Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
15. sayfa BirinciBirinci ... 5131415161725 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT 125 - Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    puyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Forumdan birkaç arkadaşla konuşmuştum ama buraya mesaj atmamıştım.Boyum 1.73 mt-125 için uygunmudur sele yüksek diyorlar sıkıntı yaşarmıyım?İlk motorumu alıcam naked almak istiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mt125
    Sıkıntı yaşayacağını sanmam.Benimde boyum 1.72 ayaklarım tam yere basmıyor fakat alışınca sıkıntı olmuyor diye düşünüyorum.

eraksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok.
    Hafta sonu motoru yıkadım, güzelce cilaladım herşey bitti bi baktım zincir de minicik bi pas hemen wd40 a asıldım verdim wd 40 ı verdim wd 40 ı tüm zinciri elden geçirdim. tertemiz pürü pak ettim, sonra c4 sıkacaktım ama çok yorulduğumu farkettim, sehpa olmadığı için zorladı biraz, öylece bıraktım garaja haftaya kadar yatacak zaten, haftaya da veririm c4 ü ohş mis olur.

Sehpa almayı düşünüyorum var mı aranızda sehpa alan temizlik işinde bayağı işe yarayacak gibi düşünüyorum. Tavsiyelere açığım

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:14 ----------

Birde aliexpress den bu ürünü aldım inşallah benim motora uyuyordur çok hoşuma gitti. Uyarsa fotoları atarım buraya

http://www.aliexpress.com/snapshot/6470150039.html?orderId=65585097520904

iduzen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03
    hazır zincir demişken, zincir bakımını nasıl yaptığınızı anlatır mısınız? orta sehpa olmadan zor olmuyor mu? kullanılan ekipmanları, tercih edilen yağları falan bi anlatsanız cok iyi olur gibi. ben sadece wd40 la halledip geçiyordum vala 250-300 km de bir.

Motosikleti
    Henüz yok.
    Wd 40 la olmaz diye duydum bi kaç yerden, motul c 1 ile temizlik yapıyorum, c4 ile yağlıyorum. C1 kalmadığı için bu sefer wd40 la temizledim ama lastiğe çok dikkat etmek lazım wd40 da bi nevi yağ olduğu için lastiğe sıkıntı olur diye düşünüyorum. Benim lastik hep yağ oldu. C1 alıp lastiği komple temizleyeceğim haftaya sehpa olmadığı için ayaklığın üzerine deviriyor arkadaş benim işim bitene kadar tutuyor, arada bi iki sigara içiyoz uzun iş, birde tavsiyem. Motoru yıkayınca hemen yağ sıkma iyice kurut yağın altında kalan su yine pasa sebep oluyor gibi geldi bana yağlamadan önce iyice kuruması şart

iduzen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03
    @eraksoy bro motoru hayatta yıkamam zaten, ılık suyla güzelce silip yumuşak bi bezle kurulamak yetiyo. biraz zaman alıyor tabi ki ama oda meditasyon gibi geliyor bana. bulabilirsem gazyağı ile temizleyip c4 ile yağlıcam bundan sonra. ben biraz pimpirikli bi adamım haftada 1-2 silerim motorumu, 300km de bir de zinciri yağlarım mutlaka. ben ona ne kadar iyi bakarsam oda bana o kadar iyi hizmet eder, benim mottom bu.

puyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıyorum motoru beyler gidip gördüm canlı çok beğendim seleside uygun bana göre yüksek gelmedi pek.Gidip görmeden binmeden burda konuşmak yanlış olmuş :D Yalnız tasarımı çok güzel internetten gözüktüğünden daha güzel gözüküyor canlı bakınca gören büyük cc li motor zannediyor

Motosikleti
    yamaha tracer 700
    WD40 kullanırken yağın fren diskine gelmemesine çok dikkat edin. Yapısı gereği diskten temizlenmesi çok zor. Fren tutmamaya neden olabilir. Zincirde kullanmada bir test görmüştüm linkini bulamadım. Uzun dönemde oringlerde boyut değişmesine neden oluyordu. Yamahanın önerdiği gibi zincirde sadece gazyağı kullanın. Petrol ofisi istasyonlarında satılıyor. Özellikle sanayi bölgelerindekilerde oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:53 ----------

Yağmurlu havada kullandıktan sonra gözlemlediğim bir durum oldu. Radyatör ve ön maşa boğazında kumlar buldum. Sanırım ön çamurluğun biraz uzatılması gerekiyor. MT125 için olanından göreniniz oldu mu ?

selam arkadaşlar egzos takmayı düşünene oldum hiç? vede benim boy 1.80 aynlaar bende sıkıntı oluyor ayna tavsiye edebilecek varmı arkadaşlar

Motosikleti
    Henüz yok.
    Alıntı ertandu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar egzos takmayı düşünene oldum hiç? vede benim boy 1.80 aynlaar bende sıkıntı oluyor ayna tavsiye edebilecek varmı arkadaşlar
    Egzost çok pahalı, motor zaten pahalı, bide egzost a değmez bence

Yaşamak Direnmektir.

hocam bide çok çamur atıyor buna bi çamurluk ayarlanmazmı acaba

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    Alibeyköy de gördüğüm mt 125 kırmızı her kimse karizman 10 numaraydı kardeş maşallah

Bugün motorumla silifke-mersine arası 90 km yağmurlu havada sürdüm ve gvenim tam artık arabamdan daha güvenli hiç bi kayma yada başka b sıkıntı olmadı ortalama 80-100 km ile gittim frenler çok iyi tutuyordu ıslak zeminde fren almayı biliyorsanız abs gibi nerdeyse dahada sevdim motorumu bide 250cc olsaydı süper olurdu

Motosikleti
    MT-125
    Motoru temizlemek için kullandığınız veya tavsiye edebileceğiniz bir ürün var mıdır acaba ?
    Çamurunu akıtmak için bile bi hayli uğraştımda bugün..

Motosikleti
    Yamaha MT-125
    Herkese selam uzun zamandir forumu takip ediyorum. Kismet olursa bende bir mt-125 sahibi olmak istiyorum. 2015 modellini almayi dusunuyordum ama suan hatayda bir adet 2014 kirmizi var almak mantikli olur mu acaba ? 2015 mi almak daha akillica bir secim olur kararsiz kaldim. Boy konusunda sikinti yasarmiyim acaba boyum 1.87 kilo 79.. Deneyimli arkadaslardan yorum bekliyorum. forumu canlandiralim arkadaslar benim gibi bu motoru almayi dusunenler icin uzun suredir motoru kullananlarin yorumlari cok onemli.
    Herkese tesekkur ederim.

Motosikleti
    Henüz yok.
    2015 modeli 12.150.00 tl olmuş, bence bayinize bir sorun 2014 ü eski fiyattan veriyorlarsa ve tabi varsa alın. Yoksa Kawa z250sl e bi bakın ben olsam öyle yapardım.

Motosikleti
    Yamaha MT-125
    12.150 fiyatla bugun sok oldum. Bu nasil bir fiyatlandirmadir. İkinci el fiyalarida yakinda coşar uygun fiyata bulamazsam mt-125 i listemin ilk sirasinsan silmek zorunda kalacagim :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:42 ----------

Moturunu satmayi dusunen varsa ozellikle mersin adana cevresinden benimle irtibata gecerlerse sevinirim..

Alıntı Majeonline adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12.150 fiyatla bugun sok oldum. Bu nasil bir fiyatlandirmadir. İkinci el fiyalarida yakinda coşar uygun fiyata bulamazsam mt-125 i listemin ilk sirasinsan silmek zorunda kalacagim :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:42 ----------

Moturunu satmayi dusunen varsa ozellikle mersin adana cevresinden benimle irtibata gecerlerse sevinirim..
    selam hocam ben mersinden motorumu satıyorum 800 kmde düşünürseniz

xaselcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2015 olanı absli olabilir ondan fiyati oyledir

Motosikleti
    Yamaha MT-125
    Bilmiyorum hocam ama bazi bayiler artik sadece siparis ile getireceklerini soylediler bu fiyatlandirmadan sonra. Bu arada bir kac bayi 2014 fiyatindan veriyor. Bazi kendini kurnaz sanan bayilerde 2014 modelleri 2015 fiyatindan itelemeye calisiyorlar..

Bu arada mart ayinda benelli tnt25 (250cc) modeli satilmaya baslaniyormus 8850tl fiayati ile on siparis baslamis boyut olarak iri bi motor gibi uzunluklara bakinca.. Alternatifler cogaliyor..

REKLAM ALANI
15. sayfa BirinciBirinci ... 5131415161725 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)