Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda MSX 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bpak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yine msx 125
    İkinize de cevaplar için teşekkür ederim.

Alıntı AhmetH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk açmada conta tekrar kullanılacak şekilde ayrılıyor sıkıntı yok. Ben 1000km bakımında actirmistim.
    12000km beklemenin mantığı yok en ufak yerden performans koparacagimi bildiğimden abartmış olabilirim ama sezonda 2000km yapan adam 6 yıl sonra acar orayı 6 yılda motor ordaki pisiten kompresyon düşürse motoru yag yakmaya baslar.

Unutmayın şanzimanda motor yağı ile yaglaniyor acemiyseniz sert kullaniyorsaniz burdan da çapak toplar süzgeç.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:45 ----------

Mumkunse bide Full sentetik yağ koyun. Yarı sentetik yada mineral yakismaz
    Önerdiğiniz yağ var mı? Motul 5100 10w40 düşünüyordum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    halisakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Grom
    12.000 km veya 18 ay hangisi önce gelirse diye düzeltelim
    bpak bunu beğendi.

Alıntı bpak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkinize de cevaplar için teşekkür ederim.

Önerdiğiniz yağ var mı? Motul 5100 10w40 düşünüyordum.
    o yağ iyidir kullandım onu 2-3 sefer, ipone da kullandım katana falan yazıyordu kutuda tam model adı hatırlamıyorum, şimdi ise Castrol var.

yağ önemli ama çokta takılmayın markaya 900gr yağ 125cc motor :D

1000km-2000km anca tutuyorum yağı motorda ben tam sentetik yağ olması en önemlisi gerisi kafa yorar alabileceğiniz en iyi yağ zaten 30-40 lira bişeydir
    bpak bunu beğendi.

dionysos06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Arkadaşlar merhaba. Yamaha xmax almayı planlarken, uygun fiyata 300km de msx denk gelince kaçırmak istemedim ve aldım Kullandıktan sonra keşke daha önce alsaymışım dedim. Şimdi size bir iki sorum olacak. Biliyorum lastikler yeni, ama ilk çıktığında AEA videosunu izlediğimden ötürü hemen lastiklerini değişmek istiyorum. Bayiyi aradığımda Michelin city grip winter kış lastiğini getirtebileceğini söyledi. Kışlık taktırmama gerek var mı? yoksa direk city grip mi taktırayım ? İkinci sorum aynalar bana yetersiz geldi. Ayna olarak ne önerirsiniz ? Üçüncü ve son sorum ise koruma takozu ya da demiri taktırmak istiyorum, taktıran arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi ? Bu arada Ankaradayım. Etkinlik düzenlerseniz msx ailesi olarak seve seve katılırım. Biraz uzun oldu ama düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler.
    bpak ve war3z bunu beğendiler.
    Bir garip yolcu...

divergent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda MSX
    Dün 1000 km bakımı yapıldı kaan'dan aldığım parçaları taktırdım. Sele birkaç cm yükseltildi, aynalar rizomalarla değiştirildi, manetleri siyah yaptık. Kısa plakalık taktığım için sırtım çamur içinde kalıyordu onuda teker çamurluğuyla hallettik. Çok beğendim

bpak ve dionysos06 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Alıntı divergent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün 1000 km bakımı yapıldı kaan'dan aldığım parçaları taktırdım. Sele birkaç cm yükseltildi, aynalar rizomalarla değiştirildi, manetleri siyah yaptık. Kısa plakalık taktığım için sırtım çamur içinde kalıyordu onuda teker çamurluğuyla hallettik. Çok beğendim

http://i63.tinypic.com/2mfryx.jpg

http://i66.tinypic.com/zuld9c.jpg

http://i65.tinypic.com/214cfw4.jpg

http://i65.tinypic.com/2qiacds.jpg

http://i67.tinypic.com/9fxpav.jpg

Hocam malzemeleri eğer netten aldiysaniz, linkleride yazarsaniz sevinirim. Ayna orjinaline gore nasil ? Sele icin ne aldiniz ? Kilif mi
    Bir garip yolcu...

Motosikleti
    Honda MSX
    Plakalık http://www.vagabondmotorsports.com/c...der-eliminator

Diğer parçalar için kaan ile görüşebilirsin https://www.facebook.com/groups/KaanHummarAksesuar/

Aynalar için açık konuşayım orijinale göre daha iyi göstermiyor ama daha kötüde göstermiyor. Yani yine omuzlarını kısmak zorunda kalıyorsun Fakat iyi bir açıya ayarlayınca gayet iyiler. Selede kılıf yok, amortisörün ucuna takılan bir parça var onla beraber birkaç cm daha yükseliyor.

Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Valla çok güzel olmuş hocam. Güle güle kullanın. Forzanın aynalarını önerenler oldu bakalım artık
    Bir garip yolcu...

Motosikleti
    yine msx 125
    Alıntı dionysos06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Yamaha xmax almayı planlarken, uygun fiyata 300km de msx denk gelince kaçırmak istemedim ve aldım Kullandıktan sonra keşke daha önce alsaymışım dedim. Şimdi size bir iki sorum olacak. Biliyorum lastikler yeni, ama ilk çıktığında AEA videosunu izlediğimden ötürü hemen lastiklerini değişmek istiyorum. Bayiyi aradığımda Michelin city grip winter kış lastiğini getirtebileceğini söyledi. Kışlık taktırmama gerek var mı? yoksa direk city grip mi taktırayım ? İkinci sorum aynalar bana yetersiz geldi. Ayna olarak ne önerirsiniz ? Üçüncü ve son sorum ise koruma takozu ya da demiri taktırmak istiyorum, taktıran arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi ? Bu arada Ankaradayım. Etkinlik düzenlerseniz msx ailesi olarak seve seve katılırım. Biraz uzun oldu ama düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler.

Güle güle kullanın öncelikle.
    Lastiğe yorum yapamıycam ben city grip kullanıyorum.
    Ayna olarak ben 20 liralık scooter aynası kullanıyorum. Tabi ayna uzatma aparatı ile. Görüş oldukça iyileşti. Fotoğrafları bi kaç sayfa geride var.
    Etkinlik olarak da bu zamana kadar sadece 1 toplanma yapıldı o da İstanbul'da oldu diye hatırlıyorum. Yaza doğru umarım daha sık görüşmeler olur.
    dionysos06 bunu beğendi.

http://i65.tinypic.com/148dv2a.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:32 ----------

Motosikleti
    honda pcx
    Hayırlı uğurlu olsun, iyi günlerde kullanın inşallah. Motoru kışın kullanacaksanız winter grip taktır, yol tutuşu soğukta çok daha iyi olur. Yaz gelince de yine aynı markanın power pure modelini deneyebilirsin. Yok ben ikide bir lastik değiştiremem diyorsan city grip taktır. Bende ankaradayım ,yaza doğru buluşma olursa pcx le aranıza katılabilirim.
    dionysos06 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Güle güle kullanın öncelikle.
    Lastiğe yorum yapamıycam ben city grip kullanıyorum.
    Ayna olarak ben 20 liralık scooter aynası kullanıyorum. Tabi ayna uzatma aparatı ile. Görüş oldukça iyileşti. Fotoğrafları bi kaç sayfa geride var.
    Etkinlik olarak da bu zamana kadar sadece 1 toplanma yapıldı o da İstanbul'da oldu diye hatırlıyorum. Yaza doğru umarım daha sık görüşmeler olur.
    Teşekkürler dostum. Ayna ve bir çok aparatın siparişini verdim Kaan hocama. Saolsun buradan bir arkadaş vesilesi ile ulaştım. Geldiğinde takıp fotolarını paylaşırım inşaallah. Lastikte Michelin almaya karar verdim. Winterini yani kışlık almayacağım...

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:45 ----------

Alıntı josepth_o6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun, iyi günlerde kullanın inşallah. Motoru kışın kullanacaksanız winter grip taktır, yol tutuşu soğukta çok daha iyi olur. Yaz gelince de yine aynı markanın power pure modelini deneyebilirsin. Yok ben ikide bir lastik değiştiremem diyorsan city grip taktır. Bende ankaradayım ,yaza doğru buluşma olursa pcx le aranıza katılabilirim.

Güzel dileklerin için teşekkür ediyorum dostum. Evet city gripte karar kıldım. Buluşma konusunda inşaallah Rabbim sağlık versin buluşmalar düzenleyelim. Ankara'da malum fazla etkinlik olmuyor...
    Bir garip yolcu...

Motosikleti
    yine msx 125
    Alıntı halisakal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.imgsafe.org/2c6324f.jpg

http://i.imgsafe.org/2f7ebed.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:29 ----------

motul yağ kutusunun yanında ölçüm çubuğu ve şeffaf gösterge var, oradan da ayarlayabilirsiniz.

http://i.imgsafe.org/5e51263.jpg
    Yağı teslim aldım ama önünde alt tarafta 04.09.15 yazıyor bu son tüketim tarihi midir yoksa üretim tarihi midir? Emin olmadan kullanmak istemedim.

halisakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Grom
    Yağı teslim aldım ama önünde alt tarafta 04.09.15 yazıyor bu son tüketim tarihi midir yoksa üretim tarihi midir? Emin olmadan kullanmak istemedim.
    üretim tarihi hocam o, raf ömrü 5 yıl açılmadığı taktirde.
    bpak bunu beğendi.

okan kömür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda grom
    Bu havalara aman dikkat okula gidip gelirken fazla sıkıntı olmuyoda 1-2 saat gezmek üşütüyo insanı

Motosikleti
    Honda MSX
    Deniz havası aldırıyorum kerataya

barodi ve bpak bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Alıntı okan kömür adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu havalara aman dikkat okula gidip gelirken fazla sıkıntı olmuyoda 1-2 saat gezmek üşütüyo insanı
    Termal iclikle az biraz usumeye cözüm buldumda, ayaklarimin usumesine bir türlü çözüm bulamiyorum

okan kömür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda grom
    Termal iclikle az biraz usumeye cözüm buldumda, ayaklarimin usumesine bir türlü çözüm bulamiyorum
    2 havlu çorap giyiyorum birazıcık fayda ediyo tavsiye ederim ellerim hep soğuk olduğu için kışın kışlık eldivenin içine bir tane normal eldiven giymenizide tavsiye ederim
    dionysos06 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Alıntı okan kömür adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 havlu çorap giyiyorum birazıcık fayda ediyo tavsiye ederim ellerim hep soğuk olduğu için kışın kışlık eldivenin içine bir tane normal eldiven giymenizide tavsiye ederim
    Çift çorap deniyeyim bende. Bota Nasıl sığdıracaksam artık
    Bir garip yolcu...

Motosikleti
    yine msx 125
    İstanbul için buluşma facebook msx 125 türkiye sayfasında konuşulmaya başlandı ilgililere duyurulur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)