Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda MSX 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    msx125
    Hayirli olsun aramiza hosgeldin.
    Msxler cogaliyo havalarda isiniyo gibi

Baska marka motosiklet aynalari olabilir modifiye tip dusunursen Rizoma yada koso kullanabilirsin
    Ben rizoma tip denedim ama begenmedim std haliyle biniyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    msx125
    Harika parcalar var fakat ... Fakatt mevzuat cok uzun

Motosikleti
    mt 07
    Aynalardan umuzlarımı goruyorum kolları birazdan uzun olsa çokdaha iyi olacak

Motosikleti
    Duke200
    Selam Arkadaslar,

Bu motorun yurtdısında(ebay gibi sitelerde) bircok parcası var.Bu yolla urun getiren var mı aranızda? 100 dolara vergi gibi sorunlar olmuyor sanırım.Ancak egzoz gibi 180cc bore kit gibi 100 doların uzerinde, yukte de agır sayılabilecek urunleri tr ye getirme sansımız varmı?

Tesekkurler

Motosikleti
    msx125
    Alıntı s0me0ne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynalardan umuzlarımı goruyorum kolları birazdan uzun olsa çokdaha iyi olacak
    https://m.facebook.com/Aynauzatma?re...m%2FAynauzatma
    Sorununu bunun gibi aparatlarla cozebilirsin..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:21 ----------

Alıntı Ucka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Arkadaslar,

Bu motorun yurtdısında(ebay gibi sitelerde) bircok parcası var.Bu yolla urun getiren var mı aranızda? 100 dolara vergi gibi sorunlar olmuyor sanırım.Ancak egzoz gibi 180cc bore kit gibi 100 doların uzerinde, yukte de agır sayılabilecek urunleri tr ye getirme sansımız varmı?

Tesekkurler
    Butun parcalari getirebilirsin sikinti yok ama sana maliyeti ne olur ogrenmek gerekir

Motosikleti
    Duke200
    Alıntı burak_aydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://m.facebook.com/Aynauzatma?re...m%2FAynauzatma
    Sorununu bunun gibi aparatlarla cozebilirsin..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:21 ----------

Butun parcalari getirebilirsin sikinti yok ama sana maliyeti ne olur ogrenmek gerekir

Tesekkurler Burak Bey,

Ebay yaptıgımız alımlarda ne kadar gumruk vergisi odeniyor.Ortalama elimize ulasma sureleri ne kadar.elimize ulasmama gibi bir durum soz konusu mu?
    Getirebilecegimiz urun sayısında kısıtlama var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:39 ----------

bu forumdan bir arkadas mı bilmiyorum ama soyle uzun bir istanbul grom videosuna denk geldim.Tarihi yerlerde guzel ara sokaklarda gezmis arkadas.Mikrofondaki cızırtı biraz rahatsız edici.

https://www.youtube.com/watch?v=FPo706m8sbA

hummar34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda MSX 125 , Kawasaki ER6N , Ducati 795
    video gercekten guzeldi . cizirti olmasi evet biraz sinir bozucu ama ruzgardan kaynaklaniyor sanirim. videonun kalitesine diyecek soz yok .. ayna sikintisi olan arkadasimizda bak bu videoyu izlesin kullanan arkadasin ayna demirlerini kontrol etsinn . bak ben sana anlatayim bana gore parca ile cozulcek bisey degil o ayna isi .. orjinalinin ayarini bilmiyorsun yada o ayna demirleri egri L seklindedir ,bak videodaki arkadasin sag aynasinin demirine bakarsan L kismi tamda kenara dogru acilmis yani cevirmis . sol kisim demiri ise birazdaha ice dogru . sende demirlerin yonu ile oyna birde oyle dene .. eyer gercekten olmuyorsa arkadasin dedigi parcayi kullan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:23 ----------

Arkadaslar msxlerinizde ki yagin durumu nasil kmnize gore cevaplarmisiniz..
    Benim km 4150 ve yag cubugunda mayonez vari bi goruntu hakim
    merhaba kardesim . bende o sikinti yok yagini degistir derim belki yagda sikinti vardir. hondanin orjinal servisi burada hondanin kendi sticker le yagini kullandiriyor. ama disaridan aldigimda cesit daha fazla . ben ilk once Castrol kullaniyordum buradaki MSX cilerin kendi kullandigi yag ile bendeki ayni degildi . ben kullaniyorum . 10w - 30T simdi kullandigim cok farkli bisey .. ben resim cektim simdi upload ediyorum . yagi dun aksam degistirdim . su anda bir sikinti yok . 2 cesit vardi yani marka olarak ikisinide aldim test amacli . yani 10W-40T bu yagda . ilk once ben eski yagi bosalttim . yeni aldiggim yagin birini koydum .3 dakka calistirdim ve motorun icini iyice temizleme maksadiyla . yeni koydugum yagi yeniden bir kaba bosalttim ve obur yeni yagi koydum .

bununla 3 dakka icini temizledim motorun.

bu yagida su anda kullaniyorum sadece vites gecisleri daha iyi ve hafifledi bana gore . diger MSX cilerinde soylemi boyle / yani hissede biliyorum gecislerin kolay oldugunu ve motor sesi azaldi sanki..

bu iki yagda buranin en iyileri .
    burada pek Castrol yada Sell yag tisss demeyeyim ama kullanmiyor kimse . PTT diye buranin kendi yagi var butun mmotorlar onu kullaniyor ve memnun sordugum herkezde ....

Motosikleti
    mt 07
    Bende bu şekil görüyorum videodaki arkadaşda aynının yarısından fazlasında kendisini görüyor bakalım hafta sonu bi aksesurcıya gidip başka marco motor aynaları bakçam yada ben araba gibi beklediğim için mi böyle oluyor
    Birde ben seleyi yerinden çıkartamadım birisi tarif edebilir mi

Motosikleti
    msx125
    Alıntı s0me0ne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bu şekil görüyorum videodaki arkadaşda aynının yarısından fazlasında kendisini görüyor bakalım hafta sonu bi aksesurcıya gidip başka marco motor aynaları bakçam yada ben araba gibi beklediğim için mi böyle oluyor
    Birde ben seleyi yerinden çıkartamadım birisi tarif edebilir mi
    Anahtari cevirirken arka uc kisimdan biraz cek acilir ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:04 ----------

Alıntı hummar34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    video gercekten guzeldi . cizirti olmasi evet biraz sinir bozucu ama ruzgardan kaynaklaniyor sanirim. videonun kalitesine diyecek soz yok .. ayna sikintisi olan arkadasimizda bak bu videoyu izlesin kullanan arkadasin ayna demirlerini kontrol etsinn . bak ben sana anlatayim bana gore parca ile cozulcek bisey degil o ayna isi .. orjinalinin ayarini bilmiyorsun yada o ayna demirleri egri L seklindedir ,bak videodaki arkadasin sag aynasinin demirine bakarsan L kismi tamda kenara dogru acilmis yani cevirmis . sol kisim demiri ise birazdaha ice dogru . sende demirlerin yonu ile oyna birde oyle dene .. eyer gercekten olmuyorsa arkadasin dedigi parcayi kullan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:23 ----------

merhaba kardesim . bende o sikinti yok yagini degistir derim belki yagda sikinti vardir. hondanin orjinal servisi burada hondanin kendi sticker le yagini kullandiriyor. ama disaridan aldigimda cesit daha fazla . ben ilk once Castrol kullaniyordum buradaki MSX cilerin kendi kullandigi yag ile bendeki ayni degildi . ben kullaniyorum . 10w - 30T simdi kullandigim cok farkli bisey .. ben resim cektim simdi upload ediyorum . yagi dun aksam degistirdim . su anda bir sikinti yok . 2 cesit vardi yani marka olarak ikisinide aldim test amacli . yani 10W-40T bu yagda . ilk once ben eski yagi bosalttim . yeni aldiggim yagin birini koydum .3 dakka calistirdim ve motorun icini iyice temizleme maksadiyla . yeni koydugum yagi yeniden bir kaba bosalttim ve obur yeni yagi koydum .

bununla 3 dakka icini temizledim motorun.
    http://i.hizliresim.com/rmyVy7.jpg

bu yagida su anda kullaniyorum sadece vites gecisleri daha iyi ve hafifledi bana gore . diger MSX cilerinde soylemi boyle / yani hissede biliyorum gecislerin kolay oldugunu ve motor sesi azaldi sanki..

http://i.hizliresim.com/l04yNJ.jpg

bu iki yagda buranin en iyileri .
    burada pek Castrol yada Sell yag tisss demeyeyim ama kullanmiyor kimse . PTT diye buranin kendi yagi var butun mmotorlar onu kullaniyor ve memnun sordugum herkezde ....
    bu sorunu gordugum vakit bende hemen degistirdim 10/40 yari sentetik koydum suan bi sorun yok gibi bi dahaki degisimde tam sentetik koyucam.. Bende motul marka kullandim..

Motosikleti
    Anahtari cevirirken arka uc kisimdan biraz cek acilir ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:04 ----------

bu sorunu gordugum vakit bende hemen degistirdim 10/40 yari sentetik koydum suan bi sorun yok gibi bi dahaki degisimde tam sentetik koyucam.. Bende motul marka kullandim..
    Yarı Sentetık derken ? yada Tam Sentetik derken ? Ben okadar ustasi degilim ama ne gibi aciklarsan hem ogrenmis oluruz hemde belki yag degisiminde arkadaslari bilgilendirmis olursun . ben su anda vites sgecislerinin dahada yumusadigini hissettim . hani vites dusurmede sanki daha iyi oldu .ses azaldi . dusururken sanki paldir gumbur ses cok iyi durumda su anda. gercekten bilgi sahibi ve tecrube sahibi oluyoruz deneye deneye )
    Allah kaza bela vermesin . Hayirli surusler Cumletten

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:17 ----------

bir konu hakkinda daha danismak istiyorum . burada yaz hic bitmiyor (Thailand) ben bagzi siteleere goz attim . cunku burak aydin arkadasimizin deddigi konu aklima takildi.. yari sentetik tam sentetik . o konuyu arastirirken havanin sartlarina gore yag kullanimi var . simdi benim kullandigimm 10W - 40T iyimi ? yada 15W -50 demisler bunu yag uzmani yada cok iyi anlayan bir arkadas aciklaya bilirmi lutfen.. burada havalar cok sicak ve dedigim gibi yaz bitmek bilmiyor ..yardimlarinizi bekliyorum lutfen ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:43 ----------

baska bir sitedede adam demiski : 20w -50 kullan .. kafayi yicem yaa nasil bi istir bu

ozgranl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Merhaba,
    Öncelikle kullanmış olduğunuz 10w-40 motosikletiniz için yanlış bir yağ değildir . Fakat yaz sıcaklarında 10w-50 ya da 15w-50 yağ kullanımı önerilmektedir.

Biraz daha soğuk havalarda 10w-40 yağ kullanılmasının nedeni yağın bir nebze daha ince olması ve motorun daha rahat çalışmasıdır. Soğuk havalarda motor geç ısındığı için ince yağ koyarak motorun kendi ısısına çabuk gelmesi amaçlanır.

Yazın ise kalın yağ konması tavsiye edilir 10w-50,15w-50 yada 20w-50 gibi.. Bunun nedeni ise sıcak havalarda motor çabucak ısındığı için,daha kalın yağ kullanılarak motorun sıcakta hararet yapmasını önlemektir. Özellikle yaz sıcaklarında motosikletlerin kalın yağları 10w-40'a göre daha az eksilttiği bilinmektedir.

Bence içerisinde ki yağ kullanım süresi dolduktan sonra 10w-50 tam sentetik bir yağ deneyin,hangisinden memnun kalırsanız ona devam edersiniz,kendiniz için stres oluşturacak bir durum yok kullandığınız yağ gayet kaliteli bir yağ. Kazasız sürüşler
    XV

Motosikleti
    Alıntı ozgranl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Öncelikle kullanmış olduğunuz 10w-40 motosikletiniz için yanlış bir yağ değildir . Fakat yaz sıcaklarında 10w-50 ya da 15w-50 yağ kullanımı önerilmektedir.

Biraz daha soğuk havalarda 10w-40 yağ kullanılmasının nedeni yağın bir nebze daha ince olması ve motorun daha rahat çalışmasıdır. Soğuk havalarda motor geç ısındığı için ince yağ koyarak motorun kendi ısısına çabuk gelmesi amaçlanır.

Yazın ise kalın yağ konması tavsiye edilir 10w-50,15w-50 yada 20w-50 gibi.. Bunun nedeni ise sıcak havalarda motor çabucak ısındığı için,daha kalın yağ kullanılarak motorun sıcakta hararet yapmasını önlemektir. Özellikle yaz sıcaklarında motosikletlerin kalın yağları 10w-40'a göre daha az eksilttiği bilinmektedir.

Bence içerisinde ki yağ kullanım süresi dolduktan sonra 10w-50 tam sentetik bir yağ deneyin,hangisinden memnun kalırsanız ona devam edersiniz,kendiniz için stres oluşturacak bir durum yok kullandığınız yağ gayet kaliteli bir yağ. Kazasız sürüşler
    cok tesekkur ederım . yardiminiz ve ilginiz icin. bende sitelerde okudum ayni sizin dediginiz gibi ama birden cok siteyi okudugumda ise : baya bir bana gore celiskili yazimlar yazarak aklimi kurcaladi. o yuzden biraaaz dediginiz gibi stres ..

Tekrardan bilginiz icin tesekkur ederim . Allah kaza bela vermesin masrafsiz surusler ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:10 ----------

bir sey daha soracagim .. MOTUL yagin 10W -50 nin 2 cesiti var .. 5100 ve 7100 sence hangisi ? buradaki insanlarin dilini pek bilmiyrum sadece gidim sunu verirmisin diyorum kisa ve oz ..

Motosikleti
    msx125
    Iki cesit derken biri yari senteti digeri tam sentetik olabilir..
    Simdi malum istanbulda havalar iyi denilebilir bu aralar 10/40 var motorda yazin bunu 15/50 v.s yag ile kullanmak motorumuz icin en saglikli olanmidir..
    Burda hepimiz kucuk yada buyuk motorlarimizi seviyoruz belkide insandan daha fazla deger veriyoruz su yag konusuna inanin aklim almiyo aslinda mantik kolay olabilir fakat net uzerinde arastirmak istedigimde her kafadan ayri ses cikiyo biri msx tek silindir gerek yok felan diyor hal boyle olunca icindeb cikilamaz durumlar olusuyo

Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Alıntı hummar34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok tesekkur ederım . yardiminiz ve ilginiz icin. bende sitelerde okudum ayni sizin dediginiz gibi ama birden cok siteyi okudugumda ise : baya bir bana gore celiskili yazimlar yazarak aklimi kurcaladi. o yuzden biraaaz dediginiz gibi stres ..

Tekrardan bilginiz icin tesekkur ederim . Allah kaza bela vermesin masrafsiz surusler ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:10 ----------

bir sey daha soracagim .. MOTUL yagin 10W -50 nin 2 cesiti var .. 5100 ve 7100 sence hangisi ? buradaki insanlarin dilini pek bilmiyrum sadece gidim sunu verirmisin diyorum kisa ve oz ..
    Motul 5100 serisi yeterlidir. 7100 serisi hiç kullanmadım nasıl tepki verir bilemiyorum ama 5100 ve 7100 arasında çok aşırı farklar olacağını sanmıyorum,ama dediğim gibi kullanmadan yorum yapmak çok doğru olmaz. Bir-iki sefer Motul 5100 10w-40 kullandım ve gayet memnun kaldım,denk gelirse Motul alırım,yoksa Castrol Power1 serisinden devam ediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:27 ----------

[/COLOR]
    Iki cesit derken biri yari senteti digeri tam sentetik olabilir..
    Simdi malum istanbulda havalar iyi denilebilir bu aralar 10/40 var motorda yazin bunu 15/50 v.s yag ile kullanmak motorumuz icin en saglikli olanmidir..
    Burda hepimiz kucuk yada buyuk motorlarimizi seviyoruz belkide insandan daha fazla deger veriyoruz su yag konusuna inanin aklim almiyo aslinda mantik kolay olabilir fakat net uzerinde arastirmak istedigimde her kafadan ayri ses cikiyo biri msx tek silindir gerek yok felan diyor hal boyle olunca icindeb cikilamaz durumlar olusuyo
    Aslında olay basit,dediğim kullandığınız yağlar yanlış yağlar değildir ama hava şartlarına göre kullandığınız yağlar değişiklik gösterebilir. Şöyle bir tablo buldum belki anlamanıza yardımcı olur

XV

Motosikleti
    msx125
    Yaklasik 1 saat once sislide orta seritte 40 km suratle giderken gerizekali kendini bilmez bir yaya yola atlamasi sonucu yatirdim motoru allaha sukur bende ve gerizekali yayada bi sikinti yok sadece montun sol kolu birazcik asindi birde sol sinyal kirildi gidon topuzu sayesinde manet saglam..
    Allah hepimizi kazadan beladan uzak tutsun..

Motosikleti
    mt 07
    Yaklasik 1 saat once sislide orta seritte 40 km suratle giderken gerizekali kendini bilmez bir yaya yola atlamasi sonucu yatirdim motoru allaha sukur bende ve gerizekali yayada bi sikinti yok sadece montun sol kolu birazcik asindi birde sol sinyal kirildi gidon topuzu sayesinde manet saglam..
    Allah hepimizi kazadan beladan uzak tutsun..

Amin geçmiş olsun allah beterinden Saklasın

Motosikleti
    Mondial 135 MH Drift
    bugün honda bayiisine gittim motorlara bakmak için bu motoru gördüm ve resmen aşık oldum motora ama fiyatını duyunca çok üzüldüm :( 7200 tl dedi ama 24 ay taksit yapabiliriz dedi benimde ilk motorum olucak öğrenmek ve şehirde biraz hava atıp herkezin dikkatini çekicek ve trafiklerde sıkışmamak için almayı istiyorum bu motoru birde 3 - 4 saatlik uzun yola dayanıcak bir motor olsa yeticek bana fazla beklentim yok motordan sizce bu fiyata motoru almalımıyım ?

furkanguvenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Emre Berr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün honda bayiisine gittim motorlara bakmak için bu motoru gördüm ve resmen aşık oldum motora ama fiyatını duyunca çok üzüldüm :( 7200 tl dedi ama 24 ay taksit yapabiliriz dedi benimde ilk motorum olucak öğrenmek ve şehirde biraz hava atıp herkezin dikkatini çekicek ve trafiklerde sıkışmamak için almayı istiyorum bu motoru birde 3 - 4 saatlik uzun yola dayanıcak bir motor olsa yeticek bana fazla beklentim yok motordan sizce bu fiyata motoru almalımıyım ?
    Hocam hangi bayii 24 ay taksit yapiyor? Ayrica bende bayiliyorum bu motora kredi bekliyorum ciksin alicam ve sunu soylemeliyim arastirmalarima dayanarak kesinlikle harika bir motosiklet. Aradigin ozellikleri bu fiyata bu kaliteye bulamazsin bu benim fikrim tabi ki

Motosikleti
    Mondial 135 MH Drift
    hocam bizim burda bayii kendisi 9 taksit anlaşmalı bankalarda taksit koyuyor 24 taksite ayarlayabiliyorsun :D bende almayı düşünüyorum yaza hocam inanılmaz derecede çok ısındım bu motora hemde enjeksiyonlu motoru var :D

Motosikleti
    Sym Wolf SB250
    Msx'i yazın şans eseri katalogda görüp youtube üzerinden videolarını izlemeye başlamıştım. Daha sonra AEA bir inceleme yaptı tekrar tekrar izledim. İlk olarak Kocaeli Haldız Motora sordum yok dedi,1-2 ay geçtikten sonra bayide bir adet kırmızı Msx gördüm. Geçen haftada Pendik Güngör Motorda iki adet siyah renk mevcuttu. Maddi durumun el vermediğinden ve genelde kız arkadaşımla gezdiğimden dolayı Cbf aldım. Msx sahibi olamasakta konunuzu büyük bir zevkle takipteyim,yalnız herkes fotoğraf paylaşırsa daha şenlikli bir konu olacak gibi. İstanbul'da olanlar etkinlik yapsa da bizde gelsek belki bir tur atarız Msx ile
    XV

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)