Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
27. sayfa BirinciBirinci ... 17252627282937 ... SonuncuSonuncu

DORADO V3 Corvus/V5 Poseidon Bilgi Paylaşımı..!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı john coffee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO XCİTİNG 250
    [QUOTE=007;608050]@john coffee

Ben Bosch aldım memnunum tavsiye edebilirim. Fakat en iyisi Yuasa bilgin olsun...

CÜNEYT ABİ SAOLASIN YENİ AY GİRSİN İNŞALLAH AKÜYÜ HEMEN YENİLİYORUZ. BU ARADA EMRE(koyulacivert) BU ÜZERİNDE OLAN AKÜLERE BAKMIŞ ÜRETİM YILI 2005 YAZIYORMUŞ . ZATEN KAFADAN 2 YIL OLMUŞ BİLE ONDAN BÖLE DANDİK MOTOR 6 AYLIK DAHA AKÜ 2 YILLIK BENCE NORMAL BİTMESİ EEEEE NE YAPACAZ GÜLÜ SEVEN DİKENİNE KATLANIR ALACAZ BİR TANE YENİ AKÜ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cotonak28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    burgman 200
    ArkadaŞlar YanliŞ Hatirlamiyorsam Doradocular BİrgÜn KaralaŞtirip Fuara Beraber Gİdecektİ
    Tarİh Ve Zaman Bellİmİ?

Motosikleti
    KYMCO XCİTİNG 250
    ArkadaŞlar Valla Ben Fuara Gelemİyorum. Tam O GÜn Şİrket EĞİtİmİ Var Sormayin Yaw.. Ama BaŞka Bİ Yerde BuluŞursk Gelİrİm İnŞallah Herkese Selam ....

Motosikleti
    Dorado CORVUS V3

Herkese MERHABA!

Selam Arkadaşlar,

Ben de aranıza katıldım (tabi itirazınız yoktur umarım-) . Motorumdan memnunum. Evet granajları çatlıyor. Ama bence bu doğal. Adamlar nerden bilsin ki Türkiye'nin yolları tarla gibi.
    Bende kendimce modifikasyonlar yapıyorum.
    1. aşamada avatarımda gördüğünüz gibi ses sistemini geliştirdim. 2x50 Watt(RMS) anfi eklettim. Özel ve çok uyumlu (görüntüye) bir kasa ile middle ve tweeter'ları dışarı aldım. Orjinal hoparlörlerin yerine ise 2 tane bas hoparlör yerleştirdim. Harika oldu. Son ses açamıyorum bile, boğuluyor (middle'larda). Daha iyi bir anfi almam gerekecek galiba.
    2. aşamada akü sorununu gidermek için bir akü daha eklettim (yuasa 10A). Yani çift akü kullanıyorum. Tabi yelerini değiştirdim, hava filtresinin tam altına bir plaka kaynattırdım. Böylece anfiye de yer açılmış oldu.
    3. aşama ise granajlar. Bu yaz da onları fiberden yaptıracağım. Çok daha sağlam olacak.
    4. aşamada artık motor modifikasyonlara başlayacağım.
    Kısaca motorumu çok seviyorum. Ayrıca bu yarış motoru değil sonuçta. Dorado Corvus V3 bir zevk ve eğlence motoru, değil mi?
    Birşey daha, kimseye kasetçalarını değiştirmesini tavsiye etmem. CD çalarları ele alalım. CD çizilir, bozulur, yolda tümseklerde ve çukurlarda ses kesiklikleri olur, çepte taşımak için fazla büyükler, vs. Bunun yerine bir TRANSFLASH MicroSD Reader ile MicroSD card kullanmanızı öneririm. CD ile yaşanan sorunların hiçbirini yaşamazsınız. Benden söylemesi...

Motosikleti
    KYMCO XCİTİNG 250
    Alıntı SCHONY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Arkadaşlar,

Ben de aranıza katıldım (tabi itirazınız yoktur umarım-) . Motorumdan memnunum. Evet granajları çatlıyor. Ama bence bu doğal. Adamlar nerden bilsin ki Türkiye'nin yolları tarla gibi.
    Bende kendimce modifikasyonlar yapıyorum.
    1. aşamada avatarımda gördüğünüz gibi ses sistemini geliştirdim. 2x50 Watt(RMS) anfi eklettim. Özel ve çok uyumlu (görüntüye) bir kasa ile middle ve tweeter'ları dışarı aldım. Orjinal hoparlörlerin yerine ise 2 tane bas hoparlör yerleştirdim. Harika oldu. Son ses açamıyorum bile, boğuluyor (middle'larda). Daha iyi bir anfi almam gerekecek galiba.
    2. aşamada akü sorununu gidermek için bir akü daha eklettim (yuasa 10A). Yani çift akü kullanıyorum. Tabi yelerini değiştirdim, hava filtresinin tam altına bir plaka kaynattırdım. Böylece anfiye de yer açılmış oldu.
    3. aşama ise granajlar. Bu yaz da onları fiberden yaptıracağım. Çok daha sağlam olacak.
    4. aşamada artık motor modifikasyonlara başlayacağım.
    Kısaca motorumu çok seviyorum. Ayrıca bu yarış motoru değil sonuçta. Dorado Corvus V3 bir zevk ve eğlence motoru, değil mi?
    Birşey daha, kimseye kasetçalarını değiştirmesini tavsiye etmem. CD çalarları ele alalım. CD çizilir, bozulur, yolda tümseklerde ve çukurlarda ses kesiklikleri olur, çepte taşımak için fazla büyükler, vs. Bunun yerine bir TRANSFLASH MicroSD Reader ile MicroSD card kullanmanızı öneririm. CD ile yaşanan sorunların hiçbirini yaşamazsınız. Benden söylemesi...

SELAM SCHONY ARAMIZA HOŞ GELDİN BURADA AZ VE AZ DORADO KULLANICILARI OLARAK BİŞİLER PAYLAŞMAYA ÇALIŞIORUZ İŞTE :p ELİMİZDEN GELDİĞİ KADAR .. EEE SENDE MOTORU YAPMIŞSIN YANİ BAYAĞI Bİ OLAY BİTMİŞ ZATEN DAHA YAPACAK BİŞİ KALMAMIŞ :p HER ZAMAN PAYLAŞALIM MESALA BEN CUMARTESİ AKÜ ALACAM KADIKÖYDEN BOSCH MARKA 75 YTL YE ANLAŞTIM 12V 14 AMPER İNŞALLAH BANA YARAR YOKSA TIK YOK MOTORDA GENE

Motosikleti
    Dorado CORVUS V3
    SaĞol John, Bosch AkÜlerİ Bİlmem BİrŞey Dİyemem, Ama Kuru Almani Tavsİye Ederİm, Hatta MÜmkÜnse AkÜlerİ Çİftle.mesela Orjİnal AkÜ Kutusunun Yerİne Daha BÜyÜk Kutu SiĞar(2 Ad. Yuasa 10a (ben ÖlÇtÜrmÜŞtÜm), Veya Orjİnalİnden Daha YÜksek Amperlİ (20a Kadar-kendİn ÖlÇmen Gerekecek) SiĞacak Şekİlde). Ama Ben Anfİyİ Oraya ErleŞtİrdİĞİm İÇİn Mecburen AkÜlerİ Altta Aldim.bana DemİŞlerdİ Kİ Çİft AkÜ Olmaz, Yeterİnce Şarj Olamaz, 2 AkÜ Bİrbİrİnİn Şarjini Bİtİrİr, Vs. 6 Aydir Çİft AkÜ İle Kullaniyorum. HİÇbİr Sorun YaŞamadim.

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
     MT Site yönetimi uyarı mesajı.
    Uyarı Sebebi:  john coffee,tamamı bold(kalın) yazı yazmak yasaktır.Sürekli yazdığınız yazılarda tamamı bold(kalın)karakterler ve renkli olarak yazılar kullanıyorsunuz.Bu forum kurallarında açıkca belirtildiği üzre yasaktır!Bu sayfadaki yazılarınızın kalınlığını editledim.Tekrarı olmamasına özen gösteriniz.Yoksa yine kurallar dahilinde gereken yapılacaktır.
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın

Motosikleti
    KYMCO XCİTİNG 250
    Alıntı SCHONY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SaĞol John, Bosch AkÜlerİ Bİlmem BİrŞey Dİyemem, Ama Kuru Almani Tavsİye Ederİm, Hatta MÜmkÜnse AkÜlerİ Çİftle.mesela Orjİnal AkÜ Kutusunun Yerİne Daha BÜyÜk Kutu SiĞar(2 Ad. Yuasa 10a (ben ÖlÇtÜrmÜŞtÜm), Veya Orjİnalİnden Daha YÜksek Amperlİ (20a Kadar-kendİn ÖlÇmen Gerekecek) SiĞacak Şekİlde). Ama Ben Anfİyİ Oraya ErleŞtİrdİĞİm İÇİn Mecburen AkÜlerİ Altta Aldim.bana DemİŞlerdİ Kİ Çİft AkÜ Olmaz, Yeterİnce Şarj Olamaz, 2 AkÜ Bİrbİrİnİn Şarjini Bİtİrİr, Vs. 6 Aydir Çİft AkÜ İle Kullaniyorum. HİÇbİr Sorun YaŞamadim.
    sen olayı çözmüşsün baba valla akü var amfi var daha ne olsun yani ... biz daha akü sorununu halledemedik sanırsam yarın alıcaz bosch 12 vollt 14 amper 75 ytl civarında bakalım alalım da yolda kalmayalım... sen motora herşeyi yapmışsın çok oynamışsın büyük ihtimalle garanti falan kalmadı sende eee herşeyin yerini değiştirmişsin bi sürü ilave var iyi valla bi ara görmek isterim motorunu kısmetse ??? kolay gelsin

fantom76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dragstar650 sport
    schony merhaba motora yaptıklarını cok beğendim benim şöyle bir sorum olacak motoru hangi servise götürüyorsun .fuarda doradonun servis müdürüyle konuştum beykozdaki servisin numarasını verdi acaba bilgin varmı ayrıca motor modifiyesi ile ilgili haberlerini merakla bekliyorum.unutmadan bende selimiyede oturuyorum biakşam salacakta buluşup konuşalım istersen

Motosikleti
    V5

poseidon icin ses kuvvetlendirme ??

merhaba schony bende bir poseidon kullanicisiyim ve senin yaptigin gibi bir ses kuvvetlendirme olayina girmek istiyorum..acaba bana kullandigim marka ve modeli yazabilirmisin veya önerecegin baska bir sey varsa cok memnun olurum,cunku bende daha tok bas sesi gelsin istiyorum benim V5 ten

Selam arkadaslar benim bir sorum olacak, v5 kullanicisiyim ancak usb den mp3 dinlerken bazi parcalarda takilma yapiyor, yani sistem mp3 yokmus gibi duruyor
    tekrar acip kapattiginda ise ayni yerden devam ediyor..Eger bu problemi yasayan baska arkadaslar varsa sorunu nasil cozdukleri paylasabilirlerse cok memnun olurum..Simdiden cevap yazacak arkadaslarin ellerine saglik

Motosikleti
    KYMCO XCİTİNG 250
    sonunda akümü aldım valla sezon için hazırım arkadaşlar ....

Motosikleti
    V5
    http://img504.imageshack.us/my.php?image=d1uy4.jpg
    http://img504.imageshack.us/my.php?image=d3at4.jpg
    Yeni akü hayirli olsun önerecegin bi marka varmi ayni sorun bendede var 4 gün calismayinca 5. gün gecmis olsun diyor makine
    Hayat 3,5 ile 4 arasindadir / 3,5 atanlar ve 4 dörtlük yasayanlar. :bounce:

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    bende dün akümü yeniledim.kuru akü aldım.30 ytl.çin malı.bu sabah 6,30'da kalkıp motora bastım tek basış,daha dokunurken çalıştı.bir görseniz çok keyifli oluyor basar basmaz çalışması.heheyyyy.herkese tavsiye ederim.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende dün akümü yeniledim.kuru akü aldım.30 ytl.çin malı.bu sabah 6,30'da kalkıp motora bastım tek basış,daha dokunurken çalıştı.bir görseniz çok keyifli oluyor basar basmaz çalışması.heheyyyy.herkese tavsiye ederim.
    hocam yanlış anlamada motorun çalışmasına bu kadar sevinmen hoşuma gitti doğrusu...pek keyiflendim...benim cbf 150 11 gün yatıp tek basmada alıyor...ayak marşıda yok ...

Sizleri akü uzmanı yapan Doradoya selam ve sevgiler...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

koyulacivert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dorado V5
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam yanlış anlamada motorun çalışmasına bu kadar sevinmen hoşuma gitti doğrusu...pek keyiflendim...benim cbf 150 11 gün yatıp tek basmada alıyor...ayak marşıda yok ...

Sizleri akü uzmanı yapan Doradoya selam ve sevgiler...
    sorun eski akü takmalarından kaynaklanıyor... değiştirince seviniyor tabi insan

bu arada hoşgeldin SCHONY
    Dorado V5

Motosikleti
    V5

Akü ye Çözüm

Selam arkadaşlar uzun zamandir bu forumu takib etmeme ragmen daha dün üye oldum ehehe Neyse Akü sıkıntısı icin yuasa nin 12 amperlik tam bakimsiz diye tabir edilen tipleri hakkaten işe yariyor 160 ytl kadar bir cezasi var arti aküyü taktıktan sonra ön tarftaki havalandirma izgarasina iki adet delik acip güzel bir somun takiyorsunuz ve aküden kutup başlarını o somunlara veriyorsunuz..Dolayisiyla bir daha takviye vs yapmaniz gerekince ön havalandirma izgarasi komple asagıya inmek zorunda kalmıyor.. Umarim isinize yarar.. Simdilik keyifli surusler diliyorum

Motosikleti
    KYMCO XCİTİNG 250
    Alıntı inventor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://img504.imageshack.us/my.php?image=d1uy4.jpg
    http://img504.imageshack.us/my.php?image=d3at4.jpg
    Yeni akü hayirli olsun önerecegin bi marka varmi ayni sorun bendede var 4 gün calismayinca 5. gün gecmis olsun diyor makine
    valla arkadaşım ben gittim kadıköyden bosch marka 12 v 14 A akü aldım garantili akü nede olsa sıfır mal ... artık endişem yok iyi yaptım fiyatı 70 ytl ... Bu arada lafım sana değil akü için dışardan sevinen mihraklar kendi topiğnde takılsın lütfen biz akü uzmanıda oluruz her türlü malzemeden anlarız evelallah işi olmayanlar zayıf insanlar düşünsün ve sevinsin ... yazık yazık sadece diyorum herkese saygılar ...

fantom76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dragstar650 sport
    john coffee motoru satıyormuşsun doğrumudur

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    desteğin için çok teşekkürler JOHN COFFEE.dayanışma diye buna derim...

Motosikleti
    V5
    Doradosu olan bir avuc insan olarak bi aktivite yapalim..Millet caddede starbucks larin önune çekiyor motorlarini grup halin de..Bizde kendi makinalarimizla bi göruntu çizelim yaw..insan özeniyo walla..süsleyelim kaldirimlari v3 lerle v5 lerle..Forumda herkes kendi motoruna bir takim eklentiler yapmis daha da guzelleştirmeye çalismis (ben dahil) hafta sonu falan bi şekil çizelim millet görsun ayni markadan bir suru kullanıcısının oldugunu..motorun reklami olsun piyasası olsun..Walla nacizene fikrim bu kadarcik,nedersiniz arkadaşlar*

REKLAM ALANI
27. sayfa BirinciBirinci ... 17252627282937 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler