Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
21. sayfa BirinciBirinci ... 111920212223 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT 125 - Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Faen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700X
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakıt kaç litre yakıyor ortalama merak ettim, 12.250 olmuş sahiden abartı fiyat kusura bakmayın.
    tipi güzel hoş dikkat çekiyoda sonuçta 125cc, dunlop lastikli kawasaki Z250'nin fiyatı şuan 11.676, Abs'lisi 12.982.
    el insaf yani, mt 125'de şaşırmışlar.
    Bu arada bir dipnot geçmek istiyorum; Michelin Pilot lastikleri MT-125'in. Dunlop'tan iyi olduğunu düşünüyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sertturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 125
    125 lik motora gore fazlaca abarti var. Pulsar 200 ns dandik lastikle bile bu motordan daha oturakli bir gidisi vardi diyebilirim. Kaymazdi demiyorum dikkat edelim oturakli daha guven verici idi. En begenmedigim yani tek kisilik spor arac hesabi olmus. Arkaya aldigin yolcunun can guvenligi yok denebilecek kadar. Artci nin ne tutabilicegi tutamak var nede sigabilicegi sele. Sofor selesi bayabi genisken artci ondekine sarilsa olmuyor arkada tutuncak tek bir parca bulamiyor. Vites dusururken bile arka teker kut kut vuruyor. Ayrica on fren dokunmayla kitliyor ve amartisor cok sert. On arka teker mesafesi kisami bilmiyorum profesyonel arkadaslar daha iyi bilir ama bana teker ustunde gidiyor hissi verdi. Yani baslangic motoru diye dusunenler varsa buyuk hataya duser. Hem parcalari cok pahali hem de kucuk cc motor sinifina gore fazlaca profesyonel gorunumlu kaba iri ve sert bor motor diyebilirim. Simdilik benden bu kadar. Saygilar Allah kaza bela vermesin kimseye...
    Ertugyigit bunu beğendi.

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Arkadaşlar fiyat olayına illede 125 lik 250 lik olarak bakmayın. Motosiklette o kadar çok bileşen varki, ince hesaba girsek belkide z250sl den daha iyi bir fiyat performans bile cıkarabilir bu mt 125.
    En basitinden ön maşaya bakın aynı büyük cc lerdeki gibi ters ve gerçekten kaliteli. Yada gösterge paneline bakın, benim 1000rr da bile yok o kadar fonksiyon.
    Elciklere, fren manetlerine arka amortisöre bakın. O 250 liklerin hepsinden daha kaliteli, eger r25 i bu bileşenler ile sunsalardı, emin olun en az 17000 tl olurdu.
    Yani isteyen, sadece güce bakar 250 cc alır, isteyen az yaksın ama profesyonel makinem olsun der mt125 alır.
    Ben olsam sanırım z250 sl alırdım ama mt125 cokta pahalı degil bence.
    Faen ve grytamay bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT 125
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar fiyat olayına illede 125 lik 250 lik olarak bakmayın. Motosiklette o kadar çok bileşen varki, ince hesaba girsek belkide z250sl den daha iyi bir fiyat performans bile cıkarabilir bu mt 125.
    En basitinden ön maşaya bakın aynı büyük cc lerdeki gibi ters ve gerçekten kaliteli. Yada gösterge paneline bakın, benim 1000rr da bile yok o kadar fonksiyon.
    Elciklere, fren manetlerine arka amortisöre bakın. O 250 liklerin hepsinden daha kaliteli, eger r25 i bu bileşenler ile sunsalardı, emin olun en az 17000 tl olurdu.
    Yani isteyen, sadece güce bakar 250 cc alır, isteyen az yaksın ama profesyonel makinem olsun der mt125 alır.
    Haklisin bende ayni seyi soyledim parca kalitesi yuksek ama 125 cc motor ulkemizde yeni baslayana hitap ediyor. Ve yeni baslayan icin fazla ca dusup kalkacagi ve hatta allah korusun kaza yapmasina musait bir motor bence. Bir adet tek ayna sordum servisine 90 tl dedi. Simdi yeni baslayan icin soru su? Kac kere dusme hakkimiz olucak acaba . 125 lik bir motora did marka zincir ne bileyim boyle bir sase aksam edavat mishel pilot lastik on masa vs biraz fazlaca abarti olmus. Alinmazmi alinir. Bence yeni baslayan yedek parca servis ucretlerini dusunup bir kere de karar vermesin. Nacizane uyari mahiyetinde. Hak veren olur demek istedigime sanirim

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    O zaman kısaca zengin motoru desek, özetlesek olabilir sanki
    sertturk ve Ertugyigit bunu beğendiler.

Motosikleti
    YAMAHA MT-125
    Arkadaşlar son iki sayfada yorumları okudum bende sizin gibi düşündüğüm çok nokta var mesela mt 125 almadan önce mersinde bayiye gittim kardeşi ninja sl 250 modeline baktım mobilet gibi ve kalite yerlerde, inazumayı düşündüm bayide yok, ilgilenmiyorlar bile ve fiyatı sürekli yükseliyor... ktm düşündüm g.ttim ikinci elini test ettim bayideki motoru üzerinde çok eğrelti durdum bana hitap etmedi açıkçası... sonra pulsara baktım rezalet...hiç aklımda yokken yamah bayisinin önünden geçerken motoru gördüm ilk görüşte aşk ve ertesi gün aldım... iyikide almışım diyorum zevkle geziyorum 200 km lik uzun yolu 2buçuk saatte gittim zevkle...yakıt ortalama 1.9 litre daha ne olsun... sonuç olarak yamaha fiyat politikası ile çooook ayıp etti lansman diye çıkarıp sonra kitliyorlar millete bende kınıyorum yamahayı... ayrıca unutmadan kalite olarak r25 den ve saydığım motorlardan bir iki gömlek yukarıda ve 2015 fiyatı 11 bini geçmemeliydi...

Motosikleti
    Yamaha MT-125
    Selam arkasaslar oncelikle bir problemim var bu konuda yardiminiza ihtiyacim var. Dun trafikte ilerlerken birden motor saati sifirladi ve 800 km den beri 1.8 L olan yakit ortalamasida sifirlandi. Sadece trafikte isiklarda motoru vitesde stop etirdim ve vitesde calistirdim. Sebebi ne olabilir servise gitmem gerekiyor mu?

Simdi gelelim motor hakkindaki dusuncelerime. Motoru yaklasik 800km dir her turlu yol kosulunda kullandim ve sunu soylemek istiyorum yakit olarak enfes bir sehir ici motoru. İse motorla gidip geliyorum. Bazen yagmurdan dolayi 4-5 gun binmedigim gunler oldu ama tek marsda calisti arkadasimin mondiali calistirirken gaz vermesine ragmen genellikle stop eder. Motorun pek artciya musait olmadigi konusuna katiliyorum ancak arkada ufak tefek bir bayan rahat edebilir. Vites dusururken vurma konusuna katilmiyorum eger dogru vites degistirmesini biliyorsaniz vurma falan yok ve takir takır geciyor.. Selesi cok rahat v ferah avadanligina 2 adet disk kilidi ve ruhsati aliyor. Lasikler guven veriyor. Hizlanmalari diger 125 liklerle kiyaslanmayacak dercede iyi. Sekli 10 numara herks bakiyor. Uzun yol konusunda evet kimi kullaniciyi tatmin etmeyebilir.. Ama sehir ici icin bundan daha estetik ve kalitli bir motor yok bana gore.. Amatisorler bana gore tam kararinda ne cok sert ne cok yumusak olmasi gerektigi gibi gidisi cok oturakli bu konudaki olumsuz goruslere katilmiyorum motoru faal kullanan birisi olarak..

Telefondan yazdigim icin bazi imla hatalari olmus olabilir
    Faen bunu beğendi.

Motosikleti
    NC 700X
    Alıntı sertturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 lik motora gore fazlaca abarti var. Pulsar 200 ns dandik lastikle bile bu motordan daha oturakli bir gidisi vardi diyebilirim. Kaymazdi demiyorum dikkat edelim oturakli daha guven verici idi. En begenmedigim yani tek kisilik spor arac hesabi olmus. Arkaya aldigin yolcunun can guvenligi yok denebilecek kadar. Artci nin ne tutabilicegi tutamak var nede sigabilicegi sele. Sofor selesi bayabi genisken artci ondekine sarilsa olmuyor arkada tutuncak tek bir parca bulamiyor. Vites dusururken bile arka teker kut kut vuruyor. Ayrica on fren dokunmayla kitliyor ve amartisor cok sert. On arka teker mesafesi kisami bilmiyorum profesyonel arkadaslar daha iyi bilir ama bana teker ustunde gidiyor hissi verdi. Yani baslangic motoru diye dusunenler varsa buyuk hataya duser. Hem parcalari cok pahali hem de kucuk cc motor sinifina gore fazlaca profesyonel gorunumlu kaba iri ve sert bor motor diyebilirim. Simdilik benden bu kadar. Saygilar Allah kaza bela vermesin kimseye...
    Kendin söylüyorsun; ''tek kişilik spor araç'' evet bu motosiklet tek kişilik spor araç gibi. Tercih işte. Kimisi Bentley sever, kimisi Ferrari ister. Fiyatları aynı ama kullanım alanları farklı. Ha bir de Pulsar daha oturaklı demişsin, ona baya bir güldüm. Hayır yani Pulsar'a binmesem tamam diyeceğim. Yahu MT'nin süspansiyonları belli, lastikleri belli. Bir motosikleti eleştireceğim diye komik duruma düşüyorsun. Yapma etme. O naylon lastiklerle daha oturaklıydı ha? Fren dokunmayla kilitliyor ha? Vay anasını. Şaşırdım vallahi. Demek ki Yamaha bu işi bilmiyor. Bajaj'dan çok şey öğrenmesi gerek

Motosikleti
    Yamaha MT-125
    motorda cahilim ama pulsarla mt-125 lütfen kıyaslamayın komık oluyor gercekten duke felanla karsılastırın

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:34 ----------

Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vala yorum on numara bes yıldız bilen anlıyan beli oluyor

Motosikleti
    MT 125
    Alıntı Faen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendin söylüyorsun; ''tek kişilik spor araç'' evet bu motosiklet tek kişilik spor araç gibi. Tercih işte. Kimisi Bentley sever, kimisi Ferrari ister. Fiyatları aynı ama kullanım alanları farklı. Ha bir de Pulsar daha oturaklı demişsin, ona baya bir güldüm. Hayır yani Pulsar'a binmesem tamam diyeceğim. Yahu MT'nin süspansiyonları belli, lastikleri belli. Bir motosikleti eleştireceğim diye komik duruma düşüyorsun. Yapma etme. O naylon lastiklerle daha oturaklıydı ha? Fren dokunmayla kilitliyor ha? Vay anasını. Şaşırdım vallahi. Demek ki Yamaha bu işi bilmiyor. Bajaj'dan çok şey öğrenmesi gerek
    Benim ikileme yaparak ustune basdigim nokta suydu kardes, motor arka masa mesafesi, yani bilmiyorsan soyleyeyim. Simdi motoru ayaklik konumuna al ve tam olarak yan dan bak. Gorecegin sey su , motorun arka mada ve sele kuyrugu cok kisa gorunucek. Bu fa iki teker arasi mesafenin kisa oldugu anlamina gelir. Ben tam emin olamadigimdan profesyonel arkadaslar bu mesafenin yeterli olup olmadigini daha iyi bilir diyede belirttim. Art niyet ariyosan soyledigim her seyden bir art niyet cikartabilirsin o ayri. O mesafenin kisa olusu benim icin su anlami ifade ediyor belirteyim. Niye belirtiyorum onuda belirteyim, kit bilgiyle kendini prof oldum zanneden ler cikipta her dedigime bir anlam yukleyipte tekrar tekrar aciklama yapmamak icin. Neyse teker arasi mesafe kisaligi motorun cabuk tepkimesine neden oluyor. Yani kalkis ve hiz dusurmelerde sarsilma ve tekere gelme yada vurmasina neden oluyor. Simdi bu motor naked bir motor ve zaten yuksekte bir motor haklimiyim hakliyim. Eger bu mesafe kisaysa motorun lastigi ne olursa olsun motor kullanmanin bazi puf noktalarini bilmeyen biri yada henuz motora alismamis biri virajlarda vs lastige yada kendine asiri guveni gelirse "yav birisi bu motorun lastigi kaliteli " demisdi der ve kulagini cinlatir. Kisa teker mesafeli motorda gazi bi anda acarsan arka kayar yana atar. Simdi yeni yeni motora alisan biri viraj alirken vitesi pata kute dusurse yada bi anda virajda gaz acsa bu motorun arkasinin onu gecmemesi kacinilmaz olabilir. Ben profesyonelim demiyorum lastik farkida ortada belirttim ancaj benim dikkat cekmek istedigim nokta baskaydi sen aldin nereye cekdin. Bunca aciklamadan sonra sunuda ekliyeyim 1000 lik motor kullananlar profesyonel sayilir misal cok basit bir is degil. Sonuc olarak onlarda kaza yapabiliyor. Demekki kazada sadece motorun ustunde durabilmek yeterli degil...!

Motosikleti
    NC 700X
    Yahu arkadaş senin söylediğin şey belli Pulsar daha oturaklıymış. Bunu dedin mi demedin mi? Ben bir tarafa çekmiyorum söylediklerini. Ne yazdıysan onu söylüyorum. Kıt bilgiyle kendimi de prof sanmıyorum senin gibi. Ben iki motosikleti de denedim, sürdüm, viraja girdim, çıktım. Senin gibi ''yahu bunun teker mesafesi kısa bu motosiklet kayar'' diye sallama bir bilgi de vermiyorum. Teker mesafesi herşey değildir. Süspansiyon ve lastik kalitesi herşeydir ama. Bilmediği konuda ahkam kesen sensin şu durumda. Koskoca Yamaha mühendisleri düşünememiş de sen bunları düşünmüşsün. Burada da atıp tutuyorsun. Karşılıklı atışmaya dönmesin şu muhabbet. Sadece mantıkmı argümanlarla gel bana ben de tamam kardeşim haklısın diyeyim.
    Ha örnek verdiğin Pulsar'ın aks mesafesi yani tekerlekler arası mesafesi 1363mm MT 125'in aks mesafesi 1355mm. Aç teknik özelliklerine bak boş konuşmadan önce. Sen diyorsan ki, lastik ve süspansiyon farkına rağmen, 8mm (1cm bile değil bak sadece 8mm) bu kadar çok şey değiştiriyor, ben susarım. Daha da muhattap olmam.
    Göz var izan var.

Motosikleti
    MT 125
    Neyse Paşa m senin dedigin gibi olsun. Ben ne demek istedigimi anlatamiyorum sanirim. Sen dogrusun diyim ben cahilim kusura bakma...

Motosikleti
    NC 700X
    Alıntı sertturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neyse Paşa m senin dedigin gibi olsun. Ben ne demek istedigimi anlatamiyorum sanirim. Sen dogrusun diyim ben cahilim kusura bakma...
    estağfurullah.

Motosikleti
    MT 125
    Alıntı Majeonline adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkasaslar oncelikle bir problemim var bu konuda yardiminiza ihtiyacim var. Dun trafikte ilerlerken birden motor saati sifirladi ve 800 km den beri 1.8 L olan yakit ortalamasida sifirlandi. Sadece trafikte isiklarda motoru vitesde stop etirdim ve vitesde calistirdim. Sebebi ne olabilir servise gitmem gerekiyor mu?

Simdi gelelim motor hakkindaki dusuncelerime. Motoru yaklasik 800km dir her turlu yol kosulunda kullandim ve sunu soylemek istiyorum yakit olarak enfes bir sehir ici motoru. İse motorla gidip geliyorum. Bazen yagmurdan dolayi 4-5 gun binmedigim gunler oldu ama tek marsda calisti arkadasimin mondiali calistirirken gaz vermesine ragmen genellikle stop eder. Motorun pek artciya musait olmadigi konusuna katiliyorum ancak arkada ufak tefek bir bayan rahat edebilir. Vites dusururken vurma konusuna katilmiyorum eger dogru vites degistirmesini biliyorsaniz vurma falan yok ve takir takır geciyor.. Selesi cok rahat v ferah avadanligina 2 adet disk kilidi ve ruhsati aliyor. Lasikler guven veriyor. Hizlanmalari diger 125 liklerle kiyaslanmayacak dercede iyi. Sekli 10 numara herks bakiyor. Uzun yol konusunda evet kimi kullaniciyi tatmin etmeyebilir.. Ama sehir ici icin bundan daha estetik ve kalitli bir motor yok bana gore.. Amatisorler bana gore tam kararinda ne cok sert ne cok yumusak olmasi gerektigi gibi gidisi cok oturakli bu konudaki olumsuz goruslere katilmiyorum motoru faal kullanan birisi olarak..

Telefondan yazdigim icin bazi imla hatalari olmus olabilir

Arkadaşlar Benim üstünde durdugum şey şuydu aslında belki tekrar okursanız daha iyi anlaşılır. 125 cc başlangıç motoru olarak düşünen arkadaşlar için bir uyarıydı, vitesli motora yada ilk defa motor kullanacaklara gidecek bir motor değil ..! Nedeni parça kalitesi fiyatı vs vs vs... İlk kez motora başlıyıcak adamın altında bu motora yazık olur, hemde adamın cebinden çıkıcak paralara. Pulsarla kıyaslama yapmadım kıyaslama komple yapılır, gaz tepkisi pulsar kadar atak olduğunu yani 200cc biri 125 cc ve bu motor adamın altında durmuyor oldukça kıvrak ve hafif. Şimdi bu ataklıkla gaz tepkısıyle pulsar biraz daha agır oturaklı duruyor baabında soyledım. Küt KÜT vurma işi bilindiği gibi yeni başlayan arkadaşların alışma sürecinde çoğu kez başlarına gelir yaparlar. 4 cü viteste kırmızı ışıkta dururlar. Benım aldıgım motor 2 nci el ve 8 aylık balatası bitmişti değiştim. Başlangıç motoru olmaması için uyarmaya çalıştıgım küçük cc olmasına ragmen güzel bir motor. ÖZETİ BUYDU

Motosikleti
    Yamaha MT-125
    Goruslerinize yer yer katiliyorum. Evet ilk motor olarak pahali sayilir. Bu arada benim ilk motorum ve daha once hic tecrubem yoktu. Motorumu da bu forumdan ertandu nickli arkadasdan aldim.
    Normalde pulsar almayi dusunuyordum 3-4 kez gidip baktim evet oda cok guzel motor ama pulsar formunu biraz kurcalayinca benim gibi bir acemi icin sorun cikarabilecegi dusuncesi agir basti. Birde soyle bir durum var pulsar alacak olsam + olarak lastik masrafimla beraber suan kullandigim mt125 fiyatina(2.el fiyati) geliyordu hatta geciyordu. Ben motorumu 1000 km de aldim ve cok sukur simdiye kadar bi sikinti cikarmadi ve gayette tatmin ediyor.pulsara kotu motor demiyorum ve mt125 e 12 bin kusur istenmesini abarti olarak goruyorum...

iduzen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03
    arkadaşlar, malum sezona başladık. sezon öncesi genel bi kontrol yaptırayım diyorum, böyle ara kontrol yaptıran var mı aramızda? maliyet ne olur acep?

Merhaba değerli arkadaşlar,

MT-125 alma arifesinde sizlere sormak istediğim bir kaç sorum var yardımcı olursanız çok sevinirim. Ben motoru şehir içinde ve her gün çevre yolunda toplam 100 km kullanacağım,

1- 110 km sabit hızla gitme konusunda sıkıntı yaşar mıyım ?
    2- Bu hız motora zarar verir mi ve bu hızda giderken 6. viteste motor kaç bin devirde döner ?
    3- Ve son olarak bu hızlarda (100 km/s - 110 km/s ) motor ne kadar yakıt tüketir (litre/100 km).

Kullanan arkadaşlar bizzat tecrübeleriyle cevaplarlarsa çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Not: İlk motosikletim olmayacak 4 bin km vitesli tecrübem var.

iduzen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03
    Alıntı mt_burak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba değerli arkadaşlar,

MT-125 alma arifesinde sizlere sormak istediğim bir kaç sorum var yardımcı olursanız çok sevinirim. Ben motoru şehir içinde ve her gün çevre yolunda toplam 100 km kullanacağım,

1- 110 km sabit hızla gitme konusunda sıkıntı yaşar mıyım ?
    2- Bu hız motora zarar verir mi ve bu hızda giderken 6. viteste motor kaç bin devirde döner ?
    3- Ve son olarak bu hızlarda (100 km/s - 110 km/s ) motor ne kadar yakıt tüketir (litre/100 km).

Kullanan arkadaşlar bizzat tecrübeleriyle cevaplarlarsa çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Not: İlk motosikletim olmayacak 4 bin km vitesli tecrübem var.
    1- 110 km sabit hızla çok rahat gidersin.
    2- motor 110 km sabit hızda yorulmuyor ve tıkanmıyor için rahat olsun, ayrıca 7000 devir civarında yol alırsın.
    3- yakıt tüketimi dış etkenlere göre değişiyor, örneğin eğim cok önemli bir faktör. güzergahın düz olduğunu varsayarsak bu sabit hızda ortalama yakıt sarfiyatı 2,6-2,8 lt olur 100km de.

benim şimdiye kadarki deneyimlerimden elde ettiğim sonuçlar bunlar. umarım keyifle ve uzun süreler binersin MT-125 e

Motosikleti
    MT 125
    Alıntı iduzen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1- 110 km sabit hızla çok rahat gidersin.
    2- motor 110 km sabit hızda yorulmuyor ve tıkanmıyor için rahat olsun, ayrıca 7000 devir civarında yol alırsın.
    3- yakıt tüketimi dış etkenlere göre değişiyor, örneğin eğim cok önemli bir faktör. güzergahın düz olduğunu varsayarsak bu sabit hızda ortalama yakıt sarfiyatı 2,6-2,8 lt olur 100km de.

benim şimdiye kadarki deneyimlerimden elde ettiğim sonuçlar bunlar. umarım keyifle ve uzun süreler binersin MT-125 e
    Aynen katiliyorum. Bugun hem benzini harcamak hemde gezinti amacli 100 km yol yaptim. Artciyla birlikte bayir asagi hiz denemesi yaptim 125 vurdu isik yanmadi bile. Ama 126 da olmadi. Yakiti da 25 tl ye 260 km yol gitti. Ortalama surusle biraz sert bazen normal surusle yaktigi gittigi bu. Yol tutusu hakaten cok guzel insani korukluyor diyebilirim....
    iduzen bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-125
    Arkadaşlar akrapoviç ya da scorpion egzos kullanan var mı aranızda?

REKLAM ALANI
21. sayfa BirinciBirinci ... 111920212223 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)