Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Mondial 180 Z-One Kullanıcıları/Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklısın ama onun da kolayı var. bir defaya mahsus klavuzla diş acıp celik yay atıyorum .

vidayı takarkende vida sabitleme sıvısıyla sıkıyorum, yeni dişleri de sabitliyor vida dada gevseme olmuyor.

ikinci üçüncü . . . defa sök tak. aynı kalıyor hiçbir yalama gevseme yapmıyor.

celik helikol tanesi 50 kurus, ona uygun klavuz 25-30 lira
    bilmiyorum abi kulağıma geldi ama hiç görmedim bugüne kadar. aklıma geldikçe tiksinti geliyor bazen bu civata yalamalarından ötürü yalama olmayan bir yeri kalmadı yahu. hani zorlama felanda yok sıkıyorsun sıkarken hissediyorsun zaten :/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilmiyorum abi kulağıma geldi ama hiç görmedim bugüne kadar. aklıma geldikçe tiksinti geliyor bazen bu civata yalamalarından ötürü yalama olmayan bir yeri kalmadı yahu. hani zorlama felanda yok sıkıyorsun sıkarken hissediyorsun zaten :/
    sık sık söküp takarsan yalama oluyor, ben modifiye ederken bir kac kez ayar için yada performansı begenmediğimden tekrar acmıstım.

bu sırada diş yuvalarına giren yagında etkisi oluyor ve daha cabuk yalama oluyor.

ama dediğim gibi klavuzla celik helikol takınca neredeyse vida yalama oluyor yuva saglam kalıyor.

helede acemilik edip lokma ile sıkarsan hiç affetmiyor hemen sıyırıyor. tork degerlerine göre sıkmak lazım
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    pulsar ns200
    bu gün mondial 180 Z-One yakından incelemek için alibeyköy meydanda olan motorsiklet mağazasına gittim . moto hakikatten al beni diyor resimlerden daha güzel özellikle yeşili kim ne derse desin insanın içine sinicek benim içime sindi yan ayaklık dert değil daha önce aldığım kanunidede (leopard) bu sorun vardı benim motorcu usta halletti 2.el yeşil bulur isem hemen alıcam kaçmaz yani kararsız kalan arkadaşlar yakından bir görsünler bana hak verecekler fiyatı olmamış bu motor 3700 olsaydı satış rekorları kırardı ! yeşil olupta satmak istiyen var ise talibim .

Motosikleti
    mondial z one 180s
    Yesili cok fosforlu degil mi sence

Motosikleti
    pulsar ns200
    zevkler ve renkler kişiden kişiye değişiklik gösteriyor .

Alıntı XxFatiHxX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün bayiye gittim motoru inceledim çok sağlam ve kalıplı duruyo ama bir yönünü sevmedim oda tek ayağın yaylı olması :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:08 ----------

Yav bu tek ayağı nasıl kendiliğinden kapanmayacak şekilde yaparız ?
    arkadaşlar zone s modelinde alt sehpayı incelediğinizde yan sehpa cıvatasının uzun olduğunu ve yayı tutan biraketin o cıvata ucuna çarpma yaparak ileriye gitmesi engellenmiş durumda ve buda yarış motorlarındaki gibi motoru düzeltince yan sehpanın otomatik kapanmasına yardımcı olmakta bunu istemeyen arkadaşlarımız yan sehpa cıvatasını söksünler ucundaki uzantıyı keserek biraketin ileri gitmesi ve otomatik kapanma olayını ortadan kaldırabilirler. resimli anlatmak isterdim ama yüklemeyi bilmiyorum.
    tkalfaoglu bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 180 Z-one S
    Alıntı M-S-T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar zone s modelinde alt sehpayı incelediğinizde yan sehpa cıvatasının uzun olduğunu ve yayı tutan biraketin o cıvata ucuna çarpma yaparak ileriye gitmesi engellenmiş durumda ve buda yarış motorlarındaki gibi motoru düzeltince yan sehpanın otomatik kapanmasına yardımcı olmakta bunu istemeyen arkadaşlarımız yan sehpa cıvatasını söksünler ucundaki uzantıyı keserek biraketin ileri gitmesi ve otomatik kapanma olayını ortadan kaldırabilirler. resimli anlatmak isterdim ama yüklemeyi bilmiyorum.
    teşekkürler eğer nasip olurda alırsam(inşallah)ilk işim bu olacak

bende yeşil var plakalar yeni çıktı 130 km de şuan almak isteyen olursa satarım

Motosikleti
    KTM Duke 250 2020
    Alıntı altugaltinci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende yeşil var plakalar yeni çıktı 130 km de şuan almak isteyen olursa satarım
    Satmayı duşunduren nedir size?Bende almayı düşünüyorum yakın zamanda o sebeple soruyorum

satmayı düşündüren kötü bir tarafı yok. boyum 182 kilom 85 biraz küçük kaldı sanki. zaten karta taksitli aldım satarsam peşin satıcam üstüne biraz daha ekleyip daha büyük bişey alabilirim satılırsa. satılmazsada biniyorum zaten seneye satar değiştiririm. keyfe keder yani.

Motosikleti
    KTM Duke 250 2020
    Ustad bnde 1.86 95 kg yim çok sırıtıyormu senin altında.Resim atabilme imkanın varmı sorun teşkil etmiyorsa�� İlla gidip 600 luk mu alıcaz...

motorun üstünde hiç fotom yok havalar düzelsin çekip atarım fakat foruma foto yüklemeyi bilmiyorum ama çözeriz sanırım onu bir şekilde.

daghas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MCX
    Bu modeller bütün mondial yetkili satıcılarına gelmiş bulunmakta. Resimler hiç bir zaman tam olarak gerçeği yansıtamayacaktır. Bence tek yapmanız gereken size en yakın bayiye gidip bu modelin üstüne oturmanızdır. İlk oturuşta yaşayacagınız 2 şey var ya ilk görüşte aşk , yada 3 talakta bir daha nikahınıza almamak üzere boşama.
    altugaltinci bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 180 Z-one S
    Arkadaşlar size bir sorum olcak

Bu motoru alması için babamı nasıl ikna ederim ?

Motosikleti
    Mondial 150 MCX
    Mondial 180 Z-one-S modelini satın almış olan kardeşlerim , bayadır sesiniz çıkmıyor ,bu motorbisikletle alakalı resim , özellikle video incelemelerinizi bekliyoruz. Ayrıca alan kardeşlerim pazarlıkla en son kaç paraya aldıklarını buraya yazarlarsa , bizde satın alırken en son ne kadara kadar fiyatını zorlayabileceğimizi öğrenmiş oluruz , saygılarımla.
    XxFatiHxX bunu beğendi.

Motosikleti
    pulsar ns200
    İstanbulda bu motoru peşin4500 e bayiler bırakıyor benim scooter satılsın hemen gidip alıcağım 2.el bile yok daha .
    daghas bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 180 Z-one S
    evet buradaki bayide 4500 e bırakıyo peşin

PSK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero X-Pulse 200
    Merhaba herkese,

Ben ikinci el buldum 201km'de hemen aldım. Satın aldığım arkadaş yeni aldığı motoru iş kazası sonucu 2-3 ay süremeyeceği için sattı.

Makul geldi,plaka masrafı, zenon far ,topcase çanta, plaka, yeni değiştirdiği lastikler vs. masraflarından kurtulmuş oldum ben de, benim de onun da işi görülmüş oldu. 4.300 TL ye anlaştık.

Ehliyetimi yarın alacağım bir aksilik olmazsa. cumadan itibaren ben de artık yollarda olacağım. Allah kaza bela vermesin kimseye...

Soma daki facia dan dolayı buruk bir başlangıç olacak. Allah rahmet eylesin :(

motorum bu

Boyum 1.87

Kilom 105

Kullandıkça yorumlarımı aktaracağım.
    s.e.c ve nokiaxxx bunu beğendiler.

OnrMRT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    meceiks 'F150GS' / Mêgane SW
    Alıntı daghas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herşeyi çok bilenler , belkide satıcı olarak foruma girip markaları kötüleyenler , eskiler bilir gaz verip gitmesi bile yeterliyken poposu yumuşak ve titreşimsiz minder isteyenler , tam curcuna yav burası. 4.000 tl lik motor alıyorsunuz. %18 i kdv , %8 i ötv , sonra satan bayi üstüne kar alıyor , yurtdışından taşınması nakliyeside para , bide bunu getirten ana bayi var oda para kazanıyor . Ayrıca üreticiside para kazanıyor derken aslında 4 liraya alıpta bindiğimiz bu motor aslında 3 kuruşluk motor oluyor özünde. Peki biz ne bekliyoruz bu motorlardan , abi bastın mı uzayacak , titreşim sıfır olacak , parça kalite olacak ama aynı zamandada yedek parça ucuz olacak , hem şehir içi gidecek hemde uzun yola gidecek he uzun yoldada yormayacak , şişmeyecek arkada artçıda olsa öksürmeyecek , bayırlarıda tırmanacak yaz yaz bitmez.
    2 sene önce sıfır 150 mcx aldık babamla , ortalama 10.000 kilometreye geldi şu anda.Alırken ne aldıgımı biliyordum yada motorun ne verebilecegini , verdiğim paraya göre bizi fazlasıyla tatmin etti , peki neden biliyormusunuz?
    Birincisi nasıl olsa parçası ucuz 3 kuruşa geldi zaten diyerek limitlerini zorlayarak canını çıkartarak kullanmadık , insan gibi sakin ona saygı duyarak onu severek kullandık,
    İkincisi de en önemliside bu bakımlarını aksatmadık , yagını suyunu düzenli değiştirdik , zincirin kopmasını , lastiğin yarılmasını beklemedik .
    Sonuç bu çin malı abi çinliye para mı verilir diyen , zenginin parasının ağızlarını yorduğu züğürtlere itibar etmedik , aldık malımıza baktık adam gibi hiç bir sıkıntı yaşamadan bindik , binmeyede devam ediyoruz.
    Benim çok param yok , japon alıp bölgemdeki bir tane yetkili servisin istediği gibi at koşturup sonuçta japona biniyorsun diyerek çıkardığı kazık faturaları ödeyecek param da yok gücümde yok. Benim gibi akşama kadar çalışıp 3 kuruş para kazanan , kazandıgı parasıyla hem ailesini geçindiren hemde motoruna bakmaya çalışan kardeşlerime sesleniyorum. Çin min beğendin mi kardeşim motorun kasasını duruşunu şeklini al bin bu hayat senin zevk senin akıl senin kime ne , adam diyorki bu kasa 50.000 km gider oda nasıl hesapladıysa diyelim dogru olsun o kadar gider biz 2 senede 10.000 km yaptık senin 50.000 km ni yapmaya ortalama 10 sene lazım ) Diyelim ki 5 senede yaptım yav en azından begendiğim hoşuma giden sevdiğim motora binmiş olacagım sorun ne ki anlamadım ?
    Çok yakında inşallah mondialın 180 Z-ONE S modelinin beyaz rengini 1 sn bile düşünmeden alıyorum , aldıgımdada buradan ilan ederim nasipse. Bütün motorbisiklete gönül vermiş , mototrbisikletsiz bir hayat düşünemeyen kardeşlerime selam olsun , Allah kaza bela vermesin , saygılarımla.
    Arkadaşım sana sonuna kadar katılıyorum. Bende 2011 Kasım sonu sıfır MCX aldım şuan kullanmaya devam ediyorum ve 27bin kilometrenin içerisindeyim. Daha subap ayarı bile yaptırmadım motosikletime. Neden, çünki bilinçli kullanıyorum 140-150 göreceğim diye zorlamıyorum. Ha tabii ki zorluyorum elbette ama motosikletin limitini biliyorum ona göre zorluyorum. Her 2bin kilometrede Motul 5100 10w40 yağ koyuyorum. Bu şekilde kullanmayıp habire tam gaz gidip 140-150 gördürmeye çalışıp dandikten yağ koyup belki 4bin belki 5bin belki çok daha fazla hiç yağını eksiltmişmi diye kontrol etmeyip ya da değiştirmeden kullanan arkadaşların motosikletleri tabii ki 27bin kilometre gitmez. Ondan sonra "Çin malı" kötü olur. Sözüm ona "Japon" motosikleti olan CBF, YBR gibi motosikletlerede bu şekilde binilse çok farklı bir sonuç alınacağını düşünmüyorum.

Uzun lafın kısası 27bin ve hergün artmakta olan kilometremi gören "Çin malı" sevmez motosikletçi arkadaşlarıma söylediğim çok sevdiğim bir söz var. Bakarsan bağ olur bakmazsan dağ.
    PSK, nokiaxxx ve korbygs bunu beğendiler.
    siz hızlı gidebilirsiniz ama heryerde değil

Motosikleti
    Mondial 150 MCX
    [QUOTE=PSK;3347383]Merhaba herkese,

Ben ikinci el buldum 201km'de hemen aldım. Satın aldığım arkadaş yeni aldığı motoru iş kazası sonucu 2-3 ay süremeyeceği için sattı.

Makul geldi,plaka masrafı, zenon far ,topcase çanta, plaka, yeni değiştirdiği lastikler vs. masraflarından kurtulmuş oldum ben de, benim de onun da işi görülmüş oldu. 4.300 TL ye anlaştık

Kardeşim hayırlı uğurlu olsun , şu saydıkların varsa motorda ,bedavaya getirmişsin motoru o derece yani. Motorunun balansörlü olmasıda ayrı bi güzellik. İyi günlerinde kullan inşallah..

Ehliyet olayına gelince ben tam 3 haftadır Trafik şubeden ehliyetimi alamıyorum , başka bir Trafik şubeye gitmemde sonucu değiştirmedi . Sebebide ehliyetlerin basıldıgı kartların devlet tarafından şubelere gönderilmemesi. Buna sebep olarakta çipli sisteme geçilmek üzere oldugundan dolayı kartların kısıtlandıgı gönderilmediği şeklinde. Ehliyetini alabilirsen buradan aldığını ilan etmeni rica ediyorum , kolay gelsin saygılarımla.
    PSK bunu beğendi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)