Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Hero Thriller Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı refree78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hero thriller alacağım nasıldır
    Diğer başlıkta "ne idüğü belirsiz motorlara para vermeyin" demişsin ya neden soruyorsun ? Benim son kararım alınmayacağı yönünde. Sebebi de fiyatından dolayı tutulmamış olması ve tüm Hint motorları gibi titreşimli olması. TVS Apache de bu da alınmaz. İkisini de bitmiş marka olarak görüyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ama thriller ybr den pahalı Hindistan fiyatı olarak
    .3500 nir tane ikinci el var alsam mı

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Boşver maceraya girme, bu marka tutulmadı. Sahibinden'de sadece 36 tane ilan var, çoğu da sıfır motor ilanı...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Geçen hafta Hero Thriller ve Glamour ile Türkiye turu yaptılar. Bu hintlilere bişey oldu sürekli yollardalar. Hadi bu 150'lik Thriller'la uzun yola çıkarsın anlarım da. Cub motorlu Glamour'u uzun yola çıkarmak nasıl bir eziyet olmuştur acaba. Bu tarz yolculukları istese Mondial de yaptırır. Bence motorun sağlamlığını kanıtlayan bişey değil. Sıfır km motoru al 1000km rodaj yap ondan sonra uzun yolda canını çıkarmadan istediğin kadar uzun süre kullan, çinli hintli fark etmez. 10 bin km'ye kadar üretim kusuru olmayan hiç bi motor en ufak arıza vermez zaten.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ben de titreşimlerine takmış durumdayım. Hintlilerin titreşimi umursamamalarına sinir oluyorum. Bir de o kadar titreşim yapan motorları CBF fiyatına satmaya kalmıyorlar mı akıl alır gibi değil. Glamour'un fiyatı tam komedi. Bajaj Boxer ayarında motor 4500 TL. O kadar kafasızlar ki, satmamasına rağmen hala fiyatı düşürmüyorlar. Batsınlar da piyasadan çekilsinler istiyorum artık. Yemin ediyorum bir tane firma beni fiyat belirleme yetkisi de vererek yönetici olarak işe alsın, satış rekorları kırdırırım. Ne hangi modeli getireceklerini biliyorlar, ne de kaç paraya satılabileceğini. Sen motosikletin M'sinden anlamayan insanlarla bu işleri yapmaya kalkarsan böyle olur. Apaçi test elemanını Hindistan'a götürüp motor seçtirtiyorlar. Adamların Impulse diye bir modeli var, Thriller parasına gelse peynir ekmek gibi satacak ama gelmiyor. Neden gelmiyor belli değil. Keza Karizma ZMR 7 - 8 bin aralığında satılsa o da aynı şekilde ama o da gelmiyor. Gerçi gelsin diyorum da titreşimleri ne olacak muamma ?

Özetle, Hero'dan bir şey olmaz.
    jackonbir bunu beğendi.

Motosikleti
    Hero Thriller 150
    Öncelikle Selamlar herkese. Ben bu motorun kullanıcılarından biriyim. Merak ediyorum acaba hiç kullandınız mı ? Veya nasıl bi motoru kullandınız ? Lastikleri balans isteyen bir motor mu. Thrillerden bahsediyorsak şuan 1000 km de ve 110-120 hız aralığında ben bi titreşim hissetmiyorum. CBF e göre kıyaslayalım birde her yönüyle. Güç ve Tork değerlerini yan yana getir ve bir motorun titremesinde en büyük faktörlerdendir. CBF i Thriller beygir ve tork değerlerine getir titremesin görelim. Ha birde yağ yakmasın yazık olur. Varsın Thriller satılmasın az olsun elit olur. Yedek parçam var mı var servisim de var hepsi 3 km ötemde. Gelelim fiyat konusuna. Ben motoru aldığımda 5000 TL idi.Diğer motorların fiyatları belli. Piyasaya 4800 ile falan girdi. Bu özelliklerde ve bu performans değerlerinde en uygun motor buydu. Şuandaki fiyatı abartı kabul ediyorum o konuda haklısınız ama bu motor f/p motorudur onu kimse inkar etmesin. Saygılar...
    acemi27 bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Motoru gelir gelmez test edenlerden biriyim. Herkes titreşimini sallamayarak güçlü motor yapabilir. Titreşimi kesmek isteyince de haliyle güç de azalıyor. Thriller'da da beni rahatsız edecek kadar titreşim var. Zaten CBF ile aynı motor bloğunu kullanıp daha güçlü olmasının sebebi de bu... Motorun gidişi, frenleri, genel performansı CBF'e göre çok daha iyi ancak bu titreşimle ben o motoru almam. Zaten konfor olarak da CBF'in çok gerisinde çünkü daha çok spor kullanım için yapılmış. Motorun şu andaki satış fiyatı 5800 TL. Bu fiyatıyla kesinlikle f/p ürünü değildir ve zaten satış da yapmıyor. 4800 olsaydı bunların hiçbiri söylemezdim ama bu fiyata bu motor alınmaz.

Motosikleti
    hero thriller 150
    selamlar geçen hafta hero thriller motor sahibi oldum daha önce motorum yoktu ilk motorum olduğu için severek ve araştırarak bir arkadaşın tavsiyesiyle aldım. Aldığım bayii ilk motoru bana sattı pekde bir şey bilmiyorlar bayiiden evrak olarak faturanın dışında neler almam lazım ileride lazım olacak.Ayrıca debriyaj çok yukarıda kavrıyor bu problem olurmu acaba? yardımcı olursanız sevinirim

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı hero345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar geçen hafta hero thriller motor sahibi oldum daha önce motorum yoktu ilk motorum olduğu için severek ve araştırarak bir arkadaşın tavsiyesiyle aldım. Aldığım bayii ilk motoru bana sattı pekde bir şey bilmiyorlar bayiiden evrak olarak faturanın dışında neler almam lazım ileride lazım olacak.Ayrıca debriyaj çok yukarıda kavrıyor bu problem olurmu acaba? yardımcı olursanız sevinirim
    hayırlı olsun, garanti belgesi varsa anahtar vb gibi avadanlık olması lazım, avadanlık olmayabilir de. debriyaj kol kısmında ayar yeri var ister ordan ayar yapabilirsiniz isterseniz motor blok kısmından bilginiz yoksa servise gidin sorunu söyleyin kendinize göre ayarınızı yaptırın.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    hero thriller 150
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun, garanti belgesi varsa anahtar vb gibi avadanlık olması lazım, avadanlık olmayabilir de. debriyaj kol kısmında ayar yeri var ister ordan ayar yapabilirsiniz isterseniz motor blok kısmından bilginiz yoksa servise gidin sorunu söyleyin kendinize göre ayarınızı yaptırın.
    teşekkürler

fotomoto35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax
    arkadaşlar.. 2014 yılında aldığım hero thriller tam 1 yaşında ve 9000 kmde.. her 3000 kmde yağ değiştirip düzenli bir şekilde her ay zincir yağlamasını yaptım.. ilk defa bujisini değiştirdim. hava filtre temizliği zinciri mazotla güzelce bir temizleyip yağladım. şimdilik bir sıkıntı çıkarmadı.sadece ayna kolları diplerden paslanmaya başladı..sahibinden.comda bir aydır 5000 tl ilanı var.. arayan yok.. 4600'e düştüm gene arayan yok.. yani anlıyacağınız ikinci elde sıfır...satmak için ilan vermedim satılırsa değişmek istedim.zaten motor satarken kaybedeceğimiz parayı benzin ile bize geri kazandıracak... şimdi almak isteyen kadeşlere tavsiyem satarım diye almasınlar en az 3 sene binmek üzere baksınlar.. yakıt ise ben her dolumu 50.00tl yaklaşık 10.50 litre benzin ve 540-560 km yol.. hergün 50 km karma çankaya-çiğli gidiş geliş.. dünde arka lastikten iki tane civata çıkardık. sigorta geçen sene 90.00tl bu sene 150.00tl..

Mrb arkadaşlar.
    Uzun süredir motor almak için araştırma yaptım.haojue bajaj tvs honda ve heronun 150cc kategorisindeki motorları inceledim. Onu mu alayım bunu mu alayım derken strese bile giriyor insan. Haojue hakkında fazla bilgi edinemediğim için eledim. Bajaj'ın parça kalitesini beğenmeyenler var ve 80 km'den sonra deli gibi titrediğini söylüyorlar.tvs'nin titreşimini yazmaya bile gerek yok ama tvs ve hondayı tasarımından hoşlanmadığım için eledim. En sonunda hero thrilleri almaya karar verdim. Ana bayisine giderek denedim ve aldım.bu motorun en büyük artısı bence arka freninin disk olması tasarım olarak da benim hoşuma gitti. Alalı 3 gün oldu bugün 150 km'lik bir gezi yaptım arkada arkadaşım da vardı ama rodaj yaptığım için 60- 65km'yi geçmedim. Şimdiden yorum yapmak için erken ama motor için keşke almasaydım diyeceğim bir husus olmadı. İlk izlenimlerim güzel. Zaten okuduğum yorumlarda motor hakkındaki olumsuz düşünceler ilk olarak ikinci elinin zayıf olması ama bu benim için sorun değil kullanmak için alıyorum sıkılıp satmak gibi düşüncelerim yok. Bazı arkadaşlar titreşimden şikayet etmiş ben düşük hızda kullandım ama o hızlarda hiç yoktu yüksek hıza çıkınca beni rahatsız edeceğini düşünmüyorum. Son şikayet olarak servislerin kötü olmasından bahsedilmiş motoru aldığım bayide çok iyi karşılandım. Bakım için hiç üşenmeden Avrupa yakasından Anadolu yakasına gideceğim. Almak isteyen arkadaşlar gönül rahatlığıyla alabilir bence parasını hakediyor. Şahsi düşüncem.
    acemi27 bunu beğendi.

XleonaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Thriller
    Selamlar. 3 aydır motorun sahibiyim bende. Şuana kadar son derece memnunum motordan.Yakıtı resmen kokluyor. frenler gayet güven verici. İmmobilizer geceleri mavi ışık saçıyor ve alarm varmış hissi veriyor.hırsızları bi derece uzaklaştırıyor. İvmelenmesi gayet güzel. Rodajda oldugum için bende cok zorlamadım motoru. Vites geçişleri sürdükçe daha da rahatlaşmaya başladı ilk zamanlar takılmalar oluyordu. Bence bu motor reklam yüzünden kaybetti sağlam bi reklam yapılsaydı inanın çok satardı. Çünkü fiyat performans ve görünüm bakımından değerlendirirsek rakiplerinin bi tık üstünde bir motor.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Yakıtı böyleyse muhteşemmiş. Be CBF ile 9 - 10 litre benzinle 350 km falan gidiyorum.

Motosikleti
    Hero Thriller
    Bu yakıt değerini nasıl yakaladın bilmiyorum 50 kmh ın üzerine çıkmadan 50 tlye 500 km gidebilir
    Ben uzun yolda 100 110 hızlarında istanbuldan giresuna git gel yaptım
    14 litre benzin ile 340 350 km ancak gitti
    Şehir içinde aynı benzinle 420 450 arası gidiyor

Ya benim motorum bozuk çok yakıyor ya siz hesaplama bilmiyorsunuz

fotomoto35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax
    Alıntı Huzeyfe57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yakıt değerini nasıl yakaladın bilmiyorum 50 kmh ın üzerine çıkmadan 50 tlye 500 km gidebilir
    Ben uzun yolda 100 110 hızlarında istanbuldan giresuna git gel yaptım
    14 litre benzin ile 340 350 km ancak gitti
    Şehir içinde aynı benzinle 420 450 arası gidiyor

Ya benim motorum bozuk çok yakıyor ya siz hesaplama bilmiyorsunuz
    haklısın kardeşim km yanlış yazmışım 50 tl benzin ile 440-460 yol yapıyor şehir içi 50-100km hız ile .

Yakıtı güzel motorum yeni daha ilk bakıma yeni goturecem. İlk aldığımda 50tl'ye 470-500 arası yol gittim. Tabi rodaj yaptığım için 70'i geçmedim. Motoru zorlamadım

acemi27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    CBF 150 : Yağ yakıyor, artık yüzü eskidi, donanım olarak sıradan basit ve pahalı,
    YBR : Nerde o eski ybrler, donanım olarak sıradan basit ve pahalı,
    TVS APACHİ : Azer bülbül, (fazla da bilgim yok),
    BAJAJ 125 ST, 150 F : Yorumlara göre titriyormuş, ayrıca yakıt tüketimi tartışmalı,
    HOUJE 150-9 : Güzel ama pahalı bir çinli,
    LİFAN 150 : Yorumlarda değişik şikayetler, ayrıca fazla kullanıcısı yok,
    DERBİ : Artık ferco motor getirmiyor,
    SPADA anton 150: Takip ediyorum ama daha göremedim.

DERKEN;
    Şimdi ise malum buradayım, motoru gittim bayide gördüm, inceledim. Burada yazılanları birinci sayfadan buraya kadar okudum. Yorumlar genelde olumlu. Sadece seko rumuzlu bir arkadaş tam 21 defa (hemen hepsi olumsuz) motor hakkında yorum yazmış. Bakalım şimdi ne olacak. Allah'tan hayırlısı. Görelim mevlam neyler, neylerse güzel eyler.

Necip Fazıl KISAKÜREK mısralarında;

BEKLENEN

Ne hasta bekler sabahı,
    Ne taze ölüyü mezar.
    Ne de şeytan, bir günahı,
    Seni beklediğim kadar.

Geçti istemem gelmeni,
    Yokluğunda buldum seni;
    Bırak vehmimde gölgeni,
    Gelme, artık neye yarar?

diyor...

Herkese iyi bayramlar...

mehmetay18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Thriller
    Seko arkadaşım benimde dikkatimi çekiyor, kullanıcısı olduğum motor olmasa inanırdım kendisine.. şu an 14.000 km.deyim,yaklaşık 3 aydır motoru kullanmıyorum araba aldığım için. 20/25 günde bir kere biniyorum, açık havada kalmasına rağmen tek kısa marşta çalışıyor.. Almaman için tek sebep piyasası maalesef yok.. Yanlış yönlendirme yapan arkadaşlar sayesinde millet bir adım geri duruyor.. Şimdiden size hayırlı olsun diyorum.. Herkese Hayırlı Bayramlar..
    acemi27 bunu beğendi.
    Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.

Ben ilk bakımını yaptırdım. Motor tek marşta her zaman çalışıyor. Vites göstergesi yok pek ihtiyaç da yok ama insan her zaman 6.vitesi arıyor. Olsaymış süper olurmuş. Olumsuz görüşlerim ise şöyle. Motorun lastikleri ıslak zeminde berbat çok dikkat etmek lazım. Öte yandan arka tekerin ölçülerinde lastik bulmak zor bulunanlar çok pahalı ama bu sorunu da çözmüşler 110/90-18 yerine 90/90-18 kullanılabiliyor. Yani cbf ybr lastikleri uyuyor motora. Sadece orjinaline göre ince duruyor. Aynaların dibinden çok hafif paslanma oluyor gibi ama çözüm üretmek zor değil. Daha çok uzun yol gitmek nasip olmadı ama şehir içi çok dur-kalk yaparsan biraz fazla yakıyor.. Düşük hızlarda çok sessiz çalışıyor. Alacak olan arkadaş her motoru araştırsın ihtiyacına uygun olanı alsın. Bu motor hakkında kullandıkça düşüncelerimi yazmaya devam edecem

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)