Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT 125 - Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Faen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700X
    Ruhsat ve plaka işlemlerini kendim yaptım. 165 ruhsat için 20 lira da ek-1 belgesi ve doldurulması için verdim. 17,5 lira da plaka ve folyosuna aldılar. Takipçiye vermeyin bence. Çok uzun iş değil çünkü. Boşu boşuna 50 lira daha vermeye gerek duymadım ben açıkcası.

Viteslerle ilgili benim de kafamda soru işareti var. Özellikle 2 den 1 e düşerken bir tak sesi geliyor. Normal değilmiş gibi geldi bana ama bilemiyorum.

Motosiklet harika. Heryerinden kalite akıyor. Pulsar almadığıma seviniyorum şimdi. 4-5 tane pulsar gördüm yolda hepsi sanki 2-3 yıllık makinelermiş gibi görünüyor. Çok çabuk eskiyor Pulsarlar sanki. Ya da bana öyle geldi. Malzeme kalitesi de çok düşük. Pulsar konusuna bakarsanız görürsünüz zaten şikayetleri. Aynalarından, lastiklerine, ön konsolundaki sesten, yüksek devirdeki vızıldamaya bir sürü problemi var.

Buarada evin önünde dururken bir bakan bir daha bakıyor
    eraksoy, dyavol-77 ve Adem Balkan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    titreşim ne durum da arkadaşlar ?

Motosikleti
    Fazer
    Alıntı Faen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ruhsat ve plaka işlemlerini kendim yaptım. 165 ruhsat için 20 lira da ek-1 belgesi ve doldurulması için verdim. 17,5 lira da plaka ve folyosuna aldılar. Takipçiye vermeyin bence. Çok uzun iş değil çünkü. Boşu boşuna 50 lira daha vermeye gerek duymadım ben açıkcası.

Viteslerle ilgili benim de kafamda soru işareti var. Özellikle 2 den 1 e düşerken bir tak sesi geliyor. Normal değilmiş gibi geldi bana ama bilemiyorum.

Motosiklet harika. Heryerinden kalite akıyor. Pulsar almadığıma seviniyorum şimdi. 4-5 tane pulsar gördüm yolda hepsi sanki 2-3 yıllık makinelermiş gibi görünüyor. Çok çabuk eskiyor Pulsarlar sanki. Ya da bana öyle geldi. Malzeme kalitesi de çok düşük. Pulsar konusuna bakarsanız görürsünüz zaten şikayetleri. Aynalarından, lastiklerine, ön konsolundaki sesten, yüksek devirdeki vızıldamaya bir sürü problemi var.

Vites küçültürken gaz verdiğiniz halde mi tak sesi yapıyor ?

eraksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok.
    Tak tuk sesleri bende de var, ama yamahada bu oluyormuş diyorlar acemi olduğum için bilemiyorum şu anda rodaj bakıma gidince soracağım servise

Titreşim sormuş bi arkadaş, titreşim yok motorda

mertekina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150

2den 1 e seyir halindeyken atmamaya çalışın hani hızınız 20 km/h a geldiğinde atarsanız ozaman ses yapmaz

bunu araba gibi düşünün 2den 1e atılmaz kolay kolay biz zorlama olur ya manuel vitesler onun gibi
    Faen bunu beğendi.
    Mecnun bilseydi HONDA sevgisini
    Severmiydi LEYLA zillisini

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110

Doğru...Pulsar'ın kuyruk karenajındaki ''200ns'' sticker'larına dikkat edin...Renkli fotokopi...Bu bile kalitesine işaret eder...
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    NC 700X
    Gaz vererek denemedim açıkcası. Sonuçta yavaşlarken 1. vitese düşürdüğümden sıfır gaz ile geçişi yapıyordum. Yarın bir de öyle deneyeyim.

Titreşim hiç yok denecek kadar az.

Günde 60km yol yapıyorum, otobandan işe gidip geliyorum. 1,7 lt/100km şeklinde ortalama yakıt sarfiyatım var şu an. Yol bilgisayarının yalancısıyım Tabi rodajda olduğum için bir kaç sollama haricinde 5-6 bin deviri geçmedim.

Çekişi için de şunu söyleyebilirim: İzmirde Buca-Balçova arası otobanda dik rampalar mevcuttur. Ayılmadan bayılmadan, vites düşürmeden, fıtı fıtı 80-90'la tırmanıyorum. Fazlasını denemedim ama bu süratler benim için yeterli.
    Adem Balkan bunu beğendi.

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Apaçilerin reisi çok güzel anlatıyor. Ben de bundan önce şak şuk vites düşürüyordum.

ben de sonunda mt 125 aldım. yarın ruhsat işlemlerini yapacağım. sigorta hariç ruhsat işlemleri ne kadar tutuyor acaba bir bilginiz var mı?
    bu arada sigortamı koalay.com'dan; ergo sigorta, 146 lira, 4 taksit şeklinde aldım.

Hocam motoru hangi bayiden aldınız.Hiçbir bayide olmadığı için siparişle getiriyorlar sizin ki de öyle mi oldu?Eğer öyleyse ne kadar beklediniz?

Teşekkürler

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    hareket halindeyken 1. vitese atarsanız yapar, ki buna neden gerek duyuyorsunuz?

Motosikleti
    Henüz yok.
    MT-125 Kullanıcılarına bi sorum olacak ayak bastığımız yerde farkettiyseniz 2 adet vida girişi bulunuyor, aklıma şu geliyor, bu ayaklıklara plastik parça takılabiliyor o zaman, taktıran oldumu hiç plastik taktırırsak daha güzel görünür gibi geldi bana, düşünceleriniz nedir.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    en sonunda bugün gidip canlı canlı görebilme fırsatım oldu. Öncelikle motor bölümüne bakmadan ilk bakışta kesinlikle 125 likle ilgisi alakası yok mat boya inanılmaz hoş durmuş. Oturuş pozisyonu güzel ama nedense ayak pozisyonu bir garip geldi sanırım uzun süre msx e binmemden kaynaklanıyor kullanılan parçalar gerçekten kaliteli. Keşke deneme imkanım olsaydı 200 cc ya da 250 cc olsa gözüm kapalı almak isterdim hatta bu haliyle de kabul edilebilir ama işleri büyütme arifesinde masrafa girip gereksiz risk almak istemedim Alan arkadaşlara tekrar hayırlı olsun başarılı bir seçim olmuş.

Motosikleti
    Henüz yok.
    Bugün abim motoru yan yatırmış kaldırımdan yaya atlamış önüne, yayaya çarpmamak için yan yatmış, şaşılacak şekilde motora hiç birşey olmamış, sol elcik ve manet çok hafif boya soyulmuş ve vites ayağı hafif yamulmuş, hemen kırılır dediğim sinyallere hiç bişi olmamış, inşallah daha büyüğü olmaz.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı eraksoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün abim motoru yan yatırmış kaldırımdan yaya atlamış önüne, yayaya çarpmamak için yan yatmış, şaşılacak şekilde motora hiç birşey olmamış, sol elcik ve manet çok hafif boya soyulmuş ve vites ayağı hafif yamulmuş, hemen kırılır dediğim sinyallere hiç bişi olmamış, inşallah daha büyüğü olmaz.
    Kalite farkı kardeşim-Yamaha boşuna 10bin demiyo...Bence sınıfında rakipsiz ve en şekil makine...
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    NC 700X
    Alıntı Blaze It adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam motoru hangi bayiden aldınız.Hiçbir bayide olmadığı için siparişle getiriyorlar sizin ki de öyle mi oldu?Eğer öyleyse ne kadar beklediniz?

Teşekkürler
    Ben İzmir İzmoto'dan aldım. Ellerinde kalan son makineydi. Sanırım yeni sevkiyat bugün yarın gelir. Arayıp sormakta fayda var.

Motosikleti
    Yamaha XMAX 250
    herkese selamlar,

Biz iki arkadaş MT-125 alalı yaklaşık 3 hafta oldu.

Benim sormak istediğim, aranızda henüz motora koruma demiri, çanta veya egsoz taktıran oldu mu?

Yoksa herkes bizim gibi çıplak mı kullanıyor motoru, yatarsa az zarar görsün diye koruma demiri şart gibi. ne dersiniz?

zbilici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda MSX 125
    Arkadaşlar bir kaç galeriye sordum telefonla hiçbirinde yok. İstanbul'da stoklarında olan bir yer var mı bildiğiniz?

Darkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-125 ('14), Yamaha MT-25 ('17)
    Alıntı fyarbasi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selamlar,

Benim sormak istediğim, aranızda henüz motora koruma demiri, çanta veya egsoz taktıran oldu mu?

Yoksa herkes bizim gibi çıplak mı kullanıyor motoru, yatarsa az zarar görsün diye koruma demiri şart gibi. ne dersiniz?
    Ben düşünüyorum koruma demiri. Yamaha'nın kendi orjinal demiri çok güzel tasarlanmış, hiç göze batmıyor, mevcut ek parçaların tanıtıldığı bir video vardı, biraz ileri geri gezinip görebilirsiniz diğerlerini de:

Koruma Demiri: 5:48'de.

Motosikleti
    Yamaha XMAX 250
    video linki için teşekkür ederim.

orjinal koruma demiri için biraz daha bekleyeceğiz sanırım. çok ilgili ! yamaha bayilerinden bilgi veya fiyat almak çok kolay değil.

Yeni gelmişken söyliyeyim, genel olarak Yamaha bayileri çok başarısız benim fikrim bu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:03 ----------

Arkadaşlar motor sürüs pozisyonu olarak, gidon bana çok aşağıda geliyor. Bu yüzden motorun aerodinamigine göre çok yatarak sürülebilen bir motor değil bence.(dönüşlerdeki yatmadan bahsediyorum) Dik sürülebilen bir motor gibi geldi bana. Tabi bende beceremiyor olabilirim

teodor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XV 950 CAFE RACER - Yamaha YZF R25
    Bugün bu motoru sürme şerefine eriştim. Yeni başlayan bir kardeşimiz almış,kendimce bir sürüş yaptım yarım saatlik. Boyum 1,83 kilom 80. Belki kendi motorumdan alışkanlık olacak ama tam tabiriyle kazık gibi durarak sürdüm motoru.

Açıkçası ben çok beğendim bu aleti.Yeni başlayanlar için parası da varsa gösterişli harika bir motor.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)