Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda MSX 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    wetehan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z900
    2015 ve öncesi modeller yakıt pompası değişimi için geri çağrılmıştı. Şase no dan sorgulama yapıp işlem gerçekleştirilmiş mi kontrol edin. Başka bir kronik problem yaşamadım, bildiğim kadarı ile yaşayan arkadaşlarım da yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasasaki ZX-6R

Honda MSX 125 in Tanıtım ve İnceleme Video su için Linke tıklayabilirsiniz..

Merhaba Motosiklet Sever Dostlar.. Honda MSX 125 in Tanıtım ve İnceleme Video su için Linke tıklayabilirsiniz..
    https://www.youtube.com/watch?v=DxN_fHx0NWk&t=385s

https://www.youtube.com/watch?v=DxN_fHx0NWk&t=385s" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:21 ----------

Motosikleti
    Kawasasaki ZX-6R
    Merhaba motosiklet Sever Dostlar. Youtube Kanalıma Tüm Dostlarımızı Bekliyorum

[/COLOR]

Motosikleti
    Msx 125
    Stop lambası ve lastik önerisi varmı güncel ? Msx 125 stop lambaları tr de pek yok sürekli internetten yabancı sitelerden bakıyoruz.Varmı alan kullanan, memnun kalan

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Michelin City Grip kullanıyorum. Genelde bu tavsiye ediliyor günlük kullanım için. Orjinal lastiklerden geçiş yaptığım için bana çok iyi geldi : ) Motorun kalkışı, gidişi değişti resmen. Ama frenlemelerde yine dikkatli olmak gerekiyor. Özellikle arka fren.

yedimsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Msx 125
    Selamlar. Neredeyse 3yıl sonra motora geri döndüm ve msx 125 satın aldım. 1haftada 500km civarı yol yaptım. Tekirdağ-İstanbul arası yolculugumda motorun artı ve eksilerini sizlere paylaşmak isterim. Öncelikle sürüşü gerçekten keyifli ve zevkli bir. Ani hızlanması ve ivmelenmesi çok iyi fakat topspeed burada okuduklarımdan ve izlediklerimden biraz düşük. Yokuş aşağı max 107km hız gördüm. 90km hızdan sonra artık basmasan mı acaba diyor sanki makina Tabiki bir hız motoru değil arkadaşlar bunun bilincinde satın alalım yoksa üzülebilirsiniz. Bana biraz titreşimli geldi. Ön lastik orjinal arka lastik swallow lastik ile değiştirilmiş bana çok güvenli gelmedi lastikleri bu yüzden sanırım michelin city grip'i ile değiştirmeyi düşünüyorum. Daha yagmur görmedim fakat virajlarda sanki motor altımdan kayıp gidiyormuş gibi hissediyorum ayak ped'leri yüksek devirlerde gittiğinizde titreşimi hissettiriyor fakat gidon ve selede hissetmiyorsunuz. Sele demişken uzun yol gidecekseniz hemen selenizi mi değiştiriyorsunuz seleye yastık mı koyuyorsunuz modifikasyon mu yapıyorsunuz birşey yapın Allah'ım sanki taşın üzerinde gittim 400km yolu. Kısa sürüşlerde hissetmiyorsunuz ama uzun süreli yolculuklarınız için seleye müdahale şart. Birkaç sele yumuşatma işlemi yapan yer varmış onlarla görüşeceğim.

Genel olarak değerlendirecek olursak; eğer sabrınız varsa uzun yolda tık demeden makina gider. Bana 90/100km arası hız yeterli, şehir içinde aralardan fıtı fıtı geçeyim, tatlı şirin motorum olsun beni üzmesin, parçası ucuz olsun derseniz tam aradıgınız model. Hız beklentiniz varsa hemen u dönüşü yapıp farklı motorlara yönelin derim şirinlik sizi aldatmasın

Ben genel olarak memnun kaldım. Yukarıda yazmayı unutmuşum orjinal aynaları ile bol bol yolda omuzlarımı izledim Hemen gidip nc700'ün aynalarından satın aldım. Sorun giderildi. Şu aralar aklımdan 160cc-180cc kit almak geçiyor fakat motorun aerodinamik yapısının bozulacagını düşündüğüm için çok elim gitmiyor yaptırmaya. Eğer kullanan arkadaslar varsa yorumlarda belirtirse bi konusup tanısmak isterim Sorusu olanlar varsa(kilosu hariç) elimden gelen yardımda bulunabilirim.

Tekeriniz düz bassın!

Motosikleti
    Benim tecrübem top speed hava şartlarına göre değişiyor. Bazen 90i zor geçiyor. Genelde 100e ancak ulaşabiliyorsunuz. Tabi bu birazda sürücünün cüssesine de bağlı olabilir diye düşünüyorum. Ben sadece bir defa 120 gördüm. Hafif yokuş aşağı idi. Doğrusu top speed bile yapmaya çalışmıyordum. Kısa da bir yokuştu. Heralde arkamdan gelen güçlü bir rüzgar var dı Ha motosikletin hız göstergesi de biraz fazla gösteriyor. Gerçekte 110 gibi birşeydi o.

Uzun yol ben de yaptım birkaç kere. 125cc makinelerin uzun yolda en büyük problemi yokuşlar. Yarim saatlik yol oluyor 1 saat. 50-60 gidebiliyorsaniz iyi. Sehir icinde karşılaşacağınız kisa yokuşları momentiyle caktirmadan alt edebiliyor ama şehirlerarası uzun yokuşlarda bu olmuyor. Tırların kamyonların arasında tehlikeli bir yolculuğa dönüşebiliyor. O yüzden ben uzun yola uygun olmadığını düşünüyorum gromun.

Titreşim sikayetiniz beni şaşırttı. Bence grom çok az titreyen bir motosiklet. Yüksek devirlerde daha da az titriyor (7-8bin gibi). Çok yüksek devirlerde belki biraz rahatsız edebilir ama motosikleti sınırlarında uzun süre sürmenin iyi olmadığını dusunuyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:22 ----------

Alıntı yedimsi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön lastik orjinal arka lastik swallow lastik ile değiştirilmiş bana çok güvenli gelmedi lastikleri bu yüzden sanırım michelin city grip'i ile değiştirmeyi düşünüyorum. Daha yagmur görmedim fakat virajlarda sanki motor altımdan kayıp gidiyormuş gibi hissediyorum
    Ben city grip taktırdım. Orjinal lastiğe göre çok iyi ama bu virajlarda alttan kayma hissi hala var. Ya motosikletin arkası çok hafif olduğu için ya da süspansiyonlarından filan.. Biraz dikkatli sürmek gerekiyor. Korkutucu anlar yaşadığım oldu. Girerim çıkarım diye düşünüyorsunuz viraja ama ortasında dans başlıyor :D çıkana kadar ölüyorum. Sanırım lastiklerin ısınıp ısınmadığına da dikkat etmek gerekiyor.

yedimsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Msx 125
    Dediğiniz gibi lastikleri hertürlü değiştirip virajda dikkat etmekten başka çaremiz yok sanırım Metzeler free- pirelli rosso&angel - michelin city grip arası gidip geliyorum yakın zamanda hemen gidip bi takım alıcam.

Merhaba arkadaşlar,
    Scooter'dan msx'e geçmek istiyorum fakat her scooter'dan vitesli motora geçen gibi topcase olayı benim için de sıkıntı. Eve dönerken alışveriş yapmak için ya da ufak tefek şeyler taşımak için mutlaka bir yere ihtiyacım var. Yıllardır scooter'dan msx'e geçmeme sebebimde buydu Topcase'in bu motora yakıştığını düşünmüyorum. Aynı zamanda bulmak zor ve ciddi maliyetli. Msx'de kuyruk çantası tarzında birşey kullanan var mı aranızda? Beni aydınlatabilir misiniz?

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı tarlabasi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Scooter'dan msx'e geçmek istiyorum fakat her scooter'dan vitesli motora geçen gibi topcase olayı benim için de sıkıntı. Eve dönerken alışveriş yapmak için ya da ufak tefek şeyler taşımak için mutlaka bir yere ihtiyacım var. Yıllardır scooter'dan msx'e geçmeme sebebimde buydu Topcase'in bu motora yakıştığını düşünmüyorum. Aynı zamanda bulmak zor ve ciddi maliyetli. Msx'de kuyruk çantası tarzında birşey kullanan var mı aranızda? Beni aydınlatabilir misiniz?
    MSX125' e çanta yakıştırmak zor. 32lt bir çanta işinizi görüyorsa sorun olmayabilir, ancak bu dahi motosikletin ruhunu bozabiliyor. O ruhu bozmamak için küçük dokunuşlar şart. Şu an benim MSX' de arkada kendi yaptığım tüp topcase(boyası çok özel bir boya ile değiştirildi, şu anda videodakinden farklı), artçı selesi üzerine takılmak için tasarlanmış küçük bir çanta ve sol tarafta küçük bir askeri mühimmat kutusu takılı.

Küçük mühimmat kutusu el çantam için yeterli oluyor, artçı çantası yanımda taşıdığım zincir ve disk kilidine fazlasıyla yetiyor, topcase ise küçük alışverişlerde ve kask hariç ekipmanı saklamak için yetiyor. Doğru renk seçimleri ve konumlama ile doğru boyut&model seçimleri sayesinde ise kesinlikle sırıtmadı ve herkes tarafından beğenildi. Bu tip bir kombinasyon ile hoş olabilir, daha iyisini de yapabilirsiniz. Ancak dediğim gibi en azından araştırmak için emek istiyor.
    ...

Gerçekten harika işçilik çıkarmışsınız ortaya. Emeğinize sağlık. İlgi ve alakanız için çok teşekkürler. Verdiğinizi bilgiler benim açımdan çok aydınlatıcı oldu.

Cihanin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda MSX 125
    Merhaba arkadaşlar msx125 alma niyetim var.
    Msx125 e 2017 yılından itibaren ABS eklendi diye biliyordum ama bazı 2016 model satıcıları ABS li olduğunu söylüyor. Motorları gidip görmedim şehir dışında . 2016 modellerde ABS olur mu? Ya da yeni kasaların hepsi ABS li mi?

Motosikleti
    Alıntı Cihanin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar msx125 alma niyetim var.
    Msx125 e 2017 yılından itibaren ABS eklendi diye biliyordum ama bazı 2016 model satıcıları ABS li olduğunu söylüyor. Motorları gidip görmedim şehir dışında . 2016 modellerde ABS olur mu? Ya da yeni kasaların hepsi ABS li mi?
    2016 modellerin hepsi ABS'li değil. Anladiğım kadarıyla hiç biri ABS'li değil hatta. İnternette ABS sensörü olmayan fotoğraflar görüyorum. Şöyle bir sensör olması gerekiyor ön tekerde:

Motosikleti
    Honda MSX 125
    Alıntı KırmızıGrom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2016 modellerin hepsi ABS'li değil. Anladiğım kadarıyla hiç biri ABS'li değil hatta. İnternette ABS sensörü olmayan fotoğraflar görüyorum. Şöyle bir sensör olması gerekiyor ön tekerde:

https://i.hizliresim.com/t3Dx43.png
    Ben de 2017 de geldi diye biliyorum ama 2016 sahipleri ABS var diyor. Fotoğraflar da çok net değil.

Motosikleti
    Honda MSX 125
    Arkadaşlar msx 125 aldım acemiliği atıyorum manetler çok büyük diye orta boy ayarlı spor manet taktım şimdi de debriyaj gaz ayarı yapamıyorum kalkışta ya stop ediyor ya da çok hızlı kalkıyor. Trafikte santim santim ilerleme yapılmıyor hatta onun boşken bile kalkarken stop ediyor. Msx de rölanti ayarı var mı ben bulamadım. Gaz telinin ucunda bir vida var ama sanki gaz kolu boşluğunu almak için gibi. Rolantiyi nasıl yukseltebilirim. Ya da eski manetlere mi döneyim. Ya da yeni manetlerin ayarını mı yapamadım.

