Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
24. sayfa BirinciBirinci ... 14222324252634 ... SonuncuSonuncu

Honda CBF500 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Predator[23rd] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    grrrrrr

eve geldim ki dangalagin teki arabasiyla park yerinden cikarken benim motoru devirmis. el fren kolu ve direksiyon kilidini kirmis. simdilik tespit edebildigim kadariyla en azindan ...

yanimda olsaydi herhalde o serefsizi öldürürdüm....
    geçmiş olsun abicim,gerçekten kötü ve sinir bozucu bir durum olmuş,talihsizlik

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alikara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF500 vardı bir zamanlar...
    Arkadaşlar ben motoru satıyorum. Henüz internete ilan vermedim, ilgilenen arkadaşlar yakında görür.

Beni tanıyan cbf500cüler bilir, motoru aldığımdan bu yana binmeye pek vaktim olamadı iş seyahatleri yüzünden. 4503 km.de 2006 model siyah. Temiz motor.

Deponun solunda çizik vardı, bir kere devrilmişti ama kaza değil. Satacağım diye yaptırdım. Şu an üzerinde çizik yok, yeni gibi.

Full kaskosu 2008 Nisan'a kadar. Düşünen olursa PM atsın. Bu forumu şişirmeyelim. Fiyat belirlemedim henüz, anlaşırız
    Küçük insanların büyük gölgelerinin olduğu bir ülkede güneş batmak üzeredir. (Çin atasözü)

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    2.el ilanı gördüm şimdi. Belki işe yarayabilir. 3200 km de ve 2006 model. Fiyatı da 8500 ytl

http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=4491049
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    yazın abi beni de listeye. biraz geç oldu ama

Motosikleti
    Honda vfr800
    AAaaaaa bak bak bu ne bu yawfff hic begenmedim vaziyeti ben geldim araniza motorumla sizler ucmus gitmissiniz Aaa olmuo ama hadi toparlanalim bu arada herkese slmlar....

selamlar abicim,hepimiz buradayız merak etme cbf500 cüler olarak

ama gönlüm sürekli 1000 diyo ya hayırlısı

72kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    d integra
    arkadaşlar cbf 500 almak istiyorum...motorun merak ettiğim tek bir yanı var...yakıtı nasıl ??? lütfn acil cvp yazın...pzrtesiye kadar karar vermiş olma gerekiyo... herkese iyi çalışmalar
    HIZ'SIZ VE ÖFKE'SİZ

kullanım tarzına,yüküne,rüzgara,artçına,kilona,aksesuarları na göre değişmekle beraber ortalama olarak 100km'de 4,5 LT diyebilirim sana.. 4lt'den aşağı düşmek ustalık gerektiren bir olay..çok nadir oluyor belkide olmaz..ama 5lt'nin üstüne çıkmak çok kolay

500cc veya buna benzer yüksek cc'li bir motor alırsan eğer aşağı yukarı yakacağı hep böyle yüksek değerlerdir.ama şunuda belirtmek isterim önceden scooter kullanıyodum 100km'de 3,5lt filan yakıyodu,cbf500'de 4,5-5lt yakıyo..
    arasında 1-1,5 lt var yani 100km'de 3 veya 4 ytl farkedecek çokta önemli değil yani..

bi kaç tanede foto koyayım bari topic canlansın

bu arada benimde önceki motorum dylandı

Motosikleti
    Honda vfr800
    herkse tekrar marblr arkadaslr biseyi merak ediorum , simdi bunlar devirli motorlarya , acaba bu motoru kullanrken motor devri hangi aralikta olrsa en ii surus ve motor acisindanda iisi olr kafama takildi , heralde bunlari dusunk devirli kullanmak zamnla motor blogunda birikntilere neden oluyor bide bu konuda bilgi verirseniz cok memnun olurm ....
    haa bu arada foto demisken hele bi burda hwalar duzelsin cok fztastik fotolar koycam wala bi bakan direk motoru almak isticek....

72kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    d integra
    sağol arkadaşım............................
    HIZ'SIZ VE ÖFKE'SİZ

Motosikleti
    Honda vfr800
    Arkadaslar bu arada topcimiz sohbet bolumunde sunu motosiklet modellerine tasisak bi cok arayan zor buluo burayi wala

Alıntı sheltox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkse tekrar marblr arkadaslr biseyi merak ediorum , simdi bunlar devirli motorlarya , acaba bu motoru kullanrken motor devri hangi aralikta olrsa en ii surus ve motor acisindanda iisi olr kafama takildi , heralde bunlari dusunk devirli kullanmak zamnla motor blogunda birikntilere neden oluyor bide bu konuda bilgi verirseniz cok memnun olurm ....
    haa bu arada foto demisken hele bi burda hwalar duzelsin cok fztastik fotolar koycam wala bi bakan direk motoru almak isticek....
    yağ filtresi o birikintileri halletmek için işte..onun için her yağ değiştirmende mutlaka filtreyide değiştir..

en rahat deviri şimdi hatırlayamayacağım ama artçılı sürüşte de , tek başına sürüştede 100km ile gitmeyeceksin.. ya 90km ile gideceksin yada 110-120 gibi bişeyle gitmen lazım..
    100km ile giderken tam 5000-5500 devirde oluyor gibi hatırlıyorum ve bu şekilde uzun süre kullanımda titreşim bazen rahatsızlık veriyo ama 110 dediğiniz zaman geçiyo..
    5000-5500 devirden sonra cbf500 lerin meşhur fırlatma sistemleri varya herhalde o devreye gireceği için öyle hafif bi titreşim oluyo diye düşünüyorum

Motosikleti
    Honda vfr800
    @muratd

Cok tesekkrler kardes. bu arada motoru 2. el aldigimdan 3000 deiken , motorun teknik taraflarini pek bilemiyorum. biraz soru yagmuruna tutcam ama...
    1-motora hangi motor yagini kullaniyrsunuz derecesi fln ne oluo?
    2- motorda kac binde bi yag degistiriosunuz. sanrm birazda kullanmla alakali ama...
    3-hmm bu arada Ordu daki hondacilar serviste IS YOK dio ondan disardan ii bir ustayla tanistirdi motoru satan arkadas beni o hep ona gotururmus... peryodik bakmlar icin , peki siz ne dersiniz acaba servismi( yoksa disardan bir ustami...
    4- motor kac litre yag aliyor!!
    5-hmm bide lastik basnclarini kaca kac yapiosunuz wala briaz fazla mi oldu ne ama dahasi war neyse simdilik bu sunlari ogrensydim bu arada cvplar icin simdiden tesskrler...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    inşallah dylan olcak
    motor baya kalıplıda ybrnınkı gıbı bı kafa grenajı olsa hıcde fena olmazdı hanı

Alıntı sheltox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @muratd

Cok tesekkrler kardes. bu arada motoru 2. el aldigimdan 3000 deiken , motorun teknik taraflarini pek bilemiyorum. biraz soru yagmuruna tutcam ama...
    1-motora hangi motor yagini kullaniyrsunuz derecesi fln ne oluo?
    2- motorda kac binde bi yag degistiriosunuz. sanrm birazda kullanmla alakali ama...
    3-hmm bu arada Ordu daki hondacilar serviste IS YOK dio ondan disardan ii bir ustayla tanistirdi motoru satan arkadas beni o hep ona gotururmus... peryodik bakmlar icin , peki siz ne dersiniz acaba servismi( yoksa disardan bir ustami...
    4- motor kac litre yag aliyor!!
    5-hmm bide lastik basnclarini kaca kac yapiosunuz wala briaz fazla mi oldu ne ama dahasi war neyse simdilik bu sunlari ogrensydim bu arada cvplar icin simdiden tesskrler...

istediğin kadar soru sorabilirsin abicim sakın çekinme,ben cevaplayamazsam kaç kişi var burda motosiklet sahibi mutlaka bulunur bişey..

1-castrol 10-40 yağ kullanıyorum genelde en kalitelisi bu..
    2-yağın ömrü yaklaşık 2500-3500km'dir..kalitesine göre değişir.sık yağ değiştirmenin bi zararı olmaz.aksine yararı olur ama mutlaka yağ ile birlikte yağ filtresinide değiştir..20 25 ytl bişey filtre..
    3-KESİNLİKLE HONDA YETKİLİ SERVİSİ....
    4-motor 3lt gibi bi yağ alıyodu galiba..castrol kullanırsan lt'si 20 25 ytl civarında..
    5-lastik basınçları etiketi arka lastiğin orda yazıyo küçük siyah bi etiket olması lazım..

Motosikleti
    Honda vfr800
    @muratd
    cok saol arkadasm cvplar icin hmm ya bu servis isi beni huylandirdi yaw
    motoru aldigim adam kac defa sormama ragmen kesnlikle honda bayiini onermio sadece parani alrlar dio , ama benm kuzen flnda hondaci o da serviste is yoq dio bnde iki arada bi derede kaldim wala napsam die ama bencede her nekadar ordu honda servisinde is yoq deselrde yine bayii ye gitmek agir basio ama ne biliim iste... bu arada ornegin peryodik bakmlar ilk buyuk bakim cart curt acaba kac km de yapilio , malesef motorun kullanm kitabini bulamadi adam veremedi bana bende mecbur sizin basinizin etini yiyorum olsun motorcu kardesligi bole geliscektir...

honda servislerinde çalışan ustalar düzenli olarak gebzeye eğitime giderler..ayrıca o ara sokaktaki usta da cbf500 ün ayrıntılı kitapçığı varmıymış bi sor bakalım
    ben o kitapları gördüm.en küçük civataya kadar nasıl sökülüp takıldığını gösteren bi kitapçık vs vs ... motosiklete müdahale etmek için bazı özel ekipmanlar var honda servislerinde..
    yetkili servis adı üstünde..ama ara sokaktaki usta yüzeysel bakımları yapabilir bu kadar modelli bir motor bence servisine götür derim..

bakımları ise hatırladığım kadarıyla:
    1000km-6000km-12000km diye gidiyordu..
    her bakımda bakılacak yada değiştirilecek,kontrol edilecek yerler farklı..hondanın sitesine girip mail atabilirsin bakım çizelgesini gönderirler

bak üstüne basa basa tekrar söylüyorum yetkili servisssss

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı muratd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda servislerinde çalışan ustalar düzenli olarak gebzeye eğitime giderler..ayrıca o ara sokaktaki usta da cbf500 ün ayrıntılı kitapçığı varmıymış bi sor bakalım
    ben o kitapları gördüm.en küçük civataya kadar nasıl sökülüp takıldığını gösteren bi kitapçık vs vs ... motosiklete müdahale etmek için bazı özel ekipmanlar var honda servislerinde..
    yetkili servis adı üstünde..ama ara sokaktaki usta yüzeysel bakımları yapabilir bu kadar modelli bir motor bence servisine götür derim..

bakımları ise hatırladığım kadarıyla:
    1000km-6000km-12000km diye gidiyordu..
    her bakımda bakılacak yada değiştirilecek,kontrol edilecek yerler farklı..hondanın sitesine girip mail atabilirsin bakım çizelgesini gönderirler

bak üstüne basa basa tekrar söylüyorum yetkili servisssss
    bencede yetkili servise gidilmeli.ucuza halledicem diye uğraş dur sonra.Ne demişler ucuz mala para verecek kadar zengin değilim.
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Motosikleti
    Honda vfr800
    Cok saolun arkadslar wala bende de servis olayi agir basiodu zaten , ondan sonra bide yapiim derken bisi olcak daha serviste sahip cikmaz bencede enn iisi servisi tskkrler tekrar
    bu arada her ne kadar bnm cekmem olmasada bi foto atiim bari
    [URL=http://imageshack.us][/
    bnm canawar...

wayyy sen arka çamurluğuda sökmüşsün
    arkadan çekilmiş bi kaç foto daha atsana ya bakalım bi

REKLAM ALANI
24. sayfa BirinciBirinci ... 14222324252634 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler