Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar hepinize merhaba. 2018 model R25 sahibiyim. Orijinal far ampüllerinden memnun olmadığım için LED ile değiştirmek istiyorum. Ucuz/kalitesiz markalı LED'lerin elektrik aksamına zarar verebileceğini düşündüğümden linkini bıraktığım Philips marka almak istiyorum ancak bazı sorularım var. 1.si R25 için H7 alınması gerektiğini ve yuva kapağının kapanmasında sorun yaşanmaması için 7cm'den kısa olması gerektiğini okudum. Benim almak istediğim ürün 7cm uzunluğunda ve H7 burada sıkıntı yok. Sorun şu ki bu ampüllerin "central ring" dediğimiz sanırım Türkçe'de ampül sabitleme aparatı olarak geçiyor (ampülden geçirdiğimiz plastik parça) R25 ile uyumlu olur mu bilmiyorum. Bu parçalar her araçtan araca göre değişiklik gösteriyor mu yoksa evrensel parçalar mı ? 2. sorum ise 12v 16w çekiyor bu elektrik tesisatında herhangi bir sorun yaşatır mı ? Dikkat etmem gereken başka bir durum ya da öneriniz varsa lütfen uyarın. Ürünün linki:

https://www.aliexpress.com/item/4000167358531.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.e00a3 a14jmc9UX&algo_pvid=0f7cbc35-ef7d-49f8-b3d3-07c7f52863b6&algo_expid=0f7cbc35-ef7d-49f8-b3d3-07c7f52863b6-1&btsid=0b0a119a15933952929708598eaf5e&ws_ab_test= searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Tam olarak kesin olmamakla birlikte o parçanın standart olduğunu düşünüyorum. Yuvarlak 120 derecede bir(üç adet) çentikleri ile far tasında dönmesine engel olan metal parça tüm araçlarda aynı(far tipi farketmeksizin H4,H7 gibi). 16 watt çekmesi sorun yaratmaz aksine iyi olur. Çünkü orijinal sarı ampüller 50-55 wattlık olur genelde daha düşük watt çekeceğiniz için aküye binen yük azalacaktır.
    Ayrıca far tası led ampüllere göre ayarlı olmadığı için ışığın odaklanması düzgün olmuyor ve karşıdan gelen sürücüleri rahatsız edebiliyor. Bu yüzden led ampül pek tavsiye etmem onun yerine osram night breaker ya da philips extreme vision tarzı ampülleri tavsiye ederim. Daha güçlü ve daha odaklanmış ışığı var. Ayrıca Renk sıcaklığı da farklı olduğu için sarı değil beyaza yakın. Hem görüntüsü hem görünürlüğü hemde performansı gayet iyi.

Cevap için teşekkür ederim. Dediğim ampulleri ilk once kısa bir süre deneyeceğim. Eğer selektör yersem ya da dğer sürücülerin rahatsız olduğundan şüphem olursa sadece uzunları Philips ile değiştirip kısaları osram ya da yine philips'in halojenleri ile değiştireceğim.

chipsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (acemi sürücü)
    2019 kasalarda telefon tutucu kullanan yok mu be yaf?

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    vayy beee koskoca r25 başlığı bile öldü artık.normal tabi 42bin tl olunca

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı chipsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2019 kasalarda telefon tutucu kullanan yok mu be yaf?
    step 1: gidon tipi veya aynaya bağlanan tiplerden alınır
    step 2: gidon tipi alındı ise gidona bağlanan alt parça çıkarılır.
    step 3: üstteki parça mesnet üzerindeki deliklere göre konumlandırılır ve deliklerinden 2 adet vida geçirilir (eğer ayna tipi ise tek delik olduğu için tek vida geçirilir)
    step 4: daha sonra mesnetin altından ilk önce bir veya iki adet pul daha sonra da somun takılarak üst mesnete sabitlenip sıkılır.

küçük bir püf noktası; mesnete değen parçalar ile mesnet arasında plastik conta konulursa mesnette herhangi bir çizik oluşmaz ve vibrasyonu belli bir oranda engeller.

hadi hayırlı ola.

Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Herkese iyi günler. Motorumun arka arka stop lampası park halinde yanıyor sıkıntı yok. Fakat frene(Hem ön Hem arka) bastığımda fren lambası yanmıyor. Müşür haricinde bir sıkıntı olabilir mi acaba?

Motosikleti
    yamaha mt-25
    Alıntı Thesinner83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi günler. Motorumun arka arka stop lampası park halinde yanıyor sıkıntı yok. Fakat frene(Hem ön Hem arka) bastığımda fren lambası yanmıyor. Müşür haricinde bir sıkıntı olabilir mi acaba?

selenin altında fren park ledinin soketi var. önce söketi kontrol et paslanma gevşeme varmı. eğer sağlamsa
    multimetre ile ölçüm yap frene bastığında sarı siyah üzerinden 12v okuyabilecek misin

Thesinner83 bunu beğendi.

Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Alıntı zuluman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selenin altında fren park ledinin soketi var. önce söketi kontrol et paslanma gevşeme varmı. eğer sağlamsa
    multimetre ile ölçüm yap frene bastığında sarı siyah üzerinden 12v okuyabilecek misin

https://www.yamahar3racing.com/wp-co...0x450.jpg.webp
    İlginiz için teşekkürler. Akşam eve gelince şöyle bir kontrol ettim.kablolarla temassızlık yoktu. Sonra sigorta kutusunu farkettim.dedim bir kontrol edeyim.

[IMG][/IMG]
    4 nolu sigortanın yandığını gördüm. 5 nolu sigorta da 7.5 A değerinde olduğunu görünce onunla değiştirdim. Ve fren lambası yandı fakat ara ara temassızlık yapıyor arka fren müşürünün seviyesini ayarlamak ve temizlemem gerekiyor.fakat ön fren de yanmıyor fren lambası, ona da bi bakım yapmalıyım. Sonucu buraya yazarım. Ayrıca enteresandır 4 nolu sigorta sema da far sigortası diyor ama park, kısa ve uzun hüzmeli farlarım normal çalışıyor.

chipsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (acemi sürücü)
    Çok teşekkür ederim. Gidon tipi almak istiyorum ama yazıdan pek anlayamadım. Anladığım kadar ile mesnet dediğiniz yer gidonun ortasındaki ızgara tipi yer. Ürün linki atabilir misiniz? Böylece yazdığınıza göre nasıl takabileceğimi anlamış olurum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:42 ----------

2019 kasalara Double Bubble cam nasıl olur diye merak ediyordum ama webde çok kısıtlı resimler vardı. Rüzgarın biraz daha yukarı yönlenmesi için özellikle istiyordum, ama ne yurt içi ne yurt dışı, hiç deneyen birine rastlayamadım.
    Aldığım Double Bubble camı bugün taktım ve kamu hizmeti yapayım dedim. Belki benim gibi merak eden var ise, bir Allah razı olsun der de hayır dua alırım.
    Bu arada takması zor değil ama dışarıdan gördüğünüz 4 vidayı sökmek yetmiyor. Şu linkteki videodan yararlanarak montajı yaptım. Videoyu çekene Allah razı olsun dicem ama sanırım önce kelime-i şehadet getirmesi lazım . O yüzden işi rast gitsin diyorum kendisine.
    Resimlerde öncesi (stock) ve sonrası (double bubble) olarak yükledim. Ayrıca sadece camların karşılaştırmalı fotoları da var. (Resimleri maalesef görüntü şeklinde yükleyemedim, link şeklinde görünüyor, bilenler bana anlatırsa resim şeklinde düzeltirim)
    https://ibb.co/b3L5qTs
    https://ibb.co/syW8f2S
    https://ibb.co/XpPQdch
    https://ibb.co/b3pShff
    https://ibb.co/4jdFP1R
    https://ibb.co/Jtgdyt3

Motosikleti
    Xmax 250-R25

[IMG]https://ibb.co/b3L5qTs[/IMG

Arkadaşlar bugün 2016 model r25 alacağım sormak istediğim şu bu motosiklette şase numarası tam olarak ne tarafta oluyor?

Motosikleti
    MT25 2016
    artçı sele altında olması lazım.

Motosikleti
    R25 2018
    arkadaşlar lastik alıcam bende rosso 2 kalmamış piyasada, mitas sport force önerdi lastikdeposundan bi arkadaş. heralde milyon kere yazılıp görüşler alınmıştır ama arka lastiği 140/70 den 150/60 yaparsak büyük sorunla karşılaşır mıyız? mc50 den daha iyidir radial falan diye bi sorun olmaz dediler lastikdeposunda ama size de danışayım.

Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Alıntı kevincon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün 2016 model r25 alacağım sormak istediğim şu bu motosiklette şase numarası tam olarak ne tarafta oluyor?
    Gidon sömürünün altında sağ şase demirin beyaz bir etiket var orada yazar.

Arkadaşlar, aşağıdaki üründen alıp kullanmış olanınız var mı? Malum elimizde ne varsa en iyi şekilde korumak zorundayız.

https://motocadde.com/yamaha-r25-mt2...kran-koruyucu/

Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Bence faydalı bir ürüne benziyor. Darbeye dayanıklı diye satılan telefon ekran korumaları bile 10 tl. Bu da max 20 tl civarı olmalı bence.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Arkadaşlar merhaba pazartesi 2018 model almaya gidicem, gideceğim şehirde yamaha servisi yok. Özellikle şurasına bak dediğiniz bir şey var mı? Geçen yaz 2016 sahibiydim

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    normalinde monster 696 kullanıyorum ama videoda da gözüktüğü üzere bir süre r25 kullanmam gerek bende madem aldık ufaktan video çekeyim dedim iyi seyirler

Motosikleti
    YZF R25
    Arkadaşlar antifriz suyunu nasıl değiştireceğime dair bir bilgisi olan paylaşırsa sevinirim, hiçbir yerde bulamadım. Servis çok pahalı fiyat veriyor kendim değiştirmeye çalışacağım ama bu tür işlerden de pek anlamıyorum. Youtube'a falan baktım ama orada da bir şey yok

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)