Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
51. sayfa BirinciBirinci ... 414950515253 ... SonuncuSonuncu

Honda CBF500 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    juniorR1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yuzme,motosiklet,bilgisayar
    benim 2006 model cbf 500 çok aşırı yakıyor ve eksozun ucuna elimi sürüyorum simsiyah gazı kestiğimde patırdıyor bazen 1 den 2.vitese aldığımda pat diyor sanki çiğ yakıyormuş gibi geliyor
    38500 km daha hiç karbüratör ayarı ve senkron ayarı yaptırmadım yaptıran var mı ? sonuç nasıl her ustayada elletmek istemiyorum.
    MOTOSİKLET ÖZGÜRLÜKTÜR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    asesmest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200S
    VARMAK DEĞİL ! YOLDA OLMAKTIR !

engindmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 500
    akü tavsiyesi olan varmı acaba? uygun yollu
    engin

jack hammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    Alıntı juniorR1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim 2006 model cbf 500 çok aşırı yakıyor ve eksozun ucuna elimi sürüyorum simsiyah gazı kestiğimde patırdıyor bazen 1 den 2.vitese aldığımda pat diyor sanki çiğ yakıyormuş gibi geliyor
    38500 km daha hiç karbüratör ayarı ve senkron ayarı yaptırmadım yaptıran var mı ? sonuç nasıl her ustayada elletmek istemiyorum.
    motosikletin bujilerini degiştirmek sorunu çözer. hem yakıt sarfiyatın bir nebze düşer hemde gereksiz patırtılar olmaz.

cbf 500 7000 devirden sonra gücünü gösteren makina. eger agresif kullanıyorsanız yakıt tüketimi paralel olarak artacaktır.

---------- Post added at 21:22 ---------- Previous post was at 21:19 ----------

Alıntı engindmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akü tavsiyesi olan varmı acaba? uygun yollu
    akü kapagını söküp kullanılan aküye bak kaç amperlik ne marka ona göre netten aratırsan bulunabilir. şahsen ben hiç merak edip bakmadım. satıldı zaten kara kızım koca yazı motorsuz geçirdim.

Motosikleti
    Honda Cbf 500
    akü kapagını söküp kullanılan aküye bak kaç amperlik ne marka ona göre netten aratırsan bulunabilir. şahsen ben hiç merak edip bakmadım. satıldı zaten kara kızım koca yazı motorsuz geçirdim.
    yuasa akü var üstünde sanırım orjinal fabrika çıkışı akü.8.6 Amper.fiyatlara baktım biraz uçuk.başka uygun iş görecek akü varmıdır acaba diye merak ettim.
    engin

Slymn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Titan==>CBF 250==>CBF500
    Motosikletimi çok süratli kullanan birisi değilim genellikle 120-140 km/h arasında yol alıyorum,fakat bundan bir ay önce 120 ile giderken gaz açıp 160km/h sürate çıktığımda gidon çok ciddi sallanmaya ve motosikletim yolda gezinmeye başladı,öyle sallandı ki sol şeritten sağ şeride geçmesine engel olamadım,ilk defa başıma gelmişti böyle bir olay,"tank slapping" olduğunu düşündüm ilk başta.
    Belki balanstandır diyerek dün balans ayarı yaptırdım ön arka,lastik havalarını falan da kontrol ettirdim,bugün deneme amaçlı tekrar gaz açtım ve aynı şey başıma geldi.Asıl kafamı kurcalayan şey 2 kişi olduğu vakit bu tarz birşey yaşamamam,sadece tek kişiyken yaşıyorum bunu,ayrıca dikkat ettim daha düşük süratlerde de elimi hafif gevşek tutunca gidonda çok hafif bir sallantı var acaba bu durum yüksek süratte kendini arttırarak mı ortaya çıkıyor?bu gibi bir durum yaşayan var mı aranızda veya bu duruma neyin sebep olabileceği hakkında bilgisi olan?şimdiden teşekkürler...

