Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
23. sayfa BirinciBirinci ... 13212223242533 ... SonuncuSonuncu

DORADO V3 Corvus/V5 Poseidon Bilgi Paylaşımı..!

Motovento
    REKLAM ALANI
    koyulacivert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dorado V5
    Alıntı john coffee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ayın 9 unda Bostancı beer's ta olacam valla telefonumun bile alarımını bile kurdum unutmayayım diye arkadaşlardan isteyen gelsin sanırım orada fura için bilet dağıtacaklar. bence iyi bişi gitmek ve görmek lazım.... herkese selamlar

BU ARADA ARKADAŞLAR YAW BENİM CORVUS DAHA CUMARTESİ ÇALIŞTIRDIM PERŞEMBE MARŞ A BASTIM AMA TIK YOK BU 3 NCÜ OLU YAW ACABA NEDEN Bİ SORUN VAR MUTLAKA HEMEN AKÜ BOŞALMAZ Kİ Bİ SORUN VAR SANIRIM ... SERVİSE GÖTÜRÜP BAKTIRACAM ??? BU ARADA BİZİM AKÜ BOYUTLARINDA BAŞKA MARKA AKÜ BULABİLİRMİYİZ ???? BOSCH FİLAN BİLEN VARSA LÜTFEN BANA BİLGİ VERSİN .... SELAMLAR

BÜYÜK İHTİMALLE ELEKTİRİK KAÇAĞI VAR MOTORDA ?????

BÜYÜK İHTİMALLE ELEKTİRİK KAÇAĞI VAR MOTORDA ?????
    benim aküde çok kötü... hemen bitiyor artık... en kısa zamanda benimde akü değiştirmem gerek acaba türk malı aküler ne kadar iyi... mutlu akü alsam mı
    Dorado V5

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fantom76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dragstar650 sport
    enkötü yerli en iyi çinli aküden iyidir bence .

Forumdan Uzaklaştırıldı john coffee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO XCİTİNG 250
    bu akü sorunu başımıza bela olacak valla bende anlamadım yaw ??? 3-4 gün geçiyo akü boşalıyor ? ithaalatçı firmaya da mail attım gerçi pek sonuç alınmaz ama en iyisi bişeyler yapmak .... pazar servise gidecektim gidemedim hava kötüydü bakalım neler olcak .....

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Aküde mutlu dan şaşmayın.....Boş moş hikaye.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    akü sürekli olarak boşalıyorsa bir yerlerde kısa devre olabilir farların yanmasında bir sorun var mı?
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

Motosikleti
    KYMCO XCİTİNG 250
    Alıntı TuğrulÖzbek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akü sürekli olarak boşalıyorsa bir yerlerde kısa devre olabilir farların yanmasında bir sorun var mı?
    YAW MOTORUN IŞIK SİNYAL VS. HİÇ BİR YERİNDE Bİ AKSİLİK YOK NEDEN BİTİYOR ANLADIM 3-4 VEYA 5 GÜN SONRA BASMIYO BOŞALIYOR BELLİ AMA NEDEN HAFTA SONU GÖTÜRECEM SERVİSE SEL OTO YA ÖLÇMEK LAZIM VOLTMETRE İLE .... MUTLU AKÜ ALSAM ACABA BU EBATLARDA VARMIDIR ??? DORADO CORVUS UN AKÜ YERİ KÜÇÜK GİBİ AYNU BOYDA BULURSAM İYİ OLUR AKÜ CAN DAMARI MOTORUN AYAKTAN DA ÇALIŞTIRMAK İÇİN BİŞİ YOK MECBUREN ARABADAN UZATMA KABLOSU İLE MARŞ BASIYOZ 3 NCÜ OLDU BU BAKALIM BAŞIMIZA DAHA NELER AÇACAK ??? BAŞKA AKÜ BİLEN VARSA BANA BİLGİ VERİN VALLA İİİ OLUR ONDAN ALAYIM BARİ BÖLE ÇOK UĞRAŞACAM GALİBA BU ADAMI YOLDA BİLE BIRAKIR YAW !!!!

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    *JOHN COFFEE*arkadaşım,bi kere arabadan akü takviyesi yapman doğru değil.nedenine gelince,araç aküleri genellikle 55/60 amperdir.oysa corvusun aküsü 10 amper.motorun aküsünü patlatabilirsin ki bu hiç de hoş birşey değil çünkü eğer akü patlarsa heryer asit olur ve asit,sıçradığı her yeri tahrip eder.bir başka sorun ise,motorun bazı devrelerine zarar verebilirsin istemeden.bence bir başka motordan takviye yapman daha doğru.birbaşka konuda,akün bomboş bile olsa motor çalıştığı sürece asla seni yolda bırakmaz.eğer yeni ve iyi bir akü tespit edersen vede takarsan buraya yaz,herkes bilgilensin.şimdiden sana kolay gelsin

Sems - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynı akü problemi bendede var , Mutlu akü alaym dedim, maalesef mutlu motosiklet akülerinin çinden getiriyormuş fakat kendi garantisinde aldım ve gerçi hata edip üzerinden çıkan gibi 8 amperlik aldım, fakat 1 hafta sonra buda bitti. tekrar şarj ettirdim evde tutuyorum, eğer binecek olursam takacağım. asıl problem aküyü söküp takmak için ön kapak vidalarını sökmek. praktikerden yuvası ile birlikte bir çakmak aldım. bunu akünün önündeki kapağa takacağım. böylelikle takviye ile çalıştırmak gerektiğinde kapağı sökmek zorunda kalmayacağım takviyenin bir ucuna çakmak adaptörü takıp öyle takviye yapacağım. Aklıma başka çözüm gelmiyor..
    Yediklerimiz değil, hazmettiklerimiz bizi güçlü yapar
    kazandıklarımız değil, biriktirdiklerimiz bizi zengin yapar,
    başkalarına verdiğimiz öğütler değil,
    bizzat uyguladıklarımız Bizi İNSAN yapar.

Motosikleti
    KYMCO XCİTİNG 250
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    *JOHN COFFEE*arkadaşım,bi kere arabadan akü takviyesi yapman doğru değil.nedenine gelince,araç aküleri genellikle 55/60 amperdir.oysa corvusun aküsü 10 amper.motorun aküsünü patlatabilirsin ki bu hiç de hoş birşey değil çünkü eğer akü patlarsa heryer asit olur ve asit,sıçradığı her yeri tahrip eder.bir başka sorun ise,motorun bazı devrelerine zarar verebilirsin istemeden.bence bir başka motordan takviye yapman daha doğru.birbaşka konuda,akün bomboş bile olsa motor çalıştığı sürece asla seni yolda bırakmaz.eğer yeni ve iyi bir akü tespit edersen vede takarsan buraya yaz,herkes bilgilensin.şimdiden sana kolay gelsin
    haklısın sana katılıyorum ama başka çarem yok ki ... zaten her seferinde kapak sök tak kafayı yiyecem yalama olur yakında.. adamlar hiç akıl edememişler mi yaw akü oraya konurmu ala ala çok zor oluyor sök tak bakalım ne yapacaz ????

Motosikleti
    Dorado V5
    oof of valla bende enerjiyi arabadan çekiyorum. birde bende gaz yememe sorunu var geçen servise gittiğimde halletmişlerdi. şimdi yine aynı sorun:( tam yolda gidiyorum motor a istediğin kadar gaz ver alet rolantide çalışıyor. gaz vermekte inat edersen stop ediyo. e tekrardan marş a basamıyosun akü yok. sırf bu yüzden 1.8 km ittirdim. anam ağladı ayak marşıda yokki basıp gidelim ne güzel sorunsuz sorunsuz takılıyoduk...
    Dorado V5

cotonak28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    burgman 200
    İstanbuldaki arkadaşlar fuara gideniniz varmı?
    Dorado stand kurmuşmu acaba,ben kısmet olursa pazar günü gideceğim.
    arkadaşlar pazar günü fuarın son günü olduğu için kampanyalar tavan yapar ve kimin neye ihtiyacı varsa uygun uygun alır diye düşünüyorum.(mesela akü)

Motosikleti
    KYMCO XCİTİNG 250
    arkadaşlar sorunlar başladı galiba yavaş yavaş daha yaz gelmeden dökülmeler başladı motorlarda :( hep aynı terane ucuz etin yahnisi böle olur.. almadık adam gibi bişi şimdi zırt pırt arıza yok akü yok gaz yemiyo uğraş dur ... servisler zaten motorlardan anlamıyoo kimsenin bişey bildiği yok öle bugün git yarın gel taktiği !!! valla Allah sonumuzu hayır etsin ...

Forumdan Uzaklaştırıldı zuhtupasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Satabiliosanız satın kurtulun..

Motosikleti
    Dorado V5
    şimdi bi akü sordum. buda çin malı (kurtulamıyoruz bu çinden!!) 12 volt 7 amper jelli aküymüş. ayrıca garantide veriyolar. akünün fiyatı ise 60 Ytl. valla ben bişey anlamadım bu işten haftasonu olsun bende sel oto ya gidicem... bulsunlar neden bitiyo zırt pırt bu akü...
    Dorado V5

Motosikleti
    arkadaşlar lütfen hemen paniklemeyin ne olur.sadece bir akü veya gaz yememe gibi küçük sayılabilecek bir sorun için moralinizi bozmayın.benimki de iki gündür sabahları biraz nazlanıyodu ama sonra çalışıyor.açtım baktım akünün su seviyesi azalmış tamamladım şimdi hiçbir sorun yok.koç gibi.ayrıca butip sorunlar her markada olabilir.motorumuzu hiç de ucuza almadıkki yahnisi olsun.bence birçok konuda çinlilerden belkide bazı MARKA markalardan iyi yada eşitler.bu arada fuarda dorado standı konusunda benimde merakım var bilen varsa bizleride lütfen bilgilendirsin.

yalgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dragstar 650
    sevgili arkadaşlar
    akü sıkıntısı çekenlere alttaki linki gözden geçirmelerini tavsiye ediyorum.
    hangi motorların, nasıl sorunlarla karşılaştığını görebilmek adınada yarralı olacaktır.

http://www.superevariders.com/html/m...ight=vurdurmak
    http://www.superevariders.com/html/m...ight=vurdurmak

Motosikleti
    hiç baş vurulmaması gereken yöntemlerden biri de bu.ancak hepinizin de bildiği gibi biz doradocuların zaten böyle bir [şans]'ı yok.bu arada bugün sanayiye gittim.orta ayaklığa,scooterlardaki gibi,güç uygulayıp ta rahatlıkla kaldırabilmek için bir parça eklettireceğim.umarım bu parçadan sonra halen beceremediğim orta ayaklığa alma konusunu başarabileceğim.haftaya takılacak,sonucundan hepinizi bilgilendiririm.

007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman AN 650 Executive
    Arkadaşlar herkese öncelikle herkese merhaba, dün fuara gittim Dorada katılımcı olmamış bilginize...
    Ayrıca ben akü sorunundan Bosch akü alıp kurtuldum... Bütün kış motorum yatmasına rağmen, yarım marşta her zaman çalıştı...
    Size tavsiyem bujinizi ve akünüzü değiştirin...
    V3 ve V5 için NGK DPR7EA9 buji numarasıdır...

Ayrıca Sel-Oto sıfır motor alana ehliyet bedava kampanyası yapıyor... Geçen yağ değişimi için aradığımda bilgi aldım...
    Cüneyt Eralp

Motosikleti
    PİAGGİO,VESPA.APRİLİA,DERBY,GİLERA BAYİİ
    arkadaşlar sayet almak isteyen olursa elimde 1 adet sıfır poseidon gri v5 var sitemize girip bilgileri alabilirsiniz herkese bol sürüşlü günler

cm_strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Gts 250i Evo

Herkese selam...

Arkadaşlar hepinize selamlar... Dün itibariyle bir senedir kalbimde olan ilk motorumu aldım... 2400'de cok temiz bir ikinci el V3 kırmızı... aldığım adam aküsünü değiştirmiş 120 kağıtlik cok iyi bir aküyle.. aküden yana o yuzden hiçbir sorunu yok aletin... markasını öğrenip yazacağım... belki bazılarımıza yardımcı olur...
    Ayrıca yukarıdaki linklerdekilerin de yazdığı gibi bu tür sorunlar sadece bize ait sorunlar değil. diğer markalarda da var. motor olayının ruhunda da biraz bu olduğu düşüncesindeyim. problemleri aşmak...
    Eğer bende de problemler başlarsa ve buradaki servisinden memnun kalmazsam garantiyi falan boşverip işinin ehli bir usta bulmakla belki teknik destek konusunu tam olarak çözüme kavuştururum diye düşünüyorum...
    V3'üm ve ben aranıza katılmaktan mutluyuz... Hepimize kazasız ve keyifli sürüşler...

REKLAM ALANI
23. sayfa BirinciBirinci ... 13212223242533 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler