Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Panther38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25 MİDNİGHT BLACK
    Alıntı murat koksal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar mıllet motoru hep satıyo sahıbınden de gun gectıkce ılan artıyo acaba mıllet memnun kalmıyomu bı sıkıntımı var bırde fahiş rakamlar koymuslar 16000 falan ısınıze gelıyosa demıs bı kacıda bızde alıcaz dıye beklıyoruz sonra sıkıntı yasamayalım..
    Motorda sıkıntı yok kardeşim 600cc ye geçmekte acele eden arkadaşlar var satılırsa 600cc bineyim diyor koyuyor ilana cc atlamakta acele ediyorlar. 600cc alsalar 1000cc ye geçmek için acele edecekler maddi durumlar yeterliyse tabi. Birde irc lastik ortalama lastik fiyat performans parasının lastiği ne kenda kadar berbat ne michelin pirelli gibi performans beklemeyin viraj lastiği değil öncelikle. Limitlerde kullanırım viraj yapacağım diyen michelin tercih edebilir. Ortalama sürerim kendime hakimim cbr125r cbr250r gibi motorda irc den memnunum derseniz irc ile devam edebilirsiniz.
    GAZLA UÇARSIN FRENLE KONMA İŞİ PROBLEM NASIL OLCEK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Toprak17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF-R25 (MAVİ)
    Bayilere sevkiyat başlamış hadi hayırlı olsun millet en kısa zamanda kavuşuruz makinalarımıza

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...a-ve-gezi.html

Arkadaşlar Antalya'dan olan motorcu arkadaşlarımızın konuya girip yazmalarını rica ediyorum.. Antalya'dan kaç kişiyiz öğrenmek için ve ilerleyen günlerde buluşma ve gezi yapmamız için açmış olduğum bir konudur..

Herkesin tekeri düz bassın..

PysLre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25-2015
    Sevkiyatlar başladı motorlar geliyor... Geldiği gibi;
    Koruma takozu
    Diablo rosso II
    Tank Pad-Stomp grip
    Jant şeridi
    Bunları yaptırıcam Hadi hayırlısı

Motosikleti
    Yamaha YZF R-25
    muğlaya gelmiş

Alıntı Ömer.T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar aydin motorda bakimi tavsiye etmiyorum, hangi işlemi yaptiracak olursaniz olun sizi motorun yanina almiyorlar yani yaptigi hic bir islemi goremiyorsunuz, zeytinburnundaki yamaha yetkili servis motolandi tavsiye ederim zaten baba oğul beraber calisiyolar samimi bir ortam var .banada sahilde tanistigim mt125 li bir arkadas onermisti, iyikide dinlemisim tavsiyeyi eger giderseniz eminim hak vereceksiniz
    Alıntı JayJay_001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Topic te R25 i olanlar dan ziyade motor bekleyenlerin maceralari cogalmis sanırım benim gibi şanslı olan r25 sahipleri motora binmekten foruma girmeye vakit bulamıyor ;)

Pazar günü dana-antep gezmiisi yaptık. Bir günde 475 km yol yapıldı. Gunubirlik en uzun yol tecrubemdi, evet yorucuydu fakat bu motor ile yapilamicak bir km de değil.
    Giderken son hız denemesi yaptigimda hafif yokuş aşağı 185 km/s hıza kadar çıktım, düzlüğe geldiğimde de 172 ye kadar düştü hızım sonra tekrar 173-175 km civarinda sabit hızda gidebildim.
    Ancak donus yolunda tekrar denedim. Birazda tempolu sürdük. Ve yine hafif eğimli yolda giderken gostergeye bir baktım 186 km/s gösteriyor, devam ettim gazı birakmadan ve bir bir 190 km/saati gördüm, ilerde kamyon vs oldugu icin ve birazda tatmin olduğum için gazı bıraktım

Netice, dinamotrede bu motor 196 km/ss görüyor ve kesiciye giriyor. Görünen o ki duzlukte olamasada ibrede bu hızı gerçek hayatta da gorebilicez.
    duzlukte de benim motorumla suan için son hızı 175 km/s civarında denebilir.
    Bundan once 2012 cbr250r kullaniyordum , duzlukte 155 km/s civarında yokuş aşağı ise sirtimda sirt çantası ile 167 km/s görmüştüm. K&n hava filtresi vardı.
    2. El almıştım ilk 1,5 yıl (12.000 km ) ını bilmiyorum.

merak edenler icin not ediyorum; Motorum suan 2000 km ye yaklaştı rodaji kitapciga uygun yapıldı ve rodaj bakimin da da 15w-50 yamalube 4r (motul 8100 serisine rakip) yağ koydurdum.
    Alıntı deep_far adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    r 25 in viraj kabiliyetini merak edenler için...

haftasonu izmirde yaptığımız gezinin bi kısmında kamerayı r 25 taktık sonuç harika

https://www.youtube.com/watch?v=jnrZaI4fajI
    Alıntı TOTEMONS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl motorunuzu bakıma götürürken 3-5 kuruşun hesabını yapıp gelip burada fiyatlardan şikayet ediyorsunuz amma velakin motorunuzu satarkende kazıklayacak adam arıyorsunuz.13.4,14.5 e al motoru sonra 15-16-17 bin tl ye ilan ver.tutturmuşunuz bir rodaj,yemişim sizin rodajınızı.Yok mont almış yok kask almış,yok rodaj yapmış yok sıfırına zam gelecekmiş hakkı 17 binmiş.Yok rodajda harcadığın benzin parasınıda katsaydın!Banane senin montundan kaskından.Kendine özel aldığın giysi ve malzemelerden banane.Güzel memleketimin uyanık insanları bırakın bu ayaklarıda saçmalamayın özünüze dönün biraz.Ceddinize bakında biraz burnunuz yansın.Ne kadarda kem küm etsenizde hepiniz fırsatçısınız.Kredi çekip motor aldıysan sana pahalıya malolmuşsa banane.Vazgeçtim sizin yüzünüzden R25 falan almayı.Böyle saçma ilan veren adamlarında motoru kendisi gibidir eminim.
    Sözüm Saçma sapan ilan verip bide üste çıkmaya çalışanlaradır...İnşallah satmak istedikleri motorları alacak enayi bulamazlarda ellerinde patlar.
    Hadi hayırlı traşlar.
    Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cts günü korlas bağdat caddesinde r25imize akrapovic egzozumuzu taktırdık, ninja 250sl içinse bekliyoruz....

http://i.hizliresim.com/b5GG8j.jpg

http://i.hizliresim.com/ogkkQR.jpg
    Alıntı Yiğit_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motoru kullanan kişilerin motorsikletlerine iyi bakmaları gerekiyor 250 cc'den 36 ps güç üreten bir alet ömrünün kısa olacağı aşikar.Yağ değişimi 5000 km demiş ama siz yinede 3000 km olunca değiştirin bence.İnazuma'ya bakın mesela 26 ps motorun uzun ömürlü olması için güç az tutulmuş.
    Mühendisler bizden iyi mi biliyor acaba Yamaha bu motorsikletin yağını suyuna dikkat edersen öldüremezsin

TYvz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25, FZ6 Fazer
    hiç far ampulü değiştiren oldu mu, ampül türü nedir kitapçıkta göremedim

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Arabayla takas düşünen olursa; http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-rover-sadece-al-ve-bin-temiz-216-si-213782106/detay

motosikletsiz yapamayacağımı anladım

Herkese slmlr.arkadaşlar sipariş verdiğim motor gelmek üzere yani sıfır ama ikinci el 2014 model 4000 kmde bir motor var yada onu mu alsam diyorum 13700 e.ilan no 204057024 sahibi ve motoru hakkında bilgi sahibi olan tanıyan arkadaş varsa bilgi verin lütfen herkese şimdiden saygılar.bu arada sahibinin forum niki aköklüsoy sayfa 65 ten bulup bide siz yorumlayın.

Motosikleti
    YAMAHA YZF-R25 (MAVİ)
    Motorlar bayilerde makinamı inşallah pazartesi teslim alıcam sabırsızlanıyorum Başka motor alcak sıra bekleyen varsa balıkesir yamaha motor motohanda fazlasıyla iki renkte varmış bilginize

PysLre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25-2015
    Alıntı anlar1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese slmlr.arkadaşlar sipariş verdiğim motor gelmek üzere yani sıfır ama ikinci el 2014 model 4000 kmde bir motor var yada onu mu alsam diyorum 13700 e.ilan no 204057024 sahibi ve motoru hakkında bilgi sahibi olan tanıyan arkadaş varsa bilgi verin lütfen herkese şimdiden saygılar.bu arada sahibinin forum niki aköklüsoy sayfa 65 ten bulup bide siz yorumlayın.
    Sıfır alır keyfime bakarım
    Tugay Boruzan. Çanakkale'den Selamlar.

mtunc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf-R25
    bende bugün kaporayı verdim. hafta içi elimde olacak inş.

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Arkadaşlar 3700 km civarındayım. Servis 3000 km sen sonra gerçek yakıt değerlerine ulaşırsın demişti. Harbidende öyle oldu. 3 haftada yaklaşık 1900 km yaptım. Hergün gittiğim 90 km civarı yolda ort 3.2 den 3.0 lt ye kadar düştü ve genel olarak sürüş karakterim ayni. Genel olarak 80-90 arası, aralarda max devirlere çıkarak gidiyorum. Her gidişimde 140-150 lere cıkıp bırakıyorum.
    manofsteel bunu beğendi.

Motosikleti
    4. motor Honda
    merhabalar,

aylardan sonra yarın motorumu teslim alıyorum bugun ergo da sigorta yaptırdım 85 lira tuttu 3 taksit (sanırım yaştan dolayı biraz düşük) yalnız plaka çıkmadığı için ilçeye plakasız getiricem yolda durdururlarsa ne demeliyim?

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun hocam..

Sen durdururlarsa hiç bişe deme, onlar diyeceğini der zaten.. Şansın varsa güzellik yapar salarlar yoksa ceza kesebilirler.. Plakasız araç olarak bağlamada yapabilirler diye biliyorum.. Dikkat etmek lazım..
    Bende geçmişte motor aldığımda 80 km plakasız olarak merkeze getirmek zorunda kalmıştım.. Şansa polis denk gelmemişti zaten ertesi günde plaka işlemlerini halledip takmıştım..

Allah kaza bela ceza göstermesin.. Tekerin düz bassın..

Motosikleti
    4. motor Honda
    kitabında geçen bağlamak ama artık sıfır motoru bağlama filan derim umarım kimse görmeden plaka olayını hallederim..

RidetoLive. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25 Raceblue
    bıktım artık arkadaşlar dün eskişehire gelmiş bugun gidip alıcaktım sabah aradım mavi kalmamış siyah varmış.Kütahyada isim yazdırdığım bayiden hala ses seda yok.eskişehirle kütahya arası 80km ama burdaki bayinin dünyadan haberi yok daha millet motorunu alıyo ben öylece bakıyorum
    manofsteel bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA YZF-R25 (MAVİ)
    Alıntı RidetoLive. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bıktım artık arkadaşlar dün eskişehire gelmiş bugun gidip alıcaktım sabah aradım mavi kalmamış siyah varmış.Kütahyada isim yazdırdığım bayiden hala ses seda yok.eskişehirle kütahya arası 80km ama burdaki bayinin dünyadan haberi yok daha millet motorunu alıyo ben öylece bakıyorum

Balıkesir motohanı bi ara orda fazladan vardı iki renkte

Sykkuno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    İzmir'de bi' hareket var mı?

mtunc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf-R25
    Alıntı Sykkuno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmir'de bi' hareket var mı?
    İzmoto yı dün aramistim yok dediler
    Bayi listesinden tek tek ararken menemen de buldum tek siyah vardı. Hemen satın aldım. Onun dışında aydın nazilliye de gelmiş ve aynı gün satılmış. Bildiğim kadarı ile Yamaha ilk aydın iline geliyor oradan da İzmir olması lazım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)