Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda MSX 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    '23 Hornet, '23 CRF250L
    arkadaşlar taylanddan koruma demiri siparişim 1 haftada geldi ve herhangi bir ekleme çıkarma yapmadan kuyruğu tutan 4 vida ile kuyruk arasına kolayca oturdu (vidalar kısa düştü artık kuyruğu 8 diş yerine 6 diş tutuyor yakın zamanda uzun vida alacağım ama şimdiden hiçbir problem yok) merak edenler için 69 dolara bedava kargo ile ebayden aldım bi kaç resim

Malum kış elcik korumalar biraz görüntüyü bozsada bana lazım

Hepco becker 30 litrelik çantamıda taktım onun resmini daha sonra eklerim

İyi günler dilerim tüm arkadaşlara

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:15 ----------

Alıntı acndmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün özellikle istediğim renk olan kırmızı msx'imi aldım.herkes tepki gösterdi, bu ne ufacık diye.ama ben çok beğeniyorum hala.sürüşü çok eğlenceli.yeni bi çift ayna ve lastikle dahada eğlenceli olacak gibi duruyor arka fren biraz zayıf gibi geldi.sizde bu tip bişey fark ettiniz mi
    Hayırlı olsun güle güle kazasız belasız kullan

Millete bakma bence benim işimi görüyo az yakıyor ve çok ilgi çekiyor daha ne olsun

Arka fren konusundada zaten arka disk daha küçük... Ben herhangi bi eksikliğini hissetmedim açıkcası
    32diş bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Bugün özellikle istediğim renk olan kırmızı msx'imi aldım.herkes tepki gösterdi, bu ne ufacık diye.ama ben çok beğeniyorum hala.sürüşü çok eğlenceli.yeni bi çift ayna ve lastikle dahada eğlenceli olacak gibi duruyor arka fren biraz zayıf gibi geldi.sizde bu tip bişey fark ettiniz mi
    biraz kullanın daha sonra yavaş yavaş düzelecektir cihaz yeni olduğu için parçaların biraz açılması gerekiyor

hummar34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda MSX 125 , Kawasaki ER6N , Ducati 795
    Oncelikle Hayirli ugurlu olsun . Allah kaza bela vermesin insallah. Ben de Motoru ilk aldigim zaman arka Fren sanki zayif gibi geldi ama belirli bir surusten sonra artik cok iyi durumda . okadar cok usta birisi degilim cok uzmanmis gibi koknusmak icin ama , belirli bir sure alisma modu derler ya sen 200 - 300 km kullandiktan sonra devam edecek durumdaysa servise durmadan git hani abartmadan hic tutmuyor dersen ilk isin servise gitmek olsun bence
    konu kirmziya gelince bence en iyi renk birde siyah var . tabiki beyazda var ama en iyi aksesuar gidicek renkler bu iki renk (Kirmizi-Siyah)
    Tekrardan Allah kaza bela vermesin hayirli surusler ...

Alıntı Kilimandjaro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar taylanddan koruma demiri siparişim 1 haftada geldi ve herhangi bir ekleme çıkarma yapmadan kuyruğu tutan 4 vida ile kuyruk arasına kolayca oturdu (vidalar kısa düştü artık kuyruğu 8 diş yerine 6 diş tutuyor yakın zamanda uzun vida alacağım ama şimdiden hiçbir problem yok) merak edenler için 69 dolara bedava kargo ile ebayden aldım bi kaç resim

http://imagizer.imageshack.us/v2/850...911/lfMeMV.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/850...537/DWxMCV.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/850...540/XUuyDW.jpg

Malum kış elcik korumalar biraz görüntüyü bozsada bana lazım

Hepco becker 30 litrelik çantamıda taktım onun resmini daha sonra eklerim

İyi günler dilerim tüm arkadaşlara

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:15 ----------

Hayırlı olsun güle güle kazasız belasız kullan

Millete bakma bence benim işimi görüyo az yakıyor ve çok ilgi çekiyor daha ne olsun

Arka fren konusundada zaten arka disk daha küçük... Ben herhangi bi eksikliğini hissetmedim açıkcası
    vay bee çok iyi görünüyor güle güle kullan bakalım

Motosikleti
    '23 Hornet, '23 CRF250L
    Alıntı 32diş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay bee çok iyi görünüyor güle güle kullan bakalım
    Teşekkür ederim ankarada bir abimizle kalıbını çıkarıp aynısından yapma planımız var hayata geçerse haber ederim sizleri

Motosikleti
    Herkeze Merhabalar Tekrardan

Bunu bugun Msx Magzasinda gordum aldim wallahi ne yalan olsun ben beyendim tabikide .. eyer Turkiyede varsa hosuna giden varsa resimlelri incelesin. ben kendi motorumun fotosunu cektim insallah sizlerde beyenirsiniz ..Ondeki Sinyal Lambalari ilk aldigim gun taktirmistim ama ilgisini ceken olursa kendi motoruna alabilir.
    iki model vardi birisi 1650 Baht yanin turk parasi 90 - 100 Tl arasi
    benim aldigim bu resimdeki modelde 950 baht yani 50 - 60 Tl arasi
    burada aksesuar sikintisi yok eyer aksesuar almayi dusunen varsa oncesiteleri bir arastirsin oyle alsin .. kimi sitelerde ornek olarak 100 Tl lik bir urun koymus kargo free baska bir yerde 80 tl ye koymus kargo free ve ekstra ufak tefek aksesuar hediyesii yolluyorlar bilginiz olsun . her siteyede guvenmeyin ... ben Thailandda yasiyorum eyer buradan sormami istediginiz birsey varsa bir parca yada aksesuar ben size buradan fiyatiyla ogrenir siteye atarim resimi .buradaki magazalar baya buyuk sanki istanbulda Bim marketini geziyoorsun gibi zaten bir degil bi ton magaza var burada. evime mesafesi 5 dadkka.. Herkeze selamlar saygilar olsun ..

deep_far ve dionysos06 bunu beğendiler.

Motosikleti
    '23 Hornet, '23 CRF250L
    Bende GPR eksoz aldım daha dün istanbuldan birinden 2-3 hafta kullanmış 1 tane ufak çiziği vardı ama beni çok etkilemedi sesinide beğendim torkla birlikte gelen çok tok bir pat pat sesi var onun dışında rölantide çok rahatsız etmeyecek düzeyde tam ayarında bir eksoz

@hummar34

Ön sinyaller harika olmuş varsa link iyi olur fakat bir sorum olacak gündüz aynadan bakan görürmü yoksa çokmu daralıyor açı.
    32diş ve hummar34 bunu beğendiler.

Motosikleti
    oncelıkler merhabalar arkadaslar

Kilimandjaro tabıkı gore bılıyor. ben bugun bir fotograf cekip siteye aktarayim. kusura bakma is yogunlugundan dolayi gec cevap verebildim. birde dun CPU aldim performans icin. onunda fotografini ceker siteye koyarim.buradan merak edip gorebilecegin birsey varsa ogrenirburaya mesaj atarim.

hayirli gunler hayirli isler cumletten .. saygilar sevgiler

Motosikleti
    '23 Hornet, '23 CRF250L
    Arkadaşlar buarada bildiğiniz gibi gpr eksozla bi süredir sürüyordum ve katalitik konvertörü bizim motorlarda entegre olduğundan ben istediğim sesi alamıyordum dün 20-30 dklık bir kaynak işi ile çok temiz ve alüminyum görünüme sahip (ısıyla sarımsı renge döndü bile ) boruyla halletti ustam ve çok tarlı tok bir sese sahip oldum akşam çektiğim resimleri koyuyorum kusura bakmayın biraz düşük kalite

Esen kalın

@hummar34

Cok tesekkur ederim on sinyallerim kiril oldugundan ve sizinkinin motorun hatlarına mükemmel uyumundan etkilendim ve almak isterim üçgen şeklinde...
    hummar34 bunu beğendi.

divergent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda MSX
    Geçen gün honda bayine gidip şu veledi bende göreyim dedim A2 ehliyetimi yeni aldım. Aslında aklımda yamaha wr125x yada honda crf250l almak var ama bu msx çok sempatik pek bir şirin

Boyum 1.88. Ne dersiniz bana yakışır mı msx

Motosikleti
    Suzuki Burgman 200 ABS
    Selamlar arkadaşlar,bende 3 hafta önce Istanbul Honda Artı bayiinden aldığım Beyaz Renk MSX ile aranıza katılmış bulunmaktayım.İlk motosikletim oldu kendisi,ilk başta PCX düşünüyordum ancak sürücü kursunda vitesli motor ile tanıştıktan sonra PCX'ten vazgeçtim.Şehir içi kullanımı rahat şirin mi şirin MSX'i gördüm sonra.Birde manuel şanzımanı olduğunu görünce bu motor benim olmalı dedim.Havaların kötü olmasından ve deneyimsiz olmamdan dolayı sadece hafta sonları hava güzel olduğu zaman sürüyorum.Bu neden ile 3 haftada sadece 80 km yol yapabildim şehir içinde.Ancak motor sürüş deneyimi toplamda 10 saati bile geçmemiş biri olarak bile motor üzerinde çok iyi kontrol sağlayabiliyorum.Araç arlarından geçişler özellikle muazzam sanki hızlı bir bisiklet sürüyor hissiyatı var ve bana göre bu his çok haz verici.Ancak motoru almadan önce hem forumlarda hemde malum altın elbiseli adamın ünlü düşüş vidyosu beni çok etkilemiş olsa gerek ki virajlarda anormal derece kasılıyorum ve motoru yatıramıyorum altımdan kayıp gidecek diye.

Motosikleti
    '23 Hornet, '23 CRF250L
    Alıntı Deltaeagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar,bende 3 hafta önce Istanbul Honda Artı bayiinden aldığım Beyaz Renk MSX ile aranıza katılmış bulunmaktayım.İlk motosikletim oldu kendisi,ilk başta PCX düşünüyordum ancak sürücü kursunda vitesli motor ile tanıştıktan sonra PCX'ten vazgeçtim.Şehir içi kullanımı rahat şirin mi şirin MSX'i gördüm sonra.Birde manuel şanzımanı olduğunu görünce bu motor benim olmalı dedim.Havaların kötü olmasından ve deneyimsiz olmamdan dolayı sadece hafta sonları hava güzel olduğu zaman sürüyorum.Bu neden ile 3 haftada sadece 80 km yol yapabildim şehir içinde.Ancak motor sürüş deneyimi toplamda 10 saati bile geçmemiş biri olarak bile motor üzerinde çok iyi kontrol sağlayabiliyorum.Araç arlarından geçişler özellikle muazzam sanki hızlı bir bisiklet sürüyor hissiyatı var ve bana göre bu his çok haz verici.Ancak motoru almadan önce hem forumlarda hemde malum altın elbiseli adamın ünlü düşüş vidyosu beni çok etkilemiş olsa gerek ki virajlarda anormal derece kasılıyorum ve motoru yatıramıyorum altımdan kayıp gidecek diye.
    Öncelikle hayırlı olsun dostum. İlk motorsikletin ve daha 80 km de üstelik aralara giriyorsun takdir ettim tam bendensin, ama dikkatli ol. Heralde şehir içi bisiklet tecrübenden kaynaklıdır. Tekrar haırlı olsun kazasız belasız kullan...

Tekerleri bence çok dert etme ben havalar 7-6 dereceye düşene kadar 4000 km kullandım ve muazzam yatıyorum virajlarda 1 kere kaydı ondada benim acemiliğimdendi, lastiklerle ilgili bence sorun yok hep söyledim altın elbiseli adam videoda beyaz şerit üstünden geçerken oralar extra kaygan ve boyar madde olduğundan düştü diye... Neyse.. Şuan Michelin City Grip Winter kullanıyorum ve muazzam bir tutuşu var yağmurda kuru sürüyormuş gibi oluyor tavsiye olunur...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:35 ----------

Alıntı divergent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen gün honda bayine gidip şu veledi bende göreyim dedim A2 ehliyetimi yeni aldım. Aslında aklımda yamaha wr125x yada honda crf250l almak var ama bu msx çok sempatik pek bir şirin

Boyum 1.88. Ne dersiniz bana yakışır mı msx

http://i.hizliresim.com/ayPkMB.jpg
    Çok ayrı 2 motor kıyaslamamızı istemişsin ben şahsen wr125x tercih ederdim yerinde olsam

Motor küçük gelmez bence ben 1,84 üm ve biraz arkaya oturuyorum genelde tek kişi kullanıyorum ve bir sıkıntı çekmedim, küçük olması ve senin büyük olman kontrolü arttırıyor, daha bir özgüven veriyor...

Resimdede gördüğüm gibi yakışmış güzelde durmuş ZEVK meselesi bence o yüzden top sende

Şimdiden hayırlı olur inşallah hangisini alırsan al

Sormak istediğin spesifik bişey varsa sor onun dışında boy kiloyla ölçülmüyor motorun olup olmayacağı

Motosikleti
    Suzuki Burgman 200 ABS
    Öncelikle hayırlı olsun dostum. İlk motorsikletin ve daha 80 km de üstelik aralara giriyorsun takdir ettim tam bendensin, ama dikkatli ol. Heralde şehir içi bisiklet tecrübenden kaynaklıdır. Tekrar haırlı olsun kazasız belasız kullan...

Tekerleri bence çok dert etme ben havalar 7-6 dereceye düşene kadar 4000 km kullandım ve muazzam yatıyorum virajlarda 1 kere kaydı ondada benim acemiliğimdendi, lastiklerle ilgili bence sorun yok hep söyledim altın elbiseli adam videoda beyaz şerit üstünden geçerken oralar extra kaygan ve boyar madde olduğundan düştü diye... Neyse.. Şuan Michelin City Grip Winter kullanıyorum ve muazzam bir tutuşu var yağmurda kuru sürüyormuş gibi oluyor tavsiye olunur...
    Teşekkür ederim öneri ve bilgi için Bu gün 108 kg arkadaşımı artçı yapmayı denedim ortaya bayağı komik bir görüntü çıktı ister istemez, bende 73 kiloyum beraberce 181 kg olmuş olduk motorun üstünde.Tabi böyle bir şeyin çok zor olacağını fark edince üstelemedim fazla ve indi arkadaş motordan.Her ne kadar kısa süreli o ağırlık ile motorun üstünde kaldıysak ta yinede sormak isterim; acaba motorun amortisör sistemine bir zarar vermiş olma ihtimalimiz varmıdır acaba? Motorun taşıyabileceği maksimum ağırlık 158 kg idi sanırım.

divergent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda MSX
    Çok ayrı 2 motor kıyaslamamızı istemişsin ben şahsen wr125x tercih ederdim yerinde olsam

Motor küçük gelmez bence ben 1,84 üm ve biraz arkaya oturuyorum genelde tek kişi kullanıyorum ve bir sıkıntı çekmedim, küçük olması ve senin büyük olman kontrolü arttırıyor, daha bir özgüven veriyor...

Resimdede gördüğüm gibi yakışmış güzelde durmuş ZEVK meselesi bence o yüzden top sende

Şimdiden hayırlı olur inşallah hangisini alırsan al

Sormak istediğin spesifik bişey varsa sor onun dışında boy kiloyla ölçülmüyor motorun olup olmayacağı
    Benim açımdan sorun yokta dürüst olmam gerekirse, kilolu olmasamda estetik açıdan atın üstüne binmiş su aygırı gibi gözüküp trafikte alay konusu olma kaygısı var Gerçi yaşadığım yerde (bodrum) herkes bi acayip zaten bende o kadar göze batmam herhalde

Sormak istediğim şu, hondanın sitesinde ki görsellerde jantlar siyah ama honda bayinde ki motorda altın rengi. Siyah jantlı modeller 2013, altın renginde olanlar 2014 model mi oluyor? Bence siyah jant daha çok yakışıyor.

Eğer satın alırsam beyaz renkli ve siyah jantlı olan modeli almak isterim ve direk görsellerde ki gibi plakalığı değiştiririm. Motora tatlı sert bir hava vermiş

Alıntı divergent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim açımdan sorun yokta dürüst olmam gerekirse, kilolu olmasamda estetik açıdan atın üstüne binmiş su aygırı gibi gözüküp trafikte alay konusu olma kaygısı var Gerçi yaşadığım yerde (bodrum) herkes bi acayip zaten bende o kadar göze batmam herhalde

Sormak istediğim şu, hondanın sitesinde ki görsellerde jantlar siyah ama honda bayinde ki motorda altın rengi. Siyah jantlı modeller 2013, altın renginde olanlar 2014 model mi oluyor? Bence siyah jant daha çok yakışıyor.

Eğer satın alırsam beyaz renkli ve siyah jantlı olan modeli almak isterim ve direk görsellerde ki gibi plakalığı değiştiririm. Motora tatlı sert bir hava vermiş
    valla tuhaf tuhaf baksalarda sevimli bulan çok

Motosikleti
    '23 Hornet, '23 CRF250L
    @divergent dostum malesef o jant rengi farkı 2013-2014 diye değil türkiye ye böyle geliyor bütün modeller şampanya renk janttır ayrıca 2013 msx olmaması lazım benim bildiğim kadarıyla...

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:56 ----------

Plakalıkta nette 60-100 dolar arası yolluyor yabancı sitelerde (ebay,amazon) o sorun değil baya basit bi iş aslında jantlarda çıkarılıp siyah kat attırılabilir ama ön süspansiyonlara napılır bilmiyorum onlarda şampanya sarısı çünkü

Motosikleti
    honda grom
    Merhaba arkadaşlar... Eylül ayından beri MSX imi sürmekteyim, giderek sayımız artıyo ki artık Türkçe paylaşımlarıda görmekteyim. Daha önceden yabancı siteleri takip ediyordum sizleri bulmak sevindirdi beni. Hepinize kazasız sürüşler...

Motosikleti
    '23 Hornet, '23 CRF250L
    Genellikle gece sürüşü ve şehirlerarası sürüşlerde hem görünebilirliğimi arttırmak hemde kendi görüş mesafemi ve netliğimi arttırmak için ebayden aldığım ledleri sizinle paylaşmak istedim

Motosikleti
    Suzuki Burgman 200 ABS
    Arkadaşlar motorlarımızda topcase demiri nasıl monte ediliyor acaba? Motorun bir yerlerini delmemiz gerekiyor mu yoksa yeri varmı?

Motosikleti
    '23 Hornet, '23 CRF250L
    Alıntı Deltaeagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorlarımızda topcase demiri nasıl monte ediliyor acaba? Motorun bir yerlerini delmemiz gerekiyor mu yoksa yeri varmı?
    Benim bildiğim kadarıyla türkiyede msx e uygun demir satılmıyor yurtdışından getirirsende sele altındaki 4 şasi vidasının oraya monte ediliyor en azından benimki öyleydi

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:02 ----------

Herhangi bir delme kesme yapmana gerek kalmıyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)