Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    arkadaşlar r25 almayı düşünen varsa motorumu satacağım. plakasını pazartesi günü çıkartıyorum henüz 100 kmde bana oldugu gıbı maliyetiyle pazarlıksız 14.000 liraya vereceğim. sadace pazartesi plakasını takınca alacak kişi noterden satışını alacak düşünen olursa numaram 506 904 44 04

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı okan4037 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar r25 almayı düşünen varsa motorumu satacağım. plakasını pazartesi günü çıkartıyorum henüz 100 kmde bana oldugu gıbı maliyetiyle pazarlıksız 14.000 liraya vereceğim. sadace pazartesi plakasını takınca alacak kişi noterden satışını alacak düşünen olursa numaram 506 904 44 04
    neden satıyorsun?

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı maxim4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda nın sitesinde 2015 cbr 250 13.500 arkadaşlar.
    arkadaşlar biz r25 sudan ucuz mu dedik? 13500 bile 250 sınıfı alıcılarını zorlamaktayken 14500 tabiki fazla geliyor. ama durum bu. fiyatlar belli oldu. ne yapacaklar yani biz pahalı deyince "yanlışlık yapmışız artık fiyat 9800tl" mi diyecekler??
    bu pahalı muhabbetini bırakalım artık diyorum.
    bu arada cbr 250 nin honda resmi stesindeki fiyatı 14000 tl dir. ancak kampanyalı 13500 e veriyorlar; şimdilik!! belkide fuar fiyatlarıdır bilemeyiz. almak isteyen zaten cbr alsın hazır fiyatı da kampanyalıyken. düşecek diye bekleyip sezonu motorsuz geçirmeyin derim (tabiki maddi durumu elverenler için söylüyorum.)
    EmirŞengezer ve alpy83 bunu beğendiler.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Yamaha, R25 için 13500 liradan Fiyat acikliyor isen isteyen herkese o fiyattan vereceksin.(yeni fiyat açıklanana kadar) Veremiyorsan verene kadar kimseyi mağdur etmeyeceksin. Yamaha kendi marka güvenirliligine zarar verdi. Bu zamlardan Dolayı YAMAHA'yı Kınıyoruz...
    mesut38, Ertugyigit ve mgokhan57 bunu beğendiler.

Alıntı ozzzzz80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar biz r25 sudan ucuz mu dedik? 13500 bile 250 sınıfı alıcılarını zorlamaktayken 14500 tabiki fazla geliyor. ama durum bu. fiyatlar belli oldu. ne yapacaklar yani biz pahalı deyince "yanlışlık yapmışız artık fiyat 9800tl" mi diyecekler??
    bu pahalı muhabbetini bırakalım artık diyorum.
    bu arada cbr 250 nin honda resmi stesindeki fiyatı 14000 tl dir. ancak kampanyalı 13500 e veriyorlar; şimdilik!! belkide fuar fiyatlarıdır bilemeyiz. almak isteyen zaten cbr alsın hazır fiyatı da kampanyalıyken. düşecek diye bekleyip sezonu motorsuz geçirmeyin derim (tabiki maddi durumu elverenler için söylüyorum.)
    hondanın sitesinde fuara özel olduğunu belirtmişler. fuar sonrası 14.000.

İnternette MOTODER Başkanı Sayın Bayram AKGÜL Beyin bir haberi var. Diyorki Yılda 160 bin adet motosiklet satışımız var Fuarla birlikte büyüyoruz??!!
    Toplam Motosiklet satış cirosu 500 mio TL miş. Yani 160 bin motosiklet satıldıysa ortalama satış bedeli 3.125 TL . Yani bu memlekette en çok Kurye , Paket servis yada iş için kullanılan yada ekonomik ulaşım ihtiyacını karşılayabilecek alt segmentteki motosikletler satılıyor. Bu pazar küçüğünde küçüğü bu ülke için.

B segmenti bir aracı 40 bin TL ye satın alabiliyorken kayda değer normal bir motosikleti 13 bin TL + üzerine satın alıyor isek bu pazar mümkün değil büyüyemez. Yani ortalama bir otomobilin 3 te birine motosiklet satılıyor park sorunu çalınma sorunu trafikte bir sürü biliçnsiz sürücü sorunu derken. Materyal karşılığı belki bir otomobilin 1/10 u bile olmayan bir ürüne çok para isteniyor. ( Vergiler vs vs dahil edildiğinde ) ( bu arada bir otomobil ortalama 7-8 bin parçadan oluşuyor )

Bizim ülkemizde motosiklet sektörünü 125 - 150 cc domine edemez. Biz Hindistan, Malezya, Çin vs değiliz. Örn. Motosiklete merak sardın 125 cc aldın ucuzda bişey aldın biraz bindin tadını aldın sıkıldın 250 cc düzgün bişey alacaksın ver 14 bin TL Bence Türkiye motosiklet pazarı tam olarak burada tıkanıyor ve kopuyor.

Maalesef ülkemde sevgili devletimiz motosikleti bir araç olarak görmüyor ve görmeyede niyeti yok. MOTODER Başkanımızın açıklamasını da fazla iyi niyetli buluyorum. Bu ülkede cep telefonu ortalama satış bedeli 1000 TL ye yakındır diye düşünüyorum. Motosikletin ise 3.000 TL bu bir facia yani özünde iş amaçlı motosiklet kullanmayanların satın aldıkları motosiklet adedine bakıldığında demekki sektörün hali pekte parlak değil.

Yamaha da diğerleri de meseleyi sadece geçen yıl ile kıyaslayıp bu yıl şu kadar satıp şu kadar ciro edelim modundan ele alıyorlar ve satış sonrasına baktığımızda hepsi berbat ötesi durumdalar. Ne yedek parça var nede doğru düzgün servis. Hepimizin bildigi önerdiği iyi ustalar var hepsi bu...

Matematiksel sonuca bakılırsa ve şuandaki ekonomik gidişata ( döviz artışıvs ) önümüzdeki sene de bu seneyi mumla ararız gibi geliyor bana.

Sayın dernek başkanımızın ve distribütorlerin pazarı büyütmek ve motosikleti tavsiye edici argümanları ortaya koymak adına daha radikal çalışmalar içerisinde bulunmasını gönülden arzu ederdim.

Gidişat pek iyi değil. Bizdeki piyasa koşulları zayıf ve problemli bir yerde. Yamaha pahalı diğer benzer markaların olduğu gibi. Ve hiçbir iyi motosiklet markası Türkiye yi önemseyecek kadar ciddi bir pazar olarak görmüyor...
    hardmusty, Ertugyigit, hamzarat ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Ulan bizi gormezler tabi onemli olarak kdv otv yuzunden motor mu alabiliyo insanlar

Fyz.01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14 CBR 250R

Motosikleti
    Yamaha R25
    Cok sevgili Yamaha; R25 için 13500 liradan Fiyat açikliyor isen isteyen herkese o fiyattan vereceksin.(yeni fiyat açıklanana kadar) Veremiyorsan, ön sipariş alıp verene kadar kimseyi mağdur etmeyeceksin. kendi marka güvenirliliğine zarar verdin. Bu zamları Kınıyoruz.

Motosikleti
    xj6 diversion f
    Lansman fiyatini acikliyorsan ve furada getiriyorsan en azindan fuar bitimine kadar belirttigin fiyattan satmaliydin. Eger fiyati 13500 olsaydi fuardan almistim. Ama suan vazgectim.
    Guven zor kazanilir kolay kaybedilir.

Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Bir foto da biz paylaşalım

Bu r25 imiz tek kalmış. Talibi parayı denkleştirememiş. 13.500 lük son motor. Pazartesi arkadaşımıza tabii ki önceliği vererek son defa soracağız. O almazsa ben alıyorum

Mitoqondri ve turkish39 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25 2015
    Merhaba arkadaşlar bende fuardan r25 aldım. Henüz motoru teslim alamadım 15-20 gün surecekmis gelmesi . Çanakkale de yaşıyorum başka canakkale li arkadaş var mı r25 alan ?

Motosikleti
    Yamaha R25
    Hayırlı olsun hocam, fiyat nedir?

Motosikleti
    Yamaha YZF R25 2015
    Fiyat belli malesef 14500

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu motorda tedarik sorunu yok değilmi arkadaşlar ?
    bu arada bugünleri mumla arayacağız gün gelecek ybr ye bile 10 bin ödeyeceğiz.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Zihniyet insanları yolmak uzerine kurulduğu için motosiklet sektörü asla gelişmeyecek. Yamaha R25 bekleyenleri hüsrana uğrattı.
    turkish39 bunu beğendi.

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Bela okumak lazim yamahaya

Motosikleti
    Yamaha R 25
    yaw arkadaş şunu anlamıyorum hondanın cebere si ne 14000 veren kişi bende yamahanın re25 ne 14500 verir ben bu motoru bir sene kadar bekledim hatta 15000 civarı bekliyordum fiyatını fakat 13500 olunca gittim bayiye eldım ve çokta mutluyum sonuç yamaha bundan öncede öyleydi şimdide böyle napacaz

dedektif5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allahtan cebere'nin fiyatı 15000 değil, yoksa yamaha da 17000 olsun normal derdiniz heralde

hardmusty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125>, Yamaha R25> Honda CBR650R
    Arkadaşlar böyle düşünmemek gerekiyor hondanın ve kawanın 20 küsür beygirlik, görüntüsü r25 kadar göz alıcı olmayan keza gücü de öyle; motosikleti 13500 e vermesi zaten garipti birde bas bas bağırdılar kısa süreli fiyattır şeklindeki demeçlerinde. Bu yüzden yamahayı suçlamaya gerek yok burda suçlanacak şey ülke ekonomisidir. Cbr125 ilk çıktığında 5800 dü. Ben aldığımda ise 7200 şimdi olmuş 8650. Aynı şekilde yzf125 r da şu an 12000 küsür. Bunlara nazaran R25 güncel fiyatı bile yine iyi. Gönül isterdi ki dolar daha düşük olsun ötv olmasın daha fazla kişi motosiklete binsin trafik rahatlasun hayat kolaylaşsın ama olmuyor, insanları yolmayı seven, başta böyle siyasi adamlar oldukça bu zor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)