Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha MT 125 - Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Başlangıç motoru mt25 ile 1,000 lira farkı var tercihen bu fiyat farkı dışında bir avantajı var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    FCTokuri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda crf 250 rally>Yamaha MT-125
    Arkadaşlar selam. Bazı bayiilerde 2015 model var 12.750 fiyat vermişler. 2016 ile arasında model yılı dışında fark var mı acaba?Bir de 2015 modeller bu fiyat mıydı önceden de yoksa yükseltmişler mi?

Motosikleti
    mt
    Alıntı FCTokuri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam. Bazı bayiilerde 2015 model var 12.750 fiyat vermişler. 2016 ile arasında model yılı dışında fark var mı acaba?Bir de 2015 modeller bu fiyat mıydı önceden de yoksa yükseltmişler mi?
    en son 12.750 idi. doğrudur. model yılı dışında renk farklılıkları var. başka benim bildiğim yok.
    FCTokuri bunu beğendi.

Motosikleti
    Anladım çok sağol. Öyleyse 2015 almak mantıklı geldi bana... Gerçi sarı çatallı mat gri renge bayılmıştım ama 1000 tl fark verecek kdr da değil:/

Arkadaşlar motorla Ankara-Antalya gibi uzun yol rahat birşekilde yapılır mı?

Birde ben orjinal çanta demiri takdırmayı düşünüyorum eğer alırsam. Artçı selesi iptal oluyor. Ancak sitede şöyle yazmışlar:
    -Yolcuların oturması için kolayca sökülebilir
    Bunun hakkında bilgisi olan var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:18 ----------

Arkadaşlar bu motorla Ankara-Antalya yapılır mı diye sormayacagım illaki yapılır ancak ulan keşke biraz daha verip yüksek cc alsaydım dedirtir mi?

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Bu motor incelemelerde son hız olarak 120-130 gibi görünüyor. Acaba km hız olarak doğru mu yani bunu gps ile ölçen var mı? Honda grubunda nerdeyse %10 fazla gösteriyor. Yani 110 giden motor aslında 100 yapıyor. Bunda nasıl acaba? Ben bajaj discover 150f kullanıyorum ve gps ile ölçtügümde sadece %2 fazla gösteriyor yani doğruya yakın.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motor incelemelerde son hız olarak 120-130 gibi görünüyor. Acaba km hız olarak doğru mu yani bunu gps ile ölçen var mı? Honda grubunda nerdeyse %10 fazla gösteriyor. Yani 110 giden motor aslında 100 yapıyor. Bunda nasıl acaba? Ben bajaj discover 150f kullanıyorum ve gps ile ölçtügümde sadece %2 fazla gösteriyor yani doğruya yakın.
    Mt 125 degil fakat ayni motor bloguna sahip yzf 125 kullanicisiyim.son suratim 138 km hizda kesiciye giriyor.3 ayri gps ile denedim 2 si 135 biri 134 gosteriyordu.

Motosikleti
    Yamaha MT-125
    selam arkadaşlar,

öncelikle gün itibarı ile bu sayfanın başından sonuna kadar bütün yazılarını okumuş biri olarak paylaştığınız bütün bilgiler için hepinize çok teşekkürler., hepsinden çok yararlandım.

az da olsa vitesli motorsiklet sürüş tecrübesi olan biri olarak uzun araştırmalar sonucunda bu motoru almaya karar kılmış biriyim. a2 ehliyetimi 2 sene önce almıştım ama motor almak ancak şimdi nasip oldu.

havaların hafiften düzelmeye başlayacağı mart ayı gibi eğer düzgün kullanılmış bir 2. elini bulursam gerekli kontrollerini de yaptırdıktan sonra bu nefis aletten bir tane edineceğim inşallah. şu an da tamamiyle motoru aldıktan sonra kullanacağım araç gereç ve koruma giysilerinin temini konusunda odaklanmış durumdayım açıkçası.

onlar için de yaptığım araştırmalar, internetten okuduğum yorum ve karşılaştırmalardan sonra, tabi harcayacağım bütçeyi de düşünerek aşağıdaki koruyucu giysileri almayı planladım.

- arai axces 2 full kapalı kask

http://www.motosikletaksesuarlari.com/…iaamgv8p8haq

- tech 90 pirate jean motor pantolonu

http://www.motosikletaksesuarlari.com/…kaaj4k8p8haq

- dainese g-hydra flux yazlık mont: (özellikle yağmurlu havalar için su geçirmez astarı çok cezbetti beni)

http://www.motosikletaksesuarlari.com/…iaajk18p8haq

- ve son olarak da bot olarak : yds yazlık bot

http://www.ydsshop.com/…212-yds-diablo-7-4--yazlik-

giysi olarak almayı düşündüklerim yukardakiler şu an için. gördüğünüz gibi hepsi yaz dönemi için - kask hariç - düşülmüş ihtiyaçlar ki, zaten motor alacağım dönem havalar düzelmeye başlayacağı için normal. yaz sonuna doğru da kışlıklar konusunda yavaş yavaş satınalmalara başlarım gerekli alıştırmaları yapıp.

içlerinde en dikkat çeken arai kask olacaktır muhtemelen sizin için. çünkü fiyatı oldukça yüksek, ama benim de hem canım değerli hem de başta düşük model ucuz yollu bir kask alıp ileride param olunca daha iyisini almak aslında aynı şeye denk geliyor. o yüzden işi baştan sıkı tutmak daha makul diye düşünüyorum.

bunun dışında sizlere danışmak istediğim, diğer giysiler konusunda " bunu alacağına şunu al daha mantıklı" diye nitelendireceğiniz ikame ürünler var mıdır konusu.

motorsiklet konusunda da özellikle 2. el alan arkadaşlara sormak istediğim, malum bu piyasa biraz riskli. her kullanıcı düzgün kullanmıyor, ya da satışa koyduğu motoru hakkında dürüst davranmayıp sıkıntılı aksamı bile olsa sanki 0 motormuş gibi ballandıra ballandıra sıkıntısız olduğunu vurgulayıp milleti kandırmaya çalışabiliyor.

bu yüzden internette olan ilanlara bakıp motorları incelemeye gittiğimde nelere dikkat etmeliyim, ne gibi sorular sormalıyım gibi konularda beni aydınlatırsanız sevinirim. ayrıca motoru satın almadan önce nasıl bir kontrolden geçirmem lazım onu da yazarsanız harika olur ( usta, yetkili servis, kişisel kontrol v.b)

acıbadem akasya civarına oturuyorum bu arada, o yüzden istanbul'da oturanlar özelinde bu civarda bildiğiniz güvenilir ustalar var ise önerilerinizi heyecanla bekliyorum.

şimdiden destekleriniz için çok teşekkürler.
    tekeriniz düz bassın.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bence bunu alma, maceraya gerek yok. Git CF Moto 150NK al, paran cebinde kalsın. Motorun toplamada 29 tane ilanı var, alanların çoğu satamıyor. Yamaha bir süre sonra satılmadığı için piyasadan çekecektir.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...75839032/detay

NK almam diyorsan yine de bunu alma derim.

Motosikleti
    Yamaha MT-125
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence bunu alma, maceraya gerek yok. Git CF Moto 150NK al, paran cebinde kalsın. Motorun toplamada 29 tane ilanı var, alanların çoğu satamıyor. Yamaha bir süre sonra satılmadığı için piyasadan çekecektir.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...75839032/detay

NK almam diyorsan yine de bunu alma derim.

motor konusu tartışmaya kapalı benim için ama önerin için teşekkürler

Beyler
    ikinci mt-125 im =)
    satıyorum

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-yamaha-mt-125-kirmizi-naked-7000-km-2015-model-kazasiz-382093805/detay/

Motosikleti
    Yamaha MT-125
    Merhaba,

Bende 2008 yılın da ehliyetimi aldım.Mt 125 ilk çıktığı günden beri takipteydim,bir gün motosiklet alırsam bunu alırım başka da almam dedim.
    Gel zaman git zaman 2016 yılın da anca motosiklet sahibi oldum. Geçtiğimiz ağustos ayında diğer hiç bir markaya bakmadan yamaha bayiden 2015 model sıfır km olarak aldım.
    Saolsun bayideki arkadaş her ne kadar mt25 kitlemeye çalışsa da gönlümde mt125 olduğu için ve tecrübem de olmadığından tereddütsüz mt125 aldım. Model yılı da 2015 olduğundan baya iyi bir fiyata aldım.

Mt 125 alınacaksa Mt 125 alınır. Çok fazla övülecek aman aman bir motosikletmi dersen de diğer hiç bir marka modeli enine boyuna araştırmadım, bakmadığım için de birşey diyemem.
    Etrafımdaki cbr125 olsun,ktm duke 125 olsun 3-5 dakikalık ufak turlar attım ve hepsinin selesi alçak geldi,hiç bakmak bile istemedim bu sebepten.

Ekipman olayı bambaşka bir dünya, bende yaklaşık 2300tl gibi bir meblağ harcadım.Bu bile az ancak,motosiklet almak en kolayıymış.
    Ekipman alma işi zormuş,daha iyisi her zaman var.Şimdi dolar kuru vs arttığından dolayı aynı ürünlerin toplamı 3500TL'yi buluyor.
    Kask'tan yola çıkarsak eğer Agv K-5'i 980tl civarındaydı ben aldığımda şuan 1600tl civarında satılıyor şaka gibi.
    İmkanın varsa eğer nakit olarak ve bayiden al bu tarz şeyleri,güzel pazarlık ile ciddi indirimli alırsın. Link'ini verdiğin sitenin mağzasına gidebilirsin,ben de oradan aldım bütün ekipmanı.

2.el motosiklet alırken de ya tanıdığın bildiğin biri olacak motosikletten anlayan ya da yetkili servise göstereceksin. Zaten 1-2 yaşında motosiklet hepsi,bakıma girmişmi çıkmışmı ona bakacaksın,yan yattımı kazası varmı ona bakacaksın.
    Satın aldığın kişinin nasıl kullandığı meçhul olarak kalacak. Kime sorsan ısınmadan binmedim,yok gaz vermedim,rodajda 70 geçmedim felan diye söyler ama uyulmaz. Ben bile uymadım rodaj felan dinlemeden gazladım sürekli.

Tercihin güzel,dikkatler üzerinde olur hep.Sen sen ol aldığın fiyatı söyleme,yok o fiyata bu var yok şu var gibi cümleleri sık sık duyacaksın aldırma hiç keyfine bak.

Havalar ısınmadan alabilirsen iyi olur,2017 modeller dehşet zamlı geldi,bayilerin elinde kalanlar da bitince ikinci el piyasası uçar gider.

Sormak istediğin bir şey olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Motosikleti
    Yamaha MT-125
    Alıntı cenktun34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Bende 2008 yılın da ehliyetimi aldım.Mt 125 ilk çıktığı günden beri takipteydim,bir gün motosiklet alırsam bunu alırım başka da almam dedim.
    Gel zaman git zaman 2016 yılın da anca motosiklet sahibi oldum. Geçtiğimiz ağustos ayında diğer hiç bir markaya bakmadan yamaha bayiden 2015 model sıfır km olarak aldım.
    Saolsun bayideki arkadaş her ne kadar mt25 kitlemeye çalışsa da gönlümde mt125 olduğu için ve tecrübem de olmadığından tereddütsüz mt125 aldım. Model yılı da 2015 olduğundan baya iyi bir fiyata aldım.

Mt 125 alınacaksa Mt 125 alınır. Çok fazla övülecek aman aman bir motosikletmi dersen de diğer hiç bir marka modeli enine boyuna araştırmadım, bakmadığım için de birşey diyemem.
    Etrafımdaki cbr125 olsun,ktm duke 125 olsun 3-5 dakikalık ufak turlar attım ve hepsinin selesi alçak geldi,hiç bakmak bile istemedim bu sebepten.

Ekipman olayı bambaşka bir dünya, bende yaklaşık 2300tl gibi bir meblağ harcadım.Bu bile az ancak,motosiklet almak en kolayıymış.
    Ekipman alma işi zormuş,daha iyisi her zaman var.Şimdi dolar kuru vs arttığından dolayı aynı ürünlerin toplamı 3500TL'yi buluyor.
    Kask'tan yola çıkarsak eğer Agv K-5'i 980tl civarındaydı ben aldığımda şuan 1600tl civarında satılıyor şaka gibi.
    İmkanın varsa eğer nakit olarak ve bayiden al bu tarz şeyleri,güzel pazarlık ile ciddi indirimli alırsın. Link'ini verdiğin sitenin mağzasına gidebilirsin,ben de oradan aldım bütün ekipmanı.

2.el motosiklet alırken de ya tanıdığın bildiğin biri olacak motosikletten anlayan ya da yetkili servise göstereceksin. Zaten 1-2 yaşında motosiklet hepsi,bakıma girmişmi çıkmışmı ona bakacaksın,yan yattımı kazası varmı ona bakacaksın.
    Satın aldığın kişinin nasıl kullandığı meçhul olarak kalacak. Kime sorsan ısınmadan binmedim,yok gaz vermedim,rodajda 70 geçmedim felan diye söyler ama uyulmaz. Ben bile uymadım rodaj felan dinlemeden gazladım sürekli.

Tercihin güzel,dikkatler üzerinde olur hep.Sen sen ol aldığın fiyatı söyleme,yok o fiyata bu var yok şu var gibi cümleleri sık sık duyacaksın aldırma hiç keyfine bak.

Havalar ısınmadan alabilirsen iyi olur,2017 modeller dehşet zamlı geldi,bayilerin elinde kalanlar da bitince ikinci el piyasası uçar gider.

Sormak istediğin bir şey olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
    açıklamaların için çok teşekkürler hocam. bu haftasonu bir adet az kullanılmış füme grisinden ben de almış bulunuyorum. h.içi devir teslim işlerini halledeceğiz hayırlısı ile.

herkese keyifli sürüşler dilerim.

2017 renkleri yamahanın sitesine gelmiş ve tek kelimeyle MÜKEMMEL.

Motosikleti
    Selam arkadaşlar, motoru aldım bir süredir kullanıyorum gayet memnunum, keyifli ve güvenli bir motor Zinciri değiştirmem gerekiyor, bir öneriniz var mı? Yine DID mi taktırayım? Servis dışında önereceğiniz tamirci var mı İstanbul Maltepe çevresinde?

koruma demiri kullanan varmı yetkili servis dışında bulamıyorum

bluecollarma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar arka çanta taktırmak istiyorum uzun yollarda kullanıp şehir içinde çıkaracağım. Yalnız hiçbir sitede mt-125 çanta demiri olarak bir şey çıkmıyor. Mt-25 veya ybr ler için var. Orijinali de pahalı çok kullanmayacağım birşey için de o kadar para vermek istemiyorum. Daha önce servis dışında yaptıran var mı? Varsa link veya İst'da yer adı verebilir mi demir bulamadığım için çanta da almadım.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Bu motorda titreşim olayı nasıl? Uzun yolda 110-120 km hız aralığında rahatsız etmeden gidiliyor mu?

Motosikleti
    pulsar ns150
    S.a arkadaslar mt-125 bakiyorum 2014 model 35bin km 8500tl fiyati normal mi ? KM daha düşuk olanlar 10 bin tl fiyat cekiyolar KM bu kadar fark eder mi ? Saygilar sevgiler.

Motosikleti
    Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorda titreşim olayı nasıl? Uzun yolda 110-120 km hız aralığında rahatsız etmeden gidiliyor mu?
    Selam. Ben şehirlerarası hiç gitmedim ama 3-4 saatlik turlama yaptım, 1 - 1,5 saat kesintisiz kullandım titreşim rahatsızlığı duymadım. Belki sürekli 120 uzun süre gidersen biraz kasabilir ama 110 civarında rahat bence. Ben 95 kiloyum çantam vs eklesen 100kg ı geçer, hafif yokuşlarda bile 110 u rahat buluyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:48 ----------

Alıntı byrmcnrRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a arkadaslar mt-125 bakiyorum 2014 model 35bin km 8500tl fiyati normal mi ? KM daha düşuk olanlar 10 bin tl fiyat cekiyolar KM bu kadar fark eder mi ? Saygilar sevgiler.
    Selam. Bence km den ziyade nasıl kullanıldığı, bakımının nasıl yapıldığı önemli. Benim motorum 2015 model 20bin de şuan tertemiz, önceki sahibi de düzenli bakımlarını yapmıştı kontrol ettim alırken(tabi kağıt üzerinde her oynama yapılıyor artık, ona yapacak bir şey yok). Velhasıl, anlayan birine göstermek, sürdürmek, motoru güzelce incelemek en temizi, fiyat çok şahsi bir olay, adam sıkışmıştır düşürmüştür fiyatı çabuk gitsin diye. Bol şans.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)