Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda MSX 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bpak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yine msx 125
    Cam universal olarak geciyor. Hicbir yeri delmeden direk gidona tutturuluyor kelepceli baglanti aparatlariyla. Givi a660 kullanan arkadasla da konustum baglanti aparatlarini ayni oldugunu soyledi.

Alıntı Tayfun44 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu aldigin on cam direk uyumlumu ?

Birde aküyü cikarmayi unuttum 1 aydir yatiyo 130 km uzakta birde motor acaba mayisa kadar kalsa sorun olurmu ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okan kömür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda grom
    Benim motor 3000 kmye geliyo yağını değiştirmek istiyorum acaba 4000 bakımına sokmalımıyım yoksa sadece yağını mı değiştirmeliyim

halisakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Grom
    Alıntı okan kömür adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motor 3000 kmye geliyo yağını değiştirmek istiyorum acaba 4000 bakımına sokmalımıyım yoksa sadece yağını mı değiştirmeliyim
    yağ değişimi her 2000 km de bir olacak şekilde yeniden düzenlendi msx klavuzunda.

hummar34 bunu beğendi.

okan kömür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda grom
    İlla honda servisindemi yağı değiştirmeliyim o zaman kendi motorcumda yağı değiştirsem olmaz mı garantiden çıkmaz dimi simdi yağı değiştirsem 4000 de normal bakıma sokarım motoru

Supap ayarida yapin 2 yasinda oldu motorlar.

Motosikleti
    mt 07
    Yaw ben 1000 km gitim sordum 4000 de gelcen dedii şimdi 3000 km oldu geç olmadan gitsemmi yoksa 4000 beklesemmi karar veremedim

Kaldorein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda MSX125, KTM Duke 250 ABS
    Ben de 1000 - 4000-8000 gittim. Herhangi bir sıkıntı olmadı arada. Öyle herkesin dediğin gibi 300 km de bir zincir yağlama işine vs de girmedim ki 4000-8000 arası uzun yol yaptım (1500km civarı) hiçbir sıkıntı olmadı.
    GromNation

Valla zincirin 15tl oldugunu ogrendigimden beri bende yaglamiyorum )

Motosikleti
    mt 07
    Alıntı AhmetH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla zincirin 15tl oldugunu ogrendigimden beri bende yaglamiyorum )
    Wav ben oğlumun 24 inc bisikletinin zincirini 13 tl ye aldım Acaba aynı zincir mi )

feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Ben düzenli yağlıyorum aslında ama bir süre aksattım 700 km falan açıldı aralık.
    Zincirin üzerinde renkte değişimler oldu (sanki paslanmaya başlayacak gibi görünüyordu)
    motorun çekişinde fark varmış gibi hissettim (bana da öyle gelmiş olabilir)
    Birde zincirden şıkır şıkır ses geliyordu.

Hepsi bir yana geçen zincir temizliğinin önemiyle ilgili bir yazıda "zincir kopup hareket halindeyken arka tekeri kilitleyebilir" gibi bir şey okumuştum. O zaman zarar sadece maddi boyutta da kalmayabilir.

Motosikleti
    yine msx 125
    Arkadaşlar arka çamurluğu iptal edip hem plakayı hem de arka sinyalleri takabileceğimiz bi aparat vs. var mıdır?

Bu arada ebayden 9 dolara aldığım ayna uzatma aparatlarım gelmiş. Haftasonu deneyip yorumlarımı yazarım buraya.

halisakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Grom
    Alıntı bpak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar arka çamurluğu iptal edip hem plakayı hem de arka sinyalleri takabileceğimiz bi aparat vs. var mıdır?

Bu arada ebayden 9 dolara aldığım ayna uzatma aparatlarım gelmiş. Haftasonu deneyip yorumlarımı yazarım buraya.
    http://www.vagabondmotorsports.com/c...der-eliminator

http://www.amazon.com/Vagabond-Motor.../dp/B00MIHIYVA
    bpak bunu beğendi.

Motosikleti
    yine msx 125
    Maşallahı varmış fiyatların

420 zincir innova cup zinciri falan desenizde anlaşılıyor. bakla sayısı tutmuyor sadece. onuda iki paket alıp bakla ekliyorsunuz olup bitiyor :D
    yani ilk değişim 30 lira sonrakiler 15 :D

Tayfun44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA GROM
    Arkadaşlar kendi görüşümdür bu ; ben baya bi toz toprakta kullanıyorum motoru ve cok az yıkadım temizledim bütün yaz boyunca
    1-Shell den aldığım benzinle motorun performansının daha verimli oldugunu gözlemledim tamamen marka övmek kötülemek amacıyla yazmıyorum sadece kendi görüşüm 1 2 kere petrol ofisinden aldım ama shellden daha çok memnunum .
    2-15 30 Tl falan diyip zinciri esgeçmemek gerek,motoru temiz tutmak lazım , yaklaşık 2 hafta motoru pis tozlu kullandım zinciri yağlamadım hiç temizlik yapmadım ve 2 hafta sonunda çok güzel bi temizlik yaptım zinciri cok saglam yagladım ve ciddi bir performans çekiş degişikligi yaşadım ondan sonra ulan ben napıyorum diyip motora kızım gibi bakmaya başladım ve arkadaşların dedigi gibide yağlanmazsa paslanıp vs. kopma ihtimali olabilir şahsen kimsenin yolda giderken böyle olmasını istemem

Motorlarımızı sevelim temiz tutalım
    hummar34 bunu beğendi.

hummar34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda MSX 125 , Kawasaki ER6N , Ducati 795

Maalesef Kusurlarını Söylemediğimiz için Kendini Mükemmel Zanneden insanlar Var. Uygun Bir Uslüp ile Söylemek Gerekiyor

divergent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda MSX
    Arkadaşlar motoru alalı henüz 3 hafta oldu ve 500 km'deyim. Rodaja uygun kullanıyorum, hiç devir kesiciye sokmadım, 90 km'nin üstüne çıkmadım. Fakat son zamanlarda motorun sesinde bir değişiklik sezdim. Durur haldeyken gaz verip bıraktığımda motordan bir hırlama sesi geliyor, aynı şekilde hareket halindeykende elimi gazdan çektiğim zaman ara ara bu sesi duyuyorum. Bilmiyorum videoya çeksem belki duyulur. Burdaki honda servisine sorduğum zaman yağ inceldiğinden kaynaklanıyor dediler ama bende nedense bir endişe oluştu. 1000 bakımınada az kaldı, yağ değişince o ses gider mi yoksa istemeden motora zarar mı verdik?

Motosikleti
    mt 07
    Alıntı divergent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motoru alalı henüz 3 hafta oldu ve 500 km'deyim. Rodaja uygun kullanıyorum, hiç devir kesiciye sokmadım, 90 km'nin üstüne çıkmadım. Fakat son zamanlarda motorun sesinde bir değişiklik sezdim. Durur haldeyken gaz verip bıraktığımda motordan bir hırlama sesi geliyor, aynı şekilde hareket halindeykende elimi gazdan çektiğim zaman ara ara bu sesi duyuyorum. Bilmiyorum videoya çeksem belki duyulur. Burdaki honda servisine sorduğum zaman yağ inceldiğinden kaynaklanıyor dediler ama bende nedense bir endişe oluştu. 1000 bakımınada az kaldı, yağ değişince o ses gider mi yoksa istemeden motora zarar mı verdik?
    Aynı ses bende de var 3000 km deyim bana sanki gevşek cıvata var gibi geliyor dikkat etmeyince duyulmuyor

divergent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda MSX
    Alıntı s0me0ne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı ses bende de var 3000 km deyim bana sanki gevşek cıvata var gibi geliyor dikkat etmeyince duyulmuyor

Bugün 5000 km'de bir msx ile karşılaştırma şansım oldu. Ondada aynı ses mevcut ama daha az duyuluyor, belki bendede 1000 bakımından sonra azalabilir. Ses daha çok gidonun aşağısından geliyor. Gazı verip bırakınca devir düşerken bir grruff sesi geliyor yada grroomm da olabilir motor kendi adını sayıklıyor galiba ismide bu sesten geliyor olabilir Diğer msx'in sahibi arkadaşta fan sesine benzetti, zaten ses en çok havalandırma kanalının ordan geliyor.

Ayrıca bir video buldum ve o sesin aynısı var.

28. saniyeden itibaren izleyin
    https://www.youtube.com/watch?v=FbI3dBZguhY

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    S.a millet
    Bende 125 cc aldım.
    Gocaman lastiklerim var.
    Ayıya biniyom :D

Atıf Buraya:

tamamı için
    http://onedio.com/haber/ben-yaptim-b...15-kisi-598436
    erso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)