Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
39. sayfa BirinciBirinci ... 29373839404149 ... SonuncuSonuncu

Honda CBF500 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Alıntı jack hammer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu konuda kesinlikle yanılıyorsunuz. 7500-10000 arasında cbf 500 alınabiliyor. ortalama 8500-9000 diyelim. alacagınız motosiklet işletim maliyeti düşünüldügünde gsr600 den daha ekonomik olacaktır. 10000 e buldugunuz gsr 600 ne kadar güvenilir olacaktır. kmsi düşürülmüş oynanmadık yeri kalmamış bir motosiklet olacaktır. araştırmaya başladıgınızda temizini 12000 den aşagı alamayacaksınız. hal böyle oluncada arada oluşacak 3000-3500 gibi rakam iyi paradır.

birde işin diger yönünden bakalım. gsr 98 hp 4 silindir mermi gibi makina. yakıt olarak 1000 cc lerle aynı yaktıgı söylenmekte. cbf 500 çok daha dengeli bir motosiklet. ybr den sonra 600 cc risk oluşturur.

son olarak piyasada temiz er5 ler 7000 gibi rakamlara satılıyor. gs 500 ler de 6-7 binlere alıcı buluyor. cbf 500 her iki modeldende daha üstün daha güçlü ve tasarım olarak konfor olarak frenler olarak iki modeldende üstün konfor olarakta çok daha başarılı. motor ömrü olarakta sorunsuz bir model. bakımları yapılmış bir cbf 500 20 yıl sonrada piyasada saat gibi çalışır vaziyette dolaşacaktır. haliyle bence fiyatı çok degil. zaten cbf 500 kullanıcıları genel anlamda aklı başında insanlar. yani bu motosikleti keyf için alıyorlar. dolayısıyla kullanıcıları bilinçli ve belli kültür seviyesine sahip.
    her kelimesine katılıyorum.ben,şimdiki CBF 500 den önce,GSR 600 kullanıyordum.tamam çok iyi makine,ivmelenme,gücü,sürati.ama bakım masrafları ve yakıtı CBF le kıyaslanmaz.4 silindirle 2 silindirin yakıtının aynı olması mümkün değil.CBF karbüratörlü olmasına rağmen,5 lt.civarında yakıyor.GSR nin bu şekilde yakması mümkün değil.biri 98 hp.,diğeri 57 hp.ne kadar yakıt,o kadar güç ve sürat.bunu unutmayalım arkadaşlar.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    speedygogo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 & CBF 600
    benim kafamda gsr 600 değil de daha çok cbf 600 var. o bildiğim kadarıyla biraz daha zayıf gsr'ye göre. ybr'den direk 600'e geçmek benim de kafamı karıştırıyor tabi. şu anda 10 bin km civarında şehiriçi tecrübem var. 600'lüğe geçmeyi kesin olarak düşünürsem en az bi 5 bin km daha ybr'yi kullanmaya devam edeceğim. sonrasında belki gs3 eğitimini alıp 600'e geçeceğim. ama dediğim gibi 8 bin lira civarlarında temiz bi CBF 500 bulursam da alabilirim

adasel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF1000
    Tam diyecektim ki Adanalı (Bora Abi)'nin cbf500 den önceki motoru gsr600 dü, ondan yorum alalım diye. Bora Abi yazmış zaten. Kesinlikle katılıyorum. 8500-9000 tl aralığında çok temiz, düşük km de ve iyi durumda cbf500 alınabilir. ama 9000-10.000 tl aralığında alınacak 600 cc 4 silindir herhangi bir motor ya kazalıdır, ya çok yüksek km dedir ya da vardır olumsuz bir şeyleri. Ayrıca sadece alım maliyeti değil, benzin ve bakım maliyetleri de daha pahalı olacaktır.

Kaldı ki ben cbf500 beğeniyorum diye sizlere de bunu alın diye diretmek benim haddime değil. elimden geldiğince fikirlerimi paylaşıyorum. çünkü biliyorum ki aramızda hiç zengin yok. zengin olan 2. elle uğraşmaz. uğraşsa da ona da yardımcı olmuş oluruz. biz elimizdeki birikimlerimizle nasıl daha iyisini yapabilirizin derdindeki insanlarız. Motor bir çoğumuz için keyfi bir hobi. Onun için herkesin keyfine biçeceği bütçe de değişken olacaktır. Benim de gönlümde yatan aslan parçası gsr600. ama sadece almakla bitmiyor işte. bir de benim şaka maka epey motor tecrübem oldu. 10larca kez uzun yol yaptım. şehir içinde, uzun yolda, karda, yağmurda, siste, soğukta, sıcakta, mıcırda, toprakta, asfaltta, yalnız başıma, grup olarak, dağ yollarında, otobanda... v.s. motor kullandım. Epey tecrübem var diyorum ama hala daha cbf500 ün hakkını verecek kadar iyi değilim. Bunu da profesyonel bir arkadaşımın benim motorumu kullanırken artçısı olduğumda anladım. Yani beni hala tatmin ediyor bu makine.
    Keway SS250 - Honda CBF250 - Honda CBF500 - Honda CBF600SA (Enj) - Honda XL650 Transalp - BMW F800GS - CBF1000

Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    Alıntı adasel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elimden geldiğince fikirlerimi paylaşıyorum. çünkü biliyorum ki aramızda hiç zengin yok. zengin olan 2. elle uğraşmaz. uğraşsa da ona da yardımcı olmuş oluruz. biz elimizdeki birikimlerimizle nasıl daha iyisini yapabilirizin derdindeki insanlarız. Motor bir çoğumuz için keyfi bir hobi. Onun için herkesin keyfine biçeceği bütçe de değişken olacaktır.
    ne guzel demişsin .

peki arkadaslar er-n-f e ne diyorsunuz cbf 500 e gore. artıları var. enjeksiyonlu olması, 650lik olması. daha guclu olması. piyasasınında üç aşağı beş yukarı cbf 500 kadar olması, üretiminin devam etmesi vs. ben anlaşılcağı gibi cbf i seviyorum ama fikir olarak sordum?

avciceyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    Alıntı Dogan88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne guzel demişsin .

peki arkadaslar er-n-f e ne diyorsunuz cbf 500 e gore. artıları var. enjeksiyonlu olması, 650lik olması. daha guclu olması. piyasasınında üç aşağı beş yukarı cbf 500 kadar olması, üretiminin devam etmesi vs. ben anlaşılcağı gibi cbf i seviyorum ama fikir olarak sordum?
    Enjeksiyon tabiki iyi bir şey ama cbf 500 en iyi yanı gücü istediğin zaman köküne kadar kullandirir bu sollama ve kalkışlarda çok büyük bı artıdır ama çok yakar enjeksiyonda bu gibi kalkış ve sollamaları pek yapamazsın ama yakıt maliyetini çok düşürür yine de şunu unutma derim Honda sağlam kaliteli yedek parçası bol ve servis maliyeti düşük bı motordur
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

Motosikleti
    Honda CBF1000
    er 6n'i bende çok beğeniyorum. ama cbf500 le er6n arasında son olarak seçimim cbf500 den yana oldu. Birşey diyemem. iki motorunda birbirine karşı avantajları var. Kawasaki'nin servisinden korkmuştum ben. bir de ben uzun yol çok yapıyorum. er6n ile iki kişi uzun yolda rahat edilirmi bilemiyorum.
    Keway SS250 - Honda CBF250 - Honda CBF500 - Honda CBF600SA (Enj) - Honda XL650 Transalp - BMW F800GS - CBF1000

arnold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar,ekonomik sebeplerden dolayı,çok severek kullandığım motorumu üzülerek satıyorum.bilgilerinize.
    sahibinden ilan no : 41982082

bora abi senin adına çok üzüldüm.
    inşallah tez zamanda daha iyilerine binmek nasip olur
    CBF 150-->CBF 250-->CBF 500-->CBF 600-->...?

Motosikleti
    Alıntı arnold adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bora abi senin adına çok üzüldüm.
    inşallah tez zamanda daha iyilerine binmek nasip olur
    iyi dileklerin için teşekkürler,sağolasın kardeş.bende çok üzülüyorum ama,sağlık olsun diyorum artık.herşeyin hayırlısı olsun.

Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    arkadaşlar bugün akşam itibariyle cbf 500 üme kavuştum. nakliyat ambarından gidip aldım. motosiklet benim için gayet tatminkar. daha önceki motosikletim cbf 150 idi. aradaki fark gerçekten çok çok iyi. ben çok begendim. henüz sigortası yok. motosiklet geldi satış yarın yapılacak. o nedenle pazartesiye kadar mahalle aralarında antreman yapmam lazım.

yarın resimlerini çekip paylaşırım.

wermeer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500
    Alıntı jack hammer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bugün akşam itibariyle cbf 500 üme kavuştum. nakliyat ambarından gidip aldım. motosiklet benim için gayet tatminkar. daha önceki motosikletim cbf 150 idi. aradaki fark gerçekten çok çok iyi. ben çok begendim. henüz sigortası yok. motosiklet geldi satış yarın yapılacak. o nedenle pazartesiye kadar mahalle aralarında antreman yapmam lazım.

yarın resimlerini çekip paylaşırım.
    hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan

arkadaşlar cbf 500 ün hafif stabilize yollarda kullanımı nasıl?

Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    bunlarda yeni motosikletimin resimleri

Uploaded with ImageShack.us

Motosikleti
    güle güle kullanmanız dileklerimle.

Alıntı frustrated adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar cbf 500 ün hafif stabilize yollarda kullanımı nasıl?
    hiç bir sıkıntı yaratmıyor.kullanabilirsiniz.

Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    güle güle kullanmanız dileklerimle.

teşekkürler. henüz binemedim. sadece mahallede birkaç tur attım. ruhsat plaka işleriyle ugraşacagım pazartesi. evraklar yarın gelir.

çeneden açılır kask tavsiyesinde bulunurmusunuz. sanırım sizde benim gibi numaralı gözlük kullanıyorsunuz. daha önce ıxs 338 aldım kask 1,5 ayda pert oldu. kardeşim yere düşürmüş vizör kırıldı. yenisinide almadım. kask ses alıyordu cbf 150 yi satın alan adama hediye ettim. kask işinide halletmem lazım pazartesiye kadar.

Motosikleti
    özellikle gözlük,sigara kullanıyorsanız lazım.birde bir yere gittiğimiz de birisine birşey soracağımız zaman kolaylık oluyor.son olarak biliyorsunuz ADANA sıcak bir yer,yazın şehiriçi kullanımda çok bunaldığımda en azından çenesini açıp kullanma kolaylığı var.bütün çeneden açılır kasklar,full face kasklara nazaran ses/rüzgar alır,en pahalıları bile.ancak çok önemli bir bilgi aktarayım,çeneden açılır kask alırken,açılma mekanizmasının tırnaklarının metal olmasına dikkat edin.plastik olanlar,bırakın darbe anını,siz açıp kapatırken bile kırılabiliyorlar.

jack hammer güle güle kullanın. sakıncası yoksa kaça aldığınızı yazabilir misiniz? (ÖM de atabilirsiniz)
    teşekkürler

Motosikleti
    Honda CBF1000
    jack hammer yeni motorun hayırlı olsun. Benim motorum da aynı renk ve hatta aynı seri satışlardan olmalı. benim plaka da seninkiyle son iki rakamı hariç aynı. benimki 69 la bitiyor

wermeer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500
    jack hammer sen motorunu istanbul beşiktaştan mı aldın?
    sanırım bende buna bakmıştım sahibi sen olmuşşsun hayırlı olsun

Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    özellikle gözlük,sigara kullanıyorsanız lazım.birde bir yere gittiğimiz de birisine birşey soracağımız zaman kolaylık oluyor.son olarak biliyorsunuz ADANA sıcak bir yer,yazın şehiriçi kullanımda çok bunaldığımda en azından çenesini açıp kullanma kolaylığı var.bütün çeneden açılır kasklar,full face kasklara nazaran ses/rüzgar alır,en pahalıları bile.ancak çok önemli bir bilgi aktarayım,çeneden açılır kask alırken,açılma mekanizmasının tırnaklarının metal olmasına dikkat edin.plastik olanlar,bırakın darbe anını,siz açıp kapatırken bile kırılabiliyorlar.

bende antalyada yaşıyorum. kilit mekanizması çelik olanlardan düşünüyorum bende. allah muhafaza sakata gelmeyelim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:17 ----------

Alıntı adasel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jack hammer yeni motorun hayırlı olsun. Benim motorum da aynı renk ve hatta aynı seri satışlardan olmalı. benim plaka da seninkiyle son iki rakamı hariç aynı. benimki 69 la bitiyor

motosiklet güngör çıkışlı. bakımlarıda güngörde yapılmış. 2006 mart çıkışlı. senin plakanın sonuda özelmiş

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:28 ----------

Alıntı wermeer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jack hammer sen motorunu istanbul beşiktaştan mı aldın?
    sanırım bende buna bakmıştım sahibi sen olmuşşsun hayırlı olsun
    teşekkürler. ben pendikten aldım.

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    Arkadaşlar Bora Abi'nin motoruna baktım...hem sağa yatmış hemde sola...eski sahibide 65000km'de satmış...Bora Abi 30000'e düşürmüş...önden de ufak kazası var...fiyatınada 10750 istiyor...kimse almasın...haziran sonu ben alıyorum...

not: Bora Abi sakın kızma...çok beğendim,Allah kaza bela vermesin,alan olursa güle güle binsin...kimse almasın da bana kalsın diye uğraşıyorum
    her fırsat elinde vardı,o ise sadece milletini düşündü.....

REKLAM ALANI
39. sayfa BirinciBirinci ... 29373839404149 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler