Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT 125 - Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

yzf-r125 ile birebir aynı motor kullanılmasına rağmen yakıt tüketimleri nasıl bukadar farklı olabiliyor? yzf-r125 ortalama tüketim 3.2, mt-125 2nin altında.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Motor bloğu ile ilgili 70 parçanın yeniden çalışılarak değiştirildiğini okudum.

Motosikleti
    Yamaha MT125
    uzun zamandır bakamıyordum girip tekrar bi yazmak istedim motor 2000 km oldu halimden gayet memnunum şu sıra sadece okula gidip gelerek yaptım o kilometreyi ve evden çıkıp tapagaz gidiyorum hep devır yukseklerde oluyo en fazla 3 lıtre yazdıgını gordum yol bılgısayarında tabı normal kullanıp degıl bu ekonomık kullanımda 0.9 lıtreyı gordugum oldu verdıgım para dolmus parasından cok daha az oldugu ıcın memnunum halımden (dolmus 1 lıraya goturuyo )
    param olursa bundan sonra alacagım motosıklet mt03 yada mt07 olur

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı eee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yzf-r125 ile birebir aynı motor kullanılmasına rağmen yakıt tüketimleri nasıl bukadar farklı olabiliyor? yzf-r125 ortalama tüketim 3.2, mt-125 2nin altında.
    MT-125 tork degerleri ailedeki diger MTlere uygunluk acisindan guncellenmis bir motor bloguna sahip. Dolayisiyla dusuk devirlerde guclu tork hem cok abarti gazlamadan kacmayi sagliyor, hem de az gaz harcanarak tork saglandigi icin benzin sarfiyati oldukca dusuyor.

Sebebi budur.
    Faen bunu beğendi.

öyle diyorsunuzda iki motorun teknik özelliklerini karşılaştırın birebir aynı(hatta bazı diğer modellerle de birebir aynı). yani torkunu verdiği devir, gücünü verdiği devir v.s.
    sizce ABS'li versiyonuna ne kadar fark isterler?

Yamaha'ya mail atıp iki soru sordum.
    1. yzf-r125 ile mt-125 birebir aynı motoru mu kullanıyor?
    cevap:evet, ikisininde yakıt tüketimleri aynı (litrede 52km), bence baştan savma bir şekilde işini bilmeyen biri cevapladı çünkü birçok sitede yzf-r125 litrede 36-38km gösteriyor.
    2. 2014 ile 2015 arasında fark var mı?
    cevap: hayır, sadece absli olanlar 2 kilo daha ağır. Bu zaten yamaha sitesinde var olan bir bilgi.

birnevi elimboş döndüm yine.

Motosikleti
    Yamaha MT125
    mt125 de ne kadar basarsan bas en fazla 3.1 gördüm yakıtı r125 de niye daha fazla gösteriyor bende anlamış değilim

Faen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700X
    Alıntı Deva. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mt125 de ne kadar basarsan bas en fazla 3.1 gördüm yakıtı r125 de niye daha fazla gösteriyor bende anlamış değilim
    Sadece göstermiyor, ayrıca az yakıyor yani yol bilgisayarında sorun yok

3000km'yi gördüm bugün. Nice 3000'lere...

Alıntı Faen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece göstermiyor, ayrıca az yakıyor yani yol bilgisayarında sorun yok

3000km'yi gördüm bugün. Nice 3000'lere...
    3000km'de ortalama tüketimin ne oldu?
    araştırmanın dibine vurarak mt-125te yzf-r125ten farklı bir enjeksiyon sistemi kullanıldığını buldum.

Motosikleti
    MT-125
    Herkese merhabalar ;
    Uzun bir düşünce süreci sonrasında seçenekler arasında gidip gelmeler sonucunda bende MT-125 alarak bu kervana katıldım.

çok da heyecanlıyım açıkcası..
    motor henüz elimde değil. koruma takozunu istediğim için onuda sipariş ettim. Bu hafta içersinde gelicek ve monte edip bana teslim edecekler.

İlk motorum olacak ..Hal böyle olunca birçok soru geliyor aklıma forumu baştan aşağı okudum.Ancak kask konusu ile ilgili bir durum sanırım 1 kez konuşulmuş.
    Ben diğer MT-125 kullanıcılarının kask tercihini merak ediyorum. Çünkü şu aralar kafamı çok meşgul ediyor.
    Sizlerin tercihlerini öğrenmek isterim açıkcası..

vdeger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Intruder C800
    Ben Nolan smart 64 aldim memnunum. Bu arada Koruma takozu ne kadar ve kac gunde geliyor?

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    benim yol blgisayarım aldıgımdan beri ortalama 2.0 ltre hiç değişmiyor nedendir bilmiyorum anlık tüketim değişiyor tabi o ayrı. geçen fulledim tamamen şehir içi kullandım 300 km oldu bugün benzin ışığı yandı kaç km daha götürür bilemiyorum. ama sanırım 35 liraya 300 km gidiyor gerçi daha tam hesap yapamadım.

Motosikleti
    MT-125
    tekrar merhabalar
    koruma takozu 375 tl. 1 hafta içersinde getiriyorlar.

aynı şekilde ön cam istersek de fiyat aynı..Ama rüzgara karşı pek koruma sağlamayacağını düşündüğüm için onu sipariş etmedim..

Agv k-4, nolan N64-86 serisi, zaman zaman fiyatı/performans açısından ls2 benim şu aralar kafamı meşgul ediyor.
    hepsini de denedim ve hala kararsızım :(

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adamların tek derdi motora benzin yaktıramamak Ne zaman Mt 125 bahsi geçse konu dönüp dolaşıp 2 lt. yakamayanlara geliyor

Motosikleti
    Yamaha MT 125
    Merhabalar,
    Ben de 1 hafta önce Eskişehir bayisinden kırmızı MT125 aldım. Şu an 400km oldu ve daha deponun 2/5i dolu gözükmekle beraber ortalama tüketime 1,5 lt diyor bilgisayar. Şu ana kadar 4000 deviri çok geçmedim. Sadece bazen Ankara'nın ana arterlerinde 6000 devire birkaç kere çıkmam gerekti. O da max 85km hıza tekabül ediyor 6. viteste.
    İlk motorum değil, ama şunu söylemem gerekiyor; bu motor tam bir fiyat/performans motoru! Kanaatimce, Max Kalite + Max Düşük Yakıt Tüketimi + Max Çekicilikte 125cc Görüntüsünü Optimum fiyata alabileceğiniz bir motosiklet olduğunu düşünüyorum.
    Bu arada eklemeden edemeyeceğim; rodajda en az max devire dikkat etmek kadar ani hızlanmalara da dikkat etmek gerekiyor. Isınmadan zorlamalar olsun, Ani dur kalklar olsun motorun rodajını etkiler diye düşünüyorum. Ayrıca, bunlar rodaj sonrasında da yakıt tüketimine doğrudan tesirli hareketlerdir.
    Saygılarımla.

Faen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700X
    Arkadaşlar Motor koruma demiri ve takozu 550 lira. Elcik koruma da 500 liraydı sanırım. Ben sadece tankpad aldım. O da 75 lira idi. Aksesuarlar çok pahalı. Acilen yan sanayi aksesuarlar bulmak lazım

@eee: yakıt sarfyatım ilk bakımdan beri 2.0 lt olarak sabit kaldı. Rodajdayken 1.7 civarıydı.

şu zımbırtıyıda değiştirmişler. tam olarak ne olduğunu anlamadım.

http://en.wikipedia.org/wiki/Cam

Motosikleti
    MT-125
    verdiğiniz linkte kam milini anlatıyor. subapları harekete geçiren aygıt yani

Alıntı ViragoV adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    verdiğiniz linkte kam milini anlatıyor. subapları harekete geçiren aygıt yani
    bunları yeniden tasarlamak ve yeni enjeksiyon sistemi farkı yaratmış. zaten yzf-r125 2013e kadar başka motor kullanmış. 2014te yeni motora geçmiş ve iyileştirilmiş yakıt tüketimi. yani sitedeki veriler eskisine ait. olay budur ;)
    ViragoV bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-125
    Arkadaşlar selamlar.
    Motor nihayet geldi. Tabii gelince yeni problemler ortaya çıkmaya başladı
    Örneğin sizler şu plakayı motora nasıl monte ettiniz ?
    Ben şahsen civata, vida kullanmak istemiyorum.
    Forumu okudum, kimileri sıcak kimileri de siyah silikon kullanmış ama bu tam olarak nereye koyulacak nasıl duracak çok da hayal edemedim. Şayet aranızda bilen birleri varsa, deneyimlerini paylaşailir mi ? şimdiden teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:10 ----------

Buna ek bir soru daha
    Motoru indirip, garaja kadar götürürken ön tekerde sürekli ama bir sürtünme sesi duydum,bu arada motoru çalıştırmadım. elde götürüyordum.
    sonra kontrol ettiğimde ön fren kaliperinin diske sürttüğünü gördüm.
    sizce bu bir hata mı kontrol ettirmem gereken bir şey mi, yoksa motor yeni olduğu için balataların fazla yakın olması normal midir?
    servise götürmem gerekir mi ?
    teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)