Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda MSX 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba dün eski kasa satın alıp 2 depo toplam 390km kullandım. Satmamak için almıştım fakat çok çok ani nakit ihtiyacım oldu ve bugun satışını başka bir arkadaşa vereceğim. kullandığım 2014 model bir motordu ve üstünde 186cc big bore kit vardı açık hava filitresi gazlı amortisör headers akrapoviç yağlı soğutma sistemi mevcut olup daha 2400km yapmıştı. Tüm orjinal parçalarınıda yanında aldım ve sattığım arkadaşa aynen vereceğim.

Size bahsetmek istediğim 127 km hıza kadar yokuş aşağı yukarı fark etmeden bu aletin cıktığını gördüm gerçekten çok fark var. MSX125 bakarken yeni kasa ve eski kasa motoru olan arkadaşlarla görüştüm ilanlardaki motorlara gittim baktım denedim birçoğunu kullanma fırsatım oldu söyle belirteyim yeni kasanın ön far gurubu hoşuma gitmiyordu ve halada gitmiyor, ayrıca eski kasa biraz daha iyi gidiyor fakat kullandığım katalitik konvektör iptalli yapılmış yeni kasalar eskisiyle aynı gidiyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xealous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125
    Ben daha geçen ay 0’ını aldım ₺10600’e.

Alıntı Erkan344 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 2017 1.850 km deki msx imi satıyorum.
    kaza darbe boya yoktur.
    henüz 2 aylıktır.
    fiyat 10.300 tl
    ciddi alıcılara ufak bir pazarlık payı vardır.
    05365445609

Motosikleti
    Şu an yok..
    Alıntı xealous adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben daha geçen ay 0’ını aldım ₺10600’e.
    doğrudur.
    şu an bayilerde 12.100 fiyat veriyor 1000 tl gibi fiyat indirseler 11.000 olur.
    10.000 tl ye en son vericem makul olduğunu düşünüyorum

Ben en fazla 105km hız yapabiliyorum acaba yanlış olan bir şey mi var? Yardımcı olabilir misiniz?

herhangi bir modifiye eklenmemiş stock msx 125 de 105 km/s iyi bir hız.

bayır aşağı dip gaz yaparım 110u geçmediği olur, düzde 120 gittiği olur, keyfine göre benimki :D
    ancak normalde 104-106 düzde
    s0me0ne bunu beğendi.

thegreatest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250 , Honda MSX 125
    Arkadaslar 2015 msx alacagim 9bin kmde. Uzerinde arrow egzos var fakat orjinali yok. Muayeneden gecirmem icin orjinal egzos lazim diye biliyorum. Internetten bulamadim. O problemi cozersem gidip alacagim motoru.

Motosikleti
    msx125
    Salamun aleykum. 2014 model msx imi geçtiğimiz Ramazan ayı aldım. 4.000 civarı km yaptım. Kendimce yaptığım şeyleri sizinle paylaşmak istedim.

İlk değiştirdiğim şey lastiklerim oldu.
    Eski lastikler güzel kayıyordu. Bundan dolayı dönüşlerde korktuğumdan baya yavaşlıyordum. Anlaş tournee aldım. Lastiklerden memnunum fakat kendimce hızlı ve yatmış girdiğim virajlarda öncen kayıyormuş gibi bi his doğuyor bana bilmem doğrumudur.

Ayna uzatma aparatı aldım.
    Daha önceki sayfalarda paylaşmıştım. Artık arkamı görebiliyorum

Kuyruk ve bacak çantası aldım
    Sağolsun @Metela hocanın yan çantaları aldığı yerden, linklerdeki ürünleri aldım.
    http://eyupto.com/urun/arkakuyruk-cantasi/
    http://eyupto.com/urun/bacak-cantasi/
    herşeyim her an yanımda olsun isteyen tiplerdenim Bu iki çanta çok rahatlık sağladı bana. Kuruk çantasına sonradan 2 bağlama aparatı daha aldım. Eyüp usta çok iyi esnaf Allah razı olsun ısrar etmeme rağmen para almadı. Üzerindeki bağlama aparatlarını güzelce ayarladım kuyruk tarafından geçirip sadece sele tarafındakini takıp çıkartıyorum. Avm ye filan girerken montu eldiveni ve balaklavayı çantaya tıkıştırıp aldığım diğer bağlamayı üst kısıma taktıktan sonra omzuma takıp geziyorum
    [COLOR="Silver"]

Sinyalleri değiştirdim.
    https://tr.aliexpress.com/item/2-Pai...723781303.html
    takmaya kalktığımda bizim ön sinyallerde 3 kablo (2 faz 1 nötr). Neyse araştırdım biraz yabancı forumlarda. Düz mavi ve yeşil kabloların takılması gerektiği belirtilmiş. Eskisi gibi her zaman yansın diye mavileri birleştirdim ve öyle bağladım. Fakat bu seferde sinyal sadece yanıyordu. Sönmüyordu . Bunun sebebinin de flaşörden olduğu yazılmış. Araştırdığımda direnç bağlamam gerektiği yada sele altına bir kablo çekip orada bir ark lamba takılması gerektiği, böylece istenen dirence sahip olunacağı belirtilmiş. Tabi moralim bozuldu taki TSTindustries şirketinin aşağıdaki linkini görene kadar.
    https://www.youtube.com/watch?v=1NhsJwH8iXk
    Ondan sonra led sinyaller için flaşör aramaya koyuldum. Alide zibille var.
    https://www.aliexpress.com/item/NEW-...a-85e09aae25e2
    Motor için yeni aldığım aksesuarları takmak için birkaç birşeye ihtiyacım vardı ve Ostim'e gittim. Oradan bu forumda arayarak bulduğum Kızıltepe motor Hızır Usata’ya gideyim sorayım istedim. Adamın elinde led flaşör vardı ve 10 tl ye aldım. Sonra ön ve arkayı dağıttım

Ön sinyalleri değiştirmek biraz sıkıntılı oldu. Dış tarafa sinyalden önce çok iyi boyamadığım pulu koydum. Arkaya da kauçuk plak kestim.

2 fazı da birbirine bağladığım için ön arka hep yanıyor keza sinyal ışıkları da biraz pavyon fedailerine benzedi ama trafikte deli görünüyorum

Manet ve manet koruma adlım.
    https://www.aliexpress.com/item/CNC-...725288209.html
    mrbleeeed hocam paylaşmıştı. Ondan gördüm aldım bence ikisinede para vermeye değmez. Şu videoyu daha önce göreydim almazdım.
    https://www.youtube.com/watch?v=e2Oz...9RAKbX&index=4
    fren maneti rahat takılıyor ama debriyaj manetini motor tarafındaki debriyaj telini söktükten sonra takmaya çalışın yoksa benim gibi debelenirsiniz . Neyse taktım fakat videoda da amcanın dediği gibi manetin düz alanları dışarıya daha yakın olduğu için elim istemsiz dışarıya kayıyor ve sinyal ve kornaya ulaşmak kolay olmuyor.

https://www.youtube.com/watch?v=e2Oz...9RAKbX&index=4
    Amcanın videoda gösterdiği ASV manetler çok iyi olmuş ama o paraları veremem. Sizin bildiğiniz buna benzer güzel bir manet varsa söylerseniz çok sevinirim.
    Manet korumaya takarken ekteki videoda da amcanın da dediği gibi mevcut korumaları çıkartırken sakın tornavida ile açmaya kalkmayın. Pense ile açın. Yoksa tornacıya 5 liranızı bayılırsınız
    https://www.youtube.com/watch?v=5H1m5-ejfeM&t=798s

Korumanın yanında gelen gri alüminyum parçalar hiçbir işe yaramıyor. Gidon koluna takılmaması için gidonla koruma arasına 2 tane pul atın, ondan sonra sıkın.
    Manet korumalar sadece görüntü olduğunu söyleyebilirim. İş yerine geldiğimde motordan inerken ayaklığı tam açmamışım. Fark etmedim. Tam inerken anladım ama iş işten geçmişti. Destek olarak yavaşça yatmasını sağladım. Manet korumanın değdiği yer çim olmasına rağmen elimde kaldı . Gene aynı Şaşmazdaki tornacıya gidip 10 liramdan daha oldum . Sağlam mümkünse alüminyum olmayan görece makul manet koruma önerileriniz varsa bekliyorum.

Motor korumaları aldım.
    https://www.aliexpress.com/item/Pair...764367831.html
    Yanında herhangi bir kurulum kılavuzu gelmediği için motorun başında ben ona, o bana baktı aşağıdaki videoları izleyip fikir sahibi olduktan sonra montaja başladım.
    https://www.youtube.com/watch?v=fAG2p31qoY4&t=655s
    https://www.youtube.com/watch?v=vQwdefAypCE
    tecrübelerime göre soldaki korumanın alt vida deliği arkasına somun atmak gerekiyor.

Şükrolsun deneyemedim [COLOR="Silver"]

Aşağıdaki korumayı da aldım. Fakat takmadım.
    https://www.aliexpress.com/item/New-...8-107b1ff0c65c
    Bu koruma ile önceki korumanın girdiği cıvata deliklerinden biri aynı. Bundan dolayı bu korumanın birer adet cıvatalarının 1cm uzunu aldım beraber takmak için ama daha takamadım. Taktıktan sonra tekrar burada belirtirim.
    Bu arada erma speed adlı satıcı bunları alana kadar acayip ilgiliydi. Bu iki koruyucu birlikte takamazsın diye hiç uyarmadı. Ürünler geldikten sonra montaj klavuzu istedim. Beni oyaladı ve yollamadı. Ürün ile ilgili görüşlerimde hepsini belirtmeme rağmen gönder butonuna bastığımda böyle bir ürün yok dedi ve yazdığım onca şey boşa gitti. Herif hala aynı malzemeleri satıyor ama nasıl oldu anlamadım.

Ön aks koruyucu aldım.
    https://www.aliexpress.com/item/Univ...811452546.html
    Aslında bu ön aks için ama ben arka aksa taktım bir adet daha alır öne de takarım dedim ama bunları öne takıp arka kuyruğu iptal etme gibi bir düşüncem var.

Renkler tam uyuşmuyor. Satıcıya aynı renk olmadığını ve yarı para iadesi istediğimi yazdım. Fiks buda oyaladı ve para iadesi alamadım

Sele sert geldiği için seleye ne yapacağım diye düşünürken İzmir’den motosiklet mağazalarının bulunduğu caddenin yakınlarında motor parçası satan bir yerden sele üzerine bu örtümsü şeyi aldım. Kesinlikle daha rahat oldu ve terletmedi yaz boyu.

Arka çanta aparatı aldım. Alide baktığımda kargo parasının çok olduğunu görünce vazgeçtim. Fakat Türkiye de de bulamadım. 1.000 bakımına Honda Efe’ye gittiğimde sordum. Şükür ellerinde varmış. Ve tek Honda Efe’de gözüküyormuş bu aparat. Hala almak isteyen var ise ellerinde olması lazım. 150 tl fiyatı var. 2 çubuğa çok para ama olmayınca yapacak bir şey yok.

Bütün söktüğüm vidaları locktite 243 muadili winkel w223-243 ile sıktım. Satıcı muadili olduğunu söyledi ben onun yalancısıyım

Kış için lastiklerimi SC500 winter girp ile değiştirdim. Baya bi ses yapan lastik ama o dişler le normal heral . Ankara buz kışın. Kış da işe motorla gitmeye niyetim olduğundan ve kışlık eldiven ve rüzgâr kesici içlik aldım. Yerler buz tutana kadar binmeye niyetim var

Aklımda ön farı hafif mavi led bir far ile değiştirmeye niyetim var.

Arka kuyruğu iptal edip plakalık ve çamurluk takmaya niyetim var ama çamur yememek için çamurluğun motor gövdesine bağlı olan çamurluğa kadar gelen bir şey istiyorum.

Manet ve manet korumalarını değiştirmek istiyorum.

Kornaya ulaşmanın zor geldiği anlar oluyor (debriyaj sıkılı iken). Bundan dolayı gaz verdiğimde beni görecek, çok patırdamayan mümkünse aliden (uygun fiyatlı) komple egzoz almaya niyetim var.

Kusura bakmayın baya bi uzun oldu. İnşallah birilerinin işine yarar.

Önerileriniz bekliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:04 ----------

eski ve yeni hali

xealous ve halisakal bunu beğendiler.

benim de aldığım manetler evet çok kaliteli değil, kaliteli görünüyor sadece, manet korumalar da aynı şekilde şekil için, değilse offroad gibi amaçlarla üretilmemişler, görüntü güzel.
    michelin lastik var bende de, o da önden kaydırıyor, lastikten ziyade çap ufak, çok yatırmamak gerek motoru, 2 sefer zorladım sınırını göreyim diye, iyi heyecan yaratıyor, msx kullanımında scooter mantığıyla hareket edilmeli.

Motosikleti
    Alıntı mrbleeeed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim de aldığım manetler evet çok kaliteli değil, kaliteli görünüyor sadece, manet korumalar da aynı şekilde şekil için, değilse offroad gibi amaçlarla üretilmemişler, görüntü güzel.
    michelin lastik var bende de, o da önden kaydırıyor, lastikten ziyade çap ufak, çok yatırmamak gerek motoru, 2 sefer zorladım sınırını göreyim diye, iyi heyecan yaratıyor, msx kullanımında scooter mantığıyla hareket edilmeli.
    scooter mantığı nedir?

Alıntı thegreatest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scooter mantığı nedir?
    virajlarda pek yatmadan, küçük teker çok yatmaz, büyük olanlara göre daha çok kayar önden, sıkıntı.
    çukurlarda ekstra dikkatle, küçük tekerin telafisi yoktur, büyük olanlara göre çabuk bozar dengeyi, sıkıntı.
    (scooter mantığı dediğim bu)

Motosikleti
    Alıntı mrbleeeed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    virajlarda pek yatmadan, küçük teker çok yatmaz, büyük olanlara göre daha çok kayar önden, sıkıntı.
    çukurlarda ekstra dikkatle, küçük tekerin telafisi yoktur, büyük olanlara göre çabuk bozar dengeyi, sıkıntı.
    (scooter mantığı dediğim bu)
    eh işte... scooterı her türlü yer bu motor. çünkü motor. scooter değil. tekerlek genişliğide yatmaya uygun gibi ama iyi bir lastik olması lazım naylon değil. ben bu yaz bodrumda kiraladım 1 hafta cok hoşuma gitti. 1 hafta sonra 2015 modelini alıyorum.

eh işte... scooterı her türlü yer bu motor. çünkü motor. scooter değil. tekerlek genişliğide yatmaya uygun gibi ama iyi bir lastik olması lazım naylon değil. ben bu yaz bodrumda kiraladım 1 hafta cok hoşuma gitti. 1 hafta sonra 2015 modelini alıyorum.
    michelin sahibiyim, hakikaten virajlarda "daha yatar bu yaa" dedirtiyor güven veriyor ancak lastik ufak olduğu için önden bırakıyor.

Motosikleti
    Honda Msx 125 - Honda Crf Rally 250
    Hayırlı olsun cok guzel gorunuyor,cantanızın markası nedır acaba?

Motosikleti
    msx125
    Alıntı Cemdns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun cok guzel gorunuyor,cantanızın markası nedır acaba?
    bana soruyorsanız eğer yukarıda yazdım ve linkini koydum. eyupto dan aldım.

Motosikleti
    Herkese tekrar merhaba. Bu egzoz olayını nasıl çözeceğiz arkadaşlar?
    E sertifikalı egzozlar muayeneden geçiyormuş. E sertifikaya ses alabileeğimiz muayeneden geçecek ve polis sıkıntı yaratmayacak bir egzoz var mı?
    Yoksa mecburen orjinal egzoz mu olmak zorunda?
    ACİL YARDIM LÜTFEN!

Motosikleti
    E sertifikalı egzozlar muayeneden geçiyormuş. E sertifikaya ses alabileeğimiz muayeneden geçecek ve polis sıkıntı yaratmayacak bir egzoz var mı?
    ACİL YARDIM LÜTFEN!
    motosiklet.net forum tek kelimeyle ölmüş.

Motosikleti
    msx125
    ACİL YARDIM LÜTFEN!
    bende istiyorum bi egzoz ama bulamadım.

halisakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Grom

Motosikleti
    msx125
    fiyat benim için çok uçuk. ali de bir sürü var fakat deneyen yok herhal

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)