Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Honda Cb 500 F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CB500F

Motor Sıvı soğutmalı, Paralel ikiz, DOHC, çift silindirli
    Motor hacmi (cc) 471
    Silindir çapı x strok (mm) 67 x 66,8 mm
    Sıkıştırma oranı 10,7 : 1
    Yakıt sistemi PGM-FI Elektronik Yakıt Enjeksiyon Sistemi
    Maks. Güç (kW@dev/dak) 35 Kw @ 8500 (47,6 PS)
    Maks. Tork (Nm @ dev/dak) 43 Nm @ 7000
    Ateşleme Motor
    Çalıştırma Elektrikli
    Şanzıman Islak, multiple, 6 vites
    Güç aktarımı Zincirli
    Boyutlar (UxGxY) (mm) 2.075 x 780 x 1.060
    Tekerlekler arası mesafe (mm) 1.410
    Sele yüksekliği (mm) 785
    Yerden açıklık (mm) 155
    Yakıt kapasitesi (litre) 15,7 lt.

Merhaba Arkadaşlar,

Motoru 1,5 ay önce (Nisan 2014) teslim aldım, ilk motorum olup sorularınız var ise elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
    yigitb ve Adem Balkan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dr20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    hayırlı uğurlu olsun. geçen hond bayine cbr 250r almaya gittim. adam bu motoru satmaya çalıştı.
    yakıt, güç ve yol tutuşu hakkında görüşlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.
    adamın anlattığına göre kombine fren sistemi ve abs si de varmış.
    şimdiden teşekkürler.

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    Seviyesizlerden uzak bol paylaşımlı bir sayfa olması dileğimle.

Motosikleti
    Honda CB500F
    Merhabalar,

Motoru alalı 4 ay oldu, 6.000 km ye dayandım ve bakımını yine Honda MARMARA da yaptırdım, Bülent ustaya selamlar İlk motorum olması ile birilikte ben gayet memnunum.

Güç olarak tatmin edici 0-100km 5-5,2 sn, yol tutuşu ve özellikle fren bakımından gayet güven verici. Motor ABS li olup fabrika çıkış lastikleri DUNLOP (en azından benimkiler öyle) şu ana kadar yağmurlu havada kullanmama rağmen bir sıkıntı yaşamadım (düşük viteste aşırı gaza yüklenmelerde kıç atmaları saymazsak )

Biraz ağır (kg bakımından) olmasına rağmen şehir içi kullanımı çok zevkli ve ideal diyebilirim, her yere girip çıkabiliyor. Uzun yol artçılı olarak en uzak istanbul-çanakkale yaptım (tekirdağ-gelibolu üzerinden), rüzgar (ve trafik cezası 107km ile 172 TL cik) dışında her hangi bir olumsuzluk ile karşılaşmadım, selesi gayet rahat yada benim popo artık nasır tutmuş.

Yakıt tüketimine gelecek olursak 6. vites 80-100 aralığında 100km/3,1-3,3L seviyelerini yakalamak mümkün fakat yok ben biraz daha agresif ve hızlı kullanırım derseniz kullanımınıza göre 100Km/4,2-5,1L aralığında yakmaktadır.

Eğer sormak istediğiniz daha spesifik detaylar var ise elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
    yigitb, Adem Balkan ve mete_han bunu beğendiler.

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Alıntı mertcck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Motoru alalı 4 ay oldu, 6.000 km ye dayandım ve bakımını yine Honda MARMARA da yaptırdım, Bülent ustaya selamlar İlk motorum olması ile birilikte ben gayet memnunum.

Güç olarak tatmin edici 0-100km 5-5,2 sn, yol tutuşu ve özellikle fren bakımından gayet güven verici. Motor ABS li olup fabrika çıkış lastikleri DUNLOP (en azından benimkiler öyle) şu ana kadar yağmurlu havada kullanmama rağmen bir sıkıntı yaşamadım (düşük viteste aşırı gaza yüklenmelerde kıç atmaları saymazsak )

Biraz ağır (kg bakımından) olmasına rağmen şehir içi kullanımı çok zevkli ve ideal diyebilirim, her yere girip çıkabiliyor. Uzun yol artçılı olarak en uzak istanbul-çanakkale yaptım (tekirdağ-gelibolu üzerinden), rüzgar (ve trafik cezası 107km ile 172 TL cik) dışında her hangi bir olumsuzluk ile karşılaşmadım, selesi gayet rahat yada benim popo artık nasır tutmuş.

Yakıt tüketimine gelecek olursak 6. vites 80-100 aralığında 100km/3,1-3,3L seviyelerini yakalamak mümkün fakat yok ben biraz daha agresif ve hızlı kullanırım derseniz kullanımınıza göre 100Km/4,2-5,1L aralığında yakmaktadır.

Eğer sormak istediğiniz daha spesifik detaylar var ise elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
    Merhaba nc750x 0-100km 6sn de çıkıyor. cb500f daha mı seri acaba nc750x ten?

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    dun aksam two brolu cb500ı dınledım konuyu kuran arkadasın

cok hos bır tınısı var. Abartı değil tam kıvamında.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Şu motorun bu ülkede hak ettiği ilgiyi görememesi insanları motosiklet konusunda çok farklı şeylerin etkilediğinin kanıtı. Başta ekonomisi olmak üzere her şeyi ile inanılmaz bir motor. Millet palavra ve eski motorların bile ikinci eline bunun sıfırına denk parayı veriyor ama şu motor rağbet görmüyor. Hayret.
    yigitb, taiga, ASİL_1 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Biraz daha makul olsa harika olurdu. Bazılarına geçiş motoru bazılarına nihai

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı mephamd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz daha makul olsa harika olurdu. Bazılarına geçiş motoru bazılarına nihai
    Valla bir motora verecek 20.000 TL bütçem olsa buna verirdim. Bence HONDA kalitesi ve yakıt ekonomisine bakınca gayet makul bir motor. çift silindire 56 beygir. 100 kilometrede maximum 4 litre benzin yakışı. 20.000 lira ile bunların toplamını hangi motor geçebilir ki?
    32diş bunu beğendi.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Yakından inceledim. Kalite kokuyor. Benim için tek problem 8500de redline yapması

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Saçma sapan yorumlar var yok kalite kokuyormus, yok fiyati cok iyimis, yok 56 beygirmis, iyice abartip atmissiniz, motor 48 beygir oncelikle, daha sonra kalite kokmasinin tersine fiyatina gore adilik kokuyor, tabi kalite anlayisiniza bagli, cin mali motordan yada japon mali gibi gorunup alakasi olmayan markali communiterlerden inip bu motora binerseniz kalite demeniz normal, bu fiyata japon uretimi olmayan ve hicbir teknolijik ozelligi ayricada albenisi olmayan bir motor.

Honda bu motoru bu fiyattan yivlemeye calisiyor helal olsun hondayada, alan yivlenen arkadaslarada selam olsun
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Zenginin malı züğürdün çenesi

motorun kawasaki Çin hiç kullanmadım kullanmamda Allah bela kaza vermezse.

yigitb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 - Yamaha MT07 - Honda CB500F
    Bu motor nasıl tutmaz, vay arkadaş..
    Volkswagen Jetta 2010 - Opel Insignia 2.0 2012 - Volkswagen Amarok 2012

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla bir motora verecek 20.000 TL bütçem olsa buna verirdim. Bence HONDA kalitesi ve yakıt ekonomisine bakınca gayet makul bir motor. çift silindire 56 beygir. 100 kilometrede maximum 4 litre benzin yakışı. 20.000 lira ile bunların toplamını hangi motor geçebilir ki?
    46bg Hacı ne 56'sı...eski cbf500 57bg di-onunla karıştırdın harhall
    The Power of The Dreams.

isra... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB500F
    izninizle konuyu hortlatıyorum.
    konuyu açan arkadaş yada diğer kullanıcıların son yorumları nelerdir acaba.
    Bu forumda bile çok az yorum ve kullanan var gibi. Honda nın fiyat politikası mı motor mu sorumlu?
    Kullanıcıların yorumlarını rica ediyorum..

Motosikleti
    CB500F
    Alıntı isra... adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    izninizle konuyu hortlatıyorum.
    konuyu açan arkadaş yada diğer kullanıcıların son yorumları nelerdir acaba.
    Bu forumda bile çok az yorum ve kullanan var gibi. Honda nın fiyat politikası mı motor mu sorumlu?
    Kullanıcıların yorumlarını rica ediyorum..
    Cevap gelene kadar ben motoru aldım. 700 km dir kullanıyorum. gözlemler:
    üzerindeki lastikleri hiç beğenmedim. lastik bakmaya basladım bile.
    depo şekli daha kıvrımlı olsaymış iyi olurmuş. dizlerle kavrayıp sıkıştırmak çok kolay değil. stompgrip düşünüyorum.
    gidon un pozisyonu düşündüğümden daha alçak. gidon yükseltme aparatı siparişi verdim. montajı yapılınca buraya da koyarım. birgün birilerine lazım olabilir.
    bunlar dışında ivmelenmesi çok güzel, alt devirler çok güzel. her hızda her vitesde kullanmak mümkün. kadran okunaklı. motor sesi çok hoşuma gitti. ama egzos da ses yok

belli aralıklarla güncellemeye devam etmeyi planlıyorum. başka kullanıcıların da yorumlarını bekleriz
    AttilaXtreme, wing41 ve AsiCanavar bunu beğendiler.

Motosikleti
    2014 ybr esd
    hayırlı olsun aga.yakıt nasıl?

Motosikleti
    CB500F
    bastıkça yakıyor. insan gibi sürünce 4 bucugun altında bir ortalama. devirli kullanımda 5 lt civarı ortalama.
    AttilaXtreme bunu beğendi.

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Güzel motor arkadaşımda var ki kendisi konuyu açan kişidir. Fırtınalı havada 170 le gidebiliyor naked olmasına rağmen

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Arkadaşlar
    Konuyu açan arkadaşın motorunu babası uygun fiyattan verecek. Motor 40la giderken mazot yüzünden yana devrildi. 12000 tl son fiyat. Yururde hiç bir sıkıntı yok. Sağında solunda hiçbir sıkıntı yok. Two bro eksoz mevcut. Detay için yazarsınız.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)