Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

şahsi motorum 4400 km de. ben rodaj yaparken ani hızlanmalar yaptım bıraktım aşırı zorlamadım ama 800 km den itibaren devamlı yüksek devirli kullandım.1000 km den sonra yağı değiştirdim usta artık makine hazırdır 1600 km ye kadar beklemeye gerek yok dedi o günden beri devamlı yüksek devirli kullanıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:49 ----------

benim şahsi motorum ama ben kullanmadım yanında cbr250r ı kullanıyordum ben malaesef gecti İstanbul kemerburgaz yolu

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:51 ----------

https://youtu.be/wL8m6rvC7Qc

top speed

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Panther38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25 MİDNİGHT BLACK
    Alıntı skolyusk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şahsi motorum 4400 km de. ben rodaj yaparken ani hızlanmalar yaptım bıraktım aşırı zorlamadım ama 800 km den itibaren devamlı yüksek devirli kullandım.1000 km den sonra yağı değiştirdim usta artık makine hazırdır 1600 km ye kadar beklemeye gerek yok dedi o günden beri devamlı yüksek devirli kullanıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:49 ----------

benim şahsi motorum ama ben kullanmadım yanında cbr250r ı kullanıyordum ben malaesef gecti İstanbul kemerburgaz yolu

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:51 ----------

https://youtu.be/wL8m6rvC7Qc

top speed
    Topspeed yapan kim birde yağ ne koydurdun kaç kmde topspeed yapıldı
    GAZLA UÇARSIN FRENLE KONMA İŞİ PROBLEM NASIL OLCEK

top speed yapılan r25 benim yalnız top speedi arkadaşım yaptı bende 0-100 denemesi yaptım 0-100 hızlanması 6 sn. 4400 km şimdi yamalube koyuldu

mtunc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf-R25
    Ben yamalube kullandım 10w40 tam sentetik bir sıkıntim yok hatta vites geçişleri rodaj yağına göre daha iyi oldu diyebilirim. Ben de bugün top speed 180 gördüm net. Öyle yavaş yavaş değil ama direk 180. Giderken bir sıkıntı yaşamadım ancak indiğimde ellerin sızlamış titreşimden o kadar da olacak galiba.

volkan mucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    malesef 4 teker
    Alıntı Panther38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç test etme bulabilirsen bayiiden al r25e aşık olacaksın emin ol
    Bazi kuskularim var gsr600 den sonra buna bindigimde beni kesmeme olayini dusunuyorum buda beni dusunduruyo tabiki bi 600 cc gibi guc beklentim yok fakat 15 bin de yabana atilmicak bi para;)

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Kesmeyecek emin olabilirsin
    dyavol-77 ve Karalı bunu beğendiler.

Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam merhaba sızde acaba ninja 300 mu var

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    bugn biraz gezelim dedik 9 saat sürdü eve yaklastıgımızda biraz yorulduk ama oda fazla dinlenme yapmadık o yüzden
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Panther38, Sykkuno ve CraCheR bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı volkan mucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazi kuskularim var gsr600 den sonra buna bindigimde beni kesmeme olayini dusunuyorum buda beni dusunduruyo tabiki bi 600 cc gibi guc beklentim yok fakat 15 bin de yabana atilmicak bi para;)
    Sınıfının en güçlü ve en hızlısı ninja300 biniciler çekemiyor r25i gayet normal. 194 topspeed yapan bir makine ve 250cc ninja300den daha kalıplı duruyor aklın 600cc deyse git 600lük al 250+ Olan fiyatı bence makul halen geçerli düşüncem parasını hakeden bir makine ninja300 ve cbr250r düşündüm r25 2 motosikletten her yönden başarılı tartışılmaz. İster al ister alma karar senin .

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:52 ----------

Ninja 300 ün var ve r25 i eleştirmeye hakkın yok !

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Evlat otur bi sakinles hele. Eleştiri nereden çıktı? Aklı selim biri 600 kullanıldıktan sonra 250nin kesmeyecegini bilir. 300de kesmez cbr 500de kesmez. Artisligin kime kardeşim.

O kadar coolsun ki r25 cilerden sadece seni cekemiyoruz.

Ego yapma güzel kardeşim. Bugün r25 olur yarın 300 olur. Ezik hissetme bence.

Laminon kardeşim doğrudur. Egoistlerin kullandığı 300 var bende.

Motosikleti
    R25
    Beyler r25 mono kapak taktırmak istiyorum fakat yamahada 500 tl daha uyguna bulupta taktırdgınız varmı ?

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    250'lilik motor bile bazıları için tehlikeli. Lütfen gaza gelmeyin, düzgün kullanın şu motorları. Motor kazalarına bir de yamaha R25 eklendi.

http://www.canakkaleaynalipazar.com/...kaldilar/4430/

Çanakkale'nin Çan ilçesinde otomobil ile motosikletin karıştığı kazada 2 kişi yaralandı.

Kaza dün akşam saatlerinde sanayi kavşağında meydana geldi. Kırmızı ışıkta geçtiği iddia edilen 17 ZG 345 plakalı motosikletin sürücüsü, karşıdan gelen otomobille çarpıştı. Çarpmanın etkisiyle yola savrulan K.M. (16) ile O.M. (18) vücutlarının çeşitli bölgelerinden yaralandı. 112 sağlık ekipleri, yaralılara ilk müdahaleyi olay yerinde yaptı. Hayati tehlikesi olmadıklarını belirtilen yaralılar Çan Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Polis, kazayla ilgili soruşturma başlattı. - ÇANAKKALE

Motosikleti
    Evlat otur bi sakinles hele. Eleştiri nereden çıktı? Aklı selim biri 600 kullanıldıktan sonra 250nin kesmeyecegini bilir. 300de kesmez cbr 500de kesmez. Artisligin kime kardeşim.

O kadar coolsun ki r25 cilerden sadece seni cekemiyoruz.

Ego yapma güzel kardeşim. Bugün r25 olur yarın 300 olur. Ezik hissetme bence.

Laminon kardeşim doğrudur. Egoistlerin kullandığı 300 var bende.
    Gsxr600 r6 kullanan arkadaşlardan r25 alıp kullanan var gayette memnunlar gitmiyor gibi problemleri yok r25 i bilip bilmeden yorumlama istersen. Egoist biri değilim r25 i bilmeden yorumlayanlara kullanmadan ön yargılı konuşanlara gıcık oluyorum arkadaş bir makineyi kullan ondan sonra yorum yap.kullanmadan bilmeden yorum yap kesmez gitmez 600den geçenleri memnun olanları bilmiyorsun ki yorum yapabilesin. Ninja 300 size göre gidişi iyi r25 gitmez dersin şimdi ninja r25e göre eksiği çok bir makine fiyatı ve vergisine değmeyecek kaliteye sahip.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:19 ----------

Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250'lilik motor bile bazıları için tehlikeli. Lütfen gaza gelmeyin, düzgün kullanın şu motorları. Motor kazalarına bir de yamaha R25 eklendi.

http://www.canakkaleaynalipazar.com/...kaldilar/4430/

Çanakkale'nin Çan ilçesinde otomobil ile motosikletin karıştığı kazada 2 kişi yaralandı.

Kaza dün akşam saatlerinde sanayi kavşağında meydana geldi. Kırmızı ışıkta geçtiği iddia edilen 17 ZG 345 plakalı motosikletin sürücüsü, karşıdan gelen otomobille çarpıştı. Çarpmanın etkisiyle yola savrulan K.M. (16) ile O.M. (18) vücutlarının çeşitli bölgelerinden yaralandı. 112 sağlık ekipleri, yaralılara ilk müdahaleyi olay yerinde yaptı. Hayati tehlikesi olmadıklarını belirtilen yaralılar Çan Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Polis, kazayla ilgili soruşturma başlattı. - ÇANAKKALE

http://www.canakkaleaynalipazar.com/...W448806_02.jpg
    250cc den fazlası olan bir makine gençlerin bu makinede kendine hakim olmakta zorlanıyorlar geçmiş olsun demekten başka çaremiz yok. Şehir içinde basılacak yol çok az yada yok onun için gençler şehir dışı daha güvenli hız istiyorlarsa şehir dışı denemeliler.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    R25 14.000 Rpm, Yol Bilgisayarı

Ninja 300 Abs, Kaydırmalı Debriyaj

Ben ninja 300'de bir eksik göremedim.. Aksine fazlası var.. 14.000 devir çevirmesin Abs olsun, Yol Bilgisayarı olmasın Kaydırmalı Debriyaj olsun..

Bence bilerek yorum yapmakta gerçekten fayda var..

R25 gerçekten güzel motor, gidişi deviri belli ediyor kendini.. Ama Ninja 300'e de bok atmayalım..
    Safety First ve Tech_N9ne bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 14.000 Rpm, Yol Bilgisayarı

Ninja 300 Abs, Kaydırmalı Debriyaj

Ben ninja 300'de bir eksik göremedim.. Aksine fazlası var.. 14.000 devir çevirmesin Abs olsun, Yol Bilgisayarı olmasın Kaydırmalı Debriyaj olsun..

Bence bilerek yorum yapmakta gerçekten fayda var..

R25 gerçekten güzel motor, gidişi deviri belli ediyor kendini.. Ama Ninja 300'e de bok atmayalım..
    Evet tahta amortisör yerinden oynayan grenajları unuttun r25 in amortisörler grenaj kalitesi kawadan üst düzeyde bok atmıyoruz olanı söylüyoruz

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam yakın zamanda mavi R25 gördüm.. Resimlerde hoşuma giden mavi renk canlı olarak gördüğümde bana maket gibi göründü.. Hoşuma gitmedi..

Ayrıca kafa karenajı ile yan karenaj bağlantı noktalarında ufak açıklıklar vardı.. Kafanın sağı ve solu karenaj birleşimleri aynı açıklıkta değildi.. Motor daha yeni alınmış ve kazası da yoktu..

Demem o ki bu karenajlar sert plastik bir malzeme olduğu için böyle şeylerin olması normal.. Bu ne R25'i kötü yapar, ne de Ninja 300'ü.. Sert süspansiyon diyorsan eğer bu tarz motorların hepsi bu standartlarda zaten..

Bugün 600cc olup, kaydırmalı debriyajı ve abssi olmayan 2015 model motorlar var ülkemizde.. Bir düşünmek lazım japonların 300cc bir motosiklete bunları neden koyduğunu..

Motosikleti
    YAMAHA YZF R 25
    Alıntı PysLre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çanakkale'den R25ci yok mu hiç tanışalım mübarekler :D
    Çanakkale'de r25 kazası olmuş. Bilginiz varmı? İnşallah ciddi bişey yoktur
    Motora binerken ilk önce Alah'a sonra aksesuarına güven.
    Ayetel Kürsi okumadan yola çıkmam.

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Mitokondri sonuna kadar katılıyorum.

Panther kardeş Haklısın !
    essegesse bunu beğendi.

TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    Alıntı Panther38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sınıfının en güçlü ve en hızlısı ninja300 biniciler çekemiyor r25i gayet normal. 194 topspeed yapan bir makine ve 250cc ninja300den daha kalıplı duruyor aklın 600cc deyse git 600lük al 250+ Olan fiyatı bence makul halen geçerli düşüncem parasını hakeden bir makine ninja300 ve cbr250r düşündüm r25 2 motosikletten her yönden başarılı tartışılmaz. İster al ister alma karar senin .

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:52 ----------

Ninja 300 ün var ve r25 i eleştirmeye hakkın yok !

Hayal alemindesin arkadaşım sen.Geçen ay R25 aldım 1 hafta dayanabildim.Üzerindeki çift silindir makina iyi tamam Görüntü abartıldığı gibi değil.Boya kalitesi berbat,Deponun duruşu kötü sanki sonradan takılmış ve yerine oturmamış gibi duruyor.Arka fren kötü.Hele karenaj üzerindeki gri
    ton çok basit duruyor.Boya kalitesi gerçekten berbat ve pul pul dökülüyor.Biraz basalım dedik odane yakıt tüketimi 6 lt ye çıktı yuh dedim.
    500 tl zararına sattım kurtuldum.
    Hele R25 in Ninja 300 den daha kalıplı lafına bayağı güldüm.Git bi bak kawasaki showroom una Ninja 300 ün üzerine bin sende kendine gülersin NOKTA
    Tech_N9ne ve essegesse bunu beğendiler.

Tech_N9ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 848 Evo SE Ninja 300 SE
    İlk motorun vermiş olduğu heves Haklısın panther38

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)