Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha r25
    Alıntı ozmonot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar. Aranıza yeni katıldım. Klasik rodaj sıkıntısındayım. Rodaj boyunca 5 bin devir ve altı bir kullanım mı ? yoksa ara ara 8-9 bin devirlere çıkılması mı daha sağlıklı ? 2. sorum ise motor daha 70 km.de , 30 km.lik bir kullanım sonrasında durunca hararet 4. seviyeye çıktı. Fan devreye girdi. Bu yaz sıcaklarında bu kadar çobuk ısınması normal midir ?(kullanımda ara ara 7-8 bin devirlere çıktım)
    dostum merhaba 7 bine kadar kullanabilirsin bu bilgiler zaten kitapçıkta yer alıyor. bu sıcakta düşük viteslerde fan açması gayet normal özellikle düşük suratli gezilerinde ben harareti 5 te bile gördüm böyle durumlarda hararetin çabuk düşmesini istiosan olduğun vitesle deviri arttırıp bi üst vitese çekip makineyi kompresöre bırak.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Teşekkür ederim.

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı ozmonot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim.hararet göstergesi hakkında da bilgi verirseniz çok sevinirm.şimdiden çok teşkkrler...
    Rodajda motor sıkıdır ve o yüzden daha fazla ısınır ve sık aralıklarla fan açabilir. Ancak hararet göstergesinin 4 çubuğa çıkması pek normal değil. Ben şimdiye kadar 4 çizgiyi hiç görmedim. Bence motoru sıkıştırma ve çok sıkışık trafikten kaçın. En azından rodaj bitene kadar...
    Tekerin düz basın kardeşim.

Bilgiler için çok teşekkürler...

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    bi xj6 bulamadım tekrar r25 mi alsam ya :D

Motoru kaldırmak için sehpa nerden sipariş verebilirim??Bu arada bende antalyada kullanıyorum ama hararet 3ü geçtiğini görmedim

Motosikleti
    yamaha yzf r25
    Benim hararet gostergesi motor calisirken 3 cizgiyi hic gecmiyor ama motor sicakken kontagi kapatip tekrar actigimda 4 cizgiye ciktigini goruyorum, o halde motoru calistirirsam tekrar 3 cizgiye dusuyor, normalmi bilmiyorum ama ben normal kabul ediyorum insallah bi sikinti yoktur. Motor 3100km de bu arada, sehir ici uzun yol fark etmiyor ayni seyi cok sicak havalarda hep yapiyor.

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    kardeşim motor çalışırken devirdaim sürekli motorun içinde suyu çevirir yani haliyle motor faal iken ısısı belirli bir düzeydedir kontak kapanınca ısı yükselir gayet normal.

izmirde motorunu kıralayan varmı beyler acill ciddi

Motosikleti
    Yamaha YZF R 25
    Alıntı apia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim hararet gostergesi motor calisirken 3 cizgiyi hic gecmiyor ama motor sicakken kontagi kapatip tekrar actigimda 4 cizgiye ciktigini goruyorum, o halde motoru calistirirsam tekrar 3 cizgiye dusuyor, normalmi bilmiyorum ama ben normal kabul ediyorum insallah bi sikinti yoktur. Motor 3100km de bu arada, sehir ici uzun yol fark etmiyor ayni seyi cok sicak havalarda hep yapiyor.

Yüksek devirlerde kullanıp hemen durulduğunda motor fan açmıyor ve yoldaki gibi önden hava almadığından hararet çizgisinin 4'e çıkması normal ancak varış noktasına ulaşmadan bir kaç kilometre önce çok devirli kullanmamak ve stop edildiğinde motoru bir kaç dk daha çalıştırmak veya elektrik düğmesinden stop yapıp anahtarı oynatmazsan fanın çalıştığını göreceksin. Bu şekilde yaparsanız motorunuz daha sağlıklı olacaktır.. Bir kaç tane conta yakan arkadaşın problemlerinin bu olduğu yönünde haberler duymuştum. Tekeriniz düz bassın.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Merhaba Arkadaşlar

bir kardeşimiz de R25 almak istiyor , forumdan satmayı planlayan varsa bana özelden yazabilir.

Teşekkürler.

Motosikleti
    yamaha mt 25
    Mrh arkadaşlar,
    Hafta sonu arkadaşla ki onda Triumph tiger EXPLORER 1200 var Bolu ya gittik otobandan.Sürat ortalama 150 idi.Bir ara 173 e çıktım .Felaket gidiyor .Sadece aynalar rahatsız ediyor.Omuzum geriyi görmeyi engelliyor.Fakat r25 racing olduğu için öne yattığım zaman omuzum düşüyor ve arkayı net görüyorum.Maşallah motor gayet başarılı.Arkadaşım yaw sen iyi geliyon diyor.EE onun altında 100 üzerinde beygir var.Bendeki beygirler hep 10 bin devirin üstünde koştular.
    Yolculuğun en keyifli yanı motorcuların birbirine selam vermeleri.
    Tekeriniz düz bassın .
    Kazasız sürüşler inşallaj

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    bu ikinci elde r 25 lerini ilana koyup sıfır parası isteyen uyanık arkadaşlar azdaha beklesinler yağmurlar başladığında havalar soğuduğunda motorları sıfırdanda çok eder eminim.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Alıntı LASTROMANTIC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ikinci elde r 25 lerini ilana koyup sıfır parası isteyen uyanık arkadaşlar azdaha beklesinler yağmurlar başladığında havalar soğuduğunda motorları sıfırdanda çok eder eminim.

aküyü söker yatırırlar seneye satarlar... nasıl olsa seneyede gelecek olan r25 adeti aynı. tabi başka bir model süpriz yapıp daha çok prim yapmaz ise

Alıntı LASTROMANTIC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamamen Katılıyorum ve ısrarla sabırla 2016 yı bekliyorum sıfır her zaman sıfırdır unutmayalım. Çok güzel bakılmış olanları vardır ama 15.000 TL'ye yakın bir fiyat verip alacaksam makineyi neden 2. el alıyım değil mi?

DN: Tamamen kendi görüşüm. Tartışma olsun diye yapılmış bir yorum değildir. ( Sonuçta herkesin malı kendine güzel, satıcı 15.000 de ister 25.000 de 30.000' de )

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    adamları arıyor soruyorsun bu sıfır fiatı neden bukadr çok yazmışsınız diye ee efendim neymiş sıfıra birde plaka ruhsat parası koy bkalım noluyormuş nolacak plaka masrafı ben kendim gittim çıkardım sigorta ile birlikte 370 lira. sen sigortayı zaten satarken geri alıyorsun geriye 200 lira ruhsat masrafın kalıyor be adam o kadar km binmişsin insanlar 200 liraya ruhsat çıkardın diye gelsin sana sıfır motor parasımı versin ?
    yada 200 lira fazla veririm gider kendi plakamıda kendim çıkartırım sıfır aldım derim .
    bu nasıl bir mantık anlamış değilim .
    kışın nolacak bakalım bu r25 in piyasası bekleyip hepbirlikte görecez.

Yok arkadaşlar sıfırdan yüksek isteyenler sattıklarından değil keyfi verilmiş ilanlar haa çıkar bir enayi de alır mantığıda olanlar var zaten bu tip ilanı görünce söve söve bir ediyorum

Motosikleti
    yamaha r25
    Alıntı diş_dr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mrh arkadaşlar,
    Hafta sonu arkadaşla ki onda Triumph tiger EXPLORER 1200 var Bolu ya gittik otobandan.Sürat ortalama 150 idi.Bir ara 173 e çıktım .Felaket gidiyor .Sadece aynalar rahatsız ediyor.Omuzum geriyi görmeyi engelliyor.Fakat r25 racing olduğu için öne yattığım zaman omuzum düşüyor ve arkayı net görüyorum.Maşallah motor gayet başarılı.Arkadaşım yaw sen iyi geliyon diyor.EE onun altında 100 üzerinde beygir var.Bendeki beygirler hep 10 bin devirin üstünde koştular.
    Yolculuğun en keyifli yanı motorcuların birbirine selam vermeleri.
    Tekeriniz düz bassın .
    Kazasız sürüşler inşallaj
    aynı şeyi mt09 lu bi arkadaşla çıktığımız tatilde arkadaşım söyledi. hiç 250 lik gibi gelmiyosun diye insan mutlu oluyor canım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Çanakkaleden siyah r 25 i olan arkadaş buradamı kendileri acaba dün gördüm bir r25 siyah renk plaka 17 motoruyla gayet keyifli gidiyordu hiç motorunu agresif kullanmıyordu gayet sakin gidiyordu .

numan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    st rs
    Alıntı hakaninanç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok arkadaşlar sıfırdan yüksek isteyenler sattıklarından değil keyfi verilmiş ilanlar haa çıkar bir enayi de alır mantığıda olanlar var zaten bu tip ilanı görünce söve söve bir ediyorum
    o enayilerden biri de benim herkesin kendince bir sebebi vardır. Geçen sene motoru aldık ettik derken doğru düzgün binemeden ani bir kararla askere gittim ve motoru satmak durumunda kaldım. askerden geldim, işe başladım yeniden derken eve çıktım eşya aldım falan derken elimde çok da para kalmadı. sordum soruşturdum ( birkaç tanıdık bayii var) sıfırını bir türlü bulamadım. bir ara gözü karartıp kredi falan çekerek mt09 alayım diyordum ama ondan da vazgeçtim. evlilik planı olunca böyle bir borca girmeyeyim dedim. İkinci ellere bakmaya başladım, fiyatların istanbula yaklaştıkca ortalamanın +500tl üzerine çıktığını gözlemledim. bir arkadaşlar yeni rodajdan çıkmış mavi bir r25 için anlaşmıştık ki daha iyi bir alıcı buldu. işi bırakıp başka şehirlere gidememe durumunu da gözönüne alarak istanbulda 2014 üretimi 500 kmde bir r25 buldum. motor genel olarak temiz göründü gözüme, motor sesi de hoştu. depoda kullanımdan kaynaklanan bir iki ufak çizik dışında herhangi bir şeyi yok motorun. 15bine aldım yani sıfırından pahalıya geldi. 390 tl sigorta yaptırdım bir de üzerine kasko yaptık. haftasonu baya kilometre yaptım, çarşamba günü de servise sokacağım motoru 1000 km bakımı için. uzun uzadıya yazdım ama şimdi ben sıfırı beklesem 2016 gelecek yazın son anlarını boş boş geçirecektim. seneye planladığım şeyler motosiklet almama engel olacaktı. sıfırından fazla para verdim mi, verdim; kendimi enayi hissediyor muyum, hayır. yani insanların durumlarını bilmeden bu tarz yorumlar garibime gidiyor benim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)