jack hammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    Alıntı Slymn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletimi çok süratli kullanan birisi değilim genellikle 120-140 km/h arasında yol alıyorum,fakat bundan bir ay önce 120 ile giderken gaz açıp 160km/h sürate çıktığımda gidon çok ciddi sallanmaya ve motosikletim yolda gezinmeye başladı,öyle sallandı ki sol şeritten sağ şeride geçmesine engel olamadım,ilk defa başıma gelmişti böyle bir olay,"tank slapping" olduğunu düşündüm ilk başta.
    Belki balanstandır diyerek dün balans ayarı yaptırdım ön arka,lastik havalarını falan da kontrol ettirdim,bugün deneme amaçlı tekrar gaz açtım ve aynı şey başıma geldi.Asıl kafamı kurcalayan şey 2 kişi olduğu vakit bu tarz birşey yaşamamam,sadece tek kişiyken yaşıyorum bunu,ayrıca dikkat ettim daha düşük süratlerde de elimi hafif gevşek tutunca gidonda çok hafif bir sallantı var acaba bu durum yüksek süratte kendini arttırarak mı ortaya çıkıyor?bu gibi bir durum yaşayan var mı aranızda veya bu duruma neyin sebep olabileceği hakkında bilgisi olan?şimdiden teşekkürler...
    motosikletinizin önden kazası varmı bunu araştırın.

ben deneme amaçlıda olsa 170 km üzerine çıkmadım cbf 500 ile. bunun nedeni daha önce cbf 500 kulanan bir arkadaşımın yüksek süratlerde(limitlerinde) ön tarafın güven vermedigini söylemesi kafamda pisikolojik olarak yer etti.

ancak gerek iki kişi gerekse tek kişi 150-160 km gibi süratlerde en ufak bir olumsuzluk gözlemlemedim. motosikletinizi iyi bir ustaya kontrol ettirmenizi öneririm ufak bir hata ciddi sorunlara yol açabilir.

cant'ta yamukluk olup olmaması, cant gobegınde bı sıkıntı olup olmaması ve gıdondaki bilyalarda sedelenme yahut dagılma olup olmaması bu duruma sebep olabılır.
    '4' TEKER BEDENİMİ, '2' TEKER RUHUMU TAŞIR !

Motosikleti
    bugün ustaya götürdüm motosikletimi,test etti ve amortisörlerde bir problem var dedi,160km/h sürate gerek yok düşük sürattede elini bırakırsan motorun sola çekiyor dedi,ben de bindim tekrar ve nasıl farkına varamadım daha önce bilmiyorum ama gerçekten de bariz bir sola çekme var,amortisörlerdeki problem giderildiği vakit hallolacağını söyledi,amortisör yağını da değiştiricek ve 150tl gibi birşey tutacağını söyledi,umarım bu tamir ile gidon sollanması ortadan kalkar.Bu arada gittiğim usta güneşli oktay motor.

cant'ta yamukluk olup olmaması, cant gobegınde bı sıkıntı olup olmaması ve gıdondaki bilyalarda sedelenme yahut dagılma olup olmaması bu duruma sebep olabılır.
    Bunları da tek tek kontrol ettireceğim.

Motosikleti
    problemimi halloldu,ne eğrilik ne balans ne de topcasemiş,sorun çıkaran tek şey amortisör yağıymış,değiştirince düzeldi olay,herkese kazasız belasız sürüşler...

ortomoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 honda cbf500
    http://www.youtube.com/watch?v=b9ubEgpNkHE
    http://www.youtube.com/watch?v=b9ubEgpNkHE

rize çamlıhemşinden ayder yaylasına çıkış yolunu gidon kamerası ile kaydettim , manzara süper
    Kerem Akın bunu beğendi.

adasel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF1000
    Alıntı Slymn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    problemimi halloldu,ne eğrilik ne balans ne de topcasemiş,sorun çıkaran tek şey amortisör yağıymış,değiştirince düzeldi olay,herkese kazasız belasız sürüşler...
    Bu bizler için de iyi bir bilgi oldu.. sorunun çözülmesi de çok sevindirici
    Keway SS250 - Honda CBF250 - Honda CBF500 - Honda CBF600SA (Enj) - Honda XL650 Transalp - BMW F800GS - CBF1000

avciceyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    merhaba ya ben öyle freni pek kökleyen birisi değilim ama geçen günlerde önümdeki taksi aniden durunca tüm gücümle asıldım ön tekerim sanki abs varmış gibi tepki verdi ben motorumda abs olmadığından eminim ama internetten indirdiğim kullanma kılavuzundada abs var yazıyor bununla ilgili bilgisi olan varsa benide bilgilendirebilirmi şimdiden teşekkürler
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

Motosikleti
    BMW K1200S
    Türkiyede abs olanları satılmadı bildiğim kadarıyla ama meretler dediğin gibi abs varmış gibi güzel frenleme yapıyor....yaklaşık 5000 km yol yaptım, çok sıkıntılı durumlarla karşılaştım ani frenlemeler yaptım ama 1 kez olsun ön frenin kitlediğine şahit olmadım !

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    abs var ise ön diskte delikli küçük bir disk daha olur absnin okuması için. şu resimdeki diskin önünde duran ufak 2. disk.

http://1.bp.blogspot.com/_xitMj2fOBJ...da-CBF-600.jpg
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    BMW K1200S
    yukarıda 20 gün önce türküyede abs olanları yok diye yazmıştım çok gücüme gitti bende motoru abs yaptım :D

[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

---------- Post added at 18:18 ---------- Previous post was at 18:16 ----------

[IMG][IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG][/IMG]

---------- Post added at 18:20 ---------- Previous post was at 18:18 ----------

[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

---------- Post added at 18:25 ---------- Previous post was at 18:20 ----------

Uploaded with ImageShack.us

Motosikleti
    Honda Cbf 500
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9919407/detay/

motorumu satıyorum ilgilenen arkadaşlar bana ulaşabilir..
    engin

arnold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9919407/detay/

motorumu satıyorum ilgilenen arkadaşlar bana ulaşabilir..
    engin bey merhaba,

gördüğüm kadarıyla motorunuzu satmışsınız. hayırlı olsun. sizin motorun ön camı çok hoşuma gitti. nereden, ne kadara aldığınız konusunda bilgi verebilir misiniz?
    birde uzun yol performansı nasıldır. biliyorsunuz en büyük problemimiz rüzgar. rüzgarı kesmek konusunda ne kadar başarılı

teşekkürler
    CBF 150-->CBF 250-->CBF 500-->CBF 600-->...?

Motosikleti
    Honda Cbf 500
    Alıntı arnold adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    engin bey merhaba,

gördüğüm kadarıyla motorunuzu satmışsınız. hayırlı olsun. sizin motorun ön camı çok hoşuma gitti. nereden, ne kadara aldığınız konusunda bilgi verebilir misiniz?
    birde uzun yol performansı nasıldır. biliyorsunuz en büyük problemimiz rüzgar. rüzgarı kesmek konusunda ne kadar başarılı

teşekkürler
    selamlar iyi dileğiniz için teşekkür ederim.Camı özen plex diye bir firmadan yaptırdım.istanbulda.netten arama yaparsanız çıkar.hazır kalıpları var zaten elerinde.100 tl + kargo ücreti.2 boy vardı 35 cm ve 40 cm sanırım.ben 40 cm olanından almıştım.uzun yolda gayet başarılı.180 km sürat denemesinde bile gayet başarılı.ortalama 120 km ile gittiğinizi düşünürseniz rüzgarı anlamassınız bile
    engin

arnold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600
    selamlar iyi dileğiniz için teşekkür ederim.Camı özen plex diye bir firmadan yaptırdım.istanbulda.netten arama yaparsanız çıkar.hazır kalıpları var zaten elerinde.100 tl + kargo ücreti.2 boy vardı 35 cm ve 40 cm sanırım.ben 40 cm olanından almıştım.uzun yolda gayet başarılı.180 km sürat denemesinde bile gayet başarılı.ortalama 120 km ile gittiğinizi düşünürseniz rüzgarı anlamassınız bile
    teşekkürler ilginiz için
    CBF 150-->CBF 250-->CBF 500-->CBF 600-->...?

REKLAM ALANI
51. sayfa BirinciBirinci ... 414950515253 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler