Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Malum siteye baktım da, r25 sayfasında deli gibi hasar kayıtlı motor var,
    çok mu uçuyor kaçıyor yani bu alet yada ne biçim kullanıyosunuz arkadaş!?
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaşlar öncelikle herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum. Dün 2. El R25 alarak aranıza katıldım. Motor 4 bin km de henüz. Daha önce vitesli motor kullanmadığım için tecrübem yok. Motorla ilgili birkaç bilgi almak istiyorum. Sürüş esnasında özellikle 1 ve 2. Viteslerde gazdan elimi çektiğimde motorda bir yığılma oluyor. Sizce bu bir problemmidir. Bu yığılmadan dolayı bende gaz kolunu yavaş yavaş bırakıyorum. Birde vites geçişleri bana çok sert geldi. Sizce benden önceki sahibi motoru yıpratmış olabilir mi ne tavsiye edersiniz.. 5bin bakımına yaklaşık 500 km var şimdiden bakımamı soksam motoru. İstanbul anadolu yakasında tavsiye edebileceğiniz servis varmı. 5 bin bakım maliyeti nedir. Koruma takozunu kendim takabilirmiyim yada montaj için tavsiye edebileceğiniz bir yer varmı biraz uzun yazdım sanırım yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı eyup2016 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum. Dün 2. El R25 alarak aranıza katıldım. Motor 4 bin km de henüz. Daha önce vitesli motor kullanmadığım için tecrübem yok. Motorla ilgili birkaç bilgi almak istiyorum. Sürüş esnasında özellikle 1 ve 2. Viteslerde gazdan elimi çektiğimde motorda bir yığılma oluyor. Sizce bu bir problemmidir. Bu yığılmadan dolayı bende gaz kolunu yavaş yavaş bırakıyorum. Birde vites geçişleri bana çok sert geldi. Sizce benden önceki sahibi motoru yıpratmış olabilir mi ne tavsiye edersiniz.. 5bin bakımına yaklaşık 500 km var şimdiden bakımamı soksam motoru. İstanbul anadolu yakasında tavsiye edebileceğiniz servis varmı. 5 bin bakım maliyeti nedir. Koruma takozunu kendim takabilirmiyim yada montaj için tavsiye edebileceğiniz bir yer varmı biraz uzun yazdım sanırım yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    Hayırlı olsun.

Problem değil normal zamanla alışırsınız.
    Vitesler zamanla yumuşar.
    Bakıma erken girmek iyidir.
    Motul 7100 15w-50 yağ koyun çiçek gibi olur.

Daha önceki motorum vespa gts 250 idi. Onda bile gazdan elimi çektiğimde öne yığılma olmuyordu. Acaba zincir gerginliğinde ayarsızlıkmı var diye bir düşüncem oluştu.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Sorun yok r25 çabuk hızlanır ,aynı şekilde gazdan elinizi cekince hemen yavaşlar. Aynı jet ski gibi Viteslerde kemikli geçer biraz,kullanacağız yağ nispeten yumusatsa bile bir süre sonra yine eski haline dönüyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun yok r25 çabuk hızlanır ,aynı şekilde gazdan elinizi cekince hemen yavaşlar. Aynı jet ski gibi Viteslerde kemikli geçer biraz,kullanacağız yağ nispeten yumusatsa bile bir süre sonra yine eski haline dönüyor.
    Serviste yamalube koydurucam r ve normal yağ fiyatına bakıp karar vericem.merak ettiğim standart 10 40 mı kullanıyorlar 15 50 seçeneği varmıdır.antalyada yazın sıcakta çokta ince iyi gelmiyor 15 50 çok iyi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Ben bugün r25 ile bir çukura girdim ve ön jant hafif yamuldu. Sizce bir zararı olur mu...? Ya da düzeltilebilir mi..?

