Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

çelik motor martian 150

Motovento
    REKLAM ALANI

ama ben zat hakkında konusanların yazılarını okudumda vıdaları felan gevsıyomus cok bızamn sonra ama martıana da baktımm tiger gore daha ii yanı ama bıraz daha arastıracam zaten onumuzdekı aya kaadar karar vrırım inşş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    mersin de 1.850 plaka dahil.hem racing görüntüsü,hem chopper,hem scooter bence hoş.ayrıca arkadşım satışını yaptığı için biliyorum kalite olarakta iiyi

Motosikleti
    xy150 çelik
    hadi hayırlısı bende xy 150 crovn var bakalım n e zaman şikayetler başlayacak

satılık martian 150 ilgileenen http://www.sahibinden.com/cok_acil_s...XQQdisplayitem baksın sıfır gibi

Selam arkadaşlar 2 hafta önce martian 150 aldım aslında aklımda zat 150 vardı ama kısmet işte, daha önce motorum yoktu yani bu konularda acemiyim o yüzden sıkıntılar ile alakalı fazla yorumda yapamıyorum aslında.
    Alarmıda varmı ne güzel dedim 3 gün sonra alarmın anahtardaki dügmeleri bozuldu.
    Rodaj sürecinde diye km bakıp 60 km'yi geçmiyordum şimdi baksamda anlamıyorum cünkü km göstergesi 30' geçmiyor bozuldu.Servis 1 hafta önce merkeze sipariş verdi hala beklemedeyiz.
    6,5 litre yakıt tankı var küçük gibi geldi bana 100km bir doldurmak zorunda kalıyorum.Fazlada yakıyor galiba.
    Kontak anahtarını motor calışırken çıkartıyorsun motor çalışmaya devam ediyor anahtar olmadanda her şey aktif, çalışıyor bile
    Bir kerede marş basıyor motor calışmıyor kaldımmı gittigim yerde. bu acemilikle dedimki buji ateşlemiyordur buji yi sökeyimde ufak bir zımpara yada ıslanmıştır belki kurulama falan yapayım bujiyi koydukları yer motorun en ulaşılamaz yeri orasını sök burasını sök binbir zahmet ile cıkarttım buji zımparaladım falan baktım hala ateşleme yok direksiyonun oraya kırmızı bir stop dügmesi koymuşlar başladım ona vurmaya bir bastım marşa calıştı megersem o temassızlık yapıyormuş.Küfürün haddi hesabı yok tabi.
    Bilmiyorum bu motoru aldıgım için pişman mı olmalıyım yoksa bu kadar paraya bu kadar köfte mi?
    Not:fakat yinede mutluyum artık motorum var trafik derdim yok.

mrb arkadaşlar ben kahramanmaraşlıyım ben bu motoru peşin fiyat 1600 dediler kredi kartına 13 ay taksit yaptırdım 1900 oldu artı plaka da içinde

Motosikleti
    düşünme aşamasında
    fiyat şuan net ne kadar bide aynı 150 zc bu ya egzos falan

Motosikleti
    Martian 150
    arkadaşlar ben bugün aldım bayii arkadaşıma gittim 150 zc almak için "abi 200 ytl fazla var daha adam gibi bişi almış olursun dedi" özellikleride daha mantıklı geldi ve peşin fiyatına 12 ay taksitle 2.190 ytl ye geldi. +200 ytl de belgeler için. artık yarın teslim alacağım yarından sonra performansını göreceğiz

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    geçmiş olsun arkadaşlar... çelik motor en dandik firma silindir arızası çıkarttı scooter ı silindiri garantiye sokmadı.. marş motoru garantiye sokmadı.. yetmedi egzantrik zinciri garanti dışı bu motordan uzak durun benden söylemesi
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Motosikleti
    Martian 150
    arkadaşlar motoru aldım. daha ilk motorum olduğu için çok fazla bi tecrübem yok açıkcası ama motorun hızlanması çok güzel çekişide gayet iyi iki kişi bindiğimizde yokuşta veya düzlükte hiç ama hiç zorlanmadı. ama frenajda iki kişi sorun yaşar gibi oldum bide ses sorunu var gibi çok titreşim var gibime geldi. rodajla ilgili çok fazla bi bilgim yok ama manuelinde de herhangi bi açıklama görünmedi bu konuda nasıl yardım alabilirim arkadaşlar?

arkadaşlar bugün ilk olarak bende motoru çalıştırma sorunu yaşadım. her motoru kapatıp tekrar açtığımda minumum 3 kere deniyorum motoru çalıştırmak için ve alarmda da sorunlar var alarm açılmıyo açılırsa da kapanmıyo bu problemler ilerleyen günlerde parçalar yerine oturdukça çözülür umarım...

