Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Kuba Rainbow - 100 Cub !!! (Resimli ilk izlenimlerim)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KUBA - RAINBOW-100 CUB

Artıları :
    -Açık motor gibi çok kolay çalışıyor ve rahat gidiyor, kasma yığılma yok.
    -Amortisörleri çok rahat, çukurları hissettirmiyor ve vurmuyor.
    -Arka ayak koyma yerleri çok rahat ve şık.
    -Önde ortada demiri var ama resimlerde belli olmayabilir, kıskaçlı yeni ve kibar yapmışlar.
    -Askılığı var ön kafanın altında bizden tarafta.
    -Malzeme çantası çıktı koltuk altındaki küçük boşlukta kılıfının içinde, gerekli anahtarlar var, buji anahtarı dahil.
    -Grenajları çok sağlam, aldığım bayideki adam bastırdı bişey olmaz diye hakikaten şaşırdım çok esnek ve sağlam.
    -Sesi çok tatlı ve sessiz, hiç rahatsız etmiyor, kask giyince nerdeyse duyulmuyor.
    -Titreşim çok az ve açıldıkça azalıcak gibi, 150 km de bile azaldı yeni aldığım gibi değil.
    -Depo kapağının olduğu yer düz, sızdırma yapmaz.
    -Sinyal uyarı sesi var 'dıt dıt dıt' diye ikaz ediyor, unutma şansınız yok.
    -Göstegeleri çok belirgin ve şık, geceleri de gündüzleri de belli oluyor ve parlak mat değil göstergeler.
    -Farları direk dinamoya bağlı gaz verdikçe artan şekilde yanıyor ve yeterli, gayet güzel ışıtıyor.
    -Fiyat performans inanılmaz derece de başarılı... Bu fiyata markası bellisiz cublar soruyodum...
    -Frenleri ve çoğu şeyi ayarlı geliyor, gevşek kalmış biryeri falan yok, frenleri çok sağlam ve ön fren de hemen kitlemiyor ona göre ayarlamışlar.
    -Genel işçilik bakınca bile belli oluyor, nano paslanmaz siyah boyalı çoğu yeri ve çok şık duruyor.
    -Hafif ve dengeli motor arka ayağına kaldırırken önceki cub motorumda zorlanıyordum bu kuş gibi, ağırlığı dengeli dağıtılmış.

Eksileri : ( BU BİR EKSİ Mİ YOKSA ARIZA MI BİLEMİYORUM CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM ARKADAŞLAR !!! )
    - Döner şanzıman değil, 4.vitesden geri yapmak gerekiyor boşa almak için. 4 den boşa atması gerekmez mi mondial 100 ukh de öyleydi, bu sorun motorumun sorunu mu acaba. Bu normal dedi servis ama bana hala normal gelmiyor ve pratikliğini baya kötü etkiliyor.
    - Lastikler naylon bildiğiniz marka işte ama alacak arkadaşa tavsiyem lastiklere hava bastırmadan kenarına detarjan sürdürüp öyle hava bastırsın ki yerine tam otursun. Ben sonra yaptırmak zorunda kaldım, sekiz çiziyordu jantlarda falan sorun yok dert etmeyin. Dublex takılabilir ilerde isteğe göre.

HERKESİN YOLU AÇIK OLSUN. ALLAH HERKESE SEVDİĞİ MOTORA BİNMEYİ NASİP ETSİN...
    oyunageldim bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Merhabalar. Bugün İzmit'te bende bu motora baktım. Daha önce hiç motor kullanmadım. Okula gidip gelirken ve şehirde dolaşmak için bu motoru almayı düşünüyorum. 2150 tl fiyat verdiler. Scooter bakıyordum aslında ama buda hoşuma gitti. Tek soru işaretim yarı-otomatik olması. başlangıç için yarı-vitesli motor beni zorlar mı arkadaşlar ?

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı ekremsarı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. Bugün İzmit'te bende bu motora baktım. Daha önce hiç motor kullanmadım. Okula gidip gelirken ve şehirde dolaşmak için bu motoru almayı düşünüyorum. 2150 tl fiyat verdiler. Scooter bakıyordum aslında ama buda hoşuma gitti. Tek soru işaretim yarı-otomatik olması. başlangıç için yarı-vitesli motor beni zorlar mı arkadaşlar ?
    hiiiç zorlamaz, vitesli daha kolay der kimi, kimi de yarı otomatik daha kolar der.. deneme sürüsü yapabilirsin aslında, sadece sadece gaz kelebeği ile ayarlıyorsun,gazı acıyosun gidiyosun,kesiyosun yavaşlıyor,fren kullanıyosun vs, debriyaj olmadığından dönüşlerde virajlarda yanii,hızını ayarlıyosun ona göre kelebeği kapatıp uygun hızda dönüyosun olay o,yarım debriyaj kullanamazsın tabi..
    Kadim odur ki evvelini bilir kimse olmaya

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Öncelikle hızlı cevabın için teşekkür ederim Hazır bir bilen bulmuşken şunuda sorayım. Motorun sigorta ücreti tahminen ne kadardır ? Birde ne kadar zamanda bir bu ücret veriliyor ?

Motosikleti
    KUBA - RAINBOW-100 CUB
    Yeni motora 57 tl ödedim sanırm. Sigorta her yıl yeniletmek gerekiyor, sgrtacı daha da düşük olur bu seneye dedi. Tabi gününü geçirirsen baya fazla ödersin. Sigortacıya tlf nunu bırakıyorsun günü yaklaşınca msj geliyor.
    Şunu da belirteyim motorum şu an 850 km de TİTREŞİM TAMAMİYLE BİTTİ her binişte daha da aşık oluyorum, 15 tl lik benzinle 250 km yol gitmişim (50-60 hız ile) resmen kokluyor ve motorun çalışma sesinden kaliteyi anlıyorsunuz, seramik pistonlu bile olabilir. Bir de şunu belirteyim gaza tepkisi süper, gaz kolu çok yumşak, zinciri ve dişlileri de çok kaliteli o yüzdende olabilir. Tipi de spor duruyor diğer cup lardan tamamıyle farklı ve modern duruyor.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba

Motoruna aşık olmayan insan var mi, yeri geliyor zincirin yaglanmasi gerekse de yaglasam diye bakiyosunuz.

Benm motorun sigortasi var ama kac tl verdim hiç hatirlamiyorum. Ama genel olarak bir yere sorup yaptırmayın arastirmasini yapin degisebiliyor fiyatlar. Guzelce de kilitleyin cirkininizi.. Hayırlı olsun

Biraz evvel , yolda gördüm, Honda yahut Yamaha yada kaliteli türevi sandım , motor hakikaten klass duruyor, sesi aynı şekilde naif ve güzel, birazda diğer cub'lardan iri gibi yahut göz yanılgısı.

Sırf benzin tasarrufu ve ekonomi için alınası model, sahip olanlara hayırlı olsunlar dilerim, aman sıkıştırıp dip gaz apaçilik sair ile mok etmeyelim harbi hoşuma gitti alet, nasib olur ise 2. motor olarak gözümü kırpmadan alabilrim kısmet.

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Öncelikle hayırlı olsun ancak her çin'li cup gibi yakın zamanda dökülmeye başlayacaktır.

Düzeltme , şimdi beğendiğim motoru tekrar gördüm ve modelin KEE100 olduğunu öğrendim, pardon

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düzeltme , şimdi beğendiğim motoru tekrar gördüm ve modelin KEE100 olduğunu öğrendim, pardon
    Bu model KEE 100 değil Rainbow.
    Her Şey Bir Gün Hayabusa İçin

Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu model KEE 100 değil Rainbow.
    İşte bu yüzden mesaj başlığında , " Düzeltme , şimdi beğendiğim motoru tekrar gördüm ve modelin KEE100 olduğunu öğrendim, pardon " diye yazma gereği duydum,

( ikra )

benzin tüketimi litre üzerinden yazabilirmisiniz...yakında şehir dışına taşınmam olası acayip az yakan motor lazım bana...

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Hayırlı olsun ,güzel görünüyor

Eğer seyir halindeyken dörtten boşa atmak istersen geçmez,ama durur haldeyken dörtten boş vitese geçmesi gerekir
    Yalnız arka çamurluğu ortalayamamışlar gibi görünüyor,arka lastik izasında durmuyor

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Motor bende yaklaşık olarak 10 kuruş yakıyor. 3lt deposu var. 15 tl ye doldurup 150-170 km arası gidiyorum. Gerçi şuan satılık. CC yükselteceğim.

Motosikleti
    Bajaj Discover 125st
    benzin tüketimi sakin kullanımda ki bu motosikletleri öyle kullanmak gerekir: 1,7 litre

insalllah kalite ve farkı kullanıcı tarafından anlasılır.honda we go ya kafa tutar kalitede arkadasım aldı gercekten mukenmel bir kalite ve fiyat oranı var boyalı parcaları abs pilastik kırılacak gibi degil .mekanik cok sessizarı gibi gidisi varrr

Motosikleti
    KUBA - RAINBOW-100 CUB
    Güzel motor kokluyor. Titreşim çok fazla durmadan geziyorum azaltmak istiyorum. Ah cr1 alamadık...

Diğer cub modellerine göre biraz daha iri bir duruşu var uzaktan bakınca honda gibi duruyor gerçekten. Malzeme kaliteside güzel kırılacak malzemesi yok diyebiliriz. Seside diğer cublara oranla gayet tok bana öyle geldi yine tutulacak bir model gibi duruyor. Keyifli sürüşler.

merhaba arkadşlar bu motoru gördüm begendim ve almak istiyorum 2016ya göre sigortasi ne kadar çıkıyr birde yakıt tüketimi olsun uzun süre kullanan arakdaşlar olun motorda dökülme vs benzeri sorunlar oluyormu öteki cublardan saglam gibi gözüktü 2350tlye 0ını veriyor adam 2555 dedi fiyata?

iskender123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Alıntı tiken55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadşlar bu motoru gördüm begendim ve almak istiyorum 2016ya göre sigortasi ne kadar çıkıyr birde yakıt tüketimi olsun uzun süre kullanan arakdaşlar olun motorda dökülme vs benzeri sorunlar oluyormu öteki cublardan saglam gibi gözüktü 2350tlye 0ını veriyor adam 2555 dedi fiyata?
    sigorta yaşa kaç araç aldigina hangi şehirde olduğuna gore değişiyormuş,bende mondial aldim 0 zarar ediliyor ,anladimki 2. ElDaha iyi everytime :D

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)