Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    overspeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı motoankara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gün Yamaha baydara gittim.Adamlar 6.000 km'de ikinci bakıma getireceğimi söylediler.
    1.000 ve devamında her 5.000 de bir dediler.Çok istiyorsanız 5.000'de de yapabiliriz dediler.
    Yamaha Türkiye 5000km de ikinci bakım olacağını söyledi dedim Ekranını açtı Yamahadan gelen tüm modeller için bakım periyodlarını gösteren çizelgeyi
    1k-6k-11k olarak devam ediyordu.Bilginize.
    Ekrandaki oil yazısı hangi km lerde yanıp sönmeye başlıyor?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW R1250GS ADV
    Alıntı overspeed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekrandaki oil yazısı hangi km lerde yanıp sönmeye başlıyor?
    5100 km de şu an OIL yazısı yok.

Kitapçıkta ilk 1000km de ve daha sonra oil yazısı her yanıp sönmeye başladığında yağı değiştirin yazıyor. 5000km de uyarmadıysa 6000de değişiyor demek ki. Motoru teslim alırken baydar bana da 1000-6000-11000.. demişti.
    Ben şu an 3600km civarındayım titreşim acaip arttı, havalar ısındığından mı yoksa geçen düştüm sol yana o bi sıkıntı mı yarattı bilmiyorum, O yüzden ben de kendim yağ değişimi yapıcam bugün ya da yarın, motul 5100 15-50 ile.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    serviste bakımları yapmazsanız garantiden düşer motorunuz, 5000km gelirken oil yazısı yanar yanmamışsa fazla yağ koyulmuş olabilir cunku yag rodajdan sonra 4.995 felan yanıcak miktarda var.

Bu arada varsa çevrenizde arayan soran

http://www.motoron.com.tr/IlanDetay/...iili-r25-13260

Motosikleti
    Yamaha YZF R 25
    Merhaba arkadaşlar tekeriniz düz bassın öncelikle. Bir kaç gün önce r25 imi 2.el olarak aldım. Zorunlu trafik sigortası için fiyat alıyorum ancak şu an için en uygun anadolu sigortadan 540lira gibi bir teklif aldım. Yaş:26 Plaka: istanbul. Daha uygun fiyatlarda yaptıranlar nerede yaptırdıklarını yazabilirler mi?

Teşekkürler

Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı orhngolf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar tekeriniz düz bassın öncelikle. Bir kaç gün önce r25 imi 2.el olarak aldım. Zorunlu trafik sigortası için fiyat alıyorum ancak şu an için en uygun anadolu sigortadan 540lira gibi bir teklif aldım. Yaş:26 Plaka: istanbul. Daha uygun fiyatlarda yaptıranlar nerede yaptırdıklarını yazabilirler mi?

Teşekkürler
    demir sigorta

Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    serviste bakımları yapmazsanız garantiden düşer motorunuz, 5000km gelirken oil yazısı yanar yanmamışsa fazla yağ koyulmuş olabilir cunku yag rodajdan sonra 4.995 felan yanıcak miktarda var.

Periyodik bakımlara zaten bayiye giderim de şimdi kendim sadece yağı değiştiririm garanti de sıkıntı olmaz gibime geliyor. 6000km bakımında usta yağı boşaltırken çıkan yağ yamalube değil garantiyi yakıyoruz demez heralde, anlamaz bile.
    Ayrıca kitapçıkta da garanti şartları vs de bu tarz bir ibare yok.
    Hatta yapılan tüm açıklamalarda kullanıcı yağını kendi değiştirecekmiş gibi anlatıyor. Hatta şöyle bir yazı da var, yağ değişiminde sıkıntı yaşarsanız ya da tereddüte düştüğünüz bir durum olursa bayiden destek alın gibisinden.

Bu arada oil ışığı tamamen yazılımsal bir uyarı diye biliyorum. Yani sadece km tripmetresindeki verilere göre sinyal veriyor, karterdeki yağı ölçen bi sensör olduğunu sanmıyorum.
    Ahmetcan45 bunu beğendi.

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    Alıntı motoankara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5100 km de şu an OIL yazısı yok.
    senin üstte yazdıgın laftan yola cıkarak söylüyorum bunu 5100 km oil yazısı olmaması normal 1000 den sonra her 5000 binde bir geliyor eger tam 1000 km de girdiysen bakıma 1000 de servis km sayacından oil uyarısının oldugu yeri sıfırlıyor. 5 bin km doldugunda yanacaktır suanda muhtamelan 4100 lerde yani 6 binde oil uyarısı vericek motorun. ama erken gitmende fayda var bnm motorum 4200 km de yarın bakıma giricem bu bakımdan sonra da her 5 bin de bir gidicem 2000 km serviste konulan yagı kullandıktan sonra 3 bin km de kendim motul yağ koyup kullanıcam. anladıysan ne mutlu bana

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Arkadaşlar şimdi yazacağım konuda motosikletini bi gözden geçirip bana yardım eden olursa çok ama çok sevinirim.

Sakaryaya tatile giderken yoğun rüzgar altında motorun grenajlarının bayaa oynadığını gördüm, bugün de bi sebeple grenajlar ileri geri bayaa oynadı ya şunu bi kontrol edeyim dedim ve radyatörün altında iç tarafta bu şekilde sağlı ve sollu birer parça buldum. Sanki bi conta bu grenaj parçalarını şaseye sabit bi şekilde tutmalı ama benim motorda karşılıkları yok bu çivi gibi çıkıntıların! Ya bi şekilde düştüler yada en başından beri hiç yoktu. Bana yardım eden kendi motorunda bu tip bi parça olup olmadığını kontrol eden olur mu acaba?

Fotoğraflar şu şekilde.

http://i.hizliresim.com/3a97q4.jpg
    http://i.hizliresim.com/poR0WL.jpg

hardmusty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125>, Yamaha R25> Honda CBR650R
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şimdi yazacağım konuda motosikletini bi gözden geçirip bana yardım eden olursa çok ama çok sevinirim.

Sakaryaya tatile giderken yoğun rüzgar altında motorun grenajlarının bayaa oynadığını gördüm, bugün de bi sebeple grenajlar ileri geri bayaa oynadı ya şunu bi kontrol edeyim dedim ve radyatörün altında iç tarafta bu şekilde sağlı ve sollu birer parça buldum. Sanki bi conta bu grenaj parçalarını şaseye sabit bi şekilde tutmalı ama benim motorda karşılıkları yok bu çivi gibi çıkıntıların! Ya bi şekilde düştüler yada en başından beri hiç yoktu. Bana yardım eden kendi motorunda bu tip bi parça olup olmadığını kontrol eden olur mu acaba?

Fotoğraflar şu şekilde.

bro göürünürden anladığım kadarıyla ön tekerleğin arkasında siyah bir ğarça var orası değilde gri granajın altında olan parça. Dün hatırladığım kadarıyla motorumu ukarken orası kapalıydı açık değildi sanki o çıkıntının olduğu yer benim motorda gözükmüyor, ama emin değilim akşam eve gidince yeniden bakar yazarım (y)
    Happy birthday to you gangsta. (sana gelmediğim gün öldüğüm gündür gülüm)

Motosikleti
    BMW R1250GS ADV

Yağ miktarına göre ayarlama yapmaz trip'e göre ayarlama yapılır.

@ahmetcan Evet bu gün baydarla görüştüm trip göstergelerinde son servis bakımından sonra kaç km gittiğimi gösteren bir yer var.Orası 5000 olduğunda OIL yazısı çıkacaktır denildi.

CraCheR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1)Ybr 125 2)R25 3)Fazer 6 4)Fazer 8
    Arkadaşlar merhaba, uzun zaman sonra foruma bakabildim ve yazabiliyorum.

Öncelikle 1000 bakımı için fiyat belirtecek olursam 120 TL ye yaptırdım, yağ, yağ filtresi değişti, diskler temizlendi. (izmit - şişman motosiklet)

Motorum 1100 km iken ani bir kararla uzun yola çıktım. İzmitten Bodruma gittim. Oradaki şehir içi gezmelerini de katarsam 1750 km yol yaptım. Giderken ortalama hızım 110 - 120km/sa idi. Dönüşte rodajıda tamamladığım için biraz daha fazla açtım gazı. Düz yolda bi 175 gördüm. 130-150 arasında da bol bol seyrettim. İzmitten yola çıkarken Ortalama Yakıt Tüketimini sıfırlamıştım ve geldiğimde 3.9lt yazıyordu.

Kendim hesapladığımda 260tl benzin ile 1750 km = 3,17 lt yapıyor (lt benzin fiyatını 4.68 olarak aldım)

Genel bir soru vardır ya uzun yola çıkarken yanımıza ne almalıyız. Ben şahsen yola çıkacağım sabahı yamaha bayisine gittim, 1 adet lastik tamir kiti (bildiğimiz fitil ve ekipmanları), 1 şişe de tutkala benziyen sıvı bi karışım aldım(köpük de diyebiliriz.)Açıkçası yola çıkmadan beni en çok korkutan şey lastiğimin patlamasıydı. Çantamdaki diğer şeyler giysimlerim ve yazlık eşyalarımdı.

IRC lastik konusuna gelicek olursam, beni yolda üzmedi diyebilirim. Lastikler ısındıktan sonra yol tutuşunu beğeniyorum. Gerçi gittiğim yoldaki asfalt durumuda iyiydi.

Bu arada bizim motorlar diğer supersportlara göre ne kadar rahat olsalarda uzun yolda bir hayli yoruyorlar. Yolda bol bol mola vermek zorunda kaldım :D

Şimdilik aklıma gelen bunlar. Herkese bol keyifli ve güvenli sürüşler dilerim. Sağlıcakla kalın.

YouSuffer bunu beğendi.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorun kitabı bende yok. İnternetten de bulamadım. Netten bulabilen varmı?

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun kitabı bende yok. İnternetten de bulamadım. Netten bulabilen varmı?
    Hocam bende pdf olarak var. Bir siteye yükleyip buraya download linkini versem sorun olur mu bilmiyorum. Sorun olmaz derseniz internete yükleyip linkini de paylaşabilirim.

Sen bana e-mailini msj olarak at ben sana mail atayım garanti olsun.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bende pdf olarak var. Bir siteye yükleyip buraya download linkini versem sorun olur mu bilmiyorum. Sorun olmaz derseniz internete yükleyip linkini de paylaşabilirim.

Sen bana e-mailini msj olarak at ben sana mail atayım garanti olsun.
    Çok teşekkürler.

Motosikleti
    Arkadaşlar uzun süredir kafamı kurcalayan birkaç soru var. Fikir ve önerilerinize ihtiyacım var.
    Malum yaz geldi ve bende bir motorla ege turu yapma hevesi başladı. Ancak bu turu kamp yaparak daha eğlenceli hale getirmeyi planlıyorum.

İşte bu noktada benim sorun başlıyor. Kamp malzemelerini (Çadır, uyku tulumu, mat ve daha nice ıvır zıvır malzemeyi motoruma nasıl yükleyebileceğimi kara kara düşünüp duruyorum.

Hatta sırf bu iş için R25 uyumlu topcase demiri araştırdım. evet evet yanlış duymadınız R25e topcase takmayı düşünüyorum
    Hatta 2 de heybe çanta takıp arkaya küçük bir vfr800 gibi sport touring yapma planım var. (kafamda deli sorular )

Topcase demiri bizim ülkede yok henüz. Yurtdışında yapmışlar ancak fiyatı tuzlu geldi açıkçası, sadece demir gümrük vs ile 750 TL ye mal olacak.
    ürün şu :

http://www.excitemotorsports.com.au/...uggage-carrier

Sonra dedim ki motora 2 heybe çanta taksam arkaya, oda yeterli olabilir dedim. Ancak bizim motorda kuyruk çok ince, heybe çantaları nasıl sabitleyeceğimi bilemedim.
    Şöyle de bir çalışma yaptım kabaca, heybe çantayla nasıl durur diye:

Gelelim aklımdaki sorulara:

1) Topcase demirini bizim ülkede uygun fiyata yapabilecek biryer veya usta var mıdır? Varsa neresidir?

2) Daha önce R25e heybe çanta takmayı deneyen oldu mu hiç? Heybe çantalar için nasıl bir sabitleme önerirsiniz ?

3) Başka ne gibi bir çözüm önerirsiniz? Git sat motoru inazuma veya fazer al, bu motorla olmaz o işler mi dersiniz?

4) Kıy paraya, al yurtdışından topcase demirini, çalışır ödersin zamanla mı dersiniz?

Açıkçası motosikletimden çok memnunum. Sürekli uzun yol da yapmadığımdan motorumu şimdilik değiştirmek istemiyorum. Ne dersiniz dostlar, var mıdır benim derdimin çaresi?

Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar uzun süredir kafamı kurcalayan birkaç soru var. Fikir ve önerilerinize ihtiyacım var.
    Malum yaz geldi ve bende bir motorla ege turu yapma hevesi başladı. Ancak bu turu kamp yaparak daha eğlenceli hale getirmeyi planlıyorum.

İşte bu noktada benim sorun başlıyor. Kamp malzemelerini (Çadır, uyku tulumu, mat ve daha nice ıvır zıvır malzemeyi motoruma nasıl yükleyebileceğimi kara kara düşünüp duruyorum.

Hatta sırf bu iş için R25 uyumlu topcase demiri araştırdım. evet evet yanlış duymadınız R25e topcase takmayı düşünüyorum
    Hatta 2 de heybe çanta takıp arkaya küçük bir vfr800 gibi sport touring yapma planım var. (kafamda deli sorular )

Topcase demiri bizim ülkede yok henüz. Yurtdışında yapmışlar ancak fiyatı tuzlu geldi açıkçası, sadece demir gümrük vs ile 750 TL ye mal olacak.
    ürün şu :

http://www.excitemotorsports.com.au/...uggage-carrier

Sonra dedim ki motora 2 heybe çanta taksam arkaya, oda yeterli olabilir dedim. Ancak bizim motorda kuyruk çok ince, heybe çantaları nasıl sabitleyeceğimi bilemedim.
    Şöyle de bir çalışma yaptım kabaca, heybe çantayla nasıl durur diye:

http://i.hizliresim.com/OZRN0A.jpg

Gelelim aklımdaki sorulara:

1) Topcase demirini bizim ülkede uygun fiyata yapabilecek biryer veya usta var mıdır? Varsa neresidir?

2) Daha önce R25e heybe çanta takmayı deneyen oldu mu hiç? Heybe çantalar için nasıl bir sabitleme önerirsiniz ?

3) Başka ne gibi bir çözüm önerirsiniz? Git sat motoru inazuma veya fazer al, bu motorla olmaz o işler mi dersiniz?

4) Kıy paraya, al yurtdışından topcase demirini, çalışır ödersin zamanla mı dersiniz?

Açıkçası motosikletimden çok memnunum. Sürekli uzun yol da yapmadığımdan motorumu şimdilik değiştirmek istemiyorum. Ne dersiniz dostlar, var mıdır benim derdimin çaresi?
    Topcase demiri özel olarak yaparlar sanayide, face sayfasına sorsanıza hocam. Valla motoru satmak istemıyosan başka motor dusunme aslında inazuma tam bu işlerın motoruda neyse

Yurtdışından o fıyata demir alınmaz. Arkaya 60 litrelik felan bi çanta alıp ahtapot ile sabitleyebilirsiniz

Motosikleti
    Topcase demiri özel olarak yaparlar sanayide, face sayfasına sorsanıza hocam. Valla motoru satmak istemıyosan başka motor dusunme aslında inazuma tam bu işlerın motoruda neyse

Yurtdışından o fıyata demir alınmaz. Arkaya 60 litrelik felan bi çanta alıp ahtapot ile sabitleyebilirsiniz
    Valla motordan çok memnunum hocam. Güzel fikir verdiniz birde face sayfasından sorayım, belki demir yapan yer bilen çıkar.

Asıl niyetim hem heybe çanta hemde topcase takmak motora. Sport touring sınıfına 250cc li yeni bir motosiklet kazandırmaya niyetlendim

Topcase demirini yaptırabileceğim bildiğiniz usta varsa söylerseniz çok sevinirim arkadaşlar.

Aydın kardeşler var aslında bu tarz işleri yerli üretim yapan ama R25 için topcase çok talep edilen bişey olmadığından onlar da herhangi bir çalışma yapmadılar galiba. Ama bence yine görüşmenizde fayda var bir şekilde belki yardımcı olurlar. Bu arada heybe yan çanta motorda güzel durmuş.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı hardmusty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bro göürünürden anladığım kadarıyla ön tekerleğin arkasında siyah bir ğarça var orası değilde gri granajın altında olan parça. Dün hatırladığım kadarıyla motorumu ukarken orası kapalıydı açık değildi sanki o çıkıntının olduğu yer benim motorda gözükmüyor, ama emin değilim akşam eve gidince yeniden bakar yazarım (y)
    Mantıken şu kırmızı daire içine aldığım yerde bi conta olması lazım aslında. Bi bakıp bilgi verirsen çok sevinirim dostum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)