Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

Mondial 180 Z-One Kullanıcıları/Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial z one 180s
    Benimki yaklasik 1000 km de oyle bir sorunum vardi bakimdan sonra.. rolantiyi biraz yuksellttim ve sorun ortadan kalkti.. sende bi dene rolantisi cok dusuk olabilir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Rolanti sanirim 1deymis, daha onceden yeni başlamam da göz önüne alındığında sürekli stop ediyordu, 1,5 yapılmış sanırım. Şu an tek sorunum sabahları jikle olayı..

ereker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar bu motorun yakıt tüketimi nedir tam olarak söyleye bilirmisiniz.

Motosikleti
    mondial z one 180s
    Alıntı OrhunCortlen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rolanti sanirim 1deymis, daha onceden yeni başlamam da göz önüne alındığında sürekli stop ediyordu, 1,5 yapılmış sanırım. Şu an tek sorunum sabahları jikle olayı..
    Servisine gostermende fayda var o zaman , normal degil cunku bu havalarda jikle ile calismasi

PSK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero X-Pulse 200
    Alıntı M-S-T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    180 zones siperlik camı ses problemi çözümü.

http://i.hizliresim.com/mlgNJy.jpg
    öncelikle siperlik camını sökünüz.
    http://i.hizliresim.com/ElWAy9.jpg
    öncelikle 3 mm kalınlığında bulduğumuz lastik conta ortası delik olan contayı orada sabit tutmak için kres yağı kullanabilirsiniz isteğe bağlı veya japon ile contayı oraya yapıştırabilirsiniz.
    http://i.hizliresim.com/jJrNQG.jpg
    http://i.hizliresim.com/27WoE0.jpg
    daha sonra contaları oraya sabitleriz.
    http://i.hizliresim.com/BXWbyj.jpg
    http://i.hizliresim.com/ZNjzO0.jpg
    siperlik camını üzerine koyarak civataları sıkarsınız ve sonuç ses gidecektir yalnız dikkat etmeniz gereken civataları içeri doğru bastırarak yapmayınız alttaki somunlan içeri düşebilir dikkatli olunması gerekmekte.

sorununuza çözüm olabildiysem ne mutlu kazasız belasız günler dilerim.
    Teşekkürler bilgilendirme için çok güzel bir paylaşım olmuş...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:24 ----------

Alıntı OrhunCortlen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabahları jiklesiz calistiramiyorum motoru. Aynı gün arkadaşım Rks 150 almıştı onda böyle bi şey yok, havalar da malum soğuk değil. Motor tecrübemde olmadığı için tereddütte kaldım. Jikleyi cekmek zor değil, ama bu normal mi?
    Bende böyle bir durum hiç oluşmadı, umarım düzelir probleminiz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:27 ----------

Alıntı ereker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu motorun yakıt tüketimi nedir tam olarak söyleye bilirmisiniz.
    Hiç ölçmedim ama tahminimce 0,15-0,20 kuruş arası yakmaktadır. Km tam tutmadım ama 20 tl benzin ile ortalama 110 km kadar gittiğimi söyleyebilirim.
    Ama kesin bilgi değildir.
    Adem Balkan bunu beğendi.

Motor nasıl arkadaşlar ybr mi bumu sizce ?

Motosikleti
    Mondial 180 Z-one S
    Bu soruyu ybr sayfasında sorsan ybr derler burda da mondial derler bence mondial daha iyi

Motosikleti
    pulsar ns200
    Alıntı Eightarm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor nasıl arkadaşlar ybr mi bumu sizce ?
    ybr ile kıyaslamak olmaz bu motoru drift ile olabilir .
    PSK bunu beğendi.

Şu an uşaltığınız max. hızları yazar mısınız arkadaslar?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:16 ----------

Ben YBR ya da Biraz daha şartları zorlayıp CBF düşünüyordum. Arkadasimda alacaktı ama bir model yoktu aklında, motorcuları gezerken o Rks'i gördü aldı. Ben de mondial'i gördüm, bu motor benim olmalındedim. Ne CBF için kendimi sıkıntıya doktum, ne de(en azından benim şehrimde) her serseri adamın altındaki motordan aldım. Kötülemiyorum sonuçta Yamaha, ama görünüş +1 Hız +1

MEHMET AYDIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Discover 125 ST
    Merhaba. Tipi çok hoşuma gidiyor. Ben Ankara da şehir içinde kullanacağım. Çevremde yakıt için 3,5-4 litre arası diyorlar. Kullanıcı arkadaşlar bu konuda bize yardımcı olur mu? Sakin bir kullanımda yakıt nedir.

Motosikleti
    MONDİAL/125ZN HONDA NC 750 X DCT
    Arkadaşlar merhaba bende bu motoru almayı düşünüyorum ilk vitesli motorum olacak vites geçişleri ve frenleri nasıl acaba memnun musunuz??

Ben 0 motor tecrübesi ile aldım. Şimdilik sorunum yok. Yakıt konusunu henüz tam olarak test etmedim.
    Mondial 180 Z - One s

Motosikleti
    150 MR VULTURE-MH DRİFT- 150 zone
    arkadaşlar yakıt konusunda normal kullanırsanız.3.3 lt ile 3.5 lt hard ve sri devirli kullanımlarda 3.7 lt gibi yakabilir üzerinde shengwey pz 30 karbüratör var performans için bu şart gibi görünüyor. 100km de iyi bence.

Motosikleti
    Discover 125 ST
    Sürüşü zevkli olmalı ki yeni alan arkadaşlar paylaşıma vakit bulamıyorlar

Motosikleti
    180 z-one
    yagmurdan, doludan
    motoru deneneme fırsatım olmadı bir hafta oldum alalı daha 10 km deyim

Motosikleti
    mondial z one 180s
    Arkadaslar merhaba.. benim motorum 1300 km oldu, dun bir sikintim vardi.. debriyaj salmiyordu motoru, yani tam en uca gelince birakiyordu debriyaj. Servisine goturdum balata siyirmis falan dedi oha dedim 1300 km motor nasil olur boyle bir sey dedim, ustelik tecrubeyle kullanan biriyim oyle yarim debriyaj falan hic gitmedim ..garantiye girmeyebilir dedi, 70 80 lif Masraf ckkarabilir dedi, sinirlendim ciktim.gittim normal bir tamirciye.. gittigim adam debriyaj kolunun yanindaki anahtarlari sikti problem cozuldu.. ama bugun sabah motoru calistirdjm yine ayni problem, debriyaj hemen birakmiyor ve motor kalkmiyor hemde tam kalkarken sarsiliyor cok.. neden olabilir bu ? Acaba dunku tamirci tam sikamadimi kolun yanindaki zimbirtilari

Motosikleti
    Discover 125 ST
    Sitesinde 6 kat daha uzun ömürlü baskı balata yazıyor.. bu kadar çabuk nasıl sıyırmış olabilir ?

Motosikleti
    mondial z one 180s
    Servisteki adamin cakalligi !! Para tuzagi yani.. hemen uzaklastim zaten, simdi gittim yaptirdim, yine debriyaj kolunun yanindakileri falan sikti ve duzeldi.. sanirim tam sikamamisti dun.. aklinizda bulunsun servislere guvenmeyin !!. Guvendiginiz tamircilere goturun.. zaten hic bir sey garantiye girmiyor.. bende garantiden cikaricam motoru gitcem tanidik tamirciye..
    PSK ve ellaksakir bunu beğendiler.

Motosikleti
    Discover 125 ST
    Bende siparişi verdim. Beyaz renk için. Henüz teslim almadım.. Sizleri kandırıyorlarsa benim gibi bu işin acemilerini haydi haydi kandırırlar. Yol yakınken dönsem mi acaba?

Motosikleti
    mondial z one 180s
    Ben motordan memnunum, sadece servislrrinden memnun degilim. Cakallik yapmaya calisiyolar bugunku debriyaj olayi gibi en ufak seylerde.. bence motordan vazgecme al .. sadece her motorda oldugu gibi guvendigin tamirciye gotur.. illah mondial servisi olmasi sart degil.. garantiden ciksin sorun degil.. zaten garantisine ne giriyor ki bosuna servise para vereyim...

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)