Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

Mondial 180 Z-One Kullanıcıları/Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    O yaylı amasörler yanlarda değilde alt kısımda olsa racing tarzı satış rekoru kırardı bu motor. Ön taraf mükemmel görünüyor ters çatal falan

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 180 Z-one S
    Sanırım ayağın kendi kendine kapanması sorunu
    PSK bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial z one 180s
    Arjadaslar motorun on cam titreme ses cikartma problemini cozen var mi?? Servise goturdum adamin dedigine bakin, ona care yokmus cami sokcekmisim.. 0 motor aliyoruz ama dedigi lafa bak.. muslik contasi ile hallettim azcik ama 0 motorda sacma geldi conta sikistirmak falan.. sonucta 0 motor aliyoruz.. servisin cozmesi lazim..

Bu ön camın titreme sorunu belirli bir hızdan sonra mı oluyor? Ben motoru alalı 1 hafta oluyor 0 aldım rodajda oldugu icin pek hız yapmadım. Ama 90'a km/h da her hangi bi sorun olmadı? İlk bakımdan sonra motoru açarken daha dikkat ederim ama büyük bir sorun olmayacağı aşikar..

Motosikleti
    mondial z one 180s
    5000 devirden sonra on cam titremeye basliyor.. her viteste ayni. Hizla alakasj yok yani motorun zorlanmasinda cam titriyor
    PSK bunu beğendi.

PSK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero X-Pulse 200
    aynen arkadaşlar 5000 devrin üstüne çıkınca yapıyor. Çare conta :D

Motosikleti
    mondial z one 180s
    Alıntı PSK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen arkadaşlar 5000 devrin üstüne çıkınca yapıyor. Çare conta :D
    Hahaha conta olmasa bile yikama bezi koycam arasina ) kafami sisiriyor .

Motosikleti
    Mondial 180 Z-one S
    Bu gün bayinin önünden geçtim beyazı gelmş bu motorun heralde yeşilini sattılar demeden yoldan geçti yeşil olanı :D yakında buralar değerlenir :D
    PSK bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial z one 180s
    Arkadaslar merhaba.. cam titremesi dedigimiz olayin camdan kaynaklanmadigini ogrendim bugun.. camin arasina bez sikistirdim olmadi, cami soktum sesin geldigi yeri elimle tespit ettim. Farin yanindaki sivri uclu parcalar far ile temas ediyor ve bu ses cikariyor .. cami soktugumuzde bu parca ile farin arasindaki boslugu goreceksiniz.. bu boslugu ben kalin siyah banti her iki tarafida yapiskan olacak sekilde katladim ve aralarina yapistirdim.. ses tamamen gitti. Bunu silikon ilede yapabilirsiniz.. eger anlamayan arkadas olursa resimli anlatirim.. o sesi cekerim ben diyosaniz bu islemi yapmayin ama mecbursunuz cunku cok rahatsiz ediyor)
    tkalfaoglu bunu beğendi.

PSK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero X-Pulse 200
    Titreşim sesi şimdilik işime yarıyor, malum motor kullanırken göstergelere bakmak tehlikeli.

Bir saniyelik gözümüzü yoldan ayırmamız an olur felaketle sonuçlanabilir.

Motorum rodaj süresinde olduğu için 5.000 deviri geçtiğimde titreşim sesi sayesinde uyarılabiliyorum.

Böylece gözümü yoldan ayırmamış oluyorum

Biraz Polyannacılık gibi oldu ama gerçekten işime yarıyor şimdilik.

Belkide bilerek yapılmış birşeydir

Motosikleti
    mondial z one 180s
    Ilk zamanlar bende onemsemiyordum ama daha sonra hic cekilmiyor.. bilerek yaptiklarini sanmiyorum ))

Motosikleti
    Mondial 180 ZS
    Arkadaşlar kafadan gelen ses için fabrikayı arayalım servislerin bir şey yaptıkları yok belki kafa granaji garantiden degistirebiliriz mondial in internet sayfasında teli var fabrikanın ben yarın saat 11 de arayacam ne kadar cok ararsak o kadar ciddiye alirlar yollarimiz açık olsun hayırlı geceler

Motosikleti
    MONDİAL Z 180 ONE S
    Arkadaşlar ben titreme olayını maille söyledim mondial e bana telefon la ulaşmami bu sekilde yardimci olacaklarını söylediler bence de arkadasin dediği gibi telefonla bu konuyu söyleyelim belki bi çözüm bulunur

Motosikleti
    mondial z one 180s
    Bencede telefonla arayip bildirmek en mantiklisi.. ben bir sekilde sorunu g giderdimm ama servisin yapmasi daha mantikli

Motosikleti
    180 z-one
    arkadalar ön amortisorlerden sikayeti olan vamı çok sert oldugunu söyleyenler var. birde kalkışda motorda bogulma gibi bir durum varmı?

Motosikleti
    Mondial 180 ZS
    merhaba arkadaşlar fabrikayı aradım bana dedikleri servise gidip servisde tekrar teknik servisi aramamı söylediler o zaman gerekeni yapacaklarını bildirdiler sizlerden ricam sizlerde arayın fabrikayı numarası 0256 315 50 00 yolarımız açık olsun

Motosikleti
    mondial z one 180s
    Aradim.. servisinize goturdum motoru bir sey yapamayacaklarini soylediler dedim.. servisin ismini falan aldi, biraz bekletti , sorunun giderilmesi ile ilgili bir calisma oldugunu en kisa zamanda servislerin bilgilendirilecigini ve haber vereceklerini soylediler.. umarim haber verirler.. arkadaslar herkes bu sikayetini arayarak soylesin ki en kisa zamanda cozsunler.. sonucta yeni bir motor, bu sorunu ile ilgili uzerinde olumsuz dusunulmesini istemezler ..

Motosikleti
    Mondial 180 ZS
    arkadaşım ilgine çok teşekkür ederim inş. diğer arkadaşlarımızda üzerine düşeni yaparlar

180 zones siperlik camı ses problemi çözümü.

öncelikle siperlik camını sökünüz.

öncelikle 3 mm kalınlığında bulduğumuz lastik conta ortası delik olan contayı orada sabit tutmak için kres yağı kullanabilirsiniz isteğe bağlı veya japon ile contayı oraya yapıştırabilirsiniz.

daha sonra contaları oraya sabitleriz.

siperlik camını üzerine koyarak civataları sıkarsınız ve sonuç ses gidecektir yalnız dikkat etmeniz gereken civataları içeri doğru bastırarak yapmayınız alttaki somunlan içeri düşebilir dikkatli olunması gerekmekte.

sorununuza çözüm olabildiysem ne mutlu kazasız belasız günler dilerim.
    PSK bunu beğendi.

Sabahları jiklesiz calistiramiyorum motoru. Aynı gün arkadaşım Rks 150 almıştı onda böyle bi şey yok, havalar da malum soğuk değil. Motor tecrübemde olmadığı için tereddütte kaldım. Jikleyi cekmek zor değil, ama bu normal mi?

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567816 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)