Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tiger 1050 Sport

Motovento
    REKLAM ALANI
    S6453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    [IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Triumph’ın 1993 yılında Tiger 955i adıyla üretmeye başladığı motosikletin günümüz versiyonudur. 1050 cc’lik üç silindirli motor 125 HP ve 104 NM tork üretmekte. 4.300 dakika/devir’den itibaren 104 NM tork elde ediliyor. Islak ağırlığı 235 kg olan motosikletin sele yüksekliği 830 mm. 0–100 km/h hızlanmasını 3,4 saniyede tamalayan TİGER 1050 SPORT ara hızlanmalarda son derece başarılı. 60–100 km/h hızlanması 3,5 saniye iken, 100–140 km/h hızlanması 3,9 saniye. Bu değerler DUCATİ MULTİSTRADA 1200 S için 4,1 ve 4,3 saniye. Bu performansla birlikte sunduğu bir depo ile 385 km’lik menzil gayet iyi. ABS donanımına standart olarak sahip olan TİGER 1050 SPORT da istenirse ABS devre dışı bırakılabiliyor.

1- Hem sürücü hem de yolcu için son derece rahat bir seleye sahip.

2- Heybetli bir motor ve sıkışık trafikte az da olsa ağırlığını hissettiriyor.

3- Sele yüksekliği, 1.80 den kısa sürücüler için sıkıntı yaratabilir.

4- Vites göstergesinin olmaması bu seviyedeki bir motor için çok anlaşılabilir değil.

5- Ön cam biraz daha uzun olabilirdi.

6- Motor elinizin altında muazzam bir güç olduğunu hissettiriyor. 6. viteste 50 km/h hızda giderken vites düşürmeden ivmelenebiyor TİGER 1050 SPORT hem de hiç nazlanmadan.

7- Farlar gece yolculuğu için yeterli.

8- Son derece iyi bir işçilik var motorun üzerinde.

9- Gösterge tablosu son derece güzel ve sürücüye ortalama yakıt tüketimi, menzil, anlık yakıt tüketimi gibi pek çok bilgiyi sunuyor.

10- Kumandaların hepsi doğru yerde. Hiç zorlanmadan hepsine ulaşılabiliyor.

11- Neredeyse hiç titreşim yok.

12- Harika bir sesi var.

13- Rodaj sürecinde şehir içinde 100 km'de 5,8 lt yakıt tüketti.
    pistolpitt bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KutlayGül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp xl 650, CBF 1000 ABS
    11.06 tarihinde (dün) akşam saat 5 sularında Avrupadan Anadolu tarafına geçen beyaz bi Tiger gördüm. Çok güzel görünüyordu. Sesi de güzeldi. Şu an aklımda Street Triple R var ama bu motora aklım kaydı biraz.

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    parça tedariki ve servis kalitesi nasıldır acaba.

eminkurtoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Hypermotard 821
    parçası ve servisi distribütör Korlas'a bağlı, ancak yetkili başka servisler de var.
    Ağır bakımlar için parçalar önceden sipariş edilerek servis planlaması yapmakta fayda var.

tiger 1050yle ilgili kısa bir inceleme yaptım, okumak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    bugün korlas test sürüşü yaptım tabi hayatımda kullandığım en büyük ve en güçlü motordu ağzım açık kaldı.şu an r25im var kullanamıyorum gitmiyor durmuyor sürmez olaydım.fren,kalite,performans,rahatlık,sürüş kalitesli,lastikler neyini saysam daha bilemedim.ne mt9tracer nede multistarda 950 sürdüm ama böyle bir motor karşısında sanmıyorumki hiç birinin şansı olsun.tabi parça servis 2.el olarak bunu döverler ama haftalarca ne sesi ne gidişi rüyalarımdan çıkmicak.ayrıca test sürüşündeki arkadaşın tractionu aç deyip,onunda açık diye beni yola salması benim nasılsa açık diye abanmam sonucundaki korku,zevk,adrenalin anlatılmaz sahibi olan arkadaşlar çok zevkli ve kaliteli bir motora biniyorlar tekeriniz düz bassın

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    millet bu motora geçersek başımıza ne iş gelir? 2011 2012 modelini alabilmek imkanım olacak (inşallah)
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    millet bu motora geçersek başımıza ne iş gelir? 2011 2012 modelini alabilmek imkanım olacak (inşallah)
    Başınıza korlas gelir, Borusanı aratmaz.

Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başınıza korlas gelir, Borusanı aratmaz.
    Bunu alacak olduğum yerde korlas olmayacak...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    tracer 900le kıyaslayabilirim, servis parça yakıt gibi şeyler yoksa aklınızda tekerleri yere daha sağlam basıyor. Sıkışık trafikte ağır ama uzu yolda daha stabil.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu alacak olduğum yerde korlas olmayacak...
    Kendi anavatanı İngilterede bile çok satılmıyor,dert babası olursun o garanti.
    The Power of The Dreams.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Speed Triple'ın suyu mu çıktı jimi.Maceraya gerek yok bence

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    tipi diğerlerine göre çok güzel değil yine fotolarda özellikle kötü çıkıyor.kendisi daha bir hoş tombik dış görüntüsü direk seyahat amaçlı olduğunu belli ediyor.220 kilo bence normal hatta hafif sayılır bu kadar yüksek hacime ve tipe göre.antalya da bugün hava taş çatlasa 30 derece idi bacaklarım dizden aşahası YANDI.özellikle sağ ayağım fırında tavuk oldu tek eksi olarak sayabiliceğim olay budur.bu motoru yazın antalyada sürme gibi bir durum olamaz.yere çoook iyi oturuyor ve gidiyor ağırlıda çok hissettirmiyor ama motor sıcaklığı fan olayı gerçekten çok acayip.şehir içinde büyük sıkıntı olur sıcak ve trafiği olan şehirler için.14.000euro fiyatı var bilmiyorum ne kadar pazarlık edilir ama ortalama 72 73 diyebiliriz sanırım.tracer900 65 diye biliyorum aradaki fark kesinlikle değer ama bende de olsam tracer900 alırım sürmedim bile.hem piyasası hem parçası hem görüntüsü 'yaşım itibari ile' hemde tabi korlas durumundan dolayı.ayrıca tracer900 2018lerde sanırım iyileştirmeler yapıldı yürüyende.gerçi 2016 da alsan güzel lastiklerle çok güzel yere bastığını insanlar söylüyor.kaldıki videolardan da bunu görebiliyorum.aslında street triple r 765 için gittim malesef test motorunu getirmemişler bende gelmişken bunu denedim.ama cidden dehşet yapmışlar 5 dakika ring yapıcaktım,çevre yolunda buldum kendimi 30 dakika bunu süren inemez.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR250'den sonra bi Daytona gider bence

Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslonda kafamda daytona675 var ama motora grenaj giydirince çok tuttuluyor bu memlekette, gider daha ucuza araba alırım... yoksa severiz 3 silindiri...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:50 ----------

Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi anavatanı İngilterede bile çok satılmıyor,dert babası olursun o garanti.
    hah işte asıl soru bu zaten... Teşekkür ederim hocam...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)