Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Hero Glamour Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

[Blok]Hero Glamour Teknik Özellikleri[/Blok]

Motor
    Tip : Tek silindir 4 Zamanlı Hava Soğumalı – OHC
    Silindir çapı ve strok: 52,4 x 57,8 mm
    Motor Hacmi : 124,7 cc
    Maximum Güç : 9,1 Hp @7.000 RPM
    Maximum Tork: 10,35 Nm @4000 rpm
    Ateşleme : Ami - Mikroişlemcil Gelişmiş
    Ateşleme Marş : El ve ayak marşı
    Karbüratör: Piston Tip
    Sıkıştırma Oranı: 9.1:1

Şanzıman
    Debriyaj: Akıllı debriyaj sistemi(Çoklu Plaka, Islak)
    Vites: 4 Vites

Süspansiyon
    Ön: Hidrolik Teleskopik Amorsitör
    Arka: Hidrolik Amortisör ( 5 yönlü)

Elektrik Aksamı
    Akü: 12 V – 4 Ah mf Akü
    Far: 12V – 35W / 35W – Halojen Ampul
    Stop Lambası: 12V – 5/21 W
    Sinyaller: 12V – 10W (Amper Ampul)
    Pozisyon lambası: 12V-3.0W

Tekerlek ve Lastikler
    Jant ölçüsü ön: 18 x 1.60/ Döküm Jant
    Jant ölçüsü arka : 18 x 1.60/ Döküm Jant
    Lastik ölçüsü ön: 2,75 x 18 - 42 P/4 PR
    Lastik ölçüsü arka: 3,00 x 18 – 52 P/ 6 PR

Boyutlar
    Uzunluk: 2005 mm
    Genişlik: 735 mm
    Yükseklik : 1085 mm
    Tekerler arası mesafe : 1270 mm
    Sele Yüksekliği : 790 mm
    Yakıt Tankı : 13,6 litre (minimum)
    Rezerv : 1 litre (Kullanabilir Rezerv)
    Boş ağırlık : 129 kg

Frenler
    Ön Fren: 240 mm Disk
    Arka Fren : Kampana

Şase
    Tip: Boru Tipli Çift Beşik

[Blok]Hero Glamour Renk Seçenekleri[/Blok]

[Blok]Hero Glamour Fotoğrafları[/Blok]

Hero Glamour modeli hakkında ayrıntılı bilgi ve satış fiyatını öğrenmek için heromotosiklet.com web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200ns
    Güzel motora benziyor
    Forumda bunu alan veya almaya niyetli biri varmı?

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    şu heroları bi yolda göremedik. hala satın alan, kullanan kimse yokmu acaba?

mtasdel60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Max tork 4000 devirde veriyormuş.. 9.1 beygir 4 vites. Alışkın olmadığımız değerler bunlar bajaj discover yerine bunu mu alsak acaba?
    twona, retox70 ve crxforever bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj Discover 125st
    Bajaj discover ve hero glamour ikisinide çok kısa süreli denedim.
    İlk intibalarım şöyle:
    1. Glamour'un kullanımı daha kolay ve rahat. YBR yi andırıyor / Discoverı kullanırken sanki mondial drift kullanıyormuşum gibi hissettim kendimi
    2. Glamour 1 ve ikinci viteslerde cub motosiklet kullanıyormuş hissi veriyor ama 3 ve 4. viteste 125 cc commuter kullandığınızı hissediyorsunuz. Discover gaza yüklendikçe(devri arttıkça) arkadan birisi yapışmış asılıyor hissi veriyor.
    3. Discoverın arı vızıltısı gibi sinsice elleri ayakları uyuşturacakmış gibi bi titreşimi var. / Glamourun daha delikanlıca, motor çalıştığından itibaren kendini gösteren bir titreşimi var. Fakat ikisininde günlük şehir içi kullanımda rahatsız edeceğini düşünmüyorum.
    4. Glamour 4 vites discover 5 vites. Discoverı 3. vitese kadar denedim fakat performans olarak glamourdan çok daha iyi olduğu belli her ne kadar arkadan biri sizi asılıyor hissi versede. Glamourun vites geçişleri pamuk gibiydi. vites oranlarıda benim gibi cub kullanıcı birisi için mükemmel. Çarşı pazarda dolaşırken cub rahatlığı, ana yoldan eve dönerken YBR çakması

Son tahlilde:Sıfır olsun, az yaksın, kullanımı rahat olsun, yeri gelince 90-100 basayım diyorsan hero glamour.
    İkinci el olsun, az yaksın, kullanımı rahat olsun, yeri gelince 90-100 basayım diyorsan YBR, üzerine biraz daha koyarım diyorsan CBF150
    Mondial drifte binmek istemiyorum yeniliklere açığım, biraz daha kaliteli(genel söylenen kendi fikrim değil)değişik bişey olsun kızlar hayran kalsın diyorsan discover.

TABİ YUKARDAKİLER MALUM ÇOK KISITLI SÜRELERDE EDİNDİĞİM İZLENİMLER. LÜTFEN DENEYİN GÖRÜN.AMACIM KİMSENİN MOTOSİKLETİNİ ÖVMEK YADA KÖTÜLEMEK DEĞİL. İKİ TEKERİN HER TÜRLÜSÜNE SAYGIM VARDIR.
    manners bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Glamour 100 kmde 1.4 lt yakıt yakıyor diyorlar. Doğru mudur arkadaşlar? Ölçen var mı?

arkadaşlar ben glamour aldım 850 km ortalama 140 tl yakıt yaktım
    ama kullanım olarak çok rahat bir motor 125 lik olmasına ragmen çekişi çok güzel titrşim fazla yok
    ben hususi binmek için aldım kuryeci arkadaşlar düşünebilir

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hero ile ilgili çözüm bulamadığınızı düşündüğünüz konularda, problemlerinizde vakit geçirmeden iletişim bilgilerinizi de bildirerek, sorununuzu detaylı olarak açıklayarak info@heromotosiklet.com e-mail adresine başvurabilirsiniz. Sizinle derhal iletişime geçerek çözüm konusunda gereken adımları atıyorlar

3Hilal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE RTR150 HYPER EDGE
    Arkadaşlar bu motor nasıldır.. Kullananlar ve test edenler iyice anlatabilirler mi?

Ben hayatımda vitesli olarak sadece 100lük cg motor kullandım.. Markasıda belderia idi.. 10 dakikadan sonrası ızdırap oluyodu sol elim uyuşuyodu ve yoruluyordum..

Hero glamourun titreşimi kaç dakikalık sürüşten sonra çekilmez hale geliyor...?

Ybr kadar sağlam mıdır? Malzeme kalitesi nasıl? Yani beni 3-4 senelik öğrencilik hayatımda üzer mi? Parçaları pahalı mı? Servisleri nasıl iyi ilgileniyorlar mı? Süspansiyonları nasıl? Vites geçişleri sert mi? Sele rahat mı?

Düzenleme:Birde yatık motorun avantajı nedir? Yani neden yatık motor koymuşlar..? Bi arkadaşım yatık motor olması daha iyi titreşimi daha az hissettirir dedi..

Düzenleme 2:Arkadaşlar son olarak bir motosikletten beklentim şekli gidişi falan değil.. Zaten hepsi aşağı yukarı aynı gidiyo aralarında çok büyük farklar olmuyo.. Benim motosikletten beklentim tamamen sele rahatlığı süspansiyon rahatlığı rahat ve konforlu bir sürüş.. Titreşimli ve sert seleli bir motosiklet istediği kadar şekil olsun asla almam.. Sizce bu motor beklentilerimi karşılar mı?

Düzenleme 3:Aslında 2.el ybr125esd düşünüyorum.. Ama temizini bulamazsam sıfır olarak alınabilecek alternatifleri araştırıyorum..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ben denedim ve tavsiye etmem. Kesinlikle fiyatının motoru değil, ayrıca vitesler ters ve dört vitesli...

Motosikleti
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben denedim ve tavsiye etmem. Kesinlikle fiyatının motoru değil, ayrıca vitesler ters ve dört vitesli...
    Hero glamouru neden tavsiye etmiyorsunuz.. Malzeme kalitesinden dolayımı yada titreşiminden dolayı mı?

bu fiyat aralığında birde haojue da135s var.. Yanlız onun hakkında da pek bilgi yok..

Motosikleti
    Bajaj Discover 125st
    ikisinide denedim kesinlikle haojue.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı 3Hilal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hero glamouru neden tavsiye etmiyorsunuz.. Malzeme kalitesinden dolayımı yada titreşiminden dolayı mı?

bu fiyat aralığında birde haojue da135s var.. Yanlız onun hakkında da pek bilgi yok..
    Motoru denerken hiç keyif almadım, iki sokak dönüp geldim. Titreşimi var ama abartılacak seviyede değil. Vites sistemi bile tek başına benim için almama sebebidir. Bu tarz vitesi olan motor alacak olsam Bajaj Boxer alırdım. En önemlisi de motor kesinlikle o fiyatı etmiyor. Gidip bayide inceleyin.

Haojue bundan çok daha iyi bir motordur. Fuara 45 gün kaldı, fuarı beklemeden motor almayın.

