Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cb 500 F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Armutlu gezimiz öncesi feribotta denk gelmiştik birine hatırlarsın. Şekil şemal güzel ama karbüratörlü ve deli gibi yakıyor.
    140-150 sabit hizlarda 6lt yaktigini bizzat kullanicisindan ögrendim,

Hatta cbf600 ile yakit tuketimi hemen hemen ayniymiş.

CB500F halen alinir,

Duzgun inazumalara 55-65 bin çekiyorlar,ama cb nin yaninda inazuma denilen motor bildigin eşek..

2 senedir borç harç,bütceyi ayarlayamadim,borcun birisini bitiriyorum digeri basliyor..götü bir türlü toparlayamadim..

Valla abi,foruma sirf kafa dagitmaya giriyorum,motor falan hikaye..
    tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    140-150 sabit hizlarda 6lt yaktigini bizzat kullanicisindan ögrendim,

Hatta cbf600 ile yakit tuketimi hemen hemen ayniymiş.

CB500F halen alinir,

Duzgun inazumalara 55-65 bin çekiyorlar,ama cb nin yaninda inazuma denilen motor bildigin eşek..

2 senedir borç harç,bütceyi ayarlayamadim,borcun birisini bitiriyorum digeri basliyor..götü bir türlü toparlayamadim..

Valla abi,foruma sirf kafa dagitmaya giriyorum,motor falan hikaye..
    Allah gönlündekini versin kardeşim ama piyasa da bir saçmaladı. 110.000 TL'ye 2006 model Cbf 500 satmaya çalışıyor adamın teki.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Allah gönlündekini versin kardeşim ama piyasa da bir saçmaladı. 110.000 TL'ye 2006 model Cbf 500 satmaya çalışıyor adamın teki.
    Sagolasin abi,

110 bin mi?egzozuna tüküreyim,kerameti neymiş ki??

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Armutlu gezimiz öncesi feribotta denk gelmiştik birine hatırlarsın. Şekil şemal güzel ama karbüratörlü ve deli gibi yakıyor.
    İnternette gezen bilgi tablolarında 4,2l/100km diyor. Gerçekten o kadar yakıyorsa çok sayılmaz aslında. Biraz da bakımsızlık / ayarsızlık meselesidir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:09 ----------

Fuelly'den baktım şimdi, feciymiş. O 4,2l/100km spec'i kim yazmışsa kafasına ...

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnternette gezen bilgi tablolarında 4,2l/100km diyor. Gerçekten o kadar yakıyorsa çok sayılmaz aslında. Biraz da bakımsızlık / ayarsızlık meselesidir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:09 ----------

Fuelly'den baktım şimdi, feciymiş. O 4,2l/100km spec'i kim yazmışsa kafasına ...
    4,2 biraz iddialı bir rakam, tabi bakımsızlıktan da olabilir ama benim konuştuklarım 7-8'den bahsetmişlerdi.

Motosikleti
    ......
    4,2 biraz iddialı bir rakam, tabi bakımsızlıktan da olabilir ama benim konuştuklarım 7-8'den bahsetmişlerdi.
    Yakmiyor içiyor,

Ama gidişi güzel,sesi güzel..

Gectigimiz yaz kullanmistim,vites geçişleri çok sert.

tommygun bunu beğendi.

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Arkadaşlar bugün servise gittim bakim fiyatı için

2.7lt yağ 10w30
    Yağ filtresi
    Hava filtresi
    Yağ tapa pulu
    Fren hidrolik değişimi
    İşçilik dahil 1200tl.
    Sizce fiyat nasıl?

Motorum 2015 model 2016 sonu çıkışlı şu an 16bin km de, son bakımı geçen yıl haziran ayında 12bin km de yapılmış.

Son bakımda İstanbul honda Marmara da 10w40 Yağ koymuşlar biraz canım sıkıldı,norm 10w30 diyor servis neden 10w40 koyarki,gerçi bursa serviside 10w40 koyalım diyor.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı E-TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün servise gittim bakim fiyatı için

2.7lt yağ 10w30
    Yağ filtresi
    Hava filtresi
    Yağ tapa pulu
    Fren hidrolik değişimi
    İşçilik dahil 1200tl.
    Sizce fiyat nasıl?

Motorum 2015 model 2016 sonu çıkışlı şu an 16bin km de, son bakımı geçen yıl haziran ayında 12bin km de yapılmış.

Son bakımda İstanbul honda Marmara da 10w40 Yağ koymuşlar biraz canım sıkıldı,norm 10w30 diyor servis neden 10w40 koyarki,gerçi bursa serviside 10w40 koyalım diyor.
    Şimdi gördüm; fiyat bence pahalı. Daha yeni servise gittim sadece yağ, yağ filtresi ve tapa pulu + işçilik için 800₺ verdim. (Yağ Motul 7100 10w-30.) 10w-30'dan başka yağ koydurmayın bence, öneren olursa yallah tazyik.

Fren hidroliği, balata alım ve balata değişimi, amortisör yağ değişimi, zincir dişli alım ve değişimi vb. işleri internet + özel servislerde hallediyorum, Honda'da yaptırmayın bunları kazık yersiniz veya işi bilmezler; mesela amortisör bakımı.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    250r
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakmiyor içiyor,

Ama gidişi güzel,sesi güzel..

Gectigimiz yaz kullanmistim,vites geçişleri çok sert.

https://i.hizliresim.com/r8lopgu.jpg
    Bu CBF500 değil mi bu arada ?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Şimdi gördüm; fiyat bence pahalı. Daha yeni servise gittim sadece yağ, yağ filtresi ve tapa pulu + işçilik için 800₺ verdim. (Yağ Motul 7100 10w-30.) 10w-30'dan başka yağ koydurmayın bence, öneren olursa yallah tazyik.

Fren hidroliği, balata alım ve balata değişimi, amortisör yağ değişimi, zincir dişli alım ve değişimi vb. işleri internet + özel servislerde hallediyorum, Honda'da yaptırmayın bunları kazık yersiniz veya işi bilmezler; mesela amortisör bakımı.
    Yukarıdaki 800₺ fiyat Honda yetkili servis bu arada, yanlış anlama olmasın. Standart yağ bakımını Honda serviste yaptırıyorum, kalan detay işler hep özel serviste. (Fren işleri bir servis, amortisör işi başka bir servis, kalan diğer tüm işler öncekilerden farklı bir servis...)
    pea bunu beğendi.

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Sadece yağ ve yağ filtresi değişimi için 609tl fiyat verdiler.bakalim büyük ihtimal serviste yaptıracağım.
    Anlamadığım konu su; norm 10w30 diyor servis 10w40 koymuş bu ne saçma birsey
    Bende tofas fabrika çalışanıyim 15 yıldır.
    1.3 multijet euro6D final motorlarda yağ 0W20 fakat 1.3 multijet euro6 de 5W30.
    Şimdi 0W20 koyulması gerekene 5W30 koyarsan turboyu eline alıyorsun.
    Bence bu konu tam yargıya taşınmalık.

Daha 2 gün önce 2021 model nc750x dct ye bursa servisi 10w40 yarı sentetigi dayamış.
    Gerçekten çok saçma

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Arkadaşlar yakın zamanda cb 500f almayı düşünüyorum. Alırken şurasına dikkat et dediğiniz bir yer var mı? Yakıtı nasıl? Bakım malzemelerinin fiyatları nasıl? Filtreler bujiler zincir dişli lastik vs

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yakın zamanda cb 500f almayı düşünüyorum. Alırken şurasına dikkat et dediğiniz bir yer var mı? Yakıtı nasıl? Bakım malzemelerinin fiyatları nasıl? Filtreler bujiler zincir dişli lastik vs
    Münkünse 2016 ve üstü model olsun; LED farlar ve daha köşeli / modern bir tasarımı var.
    Yakıt sürüşe göre çok değişir ancak trafik kurallarına uyarak normal bir şekilde sürülürse şehir içinde 3,6 (yaz) - 3,9 (kış) l/100km civarında yakar. Şehir dışında daha az veya (otobanda tapagaz giderseniz) daha fazla yakar. Benim yeni otobandan 3'lü çanta seti ile Bodrum - İstanbul - Bodrum seyahatlerim (1.500km) 4,3 l/100km civarlarında bitti hep.
    Lastik 120/160 olduğu için premium marka / modeller için oldukça pahalı. (Bende şu anda Metzeler Roadtec 01 SE var, yeni set 7.400₺...)
    Orijinal zincir dişli seti sanım şu sıralar 1.600-1.700₺ civarlarına gelir. (Sunstar dişli seti + 112 bakla DID 520VO...) (Dişli setini Honda'dan yedek parça olarak, zinciri de dışarıdan alırsanız; direkt yetkili servis fiyatı daha yüksek olur.)
    Hava filtresi vs. Yamaha'lardan ucuz. Yağa en son 430₺ (3l Motul 7100), hava filtresine 210₺ verdim diye hatırlıyordum.

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Münkünse 2016 ve üstü model olsun; LED farlar ve daha köşeli / modern bir tasarımı var.
    Yakıt sürüşe göre çok değişir ancak trafik kurallarına uyarak normal bir şekilde sürülürse şehir içinde 3,6 (yaz) - 3,9 (kış) l/100km civarında yakar. Şehir dışında daha az veya (otobanda tapagaz giderseniz) daha fazla yakar. Benim yeni otobandan 3'lü çanta seti ile Bodrum - İstanbul - Bodrum seyahatlerim (1.500km) 4,3 l/100km civarlarında bitti hep.
    Lastik 120/160 olduğu için premium marka / modeller için oldukça pahalı. (Bende şu anda Metzeler Roadtec 01 SE var, yeni set 7.400₺...)
    Orijinal zincir dişli seti sanım şu sıralar 1.600-1.700₺ civarlarına gelir. (Sunstar dişli seti + 112 bakla DID 520VO...) (Dişli setini Honda'dan yedek parça olarak, zinciri de dışarıdan alırsanız; direkt yetkili servis fiyatı daha yüksek olur.)
    Hava filtresi vs. Yamaha'lardan ucuz. Yağa en son 430₺ (3l Motul 7100), hava filtresine 210₺ verdim diye hatırlıyordum.
    Anladım teşekkür ederim. Maalesef yeni kasalar bütçemi aşıyor. Ben uzun süre kullanmak istiyorum motoru o yüzden düşünüyorum. Sakin kullanan biriyim yakıt üzmeyecek gibi. Bakımları da genel olarak 250ccden çok farklı değil gibi ama lastikleri ciddi anlamda pahalıymış. Alacağım motorun lastikleri de iyi durumda değil iyi bir pazarlıkla fiyattan düşürmeye çalışayım olmadı.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladım teşekkür ederim. Maalesef yeni kasalar bütçemi aşıyor. Ben uzun süre kullanmak istiyorum motoru o yüzden düşünüyorum. Sakin kullanan biriyim yakıt üzmeyecek gibi. Bakımları da genel olarak 250ccden çok farklı değil gibi ama lastikleri ciddi anlamda pahalıymış. Alacağım motorun lastikleri de iyi durumda değil iyi bir pazarlıkla fiyattan düşürmeye çalışayım olmadı.
    Daha uygun fiyatlı lastikler var tabi, yukarıdaki premium marka model bir lastik.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:07 ----------

Daha uygun fiyatlı lastikler var tabi, yukarıdaki premium marka model bir lastik.
    Şimdi baktım da Michelin Road 5 Metzeler Roadtec 01 SE'den 1.000₺ daha ucuz, 6500₺.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Anlas Capra RD şimdilik 3300TL.
    50 bin+ km/3 set kullandım, kar hariç asfaltta yamuğunu görmedim
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlas Capra RD şimdilik 3300TL.
    50 bin+ km/3 set kullandım, kar hariç asfaltta yamuğunu görmedim
    Uygun fiyatlı olarak Mitas Touring Force da dikkat çekiyor. (3.900₺) Muhtemelen ömrü Anlas'lardan iyi olacaktır; sanki Anlas'lar 15.000'de patatese bağlıyor diye bir yorumunuzu hatırlıyorum...

5.100₺ civarlarına Michelin Pilot Road 4'ler de var, bunlar da gayet iyi lastiklerdir, 20.000km rahat götürür.

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    İçime biraz su serptiniz. 😀
    7500 liraya lastik alsam babam eve almazdı herhalde 😀

Motosikleti
    MT25 2016
    2900e viento sport var güzel lastik.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Selamlar, motosikletimi ilana koydum. İlgilenenler özelden yazabilir.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)