Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
42. sayfa BirinciBirinci ... 324041424344 ... SonuncuSonuncu

Mondial 180 Z-One Kullanıcıları/Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    lifespeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r25 2017-honda activa S 2017
    Alıntı Ahmtmngrsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bizim motosiklet için gerekli temel anahtarlar nelerdir? Buji , yağ değişimi , hidrolik ve balata değişimi , hava filtresi değişimi için gerekli anahtarlar ve numaralarını bilen arkadaşlar paylaşabilir mi ? Ufak bi alet çantası ayarlayıp sele altına koymak lazım özelliklede uzun yol için ayrıca bakımlarını kendimiz yapmak için
    Abi genelde 5 ve 6 numara alyan kullanılıyor. Yıldız uç. yağ tapası için 17 anahtar. Zincir ayarı için 2 Tane 10 numara anahtar lazım. 17 ve 19 numaralı anahtar lazım. Ama bu 17 ve 19 u yanınızda taşımanız gerekmez. Motosikletimle ayrı şehirlerdeyiz. Bagajımda alet çantam duruyor. Fotoğrafını çekip koyarım buraya. 10 numara takım dizdim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Mehmet kamera aldıydın ya video atsana biladerim gözümüz sürücü ve motosiklet görsün

Motosikleti
    Alıntı karşıyaka57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mehmet kamera aldıydın ya video atsana biladerim gözümüz sürücü ve motosiklet görsün
    Kanka kamerayı değiştirdim. Sony aldım. As 20 modelini. Artık başlıyorum videolara. Çarşamba İzmir'e ve motoruma kavuşuyorum.

Arkadaşlar herkese merhaba. Bu motorla rks titanic150yi karşılaştırabilirmisiniz?

Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Kamera hayırlı olsun hocam bol video bekliyoruz haberin olsun aydınlat buraları İzmir seni bekliyor :D

Bu modelde titreşim yok denecek kadar az ve 180 cc yani sınıfındakilere göre bariz bir güç farkı var, tipini zaten söylemiyorum yakından görmeniz lazım tip konusunda yine kendi segmentindekilerden açık ara önde, yolda ışıklarda görenler "abi bu kaçlık ya bu model neymiş " falan göze baya çarpıyor yani.Sağlamlık konusunda benim motosiklette 0 sıkıntı oldu yani sağlamlık konusunda da kendini ispatlamış bu model.Genel olarak hiçkimse herhangi bir sorun yaşamadı diye biliyorum.

Rks de son hız 117 imiş anladığım kadarıyla, z one s çok rahat 135 i görüyor sonrası rüzgar ve yokuşa göre 140-145 görenler var.Ben 140 gördüm en son.Rks de titreşim varmış, genel olarak elektronik kısımlarda ara ara sorun çıkabiliyormuş, Rks de lastikler tubeless değilmiş z one s te tubeless, Rks nin yeni modelinde ibresi dijital değilmiş z one s te dijital ibre, z one s te geniş bir alt bagaj var çok kullanışlı bir artı.z one s te ön amartisör ters ve tip olarak baya iri gösteriyor aynı zamanda yoldaki girinti çıkıntıları motosiklete iletirken sarsıntıyı azaltıyor bu sistem.Rks nin tipi de pek güzel değil bence.Ona kıyasla mondial drift tavsiye ederim.Yani z one s le kıyaslancak bir model değil .Bütçenize uyarsa z-one-s 180 alın pişman olmazsınız.

Rks yi hiç kullanmadım, bunlar kullanıcı yorumlarından kabataslak olarak edindiğim bilgiler.2 modelide en az 50-100 km kullanmış birisi varsa daha iyi yorumlar.Yakından gördüğünüzde z one s gerçekten etkiliyor kesinlikle yakından görmenizi tavsiye ederim.

Motosikleti
    2 motosikleti de kullandım. Zones-s i hala kullanıyorum. 30-40 km kadar rks kullandım. Zonesi daha çok beğendim.
    Rks de gidon yüksek geldi biraz ve direksiyon zones kadar geniş değildi. bide virajlarda korkarak girdim rks ile. Motorun önü hafif geldi bana. 4.600 fiyatı varken 1100 tl daha verip zones almayı tercih ederim.

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Bu yorumu buraya bi park edeyim

Serkancetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z ONE S
    oğlumla beraber bornova otobanda düz yolda 145 gördüm hiçte kafamızı cama falanda sokmadım, bassam dahada giderdi ama trafik sıkışınca gaz kesmek zorunda kaldım.bir dahada fırsatımız olmadı basmaya

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Siz bu motorların kilometre saatlerini hiç doğruladınız mı ? Mondial RX3'ünki %20 fazla gösteriyor, bunda da aynı şey mümkün. Sabit hızda giderken GPS ile bir bakın bence...

Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Aynen hocam her arabada veya motosiklette olduğu gibi bunda da sapma payı var tabiki.

Benim gps programı ile ölçtüğüme göre aşağı yukarı 100 de 9 gibi bir sapma payı vardı.

Arabalarda bu sapma payı ortalama 100 de 5 civarı oluyor modele göre bu sapma değişiyor.Benim gps ile ölçtüğüm araçlar yeni kasa polo ve focus idi.Onlarda ölçtüğümde gps ile kadran 100 de 5 farklı görünüyordu.

Ducati749 da da sapma var, kanunide de, R25te de ama bu sapma oranları araç sınıfına göre değişir tabi ki.Minimum sapma olan motosiklette gps ile kadran farkı en az 100 de 3 civarıdır diye biliyorum.

Bütçe olarak birbirine yakın araçlardaki sapma payları aşağı yukarı aynıdır zaten.

Cbf te bu gps ile kadran farkı % kaç hocam sizde cbf var sanırım?

Motosikleti
    6 km/h fazla gösteriyor. Net bilgidir.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı karşıyaka57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen hocam her arabada veya motosiklette olduğu gibi bunda da sapma payı var tabiki.

Benim gps programı ile ölçtüğüme göre aşağı yukarı 100 de 9 gibi bir sapma payı vardı.

Arabalarda bu sapma payı ortalama 100 de 5 civarı oluyor modele göre bu sapma değişiyor.Benim gps ile ölçtüğüm araçlar yeni kasa polo ve focus idi.Onlarda ölçtüğümde gps ile kadran 100 de 5 farklı görünüyordu.

Ducati749 da da sapma var, kanunide de, R25te de ama bu sapma oranları araç sınıfına göre değişir tabi ki.Minimum sapma olan motosiklette gps ile kadran farkı en az 100 de 3 civarıdır diye biliyorum.

Bütçe olarak birbirine yakın araçlardaki sapma payları aşağı yukarı aynıdır zaten.

Cbf te bu gps ile kadran farkı % kaç hocam sizde cbf var sanırım?
    %9 sapma çok değil ama 5 civarı olsa daha iyi olurdu. CBF'te ben GPS ve diğer dijital göstergeli araçlara göre neredeyse sıfır görüyorum ama CBF'in göstergesi analog tabi. Muhtemelen %5'in altındadır. CBF 100'ün biraz altını gösterdiğinde araçlarda 97 yazıyor mesela...

O zaman Z-One gayet iyi gidiyor demektir. Hiç deneme imkanım olmadı bu motoru, o yüzden titreşiminden de emin olamıyorum. Sanırım Derbi ETX gibi olmalı titreşim açısından. Bana 100 - 110 civarı çok zorlanmadan gidecek bir motor lazım.

Bu arada RKS'nin yeni çıkacak olan Titanic-S modeli gerçekten güzel olmuş. Arkada tek amortisör var ve egozu değişmiş.

sağolun yorumlar için teşekkürler ikinci el alacağım bu modelide iyice araştırayım. görüntüsü baktığım kadarıyla mükemmel 18zone un gerçekte daha hiç görmedim ama

Ahmtmngrsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-one-S 180
    Bende maksimum 135 i gördüm düz yolda iki kişi yada tek kişi farketmiyor 135 i geçmiyor bence , maximum o kadar devir cevirebiliyor bence motosiklet çünkü 5. vites 8 bin devirleri çevirebiliyor maksimum. Ama 135 le giderken maksimum kaçla gidiyoruz acaba ? Bence 120 civarlarıdır diye tahmin ediyorum

Motosikleti
    Mondial Z ONE S
    Gps le doğrulama fırsatım olmadı.Karşıyaka 57 ben kemal paşada ikamet ediyorum sen neredesin? Grubunuz var mı
    Ayrıca ben yaz kış demeden sıkıntısız biniyorum motora ver her gün hiç yol yapmadım desem 80 km yol yapıyorum.Haftanın 5 günü K.paşadan/Basmane'ye/Konaga işe gidip geliyorum çok şükür bir sıkıntı çıkarmadı şimdiye kadar.
    Karşıyaka57 motoru kime tamire götürüyorsun,burada okunuda sıkıntılıyım debriyaj balatalarımın değişmesi lazım hemde acil olarak

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:39 ----------

Gps le doğrulama fırsatım olmadı.Karşıyaka 57 ben kemal paşada ikamet ediyorum sen neredesin? Grubunuz var mı
    Ayrıca ben yaz kış demeden sıkıntısız biniyorum motora ver her gün hiç yol yapmadım desem 80 km yol yapıyorum.Haftanın 5 günü K.paşadan/Basmane'ye/Konaga işe gidip geliyorum çok şükür bir sıkıntı çıkarmadı şimdiye kadar.
    Karşıyaka57 motoru kime tamire götürüyorsun,burada okunuda sıkıntılıyım debriyaj balatalarımın değişmesi lazım hemde acil olarak
    Motorum 12,000 km yaklaştı

Egee22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG Prince
    https://imageshack.us/i/p8KNZVPCj
    Arkadaşım hafif meğilli yolda 158 yapmış,ibre nekadar doğrudur bilemem videodan ss aldım

Motosikleti
    Alıntı Serkancetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:39 ----------

Motorum 12,000 km yaklaştı
    Hocam İzmir'de şuan 2 kişiyiz. Zones ci olarak. Hafta sonları bazen karşıyaka sahilde buluşuyoruz. Cuma günleri İzmir MT toplantılarına katılıyoruz. Sizi de bekleriz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:29 ----------

Alıntı Egee22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://imageshack.us/i/p8KNZVPCj
    Arkadaşım hafif meğilli yolda 158 yapmış,ibre nekadar doğrudur bilemem videodan ss aldım
    bu hız doğrudur. Ben 146 görmüştüm. En son 156 gördüm. Kameram kaskta takılı değildi. İnternette bana ait 1 tane hız videosu var. 136 km/h gösteriyor. Fakat 146 km den düştü hızım. Benim motorum max 150 yapıyor. 6 km/h sapması var.

Ahmtmngrsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-one-S 180
    140 üstü dediğiniz hızları düz yolda mı gördünüz meyilli bi yolmuydu ? 140 ın üstüne düz yolda çıkamaz gibi geliyor benim motosiklet

Motosikleti
    Mondial Z ONE S
    Düz yolda gördüm ve işe gidip gelirken 120/130 + larda gidip geliyorum günlük yaptığım en az 80 km.

Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    @serkançetin
    Tamirci gerektiren bir durumla karşılaşmadım o yüzden hangi tamirci anlar bilmiyorum.
    Basmanede fuarın arka tarafında motosiklet tamircileri var oralara bir sorun isterseniz.Debriyaj balatasının değişme kilometresi kaçtı ki yani sizin değişmesi mi gerekiyor?

Düz yolda 130 a kadar çok rahat çıkıyor zaten.130 sonrası normal olarak hızlanma biraz zorlaşıyor.Benim motosiklet düz yolda 140 gördü.
    Yokuşta denemedim ama görüntülere bakılırsa 145 üzerine çıkıyor.Yokuşta yaptığı km çokta önemli değil sonuçta yokuş.

@seko
    Eğer dediğiniz gibi cbf ile 100 ün biraz altını gösterdiğinde arabalarda 97 yazıyorsa cbf te en az yani minimum 100 de 5 sapma vardır demek.Çünkü zaten arabalarda minimum 100 de 5 sapma var.Arabanınkinden de farklı gösteriyorsa anlaşılan cbf de en az 100 de 5 ten fazla sapma görünüyor.

Cbf 141 kg ve 149cc motor hacmi, Z-one s 125 kg 179 cc motor hacmi.

Z-one-s cbf ten 30 cc daha fazla ve 16 kg daha hafif.Siz hesap edin tahmini son hız ve bu son hıza çıkma zamanındaki farkı.

REKLAM ALANI
42. sayfa BirinciBirinci ... 324041424344 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)