Motosikleti
    Martian 150
    arkadaşlar sanırım marş sorununu çözdüm. hata bende imiş sanırım kontağı farları kapatmadan önce kapatıyodum bundan dolayıda aküde bi sorun yaşanmış olabileceğine dair bi bilgi aldım artık kapatıyorum farları önce ve tekleme olmadı şimdiye kadar

Martıan 150

Alıntı kakakedi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 18.06.2007 tarihinde Çelik Motor'dan Martian 150 aldım.Motorlar hakkında çok şey bilmem ama anladığım kadarıyla sorularınız varsa anlatmaya çalışayım.Ben motoru alınca yan çantaları çıkartıp attım.Onun yerine arkaya Kask kaymak için kutu taktırdım.Motor tabi Çin malı.Ama diğer Çinlerden daha kaliteli gibi.11 Beygir.Çekiş iyi,sürat yeterli gibi.3.gün Rodaj da olduğundan pek hız yapmak istemesemde 100 Km.yaptım.4.günde bir problem çıkmadı.Motoru Herşey dahil 200 X 12 = 2.400.-YTL'ye aldım.2 Dandik kask,arka kutu,disk kilit ve işlem masrafları hediye.Bayi Tuzla'da.Motor çok şık duruyo.Toyota Yaris Dizel otomatik arabam olmasına rağmen Pazartesi günüden beri arabama binmedim.Yanlız Ekonomik diyemeyeceğim.Yaristen çok yakıyo.(İnşallah 500 KM.sonra azalır.) Sorularınız olursa cevaplamaya çalışırım.
    Merhaba dostlarım Ben sitenin yeni üyesiyim bende bir martian kulllanıcısıyım 200X10 HERŞEY DAHİL ALDIM Rastladığım problemler ;
    1 Kumandasının yan tarafındaki düğme bozuldu
    2 Yakıt deposuna 5 ytl lik de atsam 25 ytl likte atsam full gösteriyor
    3 Gecen hafta sonu istanbuldan izmite gittim toplam 57 km gösteriyor yakıtı buna göre hesaplarsanız tabiki şok oluyorsunuz aslında gittiğim yol yaklasık 120 km henüz 90 ı gecemedim
    4 Motor rüzgarda çok savruluyor
    5 Aynalar daha ilk gün birini kırdım hemen gittim direksiyondaki elliklerin dibinde aliminyum metaller var onu delip diş açtırdım nikelanjlı ayna aldım onları taktım eskileri söktim hoş oldu

Motosikleti
    MartianX 2009
    bende memnunum şuana kadar.bence kullanmayla çokilgisi war motorları.çünkü racing gibi kullanılmak isteniyor okuduğum kadarıyla.bence gayet ii.

ya arkadaşım çantaları neden attın wersen ya bana ben çok sewdim hatta kırıldı bulanakadar göbeğim çatladı.parasıda neyse wereyim gerçekten :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:37 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:29 PM ----------

KARAKEDİ arkadaşım sana sözüm :D

Alıntı martiANiL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende memnunum şuana kadar.bence kullanmayla çokilgisi war motorları.çünkü racing gibi kullanılmak isteniyor okuduğum kadarıyla.bence gayet ii.

ya arkadaşım çantaları neden attın wersen ya bana ben çok sewdim hatta kırıldı bulanakadar göbeğim çatladı.parasıda neyse wereyim gerçekten :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:37 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:29 PM ----------

KARAKEDİ arkadaşım sana sözüm :D
    Arkadaşım Merhaba,
    Bende yandaki cantalardan memnunum diger motorlara göre daha farklı duruyor.
    Fakat gecenlerde bir tanesini kırdım kaç paraya nerden buldun acaba ögrenmek isterim

kaanaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Klx 250
    Merhabalar, bu forumda katıldığım ikinci konu oluyor.

Yaklaşık 2 3 hafta önce ikinci el olarak Martian 150 aldım. Ufak tefek sorunları vardı ama onların benim sorumla alakası yok zaten.

Merak ettiğim konu şudur; elimdeki çin malı motorla tek başıma stabil 70km\s gibi bir hızda gittiğimi düşünürsek ne kadar mesafe uzun yol gidebilirim? Tek seferde zaten inanılmaz yollar alamaz onun farkındayım ama tavsiylerinizi almak isterim. Mesela Konya Merkez'den çıkıp Antalya'ya gitmek istersem. Bu yolu tamamlayabilir miyim? Ne gibi sorunlarla karşılaşırım.

Motosikleti
    Kawasaki Klx 250
    Dün sabah 9 sularında yola çıktım yaklaşık 60 km yol gittim. 2 kişi ve sabit 85 km\saat hızla gittim. 2 kere çay içmek için petrolde durduk. Oda üşüdüğümüz için. İncelemelerimde şunu gördüm. Tek kişi ile çok zorlamadan çok uzun mesafelere gidilebilir.

Akşam gittiğim yerden ve yoldan fotoğraflar ekleyeceğim. Hatta bir video bile var motor üstündeyken.

Motosikleti
    Kawasaki Klx 250
    Yazdığım şeylerden tamamen vazgeçtim. Motorumdan tamamen bıkmış durumdaydım. Martian 150 sayesinde artık çinli bir motora kesinlikle bakmayacağım. Son bir aydır motorun tamiriyle uğraşıyorum artık bıktım ve pes ettim.

Öncelikle bi gün motor çalışmadı (genelde ilk denemelerde çalışmıyor zaten) baya bi çabaladım falan olmadı neyse dedik ustaya götürelim zaten yakında. Farlar çalışmıyordu ve marştan çalışmıyordu akü zayıf geldiği için. Hem gitmişken bakımlarınıda yaptırırız dedim. Götürdüm. Adam benim motor için 2 gün uğraştı. Manifold, hava filtresi, yağ, buji, akü değişti. İki gün sonra motoru aldım. Motor çok güzel çalışıyor filan. Dedik eve götürünce bi baktım sağ marşpiyeli orada unutmuşuz takılmamış. Geri giderken saçma sağan sesler gelmeye başladı gidince onuda sordum baktı conta patlamış dedi. Ne olduğunuda bilmiyorum gerçi. O şekilde kullanmaya devam ettim. Bi gün yolda benzinim bitti. Çaldığım mekana yakın bi petrole iş bıraktım yanımda nakitte yoktu program çıkışında benzin alır çalıştırırım dedim. Benzin aldım motor çalışmadı. Akü değişti ama sorun elektrik tesisatında olduğu için marş basamıyordum ayak marşı ile denedim sonuç olarak olmadı. Gece yaklaşık 4 5 km boyunca motoru iterek arkadaşımın evine vardım. Sabahta birinin arabasından aktarma yaparak çalıştırdık çok güzel çalıştı direk basar basmaz. 30 40 metre gittim motorla. Sonra motorda bi tıkanıklık oldu çekmemeye başladı. Artçım ve ben indik motordan arka tekeri kaldırdım güzelce bi yüklendim motora gaz verdim sonra baktım düzeldi. Yola devam ettik. Yine çalıştığım yere gittik. Giderken bi süre sonra yine çekiş azaldı ve yavaş yavaş gitti gaz yemedi. İşimiz bitince bu sefer saat 5 6 gibi artçımla motora bindik sorunsuz çalışıyor falan. 5 metre gittik yine aynı sorun. Yine aynı şekilde düzeldi. Biraz daha gittik bi yokuş denk geldi tam orayı çıkarken çekiş azaldı ve en son durdu. Bu sefer sorun farklıydı. Motora gaz veriyorum hafif alıyor az daha verirsem gazı kesiyor ve stop ediyor. Rolantidede çalışmıyor bırakınca direk gidiyor. 10 liralık benzin almıştım toplamda motorla 300 metre yol yapmadım. Benzin bitti. Bu arada motorcu elektrik sorunu için regülatör değişecek dedi. Değiştirdik olmadı. Şimdide statör değişecek dedi bakacağız

Motoru en son 3 4 gün önce arkadaşımın evine gittiğinde gördüm.Şimdi acaba petrolden benzin alıp çalıştırmayı mı denesemki? Bana artık maliyetli bişey açarsa yaptırmayacağımda. Kalacak öyle. Bi arkadaşıma vereceğim yaptırıp kullansın.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler