Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    İbrahim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yağ pompası değişimi hakkında hala eksik bilgisi olan arkadaşlar
    motoru aldığım bayiye verilen bilgiye göre, şase nosu "1001-4002" aralığında biten seride parça değişiminin uygun görüldüğüymüş.
    Bakıma gittiğim (önce sende bişey yok diyip, aldığım bayi ile tekrar görüşmemin ardından beni kabul eden!) servisin dediğine göreyse Türkiye'de 300 küsür R25'in bu durumdan etkilendiği.
    Öyle yada böyle kısaca yeni olsun eski olsun, şase nosunun son 4 hanesi "1001-4002" aralığında olan R25 ve Mt25 sahipleri debriyaj tası ve yağ pompası değişimini ihmal etmesin derim.
    Yağ değişimi yaptırmanızda şart değil, boşaltılmasına bile ihtiyaç duyulmuyor ortalama 1 saat sürüyor(motorun soğuması dahil)
    Sıfır alacaklar parça değişimiyle uğraşmak istemiyorsanız dikkat edin şase nosuna, başka bayiye sordurun muhakkak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:27 ----------

Bu arada
    Yanlış beden seçimimden dolayı yeni aldığım ceketimi satıyorum. İlgilenenler buradan veya uygulamadan mesajla ulaşabilirler.
    https://tr.letgo.com/tr/i/dainese-la...4-075eff104cc6
    http://www.motosiklet.net/forum/konu...a-satilik.html

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motor üst kapağında biraz terleme var normal mi?

efbefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar merhaba,
    bende 2015 mavi r25 var. Ayaklık sensörü arızalıydı, bazen vitese atınca stop ediyordu. Bir süre sonra motorda yüksek devirlerde tekleme yaşadım. Kendi kendine gaz kesiyordu. İlk etapta bujiler veya enjeksyondan diye düşündüm, hatta benzinden midir dedim. Uzun süre testler yaptım. Sonuç olarak sensörden diye düşündüm. Garantiye götürmeye karar verdim. Pazartesi götürecektim, bir önceki gün yaptığım pazar gezmesinde bu sebepten dolayı kaza yaptım. aman hafife almayın, götürün düzeltsinler..
    Bana r25 yakıt deposu ve yakıt depo grenajı lazım sağ ve orta. yardımcı olabilecek kimse var mıdır?

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı İbrahim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ pompası değişimi hakkında hala eksik bilgisi olan arkadaşlar
    motoru aldığım bayiye verilen bilgiye göre, şase nosu "1001-4002" aralığında biten seride parça değişiminin uygun görüldüğüymüş.
    Bakıma gittiğim (önce sende bişey yok diyip, aldığım bayi ile tekrar görüşmemin ardından beni kabul eden!) servisin dediğine göreyse Türkiye'de 300 küsür R25'in bu durumdan etkilendiği.
    Öyle yada böyle kısaca yeni olsun eski olsun, şase nosunun son 4 hanesi "1001-4002" aralığında olan R25 ve Mt25 sahipleri debriyaj tası ve yağ pompası değişimini ihmal etmesin derim.
    Yağ değişimi yaptırmanızda şart değil, boşaltılmasına bile ihtiyaç duyulmuyor ortalama 1 saat sürüyor(motorun soğuması dahil)
    Sıfır alacaklar parça değişimiyle uğraşmak istemiyorsanız dikkat edin şase nosuna, başka bayiye sordurun muhakkak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:27 ----------

Bu arada
    Yanlış beden seçimimden dolayı yeni aldığım ceketimi satıyorum. İlgilenenler buradan veya uygulamadan mesajla ulaşabilirler.
    https://tr.letgo.com/tr/i/dainese-la...4-075eff104cc6
    http://www.motosiklet.net/forum/konu...a-satilik.html
    54 beden büyük geldi demişsiniz....Boy ve kilonuz nedir?...
    The Power of The Dreams.

İbrahim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    54 beden büyük geldi demişsiniz....Boy ve kilonuz nedir?...
    Boyum 180 kilom 86. Esas sorunum vücuduma göre kollarım cılız, bu sebeple dirsek korumalarda boşluk oynama çok oluyor. İçliği takınca bu sorunum epey azalsada, 52 denedim içliksiz çok daha iyi oturdu kollar. Keşke almadan deneseydim 52bedeni

Motosikleti
    yzf r25
    Alıntı ufuk01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorum bu pompa muhabbetine yatak sardı. Avukat ile görüştüğümde servisten ekspertiz raporu almamı tüketici mahkemesi üzerinden başvuruda bulunmam sonucunda ne olursa olsun sonuç elde edeceğimi söylemişti. Motoru 2.el aldım garantisi yoktu. Yamaha müşteri hizmetleriyle falan konuştum hiç çirkefleşmeden komple parçaları değişip motoru sıfırlamayı teklif ettiler. Bugün de aradılar bitti gelin alın diye. Sadece işçilik talep ettiler o kadar. Ayrıca ayıplı malın iade süresi 6 ay haberlere çıktı bugün
    Hocam ayıplı malın iade süresi 6 AY OLABİLİR AMA GÖRÜNÜR AYIPLAR İÇİN GEÇERLİ O.ben araştırdım örnek davaları zamanla oluşan ayıplı ürün için iade süresi diye birşey yok. fabrikada kabullendiği için dava kolay dedi avukat. ben şansımı deneyeceğim.

Arkadaşlar birşey sormak istiyorum r25 kullanıcılarına . Ben r25 kullanıcısıyım ve 10 bin oldu motorum . 9 bin km civarından sonra motorumda hız düşüşü güç azalışı oldu.ben bunu 10 bin km bakımı geldiği için sanıyodum dedimki bujiler eskimiştir hafa filtresi yağ filtresi pislenmiştir ama 10 bin bakımı oldu ve saydıklarım değişti yağ ile birlikte hatta iyi yanma olsun diye platinium buji taktırdım. Bugün motorumu denedim ve o eski gücü bi türlü yakalayamadım acaba bu durum sizdede varmı arkadaşlar çok canım sıkıldı bu duruma .daha iyi anlamanız için şöyle söyleyim 182 düz yolda gidiyodu motorum hatta 188 bile gördüm ama artık o hızı yakalayamıyorum 170-175 te kalıyo.5 viteste yapıyordum eskiden zaten 175 .6 vitese atıyorum sonrası yok açılmıyo motor uzamıyo.bugün hafif bayır aşağı 180 yaptım anca düz yolda yapmam gerekirken. Ayrıca tüm bakımları serviste yapıldı hiç dışarda usta elide değmedi . Subap ayarından olabilir diye düşünüyorum biraz hafif bi ses geliyo sanki sabah çalıştırdığımda .serviste söylüyorum normal geliyo sesi diyorlar bu sorunumu çözmeme yardımcı olurmusunuz arkadaşlar .şimdiden teşekkür ederim

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı Anil.541 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar birşey sormak istiyorum r25 kullanıcılarına . Ben r25 kullanıcısıyım ve 10 bin oldu motorum . 9 bin km civarından sonra motorumda hız düşüşü güç azalışı oldu.ben bunu 10 bin km bakımı geldiği için sanıyodum dedimki bujiler eskimiştir hafa filtresi yağ filtresi pislenmiştir ama 10 bin bakımı oldu ve saydıklarım değişti yağ ile birlikte hatta iyi yanma olsun diye platinium buji taktırdım. Bugün motorumu denedim ve o eski gücü bi türlü yakalayamadım acaba bu durum sizdede varmı arkadaşlar çok canım sıkıldı bu duruma .daha iyi anlamanız için şöyle söyleyim 182 düz yolda gidiyodu motorum hatta 188 bile gördüm ama artık o hızı yakalayamıyorum 170-175 te kalıyo.5 viteste yapıyordum eskiden zaten 175 .6 vitese atıyorum sonrası yok açılmıyo motor uzamıyo.bugün hafif bayır aşağı 180 yaptım anca düz yolda yapmam gerekirken. Ayrıca tüm bakımları serviste yapıldı hiç dışarda usta elide değmedi . Subap ayarından olabilir diye düşünüyorum biraz hafif bi ses geliyo sanki sabah çalıştırdığımda .serviste söylüyorum normal geliyo sesi diyorlar bu sorunumu çözmeme yardımcı olurmusunuz arkadaşlar .şimdiden teşekkür ederim
    benim yazıcaklarımın hepsini kontrol etmişsin bide aklıma şu geldi

shell v pover nitro benzin alsanız 2-3 depo boyunca gerçekten temizliyor enjektör ter temiz oluyor

belki bi faydası olur

Arada bir kullanıyorum bende aynen ama bu sıkıntı genelde mi var anlamadım subap ayarı yapılıyomu yaptıran oldumu acaba ??

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı Anil.541 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arada bir kullanıyorum bende aynen ama bu sıkıntı genelde mi var anlamadım subap ayarı yapılıyomu yaptıran oldumu acaba ??
    10.000 km desubab ayarı olmaz herhalde bişey tıkanmıştır belki

Baydar da periodik bakım ücreti ne kadar bi de randevu gerekiyo mu ne kadar sürüyor

Selam arkadaşlar dün öğleden sonra sirinevler aydın motora garanti kapsamında yağ pompası değişimi için motosikletimi teslim ettim.bugun sabah da teslim aldım ve yola koyuldum tam is yerine yakın bir yerde stop etti. Kontağı tekrar açıp kapama yaptım ekran gelmedi daha sonra sonra ekran 15 sn sonra geldi mark düğmesine bastığımda bu sefer koltuk altından çat diye ses geldi ve Ekran yine gitti sizce sorun nedir yardımlarınız için teşekkür ederim.

CieM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250 R - 2015
    Alıntı skolyusk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar dün öğleden sonra sirinevler aydın motora garanti kapsamında yağ pompası değişimi için motosikletimi teslim ettim.bugun sabah da teslim aldım ve yola koyuldum tam is yerine yakın bir yerde stop etti. Kontağı tekrar açıp kapama yaptım ekran gelmedi daha sonra sonra ekran 15 sn sonra geldi mark düğmesine bastığımda bu sefer koltuk altından çat diye ses geldi ve Ekran yine gitti sizce sorun nedir yardımlarınız için teşekkür ederim.
    şu bayiiye gidipte memnun kalan görmedim resmen yamahaya zarar bir servis.

Alıntı CieM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu bayiiye gidipte memnun kalan görmedim resmen yamahaya zarar bir servis.
    Ben aslında aydın motora hiç goturmuyorum Ünal ustaya goturuyorum ama yağ pompası denen problem yüzünden götürdüm ama şimdi motosiklet calismiyor

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Ersoy vardı hey gidi. Fakat yamaha ne yaptı gitti adamın "Yetkili Servis" ligini iptal etti. 10.000 km bakimi hariç herşeyi orda yaptırdım çokda memnumdum. Garanti kapsamı dışına çıkma durumu olmasa yine oraya gidicem.

TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    Herkese merhabalar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun.
    Aklımda ybr'mi değiştirmek vardı fakat motorumdan memnun olduğum için daha yüksekleri ilgimi çekmiyordu fakat geçen hafta servise bakıma gittiğimde şu gri r25leri gördüm ve direk almaya karar verdim, kasım ayı içerisinde ybr'mi satıp aranıza katılmayı planlıyorum.
    Öneriler nedir, bi kaç sayfayı inceledim net bi bilgiye erişemedim. 15.950 bayi fiyatı bunun plakası ruhsatı sigortası derken bize patlayan nedir?

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı TamGazDevam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun.
    Aklımda ybr'mi değiştirmek vardı fakat motorumdan memnun olduğum için daha yüksekleri ilgimi çekmiyordu fakat geçen hafta servise bakıma gittiğimde şu gri r25leri gördüm ve direk almaya karar verdim, kasım ayı içerisinde ybr'mi satıp aranıza katılmayı planlıyorum.
    Öneriler nedir, bi kaç sayfayı inceledim net bi bilgiye erişemedim. 15.950 bayi fiyatı bunun plakası ruhsatı sigortası derken bize patlayan nedir?
    merhabana merhaba kardeş.

Öncelikle hayırlı olsun şimdiden çok güzel bi motor seçmişsin kendine,
    sıfır almak yerine güzel temiz bi 2. el öneririm mesela salurbey in motoru çok temiz diri duruyor kendisiyle görüşmeni tavsiye ederim.
    bu arada kendisini tanımıyorum sadece motorunu gördüğüm kadarıyla güzel duruyor

TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster

sıfır almak yerine güzel temiz bi 2. el öneririm mesela salurbey in motoru çok temiz diri duruyor kendisiyle görüşmeni tavsiye ederim.
    Hocam r25'e bakıyorum da, canını alıyorlar. Yolda denk gelen r25leri inceliyorum insan gibi süreni görmedim. Ben biraz pimpirikli bi insanım motor konusunda sıfırdan yanayım o yüzden. Salurbey'in motoruna baktım, gayet temiz duruyor gerçekten 50-100 tane ilan inceledim onun ki en temizlerden biriydi fakat ben beyaz istemiyorum ve mersin'de yaşadığım için bana baya uzak düşüyor
    Salurbey bunu beğendi.

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı TamGazDevam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam r25'e bakıyorum da, canını alıyorlar. Yolda denk gelen r25leri inceliyorum insan gibi süreni görmedim. Ben biraz pimpirikli bi insanım motor konusunda sıfırdan yanayım o yüzden. Salurbey'in motoruna baktım, gayet temiz duruyor gerçekten 50-100 tane ilan inceledim onun ki en temizlerden biriydi fakat ben beyaz istemiyorum ve mersin'de yaşadığım için bana baya uzak düşüyor
    tabiki sen bilirsinde motorun parasıyla beraber birde 800 tl lastik parası eklemen lazım
    ben haziran ayında 12.000km de aldım güvenilir birisiydi çok şükür bi sorun yaşamadım üzerinde rosso2 vardı

o zaman geriye sadece sıfır almak kalıyor bayii ile görüşün indirim yapıyorlar yardımcı olurlar mutlaka

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765

Irau öncelikle teşekkür ederim yorumun icin. Ben gecekten motosikletimi çok seviyorum. Yani değişik bir sevgi bu. İnsan çok sevdiği birşeyi de ekstra özenle bakıyor. Teknik olarak hep dikkat ettim rodaj olsun sonrası olsun kullanım vs. İnanın çok kişi gelip 11.000 km lerdeyken "abi hayırlı olsun allah kaza bela vermesin " dedi. Şu kdr soyliyim yağmur suyu ve normal su değmedi motoruma. Yamaha Tuna 10.000 km bakımında bana aynen şunu söyledi " bana gelen en temiz makina bu ,sen buna nasıl baktın " hatta bunu diyen ustanın kolunda GSXR dövmesi var gidenler varsa tanırlar , ben hep arayip soranlara diyorum ki istediginiz ustayı alın gelin. Zaten ayrılamadim motorumdan , 2017 r6 almicak olsam , bir ara gsxr600 du fakat 17 r6 yi görünce yine yamahaya döndüm fuari bekliyorum, motorumu satmazdim. Bu arada motorumum kaskosu var yani kaza vs icin sigorta disinda ordanda ekstra kontrol etme imkani var.Biraz uzun yazı oldu forumdan bir arkadaş alırsa daha mutlu olucagimi belirtmek isterim. Zaten motoru aldığım guhden beri forumdayim herseyi konustuk r25 topik inde. Herkes hayalindeki motoru alır insallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:59 ----------

tabiki sen bilirsinde motorun parasıyla beraber birde 800 tl lastik parası eklemen lazım
    ben haziran ayında 12.000km de aldım güvenilir birisiydi çok şükür bi sorun yaşamadım üzerinde rosso2 vardı

o zaman geriye sadece sıfır almak kalıyor bayii ile görüşün indirim yapıyorlar yardımcı olurlar mutlaka
    Tamgazdevam eyw samimi düşüncelerin için. İnşallah istediğin gibi bir r25 in olur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)