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    4r pahalı bir yağ litresi 52 veya 55 di. Standart koydukları yağ kötü değil, yamalube FS 10w 40,tam sentetik. 4r sanki 15w50 ydi. Ama en son ben fs10 40 koydurdum 15.000 yağ degisiminde. 4r abartı olduğuna kanaat getirdim,motul 300v koymak gibi r25 e. 4r da 15w50 seçeneği var. Normal fs yamalubeda 15-50 seçeneği var mı sormadım. İstanbul'da 10-40 kurtardığı için,max sıcaklık 35-37 geçmez. Antalya'da daha ince uygun olur gerçekten.

Ekleme yapıyım, 10.000-15.000 km arası 4r kullandım,ilk zamanlar çok fark etti fakat zaman geçtikçe azaldı.
    burak burk bunu beğendi.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı SHaDooM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bugün r25 ile bir çukura girdim ve ön jant hafif yamuldu. Sizce bir zararı olur mu...? Ya da düzeltilebilir mi..?
    Motobaba'nın lastik vidyosundaki usta düzeltiyoruz diyordu ama tam emin değilim.

https://youtu.be/7K8xsRniWaU?t=9m58s

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    beyler genelde katlanır plakalık yok led sinyaller vs hiç işim olmaz alırım motoru binerim.polisle falanda uğraşmak istemem ama şu an hakikaten plakalık arıyorum. 1. nedeni ufak plakaların 'damgalı olanlar' yani artık üretilmiyor ve basılması yasaklanmış sebebi mobeseden zor okunuyormuş.zaten tek türkiyede antalya valiliği izin veriyordu oda kalktı.mecbur laptop kadar plaka verdiler bide orjinal plakalıkla motorun arka taraf komple kapandı.şimdi ben diyorum arka çamurluğu iptal edip katlanır yada normal plakalık hatta katlanmasa daha iyi olur bu tarz bir plakalık varmı ? bu plakalığı büyük plaka ile kullanırsam ne olur çokmu saçma gözükür ? kardeş zaten katlanır plakalığa büyük boy plaka takılmıyor sen bunun ufağını çıkart ancak öylemi olur dersiniz ? app plaka ve katlanır plakalık taktırdıktan sonra polise yakalanınca tabi kafayı taktıysa trafikten men edildiğini vs duyuyorum okuyorum.bu işlerlede uraşmak istemiyorum ben ne yapıcam ? o zaman orjinal süreceksin kardeşmi diyorsunuz

Motosikleti
    '23 Hornet, '23 CRF250L
    http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/muhurlu-motor-motosiklet-app-plaka-kargo-bedava-277552639?rcp_action=rceProductClicked

Ben burdan aldım mühürlü ufak geldi kardeşim
    burak burk bunu beğendi.

2017 modeller ne zaman gelecek? Sezonu ortaladık neredeyse ama hala ortada motor yok. Bayiler nisan sonu diye tarih vermişlerdi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı YamahaR25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2017 modeller ne zaman gelecek? Sezonu ortaladık neredeyse ama hala ortada motor yok. Bayiler nisan sonu diye tarih vermişlerdi.
    Valla alan olmaz diye pek acele etmiyorlar heralde.lastik yok abs yok 19 bin tl.varsa 2016 al derim

Haklısın hocam da yeni race blu rengi çok hoşuma gitti. 250'lik güzel lastikli ve abs'li motor bulamadım. Fiyat farkı sorun değil ama mayısa girdik hala motor yok ortada. 2016 mat gri ve kırmızı beyazı da sevemedim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Haklısın hocam da yeni race blu rengi çok hoşuma gitti. 250'lik güzel lastikli ve abs'li motor bulamadım. Fiyat farkı sorun değil ama mayısa girdik hala motor yok ortada. 2016 mat gri ve kırmızı beyazı da sevemedim.
    aynı renk hocam zaten sağ grenaj mavi yerine beyaz olay o.ben mart sonu aldım nisan ayında 2017 ler gelicek istersen onlardanda alabilirsin demişlerdi tabi bunu dediklerinde kapıda 10 15 belki daha fazla 2016 r25 sevkiyat zulalıyorlardı kutuları açıyorlardı.3 5 tane farklı şube ara tarih iste ne zaman gelicek görüp alıcam de.

Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı renk hocam zaten sağ grenaj mavi yerine beyaz olay o.ben mart sonu aldım nisan ayında 2017 ler gelicek istersen onlardanda alabilirsin demişlerdi tabi bunu dediklerinde kapıda 10 15 belki daha fazla 2016 r25 sevkiyat zulalıyorlardı kutuları açıyorlardı.3 5 tane farklı şube ara tarih iste ne zaman gelicek görüp alıcam de.
    Kapora verdim ama. Ben aldığımda 18.099 liraydı. Yani kaporayı verdiğimde. Şu an 18.750 lira oldu. Umarım o fiyat değişimini bana yansıtmazlar. Ne zamandan beri bekliyorum çünkü. Adamlar zeki tabi. Önce ellerindeki 2016'ları eritmek istiyorlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Kapora verdim ama. Ben aldığımda 18.099 liraydı. Yani kaporayı verdiğimde. Şu an 18.750 lira oldu. Umarım o fiyat değişimini bana yansıtmazlar. Ne zamandan beri bekliyorum çünkü. Adamlar zeki tabi. Önce ellerindeki 2016'ları eritmek istiyorlar.
    e tabi 2016 lara abandılar deli gibi zaten.euro 4 süresi dolmak üzere 2017leri en sona bırakıcaklar tabiki.herkese 2016 yı dayatıyorlar önce.kapora vermişinizde fatura kesilmiyor ok de aldığınız kağatta motor fiyatı yazıyormu ?? yoksa sadece verdiğin kapora miktarımı yazıyor ?

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Beyler selam,benim motor 15.500 km oldu. Sıfır km deyken alır almaz lastikleri pilot street lerle değiştirmiştim.

Şimdi sorum şu, lastikleri ne zaman değiştirmem icab eder ? Bugün michelin türkiye distribütöru olan motolas'a gittim 15 bin iyidir değiştirelim dedi,motolas sadece distribütör yani bir bayime yonlendiriyim yapalım dedi. Sonra Gökhan'a gittim Ersoy Yamaha,severim Gökhan'i iyi ustadır, radyotore suyu eklettim hemde lastiği sordum,rahat 5000 km daha götürür dedi.

Siz kaçta değiştirdiniz nedir ne değildir?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler selam,benim motor 15.500 km oldu. Sıfır km deyken alır almaz lastikleri pilot street lerle değiştirmiştim.

Şimdi sorum şu, lastikleri ne zaman değiştirmem icab eder ? Bugün michelin türkiye distribütöru olan motolas'a gittim 15 bin iyidir değiştirelim dedi,motolas sadece distribütör yani bir bayime yonlendiriyim yapalım dedi. Sonra Gökhan'a gittim Ersoy Yamaha,severim Gökhan'i iyi ustadır, radyotore suyu eklettim hemde lastiği sordum,rahat 5000 km daha götürür dedi.

Siz kaçta değiştirdiniz nedir ne değildir?
    valla hocam rosso 2 için 10 15k michelin için 15 20k kullanım aralığı var diye biliyorum.ideal km tabi bunlar yıpranma payı yol sıcaklığı hız taş kum vs değişir.ben olsam zaten yaz geldi bu yaz her türlü idare ederdim.20k da geçer aslında ama o kadarda zorlamanın anlamı gereği yok.lastiklerinizden eminseniz bence devam.bende bu aralar lastik bakıyorum mitas mc50 daha 500km de motor üstündekileri satıp taktıriyim diyorum.bi yandanda yaz geldi dediğim gibi bu yaz bu beni götürür boşa sıkıştırmiyim kendimi diyorum.tabi yaz sonunda zaten zor para ediyor hiç para etmicek lastik öyle bir zararım olucak.
    Salurbey bunu beğendi.

53_ekrem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    Arkadaşlar mavi renk r25 e yan pad alıcam varmı önerisi olan link atabilecek almış yada görmüş tavsiyesi olan ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)