Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Honda Pcx 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://urun.n11.com/arac-kiti/motosi...agi-P104683843

Ben bunu aldım ve gidona sabitledim. Gayet kullanışlı.
    Şehir içinde yavaş hızlarda bakılıyor demi? Sarsıntı durumu galan iyidir heralde? Nevigasyon kullanmak için düşünüyorum daha çok

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı deep_far adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehir içinde yavaş hızlarda bakılıyor demi? Sarsıntı durumu galan iyidir heralde? Nevigasyon kullanmak için düşünüyorum daha çok
    Bende telefonu takıp navigasyon maksatlı kullandım motosiklet titreşimsiz olduğu için 100 le giderken bile bakabiliyorum açıkçası. Telefona kulaklığı da takarsan hiç problem olmaz paşa paşa gidersin.

Vida ile sabitliyorsun çukura falan girince ürünün pozisyonu bozulmuyor.

Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    Bende telefonu takıp navigasyon maksatlı kullandım motosiklet titreşimsiz olduğu için 100 le giderken bile bakabiliyorum açıkçası. Telefona kulaklığı da takarsan hiç problem olmaz paşa paşa gidersin.

Vida ile sabitliyorsun çukura falan girince ürünün pozisyonu bozulmuyor.
    tamamdır tam istediğim bilgiler teşekkürler

Goxel01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250 r
    Arkadaşlar pcx parçaları inanılamaz derecede ucuz fiyatlara bakmanızı tavsiye ederim. www.dokuyucu.com.tr de granaj ihtiyacı olan mutlaka baksın parçalar orjinal ve ucuz.

Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    19. çiçek festivaline PCX imle katıldım

nasıl olduğunu görmek isterseniz buyrun arkdaşlar

http://izmire.blogspot.com.tr/

Merhaba arkadaşlar,

Dün Ankara bora honda da pcx 150 baktım sedefli beyaz çok güzel duruyor. bir de aşağıdaki ilandaki bordoya aklım gidiyor. kredi kartına taksitle almayı düşünüyorum sıfır alırsam vade farkıyla beraber trafik sigortası hariç 10.600tl gibi bir rakama geliyor, ikinci eli satan arkadaşda taksitle satabiliyor daha doğrusu istediği bir motor varmış onu almak için benim kartımı kullanabiliriz. onu da alırsam 8.000gibi bir maliyeti oluyor. yani arada 2.500tl gibi bir fiyat farkı var, ancak ikinci el olan kısa bir süre kurye de kullanılmış 9000km civarında 250tl gibi de bir masrafı varmış grenajda çatlak var ufak bir düşmesi var dediler. hangisi ni alsam kafam karıştı, 10bin tl 150lik motora vermek ne kadar mantıklı acaba fikir yazmak isteyen olursa sevinirim. keyifli sürüşler dilerim.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-sahibinden-cok-temiz-acillllllllllllllll-298868151/detay

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı gncy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Dün Ankara bora honda da pcx 150 baktım sedefli beyaz çok güzel duruyor. bir de aşağıdaki ilandaki bordoya aklım gidiyor. kredi kartına taksitle almayı düşünüyorum sıfır alırsam vade farkıyla beraber trafik sigortası hariç 10.600tl gibi bir rakama geliyor, ikinci eli satan arkadaşda taksitle satabiliyor daha doğrusu istediği bir motor varmış onu almak için benim kartımı kullanabiliriz. onu da alırsam 8.000gibi bir maliyeti oluyor. yani arada 2.500tl gibi bir fiyat farkı var, ancak ikinci el olan kısa bir süre kurye de kullanılmış 9000km civarında 250tl gibi de bir masrafı varmış grenajda çatlak var ufak bir düşmesi var dediler. hangisi ni alsam kafam karıştı, 10bin tl 150lik motora vermek ne kadar mantıklı acaba fikir yazmak isteyen olursa sevinirim. keyifli sürüşler dilerim.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...98868151/detay
    1 2 ay sonra düşen kalkan yeni hayaller kuran çok olur ve 8000 - 9000 bandında düşük kmli 2. eller bulunabilir düşüncesindeyim hemde extralı ( ön cam , lastik v.b ) .

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...98558709/detay

Bu 9.000 TL ye alınır gibi duruyor mesela.

Hatta belki size 9.000 TL ' ye gelecek şekilde de alınabilir sahibi ile konuşmak lazım. Anlaşılırsa noteri de satıcı öder.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...92769121/detay

Bu ilan extralı olduğu için daha da mantıklı

1 2 ay sonra düşen kalkan yeni hayaller kuran çok olur ve 8000 - 9000 bandında düşük kmli 2. eller bulunabilir düşüncesindeyim hemde extralı ( ön cam , lastik v.b ) .

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...98558709/detay

Bu 9.000 TL ye alınır gibi duruyor mesela.

Hatta belki size 9.000 TL ' ye gelecek şekilde de alınabilir sahibi ile konuşmak lazım. Anlaşılırsa noteri de satıcı öder.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...92769121/detay

Bu ilan extralı olduğu için daha da mantıklı
    öncelikle çok teşekkür ederim ilginiz için. gönderdiğiniz ilanların biri kalkmış yayından biri de 2014. 2014 modelle 2015 modeller arasında fark varmıdır? kasa aynı gibi ufak tefek farklar varmı acaba üç yüz beş yüz lira az vererek sonradan pişman olmak istemem. bi tarafdan araştırıyorum ama bilen olurda yazmak isterse sevinirim. farklı bir şehirdende gidip almayı düşünüyorum sakince uzun yol da yaparım diye düşünüyorum

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı gncy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle çok teşekkür ederim ilginiz için. gönderdiğiniz ilanların biri kalkmış yayından biri de 2014. 2014 modelle 2015 modeller arasında fark varmıdır? kasa aynı gibi ufak tefek farklar varmı acaba üç yüz beş yüz lira az vererek sonradan pişman olmak istemem. bi tarafdan araştırıyorum ama bilen olurda yazmak isterse sevinirim. farklı bir şehirdende gidip almayı düşünüyorum sakince uzun yol da yaparım diye düşünüyorum
    PCX 125 ve PCX 150 arasında bile gözle görülür bir fark yok ön farın dışında.

Bu sebeple yıl konusuna çok takılmayın hatta. Bence 2014 - 2015 model daha mantıklı en azından vergiden indirime gitme süresi daha kısa olur.

ctoros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki vstrom 250 2020

HONDA PCX 2017 orjinal Michelin City Grip lastikle geliyor...

Arkadaşlar Honda PCX 2017 modeli üzerinde orjinal Michelin City Grip lastikle geliyor. Ayrıca motoru Euro4 normunda olacakmış. Aşağıda haberin linki var.(Fransızca)

http://www.scooter-station.com/Honda...-et-Euro4.html

Motosikleti
    honda pcx150
    Bu sıkıntı benim motordada var çözen oldu mu acaba

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:17 ----------

Bu motorun 2 kişiyle binildiğşnde arkadan tuhaf sürtme sesleri gibi bişey geliyor çözen varmı sorunu acabaa

Motosikleti
    Pcx 150 2016
    Herkese öncelikle merhabalar...yaklaşık 10 senedir racing kullanıcısı biri olarak geçen pazartesi 13 haziran 2016 da sifir bir pcx 150 aldim... 6 günde toplam 1100 km yol yaptım ve size motorla ilgili görüşlerimi aktarmak istiyorum...
    Öncelikle Pcx en büyük özelliği led farları inanılmaz bir gece görüşü sağlıyor tek kelimeyle mükemmel... Virajlarda yatması ve dengesi çok güzel üstündeki irc marka lastiklerle...motorun hızlanması tatlının edici bir scootera göre... 1100 km gaz kolu hep en sonda yaptım ört yakıt 3 lt... diğer kullanıcıların dediği gibi 112 km hızı geçmiyor motor güzel bir esp sistemi var ve hemen devreye girip motoru 113 yaptırmıyor.. frenlerde abs olmaması sizi korkutmasın combi Brake sistemi gerçekten başarılı... eğerki 112 km uzun yolda bana yeter diyorsanız pcx 150 çok güzel bir makina... fakat uzun yol yapmak isteyen mutlaka on cami yükseltmeli standart camıyla biraz rüzgarı fazla alıyor..şehir içi kullanımını yazmıyorum şehir içi perfect bir makina ve 60-90 arası hızla giderseniz yakıt 2 lt civarı oluyor... 150 CC bir makina düşünen ve hız önemli değil 112 km beni tatmin eder diyen biri için pcx 150 biçilmiş bir kaftan....saygilar...

supersamo48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx 150
    arkadaşlar merhaba. arka sehpaya aldığımda arka teker yavaş yavaş dönüyor. normal midir?

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı supersamo48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba. arka sehpaya aldığımda arka teker yavaş yavaş dönüyor. normal midir?
    Bunu geçen ben de çok merak ettim. Bahsettiğin olay sanırım ilk çalıştırmadan sonra oluyor ( hareket etmeden önce ).

Ben mantığıma şu şekilde oturttum ancak tamamen düşünce ;

Motosikleti çalıştırdığımızda motosiklet belli noktalarda kendi kendine hafif gaz veriyor gibi bir hisse kapıldım. Tabii bu tamamen beyinsel bir olay olmalı. Hava yakıt karışımını ayarlarken rölanti konusunu da kendi içinde hallediyor. Rölantiyi sabit tutmak adına kısmi rölanti düşüşlerde o kısmi düşüşü kaldıracak ufak çaplı bir gaz veriyor bu da arka tekerleği döndürüyor olabilir.

Motosikleti
    Honda Pcx 150
    https://youtu.be/tFMMUQuAHCI

Motor idling stopta öksürme yapıyor arkadaşlar normal midir?

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    https://youtu.be/tFMMUQuAHCI

Motor idling stopta öksürme yapıyor arkadaşlar normal midir?
    Bence bir sıkıntı gözükmüyor, senin için ben de benimkine bugün özellikle bakacağım ancak bunlar problem değil. Kaldı ki PCX hakikatten süt dökmüş kedi gibi bir motosiklet, tapa gaz giderken bile sesi soluğu çıkmıyor garibin. Kendini bu kadar yıpratma derim emin ol başka bir motosiklete geçmiş olsan " o ses nereden geldi, bu tıkırtı neden çıktı, neden bu sefer böyle çalıştı, fren yaparken neden böyle oldu " gibi gibi çok daha fazla şey gözüne problem olarak gelebilir.

Bence her şey normal sen keyfine bak ;)

Ha bu arada sen yazmadan ben söyleyeyim frenlerin ıslaksa basınca ses yapar Yakında nemli bir gece sonrası,belki yağmur sonrası, belki de yıkama sonrası frenden gelen sesi duyacaksın, şüphelenme ! bu da normal, sonra geçiyor

Motosikleti
    Honda Pcx 150
    Bence bir sıkıntı gözükmüyor, senin için ben de benimkine bugün özellikle bakacağım ancak bunlar problem değil. Kaldı ki PCX hakikatten süt dökmüş kedi gibi bir motosiklet, tapa gaz giderken bile sesi soluğu çıkmıyor garibin. Kendini bu kadar yıpratma derim emin ol başka bir motosiklete geçmiş olsan " o ses nereden geldi, bu tıkırtı neden çıktı, neden bu sefer böyle çalıştı, fren yaparken neden böyle oldu " gibi gibi çok daha fazla şey gözüne problem olarak gelebilir.

Bence her şey normal sen keyfine bak ;)

Ha bu arada sen yazmadan ben söyleyeyim frenlerin ıslaksa basınca ses yapar Yakında nemli bir gece sonrası,belki yağmur sonrası, belki de yıkama sonrası frenden gelen sesi duyacaksın, şüphelenme ! bu da normal, sonra geçiyor
    Haha müthişsiniz hocam

Hazır başlamışken bir kaç şey daha sorayım, başlangıçta titreme yapıyor, 20 kmh sonrası motorun kendi sesine bir ses daha ekleniyor. Birde 80+ hafif motor daha zorlanarak çalışıyormuş gibi ayak koyduğum yerde ve oturduğum yerde vibrasyon oluyor normal midir bunlar

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Haha müthişsiniz hocam

Hazır başlamışken bir kaç şey daha sorayım, başlangıçta titreme yapıyor, 20 kmh sonrası motorun kendi sesine bir ses daha ekleniyor. Birde 80+ hafif motor daha zorlanarak çalışıyormuş gibi ayak koyduğum yerde ve oturduğum yerde vibrasyon oluyor normal midir bunlar
    Normal normal dert etme ama yine bir kaç açıklama yapayım ve bu açıklamalar içine su serpmek için değil

Öncelikle daha önce birden fazla Çin malı motosiklet kullandığım için senin " vibrasyon " dediğin şey PCX kullanırken hissettiğin şey değil, onu belirteyim. Titreşim demek 40 - 50 km yol gidip durunca elin ayağın uyuşması demektir, ben her gün 100 km yol yapıyorum böyle bir sorun yok ki 3 ayda 8000 km yol yaptım sen hesap et artık yorumumun isabetlilik oranını

Motosiklet başlangıçta titriyor bu doğrudur, PCX için standarttır ve normaldir. İlk hareket edişinde kavrama işi ( sanırım Cvt şanzıman mantığından dolayı aslında 1 ile kalması gerekirken 2 ile kalkıyor gibi düşün, çünkü cvt şanzıman bildiğim kadarı ile yüksek vites düşük devir prensibi ile çalışır, dolayısı ile sen de aracını 1 değil 2 ile kaldırmaya kalkarsan titrer ve nazlı hareket eder. )

Ben de yer yer 100 - 110 km stabil giderken ayak içimden gıdıklanma hissi alırım ancak bu genelde ayağımı koyduğum yere içe doğru çok yapıştırdığım için olur. Ayaklarını uzatır şekilde kullanırsan bunu da hissetmezsin.

" 20 km sonrası motorun kendi sesine bir ses daha ekleniyor " bak bunu anlamadım işte Ancak şöyle bir şey söyleyebilirim, benzinli ve Cvt şanzıman kullanan araç mantığında bir anda gaza yüklenmek yoktur. Yavaş yavaş gaz açarak, yavaş yavaş ve kararlı hızlanırsın. Sen gaza haddinden fazla basıyorsan şanzıman kendini atıyorum 3. vitese ayarlamışken tekrar 2. vitese düşürür ve aniden hızlanır, bu olay da sürüşünü etkiler. Ses de değişebilir hali ile.

Motosikleti
    Honda PCX150 >>> PULSAR NS200
    Merhaba Arkadaşlar... ben de ilk scooterım PCX 150 ile bu hafta iki tekerli hayata geçiyorum. Ön ödemeyi yaptım ve hafta ortasında yeni özel rengi siyah kırmızı PCX 150'mi teslim alacağım. Ekipman konusunda kafam çok karışık ve bir an önce kask almam lazım.

AGV K5 alacaktım ama buğu için özel camı olmamasından çok çekindim. Kullananlardan bu konuda yorum alabilirsem çok iyi olur.
    Bunun dışında ilgilendiğim diğer bir alternatif NEXX X.T1 Taviye eder misiniz? Arkadaşımın kız arkadaşı artçı olarak kullanıyor ve iyi bir kask bence. Ama daha tecrübeli bir yorum alırsam sevinirim.

Ayrıca bütçeyi zorlayıp NEXX'in 1500 lira civarı karbon modelini mi alsam diyorum. Çünkü motor için normalde XMAX düşündüğümden ve sonradan PCX aldığımdan bütçemden biraz arttı. Bu nedenle kask için ayrıdığım 1000 liralık bütçeyi 1500 liraya çıkarabilirim. Bu durumda 1500 lira civarı başka hangi kaskları tavsiye edersiniz?
    Teşekkürler,

Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı umutss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar... ben de ilk scooterım PCX 150 ile bu hafta iki tekerli hayata geçiyorum. Ön ödemeyi yaptım ve hafta ortasında yeni özel rengi siyah kırmızı PCX 150'mi teslim alacağım. Ekipman konusunda kafam çok karışık ve bir an önce kask almam lazım.

AGV K5 alacaktım ama buğu için özel camı olmamasından çok çekindim. Kullananlardan bu konuda yorum alabilirsem çok iyi olur.
    Bunun dışında ilgilendiğim diğer bir alternatif NEXX X.T1 Taviye eder misiniz? Arkadaşımın kız arkadaşı artçı olarak kullanıyor ve iyi bir kask bence. Ama daha tecrübeli bir yorum alırsam sevinirim.

Ayrıca bütçeyi zorlayıp NEXX'in 1500 lira civarı karbon modelini mi alsam diyorum. Çünkü motor için normalde XMAX düşündüğümden ve sonradan PCX aldığımdan bütçemden biraz arttı. Bu nedenle kask için ayrıdığım 1000 liralık bütçeyi 1500 liraya çıkarabilirim. Bu durumda 1500 lira civarı başka hangi kaskları tavsiye edersiniz?
    Teşekkürler,
    Ben kendimden yola çıkayım. Kaza anında belki seni pişman eder ancak bana daha geniş bir görüş açısı verdiği için ben yarım kask kullanıyorum. Sana aşağıdaki yarım kaskı önerebilirim.

http://www.feyizoglu.com/Fluid-Solid...k_50403.html#0

Buğu işini de dert etme ( http://urun.n11.com/yedek-parca/moda...g&gclsrc=aw.ds )

Bütçeni vücudunla alakalı " korumalı mont & pantolon, eldiven v.b. " ürünlere yönlendirmen belki de daha faydalı olacaktır. Belki 50 kere motosikletten düşmüşümdür ve gördüğüm şey el içi, diz - dirsek, bacak ve kol hasarları.

Ama tekrar ediyorum açık kask tamamen benim kişisel tercihim asla kesin bir öneri değil. Ben kafamı vurmadım diye bu konuda beni otorite kabul etme !

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)