Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda MSX 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tayfun44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA GROM
    Mücahit bey telike arkadaşımızında açıkladıgı gibi bu motorun amacı
    Sehiriçi trafiginde kıvrak
    Yazlık yer için sahilde falan dikkat çeker yeni arkadaşlıklar edinirsiniz
    Başlangıç olarak çok güzel bi motor hiç bilmeyen birine 15 dakkada ögretirsiniz
    2 nci motor olarak kullanılır büyük makinası olanlar benzinden tasarruf için kısa mesafelere kullnıyor
    Kısa boylu bayanlar için alabilcekleri en tatlı motorsiklet

Satanlar ise ; ya cc yükseltmek için yada paraya ihtiyacı oldugu için satar
    Haricinde telike nin dedigi gibi yüksek performans bekleyip alamayanlar satar kendi düşüncelerim

Motorun kronik bi sıkıntısı yok sonucta aşırı eglenceli bi motor ve de bastınmı tek kişi gidiyo yani beni tatmin etti artçılı kullanımda ise sorun yaşamadım artçımda rahatsız olmadı . 2 kişi içinde keyifli bi motor
    telike bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    bastığında iki kişi de 90ı geçiyor ya :D ben dibine kadar sıkarak 110 gördüm iki kişi de rahatlıkla 100ü geçebilir :d ardçım da benim gibi kallavi bir adamdı :D

ATLANTİS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA MSX 125 (GROM)
    ben daha almadan hastası oldum ben sanırım alır almaz kuyrugu sokucemde plakayı nerteye takarım onu dusunuyorum tc de enufak pılaka kac olur acaba

Merhaba. Motora başlangıç için Benelli TNT 25 ile Honda Grom arasında kaldım. Aklım tabiki bizim monkeyde ama TNT aynı sele yüksekliği ve geniş lastik olduğu için hayati tehlike Groma göre az. TNT mayısta satışta. İtalyan kalitesi diyorlar. Saygılar.

Motosikleti
    HONDA GROM
    Katlanir plaka takabilirsiniz ama kendi dusuncem hic guzel olmuyo :/

Baslangic olarak bence grom daha uygun ufak kkivrak olmasi kolaylik sagliyo Tnt yi bilmiyorum fakat dedigim gibi grom tam bi acemi motoru ufak olmasi nedeniyle kolay kontrol edebilirsiniz

Motosikleti
    honda grom
    valla bence msx tan bir keyif motoru. alıp satmam üstünede gider başka bişey alırım diyosan msx al ama yok ben başka motor alamam, arada uzun yollar (50 km den fazla) yol yaparım, arada gazlarım uzaklara giderim diyosan Benelli yi al. Büyük lastik herzaman avantaj. Hayati tehlike kavramına pek katılmıyorum, motoruna göre sürmek lazım. Benelli bildiğim kadarıyla eski bir marka ama sanırım Çin liler satın almış üretimide Çin deymiş emin değilim. Ama kalitesinin düşük olacağını hiç zannetmiyorum heleki bunca dandik çin malı varken onun çok çok daha kaliteli olacağından eminim. Bir tek servis sıkıntısı olabilir.

Motosikleti
    HONDA MSX 125 (GROM)
    pirelli güzel durmus motorda üzücü bi haber türkiyede zam gelcekmis gene bu alete 150 200 tl kadar bian önce almaklazım aslında

hummar34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda MSX 125 , Kawasaki ER6N , Ducati 795
    pirelli gercekten sahane bir gorunumu var . kalin ve iri gozukmesi motosiklete ekstra bir guzellik katiyor. diger marklara dikkat ettim biraz ince gibime geldi . bunun disleri heraalde iri gozuktugu icin sahane bir durusu var. ama bir cok arkadasim lastik olarak Michelline diyor . zemine daha guzel yapisip ve kayma sikintisi pek yasamiyorlarmis . bende bu lastikte hic yasamadim oyle bir sikinti ama zaten yagmmuru havada birak yerler islakken biile disari imkani yok cikarmiyorum.zaten burda hep gunes . yagmur yagdigi zamanda harbiden gokteen sanki kovayla su bosaltiryolar derler yaa ) aynen oyle . zaten en krali 1 gun yagmur yagiyor.

Tekrrardan soyluyorum aksesuar alacak arkadaslar Tehlikeli arkadasla iletisim kursunlar sizlere fiyati o arkadasimiz verecektir .

herkee kazasiz belasiz masrafsiz surusler dilerim .

Motosikleti
    HONDA MSX 125 (GROM)
    valla biz once motoru alalımda aksesuar suan için ikinci planda birde bugun benım aklıma geldı benım arabayı arka koltuğu one yatırıp bagaj boşluğunu olctum 180 gibi cıktı motoru olctum bugun 170 plaka takılan parçayla osokulurse 160 kusur oluyor sanırım benım bagaja yan yatırarak sıdırabılırım araba dacia sandero buarada birde solebi pilanımvar bızım bınada asansör boslugu ve kapıları var ama asansör yok kapılar kaynatılmış ben gırıs kattakı kapıyı açıp zemınle sıfır bı kaplama yapıp motoru oraya kıtleyebılıceyımı düşünüyorum asansör kapısına bırde kilir yaparsam goz onunde kalmamış olucak ehlıyet ve motoru haledenekadar orayı hallederim bu hafta sonu oıse bakıcam sanırım kanın boşluğuna sıgarmı bılemıyorum ölçmek lazım gerçi teklastık üzerine illakı sığar o isi yaparken resimliycem paylaşırım burdan sanırım ben once temellerı yapıyom garac ehlıyet ekipman msx 125

Motosikleti
    HONDA GROM
    Abi bizim milletimizin dusunceleri cok degisik ya yurt disi boyle degil .

Bana soruyo gorenler kaca aldin diye fiyati duyunca herkez ya 2 nci el 600 luk alsaydin diyo ya araba alsaydin diyo yada saçma sapan biseyler soyluyolar :D
    bu motorun keyif motoru oldugundan kimsenin haberi yok.

Alicak arkadaslar bu kelimelerin cevabina simdiden hazirlansin derim he bide resmini gorende direk kucucuk diyo sinir olmamak elde degil
    yani benim cevrem bu sekilde ama tahminimce cogu kisinin cevrede boyledir
    Allah msx kullanicilarina sabir versin .

En guzeli kafaya takmayip gezmek abi herkez bakiyo yani ilgi fena cekiyo .

18 yasinda ve msx sahibiyseniz hayat gercekten 2x zevk veriyo siddetle oneriyorum bu motoru alin abi

Motosikleti
    HONDA MSX 125 (GROM)
    valla ben 40 yasımdayım bugüne kadar radyo kontrollü model araba uçak helikopter hobilerim oldu ve halen devam edıyorum bununyanında okçuluk ve bikac cılgınlıgım oldu açıkçası motora hep bı ılgım vardı ama biturlu başlayamadım inşallah baslıycaz diycem benım bi rc heli vardı fıyarı 5000 Euro idi hic tanımadığım adamlar dan işitmediyim laf kalmadı or vay mala bak ben oparaya bmv alırım hadı sade vatandaşı geçtim bigun uçuruyorum helıyı yanıma bı ekip aracı yanaştı hayırdır bilader napıyosun sen o telsizle arkadaşım telsizdeyil kumanda bak havada helikoptervar onu uçuruyorum memurdan cevap konuşurken yüzüme baksana cevap memurbey helikopteri indireyim ondan sora memur sen zeka özürlümüsün vs vs burası türkiye biz alısıgız yani

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:59 ----------

benim asıl istediyim bunu görene kadar küçük bi kıros motoru almaktı ama istanbulgibi biyerde yasıyosan pekbi anlamı olmazdı omotoru senede 1 hafta kullana bilirdim bunu görünce dedim tamam buna bide dişli lastık buldukmu az bıraz toprak yollardada giderim gibime geliyor bagajada sıdırdıkmı ver elini Amerika

Motosikleti
    HONDA GROM
    bu motora dişli kros lastigi falan takmana gerek yok bence çünkü bende yazlıkta kullanıyom taş toprak asfalt çamuurun içinden falan dinlemeyip geçiyorum .

Dedigim gibi çok eleştiri geliyo motora kimseyi takmayıp devam etmek en iyisi her konuda önemli olan kendimizin begenmesi

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    arkadaşlar aksesuar isteyen olursa özelden ieltişime geçelim ben her gün online ım forumda

mücahit1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Null
    cevaplar için ayrı ayrı teşekkür ederim artık disarda o kadar görmeye başlayinca ve bi o kadar ilan görünce sorayım dedim

Motosikleti
    HONDA MSX 125 (GROM)
    Alıntı Tayfun44 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motora dişli kros lastigi falan takmana gerek yok bence çünkü bende yazlıkta kullanıyom taş toprak asfalt çamuurun içinden falan dinlemeyip geçiyorum .

Dedigim gibi çok eleştiri geliyo motora kimseyi takmayıp devam etmek en iyisi her konuda önemli olan kendimizin begenmesi
    motoru almak sorundeyilde ehliyete kafayı takıyorum daha önce motor tejrubem olmadıgı icin umarım bisorun cıkmadan alırız

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:37 ----------

ehliyet sınavından önce hondanın eyitim olayına mı gırsek kararsızım valla

Motosikleti
    HONDA GROM
    Valla benimde ehliyetim yok suan bende giricem sinavi bekliyorum fazla kasmana gerek yok bisiklette iyi denge yapiyosan tamamdir biyerden skuter bul gaz fren olayini kavra motosikletin ne oldugunu anla sonra vitesliye alisirsin ilk baslarda karistirirsin ama o kadar korkulcak bisey yok araba gibi bas debriyaja vites at cek elini bende hic motor surmeyi bilmiyoken oyleydim ama ilk zamanlar yokuslarda sknti yasarsin ama gozunde buyutup korkma ne adamlar neler kullaniyo
    hondaNin guvenli surus egitimde saniraam yuksek cc makinalarda kullandiriyolar gücün ne oldugunu anlamaniz icin ama gitmeniz sizin icin faydali olur illa hondada degil her hangi bi kurstanda egitim alirsiniz yazili sinav da cok zor değil internetten pratik yaparsin .
    direksiyon sinavinda 8 duba bide platformu gec tamamdir

Motosikleti
    HONDA MSX 125 (GROM)
    seytan diyor git al motoru bos bulduğun biyerde yavaş yavaş alıştırma yap gerçi ehliyet kursu eyitim vericek hocanın sölediyine gore bizim verdiyimiz dersler ehliyet sınavı için yeterli zaten ehliyetin var depriyajı vitesi biliyosun iki derste elin alışır sorun olmaz
    zaten benim korkum motoru kullanamamak deyil sonuçta olcuyorum benim bisikletten daha ufak sadece ağırlık fazlası var korkum ılk sınavda geçemeyip bita sınav beklemek

Motosikleti
    HONDA GROM
    Dedigim gibi alistirma yaparak alisirsiniz

Kaldorein - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda MSX125, KTM Duke 250 ABS
    Alıntı ATLANTİS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seytan diyor git al motoru bos bulduğun biyerde yavaş yavaş alıştırma yap gerçi ehliyet kursu eyitim vericek hocanın sölediyine gore bizim verdiyimiz dersler ehliyet sınavı için yeterli zaten ehliyetin var depriyajı vitesi biliyosun iki derste elin alışır sorun olmaz
    zaten benim korkum motoru kullanamamak deyil sonuçta olcuyorum benim bisikletten daha ufak sadece ağırlık fazlası var korkum ılk sınavda geçemeyip bita sınav beklemek
    Motoru kullanmaya alışırsın, sınavı da çok rahat geçersin ehliyet kursunda alacağın ders ile. Ankca mutlaka ama mutlaka ayrıca Hondanın eğitimine vs herhangi bir eğitime git. Trafikte öğrenmeye calısma

Motosikleti
    HONDA MSX 125 (GROM)
    bu arada bugun garaj olayını hallettim umarım motor sıgar olcümlerimde sıgıyo ama evdeki hesap uarmı carsıya bilmiyoruz henüz

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:44 ----------

ayrıca tam bunokta apartman kamerasının görüs acısında kalıyor oyuzden burayı beyendim olursa tabi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)