Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567891757107 ... SonuncuSonuncu

Honda MSX 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    crypton
    Merhaba arkadaşlar bende msx 125 aldım ; uzun yolu merak edenler için kocaeliden tekirdağa gittim geçen hafta ,ortalama 105 km hız ile gittim otobandan gayet tatminkar ve zevkli, sıkıntısız bir şekilde uzun yol yapar motor , bu arada 320 km yol yaptım 30 tl lik yakıtla.
    barodi bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustang256 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    Monkeycilerin sesi kesildi. Tecrübeleri bekliyoruz.

doraemon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300 SE 2014, Honda CB125E 2012
    Alıntı 32diş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba motoru sıfır almaya karar verdim
    Öncelikle bir kaç sorum olacak ( alacaklar içinde iyi olur sanırım )
    Msx 125 ilk alındığında ilk bakıma kadar nasıl kullanılmalı ? ( rodajı biraz açarsanız malum ilk motorum ve kullanışım olacak )
    Nelere dikkat edilmeli ?
    Eksikleri neler?
    Artıları neler ?
    Kitapçığında yazar rodajın nasıl yapılacağı. Bu konuda her kafadan farklı sesler çıkabilir, üreticinin dediğinden şaşmamak en doğrusu.
    fish does not think, cause fish knows everything

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    daha ne yazalım ki kullanması inanılmaz zevkli az sonra dağ yoluna çıkacağım festival var oraya gideceğim alabildiğine virajlı yol var üstelik yeşilliklerin arasında güzel geçeceğini düşündüğüm bir yolculuk yapacağım kısmetse
    barodi bunu beğendi.

Ilk motorum ve ilk kullanışımdı ilk gün trafiğe çıktım 2. Gün yaklaşık 100 km gittim otoban ve trafikte yani. Trafikte dedikleri gibi çok rahat

Motosikleti
    festivalden geldim arkadaşlar yol 27 km fakat yolu şöyle düşünün arabayla 1 saati geçiyor varmak. Sebebi 100m den uzun düz yol yok sürekli viraj ve virajlarda alabildiğine keskin tabi sorun sadece viraj değil dağ yamacı olunca uçurum kenarından gidiyorsunuz. Acayyip zevk aldım. Ben ne olur ne olmaz diye lastik basınçlarını 27 psi den 21 psi ye düşürdüm. Çünkü mıcır üstüne zivt dökülerek yapılmış bir yol vardı. İyi ki de düşürmüşüm dedim bu arada. İlgi odağı oldum yol boyunca festival alanına gelince jandarma ekipleri toplandı geldi nasıl bir alet len bu dediler muhabbet güzeldi. 1000 lik aletleriyle bana artistlik yapan arkadaşların halini hiç sormayın adamların kolları bacakları tutmuyor hepsi turşu gibi şu anda üstelik geride kalmaları da hem de epey bir geride kalmaları da oldukça manidar oldu Neyse böyle zevkli bir gün geçirdim msx le. Özellikle yüksek rakım sıfır ışık kaynağı ile gökyüzündeki yıldızları izlemek ise bambaşka bir deneyim oldu. Zira şehir ışıklarından artık yıldızları seyretmek mümkün değil Ayrıca ufak bir dip not. Shell 97 oktan benzin kullanmaya başladım ve benzin tüketim konusunda makina inanılmaz cimrileşti. Haberiniz olsun. 179 km deyim daha anca 3 çubuğa düştü.
    hobidolap bunu beğendi.

splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    merhaba arkadaşlar. bende yaklaşık bir aydır msx kullanıyorum daha önceleride yazmıştım. işlerim dolayısılaylada foruma pek giremiyordum.

şimdi bende bir çoğunuz gibi size bi kaç soru ve öneriyle geldim

öncelikle lastik konusuna değinelim. ben üzerinde ki fabrikasyon lastikleri değiştirip daha çok araziye elverişli mıcırlı ve yumuşak zeminde kullanıma uygun lastik almayı düşünüyorum bunu nerden temin edebilirim ve ortalama fiyatlar üzerinden tavsiyeleriniz neler olur?

ikincisi msx kullanıcıları olarak bir birimizden çok uzak ve anti sosyal takılıyoruz acaba diyorum istanbul ili ve çevresinde bir toplantı bir buluşma yapsak nasıl olur uzak çevredekilerle ayda 1 yakın çevrede olanlarla sık sık çıkıp turlar yapsak güzel bir piknik alanında toplanıp piknik yapsak varsa kamp severler gidip bir yerlerde kamp atsak fena olmaz mı?

ha şimdi burda illa msxçilerde olması gerekmiyor gönüller bir olsun yeter mantığıyla hareket edip kendimize güzel bir sosyal ortam yaratabilirz kanısındayım bilmem ne düşünürsünüz?

son olarak ta instagram hesabı üzerinden bir grup kurdum ''gromturkey'' adnda akıllı telefonlarınızdan ve pc üzerinden takip eder ve resimlerinizi paylaşırsanız bende instagram üzerinden fotoğraflarınızı paylaşıp güzel bi aktivite gerçekleştirmek istiyorum.
    yurt dışında bunu epey abartıp çok büyük sosyal ağlar kurmuşlar arkadaşlar biz gromcular olarak bunlara bir misilleme yapmalıyız derim şahsen
    saygılar.
    hobidolap bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    arkadaşlar geçtiğimiz hafta çilingöz tarafalrına gittim ve msx imi arazide kullanma fırsatını buldum iki kişi olmamıza rağmen motoruma bir kez daha aşık oldum bunun üzerine bir de lastikleri değiştirip arazi lastiği alabilirsem harika olucak. arazide muhteşem bir keyif aldım gerçekten

murad13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DERBİ GPR 125
    Hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler. Sizin motorun body kitli hali gerçekten çok güzel duruyor google amcaya bi sorun derim
    DÜŞERSEN ÖLÜRSÜN DEMEDİMMİ !!!

Selamlar. Bende 1 haftalık msx kullanicisiyim. Henuz 250 km yol yaptim. Ilk depoyu bugün bitirdim. Bu ilk vitesli motorum. Daha once yazlikta kullandigim Çin mali bir scooter vardi. Ama yazlik yerde motor kullanmak ile istanbul trafiginde kullanmak baya bir farkliymis.
    Neyse motorumu aldığım 2. gunde birde kaza yaptim. Motorda bir suc yok. Tamamen tecrub3sizligimin kurbanı oldum. Sokaktan onume bir araba atladi ve ben panikle hem kaçmaya calistim hemde on frene asıldım. Sonuç kaçınılmaz asfaltla yakın temas. Bende birsey yok cok şükür. Giysilerim tamdi ama daha 2 gunluk motorun sol sinyalini kırdım. Sinyali bantlayip devam ettim. Yaptirmiyicamda. Nazarlik olarak dursun
    Motora gelince. Kullanmasi gercekten cok zevkli. Henuz rodajda olduğundan ve tecrube eksigim oldugundan motoru cok zorlamiyorum. Bir begenmedigim yani selesinin sertliği. 1000km de yumusar diyorlar. Sabirla bekliyoruz.Birde kazadan dolayı birkaz ürkek kullaniyorum. Tecrubelendikce ve daha rahat kulandikca yine yorumlarimi yazarim.
    splender ve ergün1968 bunu beğendiler.

Motosikleti
    crypton
    geçmiş olsun arkadaşım

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:21 ----------

Arka topcase için aparat taktıran varmı arkadaşlar ben bulamadım , ebay de uygun birçok aksesuar var Türkiye ye gönderim varmı bilen alışveriş yapan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirmi

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:24 ----------

http://www.ebay.com/itm/5Pcs-Set-Fauring-Custom-Red-Color-For-MSX-125-HONDA-GOM-/111440085998?pt=Other_Vehicle_Parts&hash=item19f25 8c3ee&vxp=mtr#ht_4646wt_1217

http://www.ebay.com/itm/Honda-Grom-MSX-125-2014-Luggage-Rack-Rear-New-/261534032174?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash =item3ce4a4a12e&vxp=mtr#ht_1501wt_1612

http://www.ebay.com/itm/Honda-Grom-MSX-125-Accessories-White-Mudguard-Fender-Fiberglass-steel-/291209773072?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash =item43cd748010&vxp=mtr#ht_740wt_1217

daha yüzlercesi var arkadaşlar hepside çok güzel

Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Alıntı tdenizeren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar. Bende 1 haftalık msx kullanicisiyim. Henuz 250 km yol yaptim. Ilk depoyu bugün bitirdim. Bu ilk vitesli motorum. Daha once yazlikta kullandigim Çin mali bir scooter vardi. Ama yazlik yerde motor kullanmak ile istanbul trafiginde kullanmak baya bir farkliymis.
    Neyse motorumu aldığım 2. gunde birde kaza yaptim. Motorda bir suc yok. Tamamen tecrub3sizligimin kurbanı oldum. Sokaktan onume bir araba atladi ve ben panikle hem kaçmaya calistim hemde on frene asıldım. Sonuç kaçınılmaz asfaltla yakın temas. Bende birsey yok cok şükür. Giysilerim tamdi ama daha 2 gunluk motorun sol sinyalini kırdım. Sinyali bantlayip devam ettim. Yaptirmiyicamda. Nazarlik olarak dursun
    Motora gelince. Kullanmasi gercekten cok zevkli. Henuz rodajda olduğundan ve tecrube eksigim oldugundan motoru cok zorlamiyorum. Bir begenmedigim yani selesinin sertliği. 1000km de yumusar diyorlar. Sabirla bekliyoruz.Birde kazadan dolayı birkaz ürkek kullaniyorum. Tecrubelendikce ve daha rahat kulandikca yine yorumlarimi yazarim.

öncelikle geçmiş olsun arkadaşım. işlh bundan sonra böyle talihsizlikler yaşamassın bu da sana bir ders olmuş olur tabii görünmez kazada da yapıcak bir şey yok elbet.
    msx candır diyorum bu arada bulunduğunilçeyi de belirtirsen yakınlık derecesine göre tanırız bir birimizi daha iyi olur.

Motosikleti
    honda pcx
    geçmiş olsun kardeşim. allah can sağlığı versin motoru tamire verirsin sıfır gibi olur. allah beterinden saklasın. Tecrübelerini bekliyoruz. nasipse mart yada nisanda da ben alcam inşalllah

Ben Uskudar Cengelkoydeyim. Yakinlardaysaniz gorusmek isterim.
    Bugun motorun lastikleri degistirdim. Michelin Power Pure lastik taktirdim. Bizim yakinlarda bir motorcuvar. Orada hallettirdim. Usta bu arada motorun sagina soluna da bakti. Ilki fabrikasyon zincir ayarinin asiri gergin olmasi. Saglam bir kufur etti hondaya. Normal hale getirince bende anladim ne kadar gergin oldugunu. Motoru zorlar bu kadar gergin zincir dedi. Onun farkini ben anlamadim. Ama debriyajinin cok yukarda kavradigini soyleyip onuda ayarlayinca motor baska birsey oldu. Kullanmasi inanilmaz kolaylasti. Vites gecisleri motoru kaldirma v.s. cok rahat artik. Daha ilk vitesli motorum oldugundan heralde bende bir problem var, daha alisamadim, acemiyim falan diyordum. Meger sikinti debriyaj ayarindaymis. Sizinde boyle sıkıntılarınız varsa bir kontrol ettirin mutlaka.

Motosikleti
    ooo sayımız artmaya başlamış

Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ooo sayımız artmaya başlamış
    Bence daha da artacaktır motor çok zevkli

Kaza yapan arkadaşa da geçmiş oldun diyorum.

Selamlar. Bugun 270 km yol yaptım benim ufaklikla. Virajli orman yolları, otoban, sehir ici trafiği karışık 270 km. Alistikca zevki artiyor bu ufakligin Tek sıkıntısı arka tarafimdaki agri Acemiligimi hos görün. Bir sorum olacak. Ben nasil yikayacagim gunu. Yani oto yikamada tazzikli suyla mi, yoksa bahce hortumuyla falanmi. Neye dikkat etmem lazım yıkarken?

Motosikleti
    hiç bir motor tazikli daha doğrusu basınçlı su ile yıkanmaz zaten hortumla su tutun 2-3 dk bekleyin daha sonra tekrar su tutun yumuşayan pislik temizlensin. daha sonra yumuşak kuru bir bezle kurulayın ardından düğmeler olsun elektronik açıkta kalan aksama wd40 sıktınız mı ohh mis 500 km de bir de zinciri temzileyip yağladınız mı demeyin motorun keyfine.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:13 ----------

benimki de aksine çok gevşekti Debriyaj konusuna gelirsek ben genelde seri vites değiştirdiğim için bilerek yukarı da kalmasını tercih ettim daha çok işime geldi

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:17 ----------

bu arada arkadaşlar vida bağlantı noktalarını kontrol edin özellikle egzozun alt bağlantı bölümündeki vidalar. ilk zamanlar titreşimden dolayı olsa gerek gevşeyip düşebiliyor.
    tdenizeren bunu beğendi.

Ya sizde de peki vites değişimlerinde sıkıntı oluyor mu??

Motosikleti
    ilk aldığında vites geçişleri bir kemikli sert yani fakat içindeki koruyucu ince yağdan kaynaklanıyor. İlk yağ değişiminden sonra zaten farkı hemen anlayacaksınız. 1500 km den sonra lokum gibi oluyor zaten Ayrıca vibrasyon neredeyse yok denilecek kadar azalıyor. Evet şaka gibi ama muazzam derece azalıyor. Yalnız mutlaka ama mutlaka zincir gerginliğini kontrol ettirin ve dediğim gibi her 500 km de bir yağlayın 1000 km de bir de temizleyin. Arkadaşıma daha aldık daha doğrusu arkadaşımın arkadaşı ben elemanı bilmiyorum az önce benim msx e bindi daha sonra abi neden bu kadar fark var dedi çok yumuşak olmuş sürüşü çok hoşuma gitti benim ki neden kalas gibi dedi ben de az önce yazdıklarımı söyledim. rahatladı. Dediğim gibi 1500 km den sonra lokum gibi oluyor. Satmak istiyorum ama kıyamıyorum da o derece

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567891757107 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)