kalkmış oldu ama motor sesinde bir iyileşme yoktu. Yolculuk halindeyken mekaniğin sesi fark edilir şekilde değişti. Motor gaz yemedi ve sonrada stop etti. Bir daha çalışmadı. Servise çektik. Yarın bakacaklar. Sorun ne çok merak ediyorum.bir arkadaşımızın daha başına aynı durum glmişti ve eriyen bujinin pistona segmana zatar vermişti. Acaba sorun bndede aynımı göreceğiz. Gelişmleri buradan bilgi amaçlı paylaşacağım. Herkezin başına glebilir en aZından tecrübe olur. Kazasız belasız sürüşler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)