Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Mondial 180 Z-One Kullanıcıları/Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MEHMET AYDIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Discover 125 ST
    Hayırlı olsun.. kazasız sürüşler...
    PSK bunu beğendi.
    Akıllı düşman, aptal dosttan iyidir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    deprogadias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V & CBF 600 & ZX6-R
    Dün sipariş verdim bugün yeşil renk teslim alıcam kısmetse. Sonunda aranıza katıldım
    PSK bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial z one 180s
    Arkadaslar motorunda yag eksiltme gibi bir provlemi olan var mi ??

Motosikleti
    Mondial 180 Z-one S
    Alıntı MEHMET AYDIN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.. kazasız sürüşler...
    Sağol

Bu sabah bi olay oldu motoru çalıştırdım gaz verdim bıraktım tekrar verince bayılıp stop etti neyse çıkardım dışarı çalıştırdım kendiliğinden stop etti basıyorum marşa çalışmıyo heralde jikleyi açınca çalışır dedim açtım jikleyi 10 sn sonra kapattım çalıştı hemen kapandı aldım kitapçığı bakıyodum sonradan babamın benzin musluğunu kapattığını hatırladım :D çalıştı :D bayılma falan yapmadı . Birde motorun kafasına iyice yaklaşın dinleyin ses geliyo enjeksiyon sesiymiş sanırım o
    tkalfaoglu bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu motorda enjeksiyon olduğunu kim söyledi ?

Motosikleti
    Mondial 180 Z-one S
    Kontağı açınca devir ibresi gidip geliyo enjeksiyon değilmi o

Bugün siyah beyaz renginden bir tane alarak bende aranıza katıldım arkadaşlar 4500/9 taksit olarak mondi motordan aldım.. Rengi siyah beyaz..

Fiyatına göre güzel motor yapmışlar, rodaj dönemi oldugu için çok sıkıştırmadım.. Performansı hacimine göre fena degil.. 90 km hıza rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz..

Herkesin sordugu vibrasyon konusuna gelecek olursak, bugün 100 km sabit hıza ulaştıgımda (5. vites) gidon kısımında titreşim oldu. Lakin çok rahatsız edecek durumda degil.. Tabii ilerleyen kilometrelerde motor kendini biraz bırakınca ne olur bilemem..

Görüntüsü çok hoş, benzincide ilk benzini alırken markasını sordular, dikkat çekiyor gerçekten..

Frenleri yeterli seviyede.. optimum frenleme saglarsanız, rahatlıkla duruyor. Arka kampana ama ön ile kombine edince gayet yeterli..

Lastikler çöp..

Göstergeler gayet güzel, çok begendim lazım olan herşey var..

Şanzumanı iyi sayılır, yalnızca boşa alırken zorlandım onu sorucam yarın..

Deposu 82 liraya doldu.. Yakıt tüketimini takip eder buraya yazarım..

Motoru mondi motordan aldım, yerleri ikitelli sanayinin içerisinde.. Çok ilgili alakalı bir esnaf, gerçekten tavsiye ederim.. Hiç abartmadan ürünü tanıttılar.. Teslimatta çok ilgililer.. İlk parti yedek parça gelmeye başlamış.. Model oturunca parça sıkıntısı olmayacagını garanti ettiler.. Bakalım

Bakımları her 2000 km^de.. Ben 1000 km'ye çekerim diye tahmin ediyorum.. Zaten keyif amaçlı aldım, her gün binecek zamanım yok..

Allah herkese kazasız belası sürüşler versin..
    PSK, ademx, Asil.KurT ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Mondial 180 Z-one S
    Hayırlı olsun kazasız belasız sürersin inşallah bu arada bende boşa alırken zorlanıyorum biraz bazen tek basışda geçiyo bazende uğraştırıyo

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:09 ----------

Motorun aküsü müthiş yarım saniyede çalıltırıyorum motoru :D

Motosikleti
    Bende motorumu dün teslim aldım herşey tamam ama sadece benzin olayına takıldım. Ok aşağıdayken mi yedek depoda yukarıdayken mi çözemedim bi yardımcı olursanız çok makbule geçer abiler
    PSK bunu beğendi.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı deprogadias adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende motorumu dün teslim aldım herşey tamam ama sadece benzin olayına takıldım. Ok aşağıdayken mi yedek depoda yukarıdayken mi çözemedim bi yardımcı olursanız çok makbule geçer abiler
    kova işareti vardır, dolu kova ana depo, yarım kova yedek depo olarak gösterilmektedir.
    PSK bunu beğendi.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kova işareti vardır, dolu kova ana depo, yarım kova yedek depo olarak gösterilmektedir.
    bende öyle biliyorum da kitapçıkta ters söylüyo kafam karıştı o yüzden

Merhaba,

Motosiklette her şey güzel de yakıta nasıl dayanıyorsunuz? 3.5 litre falan çok değil mi?

Selamlar.

Yakıt konusunda kişisel olarak sorunum yok, çok kullanmayacagım için pek takılmadım açıkçası..

Yalnız beyler lastik olayını nasıl yapacagız? Gerçekten kötü üzerindeki lastikler ve ben degiştirmek istiyorum.. Yalnız ölçüler biraz zor bulunuyor.. Var mı tavsiyesi olan ?

dreamwalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Cbf 150
    http://www.oponeo.com.tr/motosiklet-lastikleri-veri/sava-mc50-m-racer-110-80-17-57-h-front-tl-m-c#63669981

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-lastik-mc-18-sava-lastik-117484784/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-lastik-irc-90-90-17-tubeless-dis-lastik-131817466/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-lastik-tvs-apache-on-lastik-apachi-on-lastik-irc-90-90-17-apaci-lastik-160803637/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-lastik-909017-dublex-lastik-swallow-marka-80-tl-137625285/detay

Çok makbule geçti kardeşim teşekkür ederim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:59 ----------

Şimdi sava bayiisini aradım 230 lira nakite ön arka degişebiliyorlar.. Güzel fiyat en kısa zamanda degiştirecegim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:19 ----------

Alıntı XxFatiHxX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kazasız belasız sürersin inşallah bu arada bende boşa alırken zorlanıyorum biraz bazen tek basışda geçiyo bazende uğraştırıyo

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:09 ----------

Motorun aküsü müthiş yarım saniyede çalıltırıyorum motoru :D
    Boşa geçme işinide bugün şöyle çözdüm, motor sabitken önce 2. vitese alıp, bi tık aşagı yapınca çok rahat bi biçimde geçiyor.. Sende dene hak vereceksin.

Motosikleti
    pulsar ns200
    motorsiklet karburotorlu enjeksiyonlu değil yenialan arkadaşlar hayırlı olsun rolanti ayarı 1.5 da verimli çalışıyor ilk bakımda bujisini değiştirin çekiş fark ediyor.

Motosikleti
    Mondial 180 Z-one S
    Alıntı nokiaxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorsiklet karburotorlu enjeksiyonlu değil yenialan arkadaşlar hayırlı olsun rolanti ayarı 1.5 da verimli çalışıyor ilk bakımda bujisini değiştirin çekiş fark ediyor.
    Peki kontak açıldığında ibrenin gidip gelmesi ve motor stop halindeyken önünden ses gelmesi ne anlama geliyor ?

Alıntı nokiaxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne tür bir buji kullandın kardeşim ?

Motosikleti
    Abiler bi kaç sıkıntım var benim yardımcı olursanız sevirim. 1.motor vites geçişleri inanılmaz sert boşa geçmesi imkansız gibi. 2. Işıklarda falan durunca direk stop ediyo. 3. Motorda gaz açınca boğuluyomuş gibi oluyo. Önce kendini bi silkeliyo sonra hızlanmaya başlıyo. Ve son olarak rolantide dururken devir 3000 i geçiyo. Daha 15 km oldu motoru alalı bunlar normal mi yoksa sıkıntı mı var?

Motosikleti
    Mondial 180 Z-one S
    Motosikletin motor bölümünde karbüratör sanurım bi vida var hatta elle de döndürülüyo onu sola doğru çevir rölanti düşer.boğulmayı motor soğukken yapıyo ısınınca bişeyi kalmıyo boşa geçmesi biraz zor alışman gerek

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)