Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda MSX 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    okan kömür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda grom
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    serviste 4bin de bir yazıyor ki ideal aralıktır aslında. 4bin i geçirme yeter. yağ olarak da mevsimsel olarak değişir. 10-30 değil 10-40 bile ince kalır bu sıcaklara. 15-50 kullanıyordum motul 5100 yarı sentetik.

ince yağ bu sıcaklarda hava soğutmalı motosikletinizin içerisinde iyice su gibi olacak tutunması azalacak viskozitesi artacak. bu yüzden bu sıcaklarda birazcık daha kalın bir yağ önerilir. kışın 10-30 10-40 kullanabilirsiniz.

Teşekkürler hocam sizin msx te amortisorlelinde kırmızı honda yazılı kılıfa benzer sey vardı ismini bilmiyorum onu nereden bulabiliriz msxe cok yakısmıstı honda bayilerinde falan varmıdır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı okan kömür adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler hocam sizin msx te amortisorlelinde kırmızı honda yazılı kılıfa benzer sey vardı ismini bilmiyorum onu nereden bulabiliriz msxe cok yakısmıstı honda bayilerinde falan varmıdır
    amortisör çorabı diye sahibinden de aratabilirsiniz dostum
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    serviste 4bin de bir yazıyor ki ideal aralıktır aslında. 4bin i geçirme yeter. yağ olarak da mevsimsel olarak değişir...
    .
    Dostum 4 bin demişsin ama ben servise gittiğimde 2 binde yağ değişimi, 4 binde servis demişti.
    Kitapçıkta da 2 binde yağ değişimi gerektiği yazıyor

http://honda.com.tr/App_Assets/Kilavuzlar/95/151/msx1251332k26b000.pdf
    sayfa 36
    telike bunu beğendi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı feti_can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum 4 bin demişsin ama ben servise gittiğimde 2 binde yağ değişimi, 4 binde servis demişti.
    Kitapçıkta da 2 binde yağ değişimi gerektiği yazıyor

http://honda.com.tr/App_Assets/Kilavuzlar/95/151/msx1251332k26b000.pdf
    sayfa 36
    Güncelleme yapılmış 2bin de bir diye. bunun sebebi kullanılan yağ kalınlığı viskozitesi ve kalitesidir. 2014 kitapçığımda özellikle kontrol ettiğim bir husustu böyle bir ibare yoktu. değişim sıklığını arttırmışlar. vardır bir nedeni. Aldıkları bir feedbackten ötürü olabilir.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Motosikleti
    NC750X, MSX125, PCX125
    Arkadaşlar merhaba,

Eşimin msx' ini aldıktan 9 ay sonra 300 km de iken 1000km de yapılması gereken ilk bakımını yaptırdım. (motoru memlekete getirdim ve buraya en yakın honda servisi 200km uzaklıkta)

aradan geçen 3 ayın sonunda şuan motor 1400km de. Burası küçük bir yer olduğu için ekim ayına kadar fazla km yapmayacaktır. Kullanım kitapçığında bakım aralıkları 1000km-4000km veya 6ay-12 ay şeklinde gidiyor. Ayrıca kalın harflerle "motor yağı 2000km de bir değiştirilmelidir" yazmışlar. Ekim ayında 6 ay olmuş olacak bir önceki bakımdan bu yana.

Bu motoru evladımız olarak görüyoruz, bir terslik olmadığı sürece bizimle olacak O nedenle masraf yapmaktan kaçınmıyorum. Sizce şuan bir yağ değişimi vs gerekli midir? Neleri değiştirmemi önerirsiniz yoksa bir sonraki honda servisine gidene kadar birşey yapmama gerek yok mu?

Teşekkürler

halisakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Grom
    Alıntı ruuuuud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Eşimin msx' ini aldıktan 9 ay sonra 300 km de iken 1000km de yapılması gereken ilk bakımını yaptırdım. (motoru memlekete getirdim ve buraya en yakın honda servisi 200km uzaklıkta)

aradan geçen 3 ayın sonunda şuan motor 1400km de. Burası küçük bir yer olduğu için ekim ayına kadar fazla km yapmayacaktır. Kullanım kitapçığında bakım aralıkları 1000km-4000km veya 6ay-12 ay şeklinde gidiyor. Ayrıca kalın harflerle "motor yağı 2000km de bir değiştirilmelidir" yazmışlar. Ekim ayında 6 ay olmuş olacak bir önceki bakımdan bu yana.

Bu motoru evladımız olarak görüyoruz, bir terslik olmadığı sürece bizimle olacak O nedenle masraf yapmaktan kaçınmıyorum. Sizce şuan bir yağ değişimi vs gerekli midir? Neleri değiştirmemi önerirsiniz yoksa bir sonraki honda servisine gidene kadar birşey yapmama gerek yok mu?

Teşekkürler

bakım sıklığı hangisi önce gelirse hocam 1000-2000-4000 km yağ değişimi sık kullanan kişilerde az kullanılırsa 6 aylık periyodlar halinde yağının değişmesi gerekiyor. Kitapçıktada belirtiyor hangisi önce gelirse ya km yada zaman aralığı diye.

Motosikleti
    msx 125
    Arkadaşlar selam gene bi vidyo çektim geçen seferki gibi ses sıkıntılı değil. Ankarada eymir gölü tarafında gezdim biraz. Her türlü yoruma açığım istediğiniz gibi yorumlayın teşekkürler.
    buda kanalımın linki
    https://www.youtube.com/channel/UCWJ...apnqA3bHFBpLog

hummar34 bunu beğendi.

Kaldorein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda MSX125, KTM Duke 250 ABS
    Selam arkadaşlar,

Forumdan @DeltaEagle ile birlikte bayramda yaptığımız İstanbul-Yunanistan gezisine ait resimleri paylaşalım forum şenlensin Çok da fazla mola vermenize gerek kalmadan rahat gidebiliyorsunuz. Motorlar canavar maşallah. Totalde 1100 km civarı bana mısın demeden gittik geldik Resimler aşağıda. İyi forumlar

-----------

--------------

--------------

--------------

--------------

-------------

erso, telike, hummar34 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı ruuuuud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Teşekkürler
    Dostum 1000 km bakımı eskiden arabalarda da olan rodaj bakımı
    Benim kulaktan dolma bildiğim, bu süreçte yağ daha fazla kirlenir ve bundan dolayı yağın değişmesi istenir.
    2000 km bakımını erken yaptırman daha sağlıklı gibi görünüyor.

Motosikleti
    msx 125
    Alıntı Kaldorein adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar,

Forumdan @DeltaEagle ile birlikte bayramda yaptığımız İstanbul-Yunanistan gezisine ait resimleri paylaşalım forum şenlensin Çok da fazla mola vermenize gerek kalmadan rahat gidebiliyorsunuz. Motorlar canavar maşallah. Totalde 1100 km civarı bana mısın demeden gittik geldik Resimler aşağıda. İyi forumlar
    Bravo size Biraz da bilgi verirseniz daha güzel olur nerelere gittiniz, sınırdan geçerken problem oldumu, yakıt tüketimi nasıldı ? bide vidyo gelirse süper olur. Tebrikler

Kaldorein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda MSX125, KTM Duke 250 ABS
    Alıntı erso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bravo size Biraz da bilgi verirseniz daha güzel olur nerelere gittiniz, sınırdan geçerken problem oldumu, yakıt tüketimi nasıldı ? bide vidyo gelirse süper olur. Tebrikler
    Kadıköyden yola çıkarak malkara keşan üzerinden yunanistan'ın Kavala bölgesine gittik. Sınırdan geçerken sıkıntı olmadı gümrükte bekledik biraz (1 saat kadar ) Devletimiz sağolsun har(a)ç pulu alıyorsunuz 15 lira vererek pasaport ve ruhsat Türkiyeden çıkmanıza yeterli oluyor. Yunanistana girişte pasaport ve uluslararası ehliyet soruyorlar kesinlikle. Uluslararası ehliyet de yine devletimiz sağolsun 417 TL gibi cüzzi bir fiyata çıkartılıyor 5 dakikada.

Yakıt olarak sanırım 5 kere depoyu fulledik gidiş dönüş için. Yani 1100 km de 90-100 lira arası bir yakıt sarfiyatı oldu. Video da çektik bol bol fırsat olunca yüklerim onlarıda
    GromNation

Motosikleti
    msx 125
    Alıntı Kaldorein adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kadıköyden yola çıkarak malkara keşan üzerinden yunanistan'ın Kavala bölgesine gittik. Sınırdan geçerken sıkıntı olmadı gümrükte bekledik biraz (1 saat kadar ) Devletimiz sağolsun har(a)ç pulu alıyorsunuz 15 lira vererek pasaport ve ruhsat Türkiyeden çıkmanıza yeterli oluyor. Yunanistana girişte pasaport ve uluslararası ehliyet soruyorlar kesinlikle. Uluslararası ehliyet de yine devletimiz sağolsun 417 TL gibi cüzzi bir fiyata çıkartılıyor 5 dakikada.

Yakıt olarak sanırım 5 kere depoyu fulledik gidiş dönüş için. Yani 1100 km de 90-100 lira arası bir yakıt sarfiyatı oldu. Video da çektik bol bol fırsat olunca yüklerim onlarıda
    Yurtdışına çıkmayı düşünenler için yararlı olacaktır. vidyoları bekliyoruz.

Herkese selamlar;

Başlığın bir kısmını okudum, bir kısmını okuyamadım hakverirsiniz ki...

Ben de aksilik olmaz ise aybaşı bir MSX 125 sahibi oluyorum. Kendisi ilk motorum da olacak aynı zamanda.

Birkaç da sorum olacak;

Sanıyorum koruma demiri vs. bulunmuyor bu model için? Sadece koruma topuzu var... ona da Türkiye'de herhangi bir internet sitesinde rastlayamadım...

Lastikler konusunda sıkıntılı yorum vardı bolcana... bu durum hala böyle mi? Memnun olan yok mu?

Varsa tavsiyeniz, uyarınız kulağım hep açık.

okan kömür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda grom
    Vayy be ben bayramda motoru istanbuldan kırklareline getirmeye korktum siz yunanistana gitmisiniz helal olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:51 ----------

Alıntı mistereko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar;

Ben de aksilik olmaz ise aybaşı bir MSX 125 sahibi oluyorum. Kendisi ilk motorum da olacak aynı zamanda.

Birkaç da sorum olacak;

Sanıyorum koruma demiri vs. bulunmuyor bu model için? Sadece koruma topuzu var... ona da Türkiye'de herhangi bir internet sitesinde rastlayamadım...

Lastikler konusunda sıkıntılı yorum vardı bolcana... bu durum hala böyle mi? Memnun olan yok mu?

Hocam lastikleri kötü ama ben hala sürüyorum artcı olarak ben ikizimle biniyodum fıtness yaptığı için kilo alınca binmekte zorluk cekiyoruz arkadada ben 52 kiloyum arkamada 60 kiloya kadar biri binince rahat oluyo bide benim arkamda biri olu ca sanki motorun lastikleri daha iyi tutuyomus motordaha sağlam basıyomus gibi geliyo belkide psikolojiktir ama çoğunluk lastiklerden şikayetçi

Motosikleti
    msx 125
    Alıntı mistereko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar;

Birkaç da sorum olacak;

Şimdiden hayırlı olsun benimde ilk motorum msx aramız gayet iyi kendisiyle koruma demiri felan ben hiç görmedim belki yaptıran vardır bilgim yok. Lastikler biraz sıkıntılı bütçe varsa değiştir ama yoksa bi süre idare eder seni. Bi kaç mesaj üstte inceleme gibi bi vidyom var onu izleyebilirsin. Keyifli sürüşler.

Motosikleti
    Honda Grom
    tyga egzoz, plakalık, belly pan geldi cumartesi grom u teslim aldıktan sonra montajını yapıcam.

erso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Burgman 200 ABS
    Alıntı halisakal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tyga egzoz, plakalık, belly pan geldi cumartesi grom u teslim aldıktan sonra montajını yapıcam.

http://i.imgur.com/XHAEzd8.jpg?1
    Selamlar, güle güle kullanın şimdiden. Tyga'yı ne kadara ve nereden aldınız acaba?

Motosikleti
    Honda Grom
    Alıntı Deltaeagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, güle güle kullanın şimdiden. Tyga'yı ne kadara ve nereden aldınız acaba?
    $297.96USD header dahil komple set $57.84USD kargo ücreti. Siparişten sonraki gün kargoya verildi Tailand dan yola çıktı 3 günde Türkiyeye giriş yaptı 1 hafta Gümrükte kaldı eve yazı gelince gittim %20 vergi ödeyip teslim aldım.

kargo içinde bellypan ve plakalık olduğu için koli baya büyüktü, sadece egzoz sistemi (header 3 parça) ufak kutuda gelebilir ve gümrüğe takılmayabilir.

sadece egzoz 174 USD
    http://tyga-performance.com/site/product_info.php?cPath=72_1036_1118_1119&products_ id=2988

Motosikleti
    msx 125
    Alıntı halisakal adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://i.imgur.com/XHAEzd8.jpg?1
    Montaj vidyosu olursa süper olur

Motosikleti
    Honda Grom
    video çekemiyorum zaten 6-7 vida sıkıcaksınız içinden resimli anlatımlı döküman çıkıyor.

erso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)