Motosikleti
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru denerken hiç keyif almadım, iki sokak dönüp geldim. Titreşimi var ama abartılacak seviyede değil. Vites sistemi bile tek başına benim için almama sebebidir. Bu tarz vitesi olan motor alacak olsam Bajaj Boxer alırdım. En önemlisi de motor kesinlikle o fiyatı etmiyor. Gidip bayide inceleyin.

Haojue bundan çok daha iyi bir motordur. Fuara 45 gün kaldı, fuarı beklemeden motor almayın.
    Haklısınız hocam.. hero senetle motor sattığı için alternatifler arasına koymuştum.. Öğrenciyim ve martta motor almam lazım.. Hero almazsam son çare point motordan senetle bi ybr125esd denk getirmeye çalışacağım..

Benim anlamadığım konu neden 125cc 4 vitesli bir yatık motor tercih ettiler?
    Çinlilerde bile kalkmaya başladı bu 4 vites yatık motor.(cup'lar hariç)

Arkadaşlar hero da honda msx motoru mu var?

Teknik özellikler aynı görünüyor

Bilgisi olan var mı?

hero
    http://www.heromotocorp.com/en-in/the-bike/glamour-61.html#specifications

honda
    http://honda.com.tr/motosiklet/naked/msx-125-2015/teknik-ozellikler

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    bu motorun reklamı Thriller ile beraber televizyonda yayınlanıyor bu gün gördüm

Hero Glamour 2 kişi ekonomi aralığında 100 ml. Benzinle yaptığı yol. daha önce 9.6 km gibi değerlerde alındı. Standart stok ürün.

Motosikleti
    Bajaj Discover 125st
    kerameti kendinden menkul dedikleri bu herhalde. o kadar az yakıyorsa basın parayı bir üniversiteye başvurun, ilgili bölümden yakıt tüketimi hakkında geçerli/bilimsel bi veri alın da görelim. bir anlatın bakalım 100ml benzini nereye koyuyorsunuz.iki kişi kaç kilo? 45+45 kg mı? 95+95 kg mı? kaç km hız bu ekonomik aralık dediğiniz? Normal bi vatandaşın gideceği ortalama 50km/l siz de biliyorsunuz ki bu motosiklet hiç bir zaman 1 litre ile 84 km filan gitmeyecek. isterseniz 100 ml benzinle cambazlık yapacağınıza 5 litre koyun öyle cambazlık yapın bakın bir anda nasıl düşüyor menziliniz. bajaj bayisi de 72 km gidiyor 1 litreyle diyordu. denediniz mi dedim evet 1 litre koyduk arkadaş tam 72 km gitti dedi.(bak Allah'ın işine). başka bayiye gittim 45-50 km gidersin dedi motosikleti oradan aldım. Hasıl-ı kelam bu tür reklamlar insanı daha çok soğutuyor. Umarım dikkate alırsınız.
    crxforever bunu beğendi.

Alıntı figodayi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kerameti kendinden menkul dedikleri bu herhalde. o kadar az yakıyorsa basın parayı bir üniversiteye başvurun, ilgili bölümden yakıt tüketimi hakkında geçerli/bilimsel bi veri alın da görelim. bir anlatın bakalım 100ml benzini nereye koyuyorsunuz.iki kişi kaç kilo? 45+45 kg mı? 95+95 kg mı? kaç km hız bu ekonomik aralık dediğiniz? Normal bi vatandaşın gideceği ortalama 50km/l siz de biliyorsunuz ki bu motosiklet hiç bir zaman 1 litre ile 84 km filan gitmeyecek. isterseniz 100 ml benzinle cambazlık yapacağınıza 5 litre koyun öyle cambazlık yapın bakın bir anda nasıl düşüyor menziliniz. bajaj bayisi de 72 km gidiyor 1 litreyle diyordu. denediniz mi dedim evet 1 litre koyduk arkadaş tam 72 km gitti dedi.(bak Allah'ın işine). başka bayiye gittim 45-50 km gidersin dedi motosikleti oradan aldım. Hasıl-ı kelam bu tür reklamlar insanı daha çok soğutuyor. Umarım dikkate alırsınız.
    bu reklam değil yarışma ve servis aktivitesi . önce anla sonra yorum yap.Yakıt konusunda araç önemlidir ama kullanıcının kullanım alışkanlığı ve tarzıda önemlidir. bu aktivitede o konuda da bilgiler verilmişti. Yoksa motor kullanımında zor bişey yok, deney maymununa hangi düğmeye ne zaman basacağını öğretiyorsun uzaya gidiyor, aynı maymun motorda kullanabilir , klavyede yazıda yazabilir. yazılan yazıda anlamlı bişey çıkmazsa bilgisayarın suçu olmayabilir yani...
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)