Motosikleti
    Arkadaşlar msx 125 aldım acemiliği atıyorum manetler çok büyük diye orta boy ayarlı spor manet taktım şimdi de debriyaj gaz ayarı yapamıyorum kalkışta ya stop ediyor ya da çok hızlı kalkıyor. Trafikte santim santim ilerleme yapılmıyor hatta onun boşken bile kalkarken stop ediyor. Msx de rölanti ayarı var mı ben bulamadım. Gaz telinin ucunda bir vida var ama sanki gaz kolu boşluğunu almak için gibi. Rolantiyi nasıl yukseltebilirim. Ya da eski manetlere mi döneyim. Ya da yeni manetlerin ayarını mı yapamadım.
    Debriyaj ayarından pek anlamam. Ancak şöyle şeyler duydum. Bu ucuz, universal manetler genelde hiç bir motora iyi uymuyor. Birşeyler takılıyor. Biraz eğelemek filan gerekebiliyor. Fren manetinde de henüz farketmediğin bir problem olabilir. Bir ustaya göstermende fayda var.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Manetin MSX125 uyumlu olmayabilir. Ben de uzun süredir kısa tip ayarlı manet kullanıyorum ve çok memnunum.

Motosiklet enjeksiyonlu olduğundan basit bir vida ile gaz kolunun en az kapanma miktarını ayarlayacak küçük bir vida yardımı ile rölanti ayarını yapabilmeniz sağlanmış. O bahsettiğiniz ancak imkan vermediğiniz vida rölanti ayar vidası, doğru tespit
    ...

Motosikleti
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Manetin MSX125 uyumlu olmayabilir. Ben de uzun süredir kısa tip ayarlı manet kullanıyorum ve çok memnunum.

Motosiklet enjeksiyonlu olduğundan basit bir vida ile gaz kolunun en az kapanma miktarını ayarlayacak küçük bir vida yardımı ile rölanti ayarını yapabilmeniz sağlanmış. O bahsettiğiniz ancak imkan vermediğiniz vida rölanti ayar vidası, doğru tespit
    Hangi maneti kullanıyorsunuz acaba? Ben uyacağına emin olduğum bir ürün bulamadım.

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Hangi maneti kullanıyorsunuz acaba? Ben uyacağına emin olduğum bir ürün bulamadım.
    Aliexpress' den almıştım vakti zamanında. Ancak N11 gibi sitelerden de model ile arama yaparak bulabilirsiniz. MSX125 manet yazdığınızda birkaç seçenek çıkıyor, yine de emin olmak için siparişten önce satıcıya sorup teyit almanızda yarar var. Böylelikle en ufak uyumsuzluk sorununda iadeniz kolaylaşabilir. Bir diğer alternatif olarak manetleri avuç taşlama ile kesip kısalttıktan sonra uçlarını hafif yuvarlayıp düzeterek de kullanabilirsiniz. Bunu yapacaksanız orjinal manet fiyatlarını yetkili servisten öğrenmeden karar vermemenizi de öneririm, fiyatlar şu sıralar biraz... malum.
    ...

Motosikleti
    Honda MSX 125
    Debriyaj ayarından pek anlamam. Ancak şöyle şeyler duydum. Bu ucuz, universal manetler genelde hiç bir motora iyi uymuyor. Birşeyler takılıyor. Biraz eğelemek filan gerekebiliyor. Fren manetinde de henüz farketmediğin bir problem olabilir. Bir ustaya göstermende fayda var.
    Fren çok iyi debriyaj bir miktar ince aşağı yukarı oynama mevcut araya pul koyayım dedim ama pul girmeyecek kadar az bir boşluk var. Debriyaj da kavrama ayarını yapamadığımı düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:17 ----------

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Manet çoğu şekilde uyumlu gibi sadece debriyaj az ince yukarı aşağı hafif bir kıpırdama var. Araya pul koyayım dedim pul girmedi çok ince bir boşluk var ama teli çekmede sıkıntı yok takılma filan yapmıyor. Sanırım debriyaj teli gerginlik ayarını yapamadım. Ama rölanti de az yüksek olsa iyi olur trafikta gaz vermeden debriyajla hafiften hareketlenmesi lazım. Az gaz verince bırak gideyim diye fırlıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)